MENU

Ungdomspokalen U13 Drenge B 8:8 (06) 18/19 (2019) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
610560
1 ti
21-08 2018
Kl. 17:45
Langebæk Alliancen (4) IF Frem Bjæverskov Fodbold (3) Stensved Stadion
2 - 5
610559
1 ti
21-08 2018
Kl. 18:30
Sengeløse GI (4) Kværkeby IF (3) Sengeløse Idrætsanlæg
3 - 4
610558 1 ti
21-08 2018
Kl. 18:30
SB (4) Næstved I.F. (3) SB´s anlæg
UHT

Udehold taberdømt

610564 1 ti
21-08 2018
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (4) Espergærde IF (3) Hørsholm Idrætspark
HMH
610563 1 ti
21-08 2018
Kl. 18:30
Lynge-Broby IF (4) Fløng-Hedehusene (3) Frederiksberg Skole
1 - 5
610562 1 ti
21-08 2018
Kl. 18:30
FFB (4) Nivå-Kokkedal FK (3) Frederikssund Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

610561
1 ti
21-08 2018
Kl. 18:30
Albertslund BS 72 (3) BSV af 2016 (3) Sportspladsen i Syd
1 - 6
706323 2 ti
04-09 2018
Kl. 18:15
Espergærde IF (3) BSV af 2016 (3) Mørdrup Idrætsanlæg
9 - 2
706325
2 ti
04-09 2018
Kl. 18:15
Fløng-Hedehusene (3) Holbæk B&I (2) Hedehusene Idrætspark
5 - 7
706326
2 ti
04-09 2018
Kl. 18:15
Kværkeby IF (3) Havdrup GI (2) Kværkeby Stadion
2 - 3
706327 2 ti
04-09 2018
Kl. 18:15
SB (4) Rønnede IF (3) SB´s anlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

706328
2 ti
04-09 2018
Kl. 18:15
IF Frem Bjæverskov Fodbold (3) Køge Nord FC (2) Bjæverskov Stadion
0 - 4
706329
2 ti
04-09 2018
Kl. 18:15
Store Merløse IF (3) Vemmelev SGI (3) St. Merløse Idrætsplads
8 - 0
706330
2 ti
04-09 2018
Kl. 18:15
AIK 65 Strøby Fodbold (3) Solrød FC (2) Strøbyhallen
3 - 2
706331
2 ti
04-09 2018
Kl. 18:15
B. 73, Slagelse (3) Borup IF (2) Stadion Vest
UHT

Udehold taberdømt

706332 2 ti
04-09 2018
Kl. 18:15
Farum BK (2) BSF (2) Farum Park
UHT

Udehold taberdømt

706333 2 ti
04-09 2018
Kl. 18:15
Hillerød Fodbold (3) Helsinge Fodbold (2) Hillerød Stadion
6 - 7
706334 2 ti
04-09 2018
Kl. 18:15
Karlslunde IF (2) Himmelev-Veddelev BK (2) Karlslunde Stadion
0 - 2
706335 2 ti
04-09 2018
Kl. 18:15
LSF (3) Måløv BK (2) Smørum Idrætscenter
0 - 6
706336 2 ti
04-09 2018
Kl. 18:15
IS Skævinge (2) Ålholm IF (2) Baunehøj Stadion
0 - 6
706337
2 ti
04-09 2018
Kl. 18:15
Gladsaxe-Hero BK (2) Albertslund IF (2) Gladsaxe Stadion
2 - 4
706338
2 ti
04-09 2018
Kl. 18:15
Slangerup & Omegn IF (3) Jyllinge FC (2) Slangerup Stadion
2 - 1
706324 2 to
06-09 2018
Kl. 19:00
Nivå-Kokkedal FK (3) IF Skjold Birkerød (2) Karsemosegård Kunstgræs
3 - 1
976527
3
16-09 2018
Kl. 10:00
Havdrup GI (2) Køge Nord FC (2) Havdrup Idrætscenter
1 - 4
976521 3 ti
18-09 2018
Kl. 18:00
Espergærde IF (3) Slangerup & Omegn IF (3) Mørdrup Idrætsanlæg
7 - 1
976522
3 ti
18-09 2018
Kl. 18:00
Rønnede IF (3) Store Merløse IF (3) Rønnedehallen
2 - 4
976523 3 ti
18-09 2018
Kl. 18:00
Himmelev-Veddelev BK (2) Farum BK (2) Himmelev Idrætspark
4 - 1
976524 3 ti
18-09 2018
Kl. 18:00
Nivå-Kokkedal FK (3) Ålholm IF (2) Karsemosegård
0 - 5
976526
3 ti
18-09 2018
Kl. 18:00
Måløv BK (2) Helsinge Fodbold (2) Måløv Idrætspark
1 - 3
976528
3 ti
18-09 2018
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (3) Holbæk B&I (2) Stadion Vest Kunstgræs
2 - 7
976525 3 ma
24-09 2018
Kl. 18:00
AIK 65 Strøby Fodbold (3) Albertslund IF (2) Strøbyhallen
UHT

Udehold taberdømt

552672
4 ti
02-10 2018
Kl. 19:00
Espergærde IF (3) Helsinge Fodbold (2) Mørdrup Idrætsanlæg Kunstgræs
HHT

Hjemmehold taberdømt

552673
4 ti
02-10 2018
Kl. 19:00
Himmelev-Veddelev BK (2) Holbæk B&I (2) Himmelev Kunstgræsbane
4 - 1
552671
4 to
25-10 2018
Kl. 18:00
Store Merløse IF (3) Køge Nord FC (2) St. Merløse Idrætsplads
2 - 6
552674 4
04-11 2018
Kl. 11:30
AIK 65 Strøby Fodbold (3) Ålholm IF (2) Strøbyhallen
1 - 3
579500
5 on
24-04 2019
Kl. 18:30
Køge Nord FC (2) Ålholm IF (2) Rishøj Stadion
6 - 4
579501 5 on
24-04 2019
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (2) Himmelev-Veddelev BK (2) Helsinge Stadion
2 - 0
755848
6
26-05 2019
Kl. 11:00
Helsinge Fodbold (2) Køge Nord FC (2) Allerød Idrætspark
2 - 4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

OBS: Har man tilmeldt hold men ikke står med kamp, så er man oversidder til 2. runde. 

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36
3. runde spilles i uge 38
4. runde spilles i uge 40
Semifinaler spilles i uge 17
FINALEN: Søndag 26. maj 2019

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering til at deltage på holdet for at kunne deltage i en ungdoms B-pokalkamp for samme.

Log ind