AaB - Sundby

lø 27-05-2023
Kl. 13:00
442127
Gjensidige Kvindeliga Kvalifikation
Pulje 1
9220 Aalborg Øst
Tlf:
Bane 1 opvarmning bane 14-15-16-17 også målmænd
1. sal
2
lø 27-05-2023 Kl. 13:00
8
Mikkel Thomsen
Adi Hadzikadunic
Casper Petersen
Kampfakta
5
5
:
0
0
5
0
Færdigspillet
Tak til livescore-indberetter Bjarne Pedersen
'90
Kamp slut
'85
Camilla Carlsen
Julia Naomi Mortensen
'85
Petra Hoydal
Kathryn Elizabeth Harvey
'82
Kathryn Elizabeth Harvey
'82
Agnes Svane Kristensen
Anna Fotopoulos
'79
Petra Hoydal
Saira Posada Garreta
'70
Frida Lang Stockmar
Nadia Jungslund
'69
Frida Lang Stockmar
Mollie Olsen
'67
Julie Winther Nielsen
Elisabeth Skall
'66
Petra Hoydal
Elisabeth Skall
'60
Elisabeth Skall
'53
Kristine Branæs Mehlbye
Sophia Manniche Ravn
'46
2. halvleg start
'45
1. halvleg slut
'6
Kathryn Elizabeth Harvey
Thea Rhode
Kamp start

Holdopstillinger

AaB
1 Maja Baun
2 Estefania Fuentes del Razo
3 Emma Nøddelund
6 Kathryn Elizabeth Harvey
7 Cille Bundgaard Holst
13 Saira Posada Garreta
14 Karoline Marie Petersen
19 Elisabeth Skall
22 Julia Naomi Mortensen
24 Lærke Hammer
27 Thea Rhode
Reserver
10 Julie Winther Nielsen
11 Cecilie Fuglsang Thomsen
17 Camilla Carlsen
26 Petra Hoydal
28 Annasofie Søgaard Frederiksen
29 Emma Lind Simonsen
31 Astrid Kitchen
Officials Officials
Assistenttræner Assistenttræner Julie Madsen
Fysioterapeut Fysioterapeut Anne Baand
Holdleder Holdleder Bjarne Pedersen
Assistenttræner Assistenttræner Kasper Møller
Massør Massør Naja Holm Pedersen
Cheftræner Cheftræner Claus Bech Jørgensen
Sundby
Emilie Normann Langhorn 2
Amalie Littau 3
Trine Langhorn 4
Anna Fotopoulos 6
Sophia Manniche Ravn 7
Celina Rode 10
Michella Østergaard 11
Nadia Jungslund 12
Silje Christiansen 14
Mollie Olsen 16
Xenia Bruun Pedersen 17
Reserver
Frida Malling Kiær 5
Agnes Svane Kristensen 9
Josephine Nyborg 13
Frida Lang Stockmar 15
Birgit Frid Edeltorp 19
Kristine Branæs Mehlbye 26
Officials Officials
Cheftræner Lars Nielsen Cheftræner
Cheftræner Michael Udsen Cheftræner
Elite holdkortindberetter Palle Mehlbye Elite holdkortindberetter
Holdleder Birgit Frid Edeltorp Holdleder
Assistenttræner Tore Wulff Assistenttræner

Log ind