MENU

Øster Hornum IF //

Herrer Serie 3 - Forår 2021, Pulje 32

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
646989
ma
05-04 2021
Kl. 12:00
Øster Hornum IF AaB Øster Hornum Hallen
5 - 2
646990
10-04 2021
Kl. 13:30
Vaarst/Fjellerad B Øster Hornum IF Vaarst Stadion
5 - 3
646997
17-04 2021
Kl. 13:00
Øster Hornum IF FK Fjordsiden Øster Hornum Hallen
3 - 2
646984
ti
20-04 2021
Kl. 18:45
B52/Aalborg Øster Hornum IF Sparekassen Danmark Arena (B52/AFC)
0 - 0
647007
01-05 2021
Kl. 13:00
Øster Hornum IF Storvorde/Sejlflod B Øster Hornum Hallen
3 - 1
647010
fr
07-05 2021
Kl. 18:30
Gug B Øster Hornum IF Kunstgræsbane Gug Boldklub
1 - 0
647015
to
13-05 2021
Kl. 13:00
Øster Hornum IF B52/Aalborg Øster Hornum Hallen
1 - 2
647020 ma
17-05 2021
Kl. 19:00
AaB Øster Hornum IF AaB's Anlæg
6 - 0
647004
to
20-05 2021
Kl. 19:00
Aalborgstudenternes IF Øster Hornum IF Domen (AAU)
5 - 4
647021
ma
24-05 2021
Kl. 13:00
Øster Hornum IF Vaarst/Fjellerad B Øster Hornum Hallen
2 - 1
647030
fr
28-05 2021
Kl. 18:30
FK Fjordsiden Øster Hornum IF Sparekassen Danmark Arena (B52/AFC)
2 - 2
647808
05-06 2021
Kl. 13:00
Øster Hornum IF Aalborgstudenternes IF Øster Hornum Hallen
3 - 3
647811
12-06 2021
Kl. 13:00
Storvorde/Sejlflod B Øster Hornum IF Storvorde Sejlflod Stadion
1 - 3
647850
19-06 2021
Kl. 13:30
Øster Hornum IF Gug B Øster Hornum Hallen
2 - 0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

https://www.dbujylland.dk/nyheder/2021/maj/puslespillet-om-op-og-nedrykning-i-herreraekkerne/Nr. 1 rykker op i S2, nr. 2 spiller play-off, nr. 3-4 og de 12 bedste nr. 5 bliver i S3, de 15 dårligste nr. 5 og de 3 bedste nr.  6 spiller play-off, de 24 dårligste nr. 6, samt nr. 7-8 rykker ned i S4. Dette under forudsætning af at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.

1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00

Følgende 15 hold fra 5. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold bliver i rækken. 
FC Vakok – Moseby B – Øster Sundby B32 – Sundsøre/Roslev – Alhedens IF – Lem B – FodboldHoldet Herning – Purhus IF – Team Leo IF – AIA/Tranbjerg – Viby IF – Hørning IF – Søvind GIF – Team BFO – Hjordkær UIF

Følgende 3 hold fra 6. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold rykker ned.
Skibsby-Højene IF 2 – Hornslet IF – Team FB-LB

Log ind