MENU

KS Herre 15/16 (2016) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
819531
15-08 2015
Kl. 11:15
Frem 2 FB Frem, Valby IP
2 - 1
819532
15-08 2015
Kl. 13:00
Fremad Valby B 1903 2 Valby IP, tribunen
1 - 0
819534
15-08 2015
Kl. 13:00
Bk. Union Skovshoved IF Kunst, Genforeningspladsen
0 - 2
819535
15-08 2015
Kl. 14:00
NB Bornholm FK Prespa Nexø Stadion
1 - 1
819533
15-08 2015
Kl. 15:00
CSC KB 2 Kløvermarken
3 - 4
819529
15-08 2015
Kl. 15:30
Sundby Bk. Rønne f.B. Sundby/Kløvermarken
1 - 4
819530
15-08 2015
Kl. 15:30
HB KFUM Kunst, Ryparken
2 - 1
819541 ti
18-08 2015
Kl. 19:00
KFUM Frem 2 Emdrupparken
0 - 2
819538
on
19-08 2015
Kl. 18:45
Bk. Union KB 2 Kunst, Genforeningspladsen
3 - 0
819539 on
19-08 2015
Kl. 18:45
B 1903 2 CSC B1903
1 - 1
819540
on
19-08 2015
Kl. 19:15
FB Fremad Valby Frederiksberg IP, kunst
0 - 2
819543
22-08 2015
Kl. 13:00
Sundby Bk. HB Kunst, Sundby/Kløvermarken
1 - 1
819547
22-08 2015
Kl. 13:00
Bk. Union B 1903 2 Kunst, Genforeningspladsen
3 - 1
819548
22-08 2015
Kl. 14:00
NB Bornholm KB 2 Nexø Stadion
6 - 1
819549
22-08 2015
Kl. 15:00
Skovshoved IF FK Prespa Skovshoved I P
0 - 0
819545
22-08 2015
Kl. 15:30
Fremad Valby KFUM Valby IP, tribunen
2 - 1
819546
on
26-08 2015
Kl. 18:45
CSC FB Kløvermarken
1 - 4
819554
29-08 2015
Kl. 13:00
Bk. Union FB Kunst, Genforeningspladsen
0 - 1
819555
29-08 2015
Kl. 13:00
KFUM CSC Emdrupparken
1 - 1
819556
29-08 2015
Kl. 15:00
FK Prespa HB Kunst, Ryparken
3 - 1
819551
29-08 2015
Kl. 15:00
Sundby Bk. Frem 2 Sundby/Kløvermarken
3 - 2
819553
29-08 2015
Kl. 15:30
B 1903 2 NB Bornholm B1903
0 - 0
819550
29-08 2015
Kl. 15:30
Rønne f.B. Fremad Valby Rønne syd (Knudsker)
0 - 1
819552
30-08 2015
Kl. 11:45
KB 2 Skovshoved IF Frederiksberg IP, kunst
3 - 1
819542 on
02-09 2015
Kl. 18:00
Sundby Bk. FK Prespa Sundby/Kløvermarken
0 - 0
819560
05-09 2015
Kl. 13:00
Bk. Union KFUM Kunst, Genforeningspladsen
0 - 1
819558
05-09 2015
Kl. 13:15
Fremad Valby Sundby Bk. Valby IP, Opvisningsbanen
3 - 1
819561
05-09 2015
Kl. 14:00
NB Bornholm FB Nexø Stadion
3 - 1
819562
05-09 2015
Kl. 15:00
Skovshoved IF B 1903 2 Skovshoved I P
4 - 1
819559
05-09 2015
Kl. 15:30
CSC Rønne f.B. Kløvermarken
6 - 3
819563
06-09 2015
Kl. 11:45
KB 2 FK Prespa Frederiksberg IP, kunst
2 - 4
819557 ti
08-09 2015
Kl. 18:15
Frem 2 HB Frem, Valby IP
2 - 0
819566
12-09 2015
Kl. 13:00
HB Fremad Valby Kunst, Fælledparken
0 - 2
819567
12-09 2015
Kl. 13:00
B 1903 2 KB 2 B1903
2 - 2
819570
12-09 2015
Kl. 13:00
FK Prespa Frem 2 Kunst, Ryparken
3 - 1
819565
12-09 2015
Kl. 15:00
Sundby Bk. CSC Sundby/Kløvermarken
2 - 1
819568
12-09 2015
Kl. 15:00
FB Skovshoved IF Frederiksberg IP, kunst
1 - 0
819569
12-09 2015
Kl. 15:30
KFUM NB Bornholm Emdrupparken
1 - 1
819564
12-09 2015
Kl. 15:30
Rønne f.B. Bk. Union Rønne syd (Knudsker)
4 - 1
819573
19-09 2015
Kl. 11:00
Bk. Union Sundby Bk. Kunst, Genforeningspladsen
1 - 4
819571
19-09 2015
Kl. 13:00
Fremad Valby Frem 2 Valby IP, tribunen
4 - 2
819577
19-09 2015
Kl. 13:00
B 1903 2 FK Prespa B1903
2 - 3
819572
19-09 2015
Kl. 15:00
CSC HB Kløvermarken
1 - 2
819574
19-09 2015
Kl. 15:30
NB Bornholm Rønne f.B. Nexø Stadion
1 - 2
819575
19-09 2015
Kl. 15:30
Skovshoved IF KFUM Skovshoved I P
1 - 1
819576
20-09 2015
Kl. 11:45
KB 2 FB Frederiksberg IP, kunst
4 - 2
819581
26-09 2015
Kl. 11:15
Frem 2 CSC Frem, Valby IP
4 - 2
819583
26-09 2015
Kl. 13:00
KFUM KB 2 Emdrupparken
3 - 1
819580
26-09 2015
Kl. 13:00
Bk. Union HB Kunst, Genforeningspladsen
0 - 1
819584
26-09 2015
Kl. 15:00
FK Prespa Fremad Valby Kunst, Ryparken
1 - 5
819582
26-09 2015
Kl. 15:00
FB B 1903 2 Frederiksberg IP, kunst
4 - 0
819578
26-09 2015
Kl. 15:30
Rønne f.B. Skovshoved IF Rønne syd (Knudsker)
2 - 3
819579
26-09 2015
Kl. 15:30
Sundby Bk. NB Bornholm Sundby/Kløvermarken
1 - 1
819586
03-10 2015
Kl. 13:00
Bk. Union Frem 2 Kunst, Genforeningspladsen
3 - 4
819587
03-10 2015
Kl. 14:00
NB Bornholm HB Nexø Stadion
3 - 2
819588
03-10 2015
Kl. 15:00
Skovshoved IF Sundby Bk. Skovshoved I P
1 - 0
819585
03-10 2015
Kl. 15:00
CSC Fremad Valby Kløvermarken
0 - 1
819591
03-10 2015
Kl. 15:00
FB FK Prespa Frederiksberg IP, kunst
3 - 1
819589
03-10 2015
Kl. 15:30
KB 2 Rønne f.B. KB. P.Bangsvej
0 - 0
819590
03-10 2015
Kl. 15:30
B 1903 2 KFUM B1903
0 - 1
819596
10-10 2015
Kl. 13:00
Fremad Valby Bk. Union Valby IP, tribunen
2 - 1
819597
10-10 2015
Kl. 13:00
KFUM FB Emdrupparken
0 - 3
819594
10-10 2015
Kl. 13:00
HB Skovshoved IF Kunst, Fælledparken
5 - 4
819598
10-10 2015
Kl. 15:00
FK Prespa CSC Kunst, Ryparken
3 - 1
819593
10-10 2015
Kl. 15:00
Sundby Bk. KB 2 Sundby/Kløvermarken
1 - 1
819595
10-10 2015
Kl. 15:30
Frem 2 NB Bornholm Frem, Valby IP
1 - 0
819592
10-10 2015
Kl. 15:30
Rønne f.B. B 1903 2 Rønne syd (Knudsker)
2 - 2
819603
17-10 2015
Kl. 13:00
B 1903 2 Sundby Bk. B1903
0 - 4
819605
17-10 2015
Kl. 13:00
KFUM FK Prespa Emdrupparken
1 - 3
819600
17-10 2015
Kl. 14:00
NB Bornholm Fremad Valby Nexø Stadion
0 - 0
819601
17-10 2015
Kl. 15:00
Skovshoved IF Frem 2 Skovshoved I P
2 - 2
819604
17-10 2015
Kl. 15:30
FB Rønne f.B. Frederiksberg IP, kunst
3 - 2
819602
18-10 2015
Kl. 11:45
KB 2 HB Frederiksberg IP, kunst
0 - 1
819609
24-10 2015
Kl. 11:15
Frem 2 KB 2 Frem, Valby IP
2 - 2
819608
24-10 2015
Kl. 13:00
HB B 1903 2 Kunst, Fælledparken
2 - 1
819610
24-10 2015
Kl. 13:15
Fremad Valby Skovshoved IF Valby IP, Opvisningsbanen
3 - 4
819607
24-10 2015
Kl. 15:00
Sundby Bk. FB Sundby/Kløvermarken
2 - 1
819612
24-10 2015
Kl. 15:00
FK Prespa Bk. Union Kunst, Ryparken
1 - 3
819611
24-10 2015
Kl. 15:30
CSC NB Bornholm Kløvermarken
1 - 1
819606
24-10 2015
Kl. 15:30
Rønne f.B. KFUM Rønne syd (Knudsker)
1 - 1
819599
31-10 2015
Kl. 13:00
CSC Bk. Union Kløvermarken
1 - 1
819537
31-10 2015
Kl. 14:45
Skovshoved IF NB Bornholm Skovshoved I P
1 - 0
819536
31-10 2015
Kl. 15:00
Rønne f.B. HB Rønne syd (Knudsker)
8 - 0
819614
07-11 2015
Kl. 13:00
Skovshoved IF CSC Skovshoved I P
2 - 0
819618
07-11 2015
Kl. 13:00
KFUM Sundby Bk. Kunst, Mimersparken
0 - 0
819616
07-11 2015
Kl. 13:00
B 1903 2 Frem 2 B1903
1 - 2
819613
07-11 2015
Kl. 14:00
NB Bornholm Bk. Union Nexø Stadion
0 - 0
819615
07-11 2015
Kl. 15:00
Fremad Valby KB 2 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 2
819617
07-11 2015
Kl. 15:00
FB HB Frederiksberg IP, kunst
3 - 3
819619
07-11 2015
Kl. 15:30
FK Prespa Rønne f.B. Kunst, Ryparken
1 - 3
819544
14-11 2015
Kl. 15:30
Frem 2 Rønne f.B. Valby IP, Stadion
2 - 1
819634
to
24-03 2016
Kl. 12:00
FB Frem 2 Frederiksberg IP, kunst
1 - 2
819636
to
24-03 2016
Kl. 13:30
FK Prespa NB Bornholm Kunst, Ryparken
3 - 0
819623 to
24-03 2016
Kl. 13:30
B 1903 2 Fremad Valby Kunst, B1903
1 - 1
819620 to
24-03 2016
Kl. 13:30
Rønne f.B. Sundby Bk. Bornholms Brand Stadion(Kunsten)
0 - 0
819621
to
24-03 2016
Kl. 13:30
Skovshoved IF Bk. Union Skovshoved I P
2 - 0
819622
to
24-03 2016
Kl. 14:30
KB 2 CSC Frederiksberg IP, kunst
3 - 1
819635 to
24-03 2016
Kl. 15:00
KFUM HB Kunst, Mimersparken
0 - 1
819637
ma
28-03 2016
Kl. 11:00
FK Prespa Sundby Bk. Kunst, Ryparken
1 - 0
819642
ma
28-03 2016
Kl. 12:00
KB 2 Bk. Union Frederiksberg IP, kunst
2 - 3
819643
ma
28-03 2016
Kl. 13:30
NB Bornholm Skovshoved IF Nexø Stadion
0 - 3
819639 ma
28-03 2016
Kl. 13:30
Frem 2 KFUM Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 1
819640
ma
28-03 2016
Kl. 13:30
Fremad Valby FB Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 0
819641
ma
28-03 2016
Kl. 13:30
CSC B 1903 2 Kunst, Sundby/Kløvermarken
0 - 0
819638
ma
28-03 2016
Kl. 15:30
HB Rønne f.B. Kunst, Fælledparken
3 - 0
819645
02-04 2016
Kl. 13:00
HB Sundby Bk. Kunst, Fælledparken
1 - 2
819647
02-04 2016
Kl. 13:00
B 1903 2 Bk. Union B1903
6 - 2
819649
02-04 2016
Kl. 13:00
KFUM Fremad Valby Kunst, Mimersparken
3 - 2
819650
02-04 2016
Kl. 15:00
FK Prespa Skovshoved IF Kunst, Ryparken
3 - 1
819646
02-04 2016
Kl. 15:30
KB 2 NB Bornholm Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 3
819644
02-04 2016
Kl. 15:30
Rønne f.B. Frem 2 Bornholms Brand Stadion(Kunsten)
2 - 1
819648
03-04 2016
Kl. 13:30
FB CSC Frederiksberg IP, kunst
1 - 2
819651
09-04 2016
Kl. 13:00
HB FK Prespa Kunst, Fælledparken
3 - 4
819652
09-04 2016
Kl. 13:00
Frem 2 Sundby Bk. Valby IP, Opvisningsbanen
1 - 0
819656
09-04 2016
Kl. 14:00
NB Bornholm B 1903 2 Nexø Stadion
1 - 1
819657
09-04 2016
Kl. 15:00
Skovshoved IF KB 2 Skovshoved I P
1 - 1
819654
09-04 2016
Kl. 15:00
CSC KFUM Kløvermarken
0 - 2
819655
09-04 2016
Kl. 15:00
FB Bk. Union Frederiksberg IP, kunst
1 - 3
819653
09-04 2016
Kl. 15:30
Fremad Valby Rønne f.B. Valby IP, Opvisningsbanen
2 - 1
819660
16-04 2016
Kl. 11:15
HB Frem 2 Kunst, Fælledparken
2 - 4
819663
16-04 2016
Kl. 13:00
KFUM Bk. Union Emdrupparken
0 - 1
819664
16-04 2016
Kl. 15:00
FK Prespa KB 2 Kunst, Ryparken
2 - 0
819659
16-04 2016
Kl. 15:00
Sundby Bk. Fremad Valby Sundby/Kløvermarken
0 - 5
819662
16-04 2016
Kl. 15:30
FB NB Bornholm Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 1
819658
16-04 2016
Kl. 15:30
Rønne f.B. CSC Rønne syd (Knudsker)
2 - 2
819661
17-04 2016
Kl. 15:30
B 1903 2 Skovshoved IF B1903
2 - 1
819665
23-04 2016
Kl. 11:15
Frem 2 FK Prespa Valby IP, Opvisningsbanen
0 - 0
819666
23-04 2016
Kl. 13:00
Fremad Valby HB Valby IP, Opvisningsbanen
2 - 1
819671
23-04 2016
Kl. 13:30
KB 2 B 1903 2 Frederiksberg IP, kunst
2 - 3
819669
23-04 2016
Kl. 14:00
NB Bornholm KFUM Nexø Stadion
3 - 0
819670
23-04 2016
Kl. 15:00
Skovshoved IF FB Skovshoved I P
0 - 1
819667
23-04 2016
Kl. 15:00
CSC Sundby Bk. Kløvermarken
2 - 0
819668
23-04 2016
Kl. 15:30
Bk. Union Rønne f.B. Kunst, Tingbjerg IP
1 - 1
819677
30-04 2016
Kl. 13:00
KFUM Skovshoved IF Emdrupparken
1 - 2
819674
30-04 2016
Kl. 13:00
HB CSC Kunst, Fælledparken
2 - 4
819675
30-04 2016
Kl. 13:00
Frem 2 Fremad Valby Valby IP, Opvisningsbanen
2 - 2
819673
30-04 2016
Kl. 15:00
Sundby Bk. Bk. Union Kunst, Sundby/Kløvermarken
1 - 3
819678
30-04 2016
Kl. 15:15
FK Prespa B 1903 2 Kunst, Ryparken
1 - 3
819672
30-04 2016
Kl. 15:30
Rønne f.B. NB Bornholm Rønne syd (Knudsker)
2 - 0
819676
01-05 2016
Kl. 12:00
FB KB 2 Frederiksberg IP, kunst
6 - 2
819681
07-05 2016
Kl. 13:00
HB Bk. Union Kunst, Fælledparken
4 - 5
819685
07-05 2016
Kl. 13:00
B 1903 2 FB B1903
2 - 4
819679
07-05 2016
Kl. 13:00
Fremad Valby FK Prespa Valby IP, Opvisningsbanen
2 - 2
819682
07-05 2016
Kl. 14:00
NB Bornholm Sundby Bk. Nexø Stadion
1 - 0
819684
07-05 2016
Kl. 15:00
KB 2 KFUM Frederiksberg IP, kunst
1 - 2
819680
07-05 2016
Kl. 15:00
CSC Frem 2 Kløvermarken
2 - 1
819683
07-05 2016
Kl. 15:30
Skovshoved IF Rønne f.B. Skovshoved I P
3 - 2
819689
14-05 2016
Kl. 11:15
Frem 2 Bk. Union Valby IP, Opvisningsbanen
0 - 2
819690
14-05 2016
Kl. 13:00
Fremad Valby CSC Valby IP, Opvisningsbanen
2 - 2
819691
14-05 2016
Kl. 13:00
KFUM B 1903 2 Emdrupparken
0 - 0
819692
14-05 2016
Kl. 15:00
FK Prespa FB Kunst, Ryparken
5 - 2
819687
14-05 2016
Kl. 15:00
Sundby Bk. Skovshoved IF Kunst, Sundby/Kløvermarken
1 - 4
819688
14-05 2016
Kl. 15:30
HB NB Bornholm Kunst, Fælledparken
0 - 1
819686
14-05 2016
Kl. 15:30
Rønne f.B. KB 2 Rønne syd (Knudsker)
2 - 1
819693
21-05 2016
Kl. 13:00
CSC FK Prespa Kløvermarken
3 - 3
819694
21-05 2016
Kl. 13:00
Bk. Union Fremad Valby Kunst, Vanløse I P
2 - 5
819695
21-05 2016
Kl. 14:00
NB Bornholm Frem 2 Nexø Stadion
2 - 1
819696
21-05 2016
Kl. 15:00
Skovshoved IF HB Skovshoved I P
2 - 0
819698
21-05 2016
Kl. 15:30
B 1903 2 Rønne f.B. B1903
1 - 2
819697
22-05 2016
Kl. 11:45
KB 2 Sundby Bk. Frederiksberg IP, kunst
1 - 1
819699
on
25-05 2016
Kl. 19:45
FB KFUM Frederiksberg IP, kunst
1 - 1
819703
28-05 2016
Kl. 11:15
Frem 2 Skovshoved IF Valby IP, Opvisningsbanen
3 - 4
819702
28-05 2016
Kl. 13:00
HB KB 2 Kunst, Fælledparken
2 - 4
819701
28-05 2016
Kl. 15:00
Sundby Bk. B 1903 2 Kunst, Sundby/Kløvermarken
4 - 1
819705
28-05 2016
Kl. 15:00
Bk. Union CSC Kunst, Vanløse I P
2 - 2
819706
28-05 2016
Kl. 15:00
FK Prespa KFUM Kunst, Ryparken
2 - 4
819704
28-05 2016
Kl. 15:30
Fremad Valby NB Bornholm Valby IP, Opvisningsbanen
1 - 2
819700
28-05 2016
Kl. 15:30
Rønne f.B. FB Rønne syd (Knudsker)
1 - 1
819710
04-06 2016
Kl. 13:00
B 1903 2 HB B1903
4 - 3
819713
04-06 2016
Kl. 13:00
Bk. Union FK Prespa Kunst, Vanløse I P
3 - 5
819707
04-06 2016
Kl. 14:00
NB Bornholm CSC Nexø Stadion
2 - 1
819708
04-06 2016
Kl. 15:00
Skovshoved IF Fremad Valby Skovshoved I P
0 - 2
819711
04-06 2016
Kl. 15:00
FB Sundby Bk. Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
819712
04-06 2016
Kl. 15:30
KFUM Rønne f.B. Emdrupparken
1 - 0
819709
ma
06-06 2016
Kl. 19:45
KB 2 Frem 2 Frederiksberg IP, kunst
2 - 1
819715
11-06 2016
Kl. 15:00
Sundby Bk. KFUM Kunst, Sundby/Kløvermarken
0 - 2
819716
11-06 2016
Kl. 15:00
HB FB Kunst, Fælledparken
2 - 3
819717
11-06 2016
Kl. 15:00
Frem 2 B 1903 2 Frem, Valby IP
2 - 1
819718
11-06 2016
Kl. 15:00
KB 2 Fremad Valby KB. P.Bangsvej
1 - 3
819719
11-06 2016
Kl. 15:00
CSC Skovshoved IF Kløvermarken
1 - 3
819720
11-06 2016
Kl. 15:00
Bk. Union NB Bornholm Kunst, Vanløse I P
2 - 1
819714
11-06 2016
Kl. 15:30
Rønne f.B. FK Prespa Rønne syd (Knudsker)
1 - 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning: 
Nr. 1 rykker op i Danmarksserien.
Nr. 2 deltager i et oprykningsspil om samlet 3 oprykningspladser til Danmarksserien.

Nedrykning: 
Nr. 12, 13 og 14 rykker ned.

DBU København-hold, der rykker ned fra Københavnsserien, rykker ned i Serie 1 – 1. hold rykker ned i Serie 1, pulje 2, øvrige DBU København-hold rykker ned i Serie 1, pulje 3.

a) Nedrykningen reduceres med et hold, hvis Københavnsseriens nr. 2 gennem oprykningsspillet kvalificerer sig til Danmarksserien.
b) Nedrykningen fra Københavnsserien forøges med det antal hold , der rykker ned fra Danmarksserien til Københavnsserien .
c) Nedrykningen fra Københavnsserien reduceres med ét hold, hvis ingen DBU Bornholm hold placerer sig på nedrykningsplads eller hvis vinderen af DBU Bornholms bedste række ikke kan erstatte et DBU Bornholm-hold, der placerer sig på nedrykningsplads i Københavnsserien.
d) Nedrykningen fra Københavnsserien reduceres med to hold, hvis begge DBU Bornholm-hold placerer sig på nedrykningsplads, og vinderen af DBU Bornholms bedste række ikke kan rykke op.
e) Nedrykningen fra Københavnsserien reduceres med et hold, hvis begge DBU Bornholm-hold placerer sig på nedrykningsplads, og vinderen af DBU Bornholms bedste række kan rykke op. 

 
Oprykningsspil til Danmarksserien:
Efter lodtrækning ser kampene således

Log ind