Køge Union (S3)

Seriepokalen 23/24

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
796199
on16-08 2023
18:45 Køge Union (S3) Ringsted IF (S2) (1) Ellemarkskolens bane
3
-
2
16. aug 2023
18:45
Køge Union (S3)
3
Ringsted IF (S2) (1)
2
644646
on30-08 2023
18:00 Team AS Fodbold (S6) Køge Union (S3) Slaglille Sportsplads
HHT
30. aug 2023
18:00
Team AS Fodbold (S6)
Køge Union (S3)
HHT
704011
ti12-09 2023
17:30 Køge Union (S3) Dianalund IF (S2) Ellemarkskolens bane
UHT
12. sep 2023
17:30
Køge Union (S3)
Dianalund IF (S2)
UHT
882600
on27-09 2023
17:30 Køge Union (S3) Svogerslev BK (S2) (1) Ellemarkskolens bane
3
-
5
27. sep 2023
17:30
Køge Union (S3)
3
Svogerslev BK (S2) (1)
5
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
1. runde spilles i uge 33-34 - 64 kampe 128 hold deltager
2. runde spilles i uge 35-36 
3. runde spilles i uge 37-38 Livelodtrækning 1. september kl. 12.00 via DBU Sjællands Facebookside 
4. runde spilles i uge 39-40 Livelodtrækning 14. september 13.00 via DBU Sjællands Facebookside 
5. runde Kvartfinaler spilles i uge 43-44 Livelodtrækning 29. september 12.00 via DBU Sjællands Facebookside 
6. runde Semifinaler spilles i uge 17-18 Livelodtrækning . december via DBU Sjællands Facebookside 
7. runde FINALEN:26 maj 2024 kl. 14:30

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive idømt bøde.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind