MENU

Ungdomspokalen U13 Drenge B 8:8 (06) 18/19 (2019) //

Seneste resultater

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Resultat
706323 2 ti
04-09 2018
Kl. 18:15
Espergærde IF (3) BSV af 2016 (3)
9 - 2
706325
2 ti
04-09 2018
Kl. 18:15
Fløng-Hedehusene (3) Holbæk B&I (2)
5 - 7
706326
2 ti
04-09 2018
Kl. 18:15
Kværkeby IF (3) Havdrup GI (2)
2 - 3
706327 2 ti
04-09 2018
Kl. 18:15
SB (4) Rønnede IF (3)
HHT

Hjemmehold taberdømt

706324 2 to
06-09 2018
Kl. 19:00
Nivå-Kokkedal FK (3) IF Skjold Birkerød (2)
3 - 1
976527
3
16-09 2018
Kl. 10:00
Havdrup GI (2) Køge Nord FC (2)
1 - 4
976521 3 ti
18-09 2018
Kl. 18:00
Espergærde IF (3) Slangerup & Omegn IF (3)
7 - 1
976522
3 ti
18-09 2018
Kl. 18:00
Rønnede IF (3) Store Merløse IF (3)
2 - 4
976523 3 ti
18-09 2018
Kl. 18:00
Himmelev-Veddelev BK (2) Farum BK (2)
4 - 1
976524 3 ti
18-09 2018
Kl. 18:00
Nivå-Kokkedal FK (3) Ålholm IF (2)
0 - 5
976526
3 ti
18-09 2018
Kl. 18:00
Måløv BK (2) Helsinge Fodbold (2)
1 - 3
976528
3 ti
18-09 2018
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (3) Holbæk B&I (2)
2 - 7
976525 3 ma
24-09 2018
Kl. 18:00
AIK 65 Strøby Fodbold (3) Albertslund IF (2)
UHT

Udehold taberdømt

552672
4 ti
02-10 2018
Kl. 19:00
Espergærde IF (3) Helsinge Fodbold (2)
HHT

Hjemmehold taberdømt

552673
4 ti
02-10 2018
Kl. 19:00
Himmelev-Veddelev BK (2) Holbæk B&I (2)
4 - 1
552671
4 to
25-10 2018
Kl. 18:00
Store Merløse IF (3) Køge Nord FC (2)
2 - 6
552674 4
04-11 2018
Kl. 11:30
AIK 65 Strøby Fodbold (3) Ålholm IF (2)
1 - 3
579500
5 on
24-04 2019
Kl. 18:30
Køge Nord FC (2) Ålholm IF (2)
6 - 4
579501 5 on
24-04 2019
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (2) Himmelev-Veddelev BK (2)
2 - 0
755848
6
26-05 2019
Kl. 11:00
Helsinge Fodbold (2) Køge Nord FC (2)
2 - 4

Stilling

K V U T Score P

Kommende kampe

Der blev ikke fundet nogen resultater
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland påmail eller på tlf: 4632 3366

OBS: Har man tilmeldt hold men ikke står med kamp, så er man oversidder til 2. runde. 

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36
3. runde spilles i uge 38
4. runde spilles i uge 40
Semifinaler spilles i uge 17
FINALEN: Søndag 26. maj 2019

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering til at deltage på holdet for at kunne deltage i en ungdoms B-pokalkamp for samme.

Log ind