MENU

Ungdomspokalen U13 Piger 8:8 (06) 18/19 (2019) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
811068
1 ti
14-08 2018
Kl. 18:00
Fredensborg BI (1) FC Helsingør (Øst) Fredensborg Stadion
1 - 4
811069
1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Allerød FK (1) Farum BK (Øst) Allerød Idrætspark
5 - 2
811071 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (2) Bagsværd BK (1) Hørsholm Idrætspark
1 - 3
811064 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Tølløse BK (2) Sorø Freja (2) Tølløse Stadion
9 - 1
811065 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Køge Nord FC (3) Oversidder Rishøj Stadion
836125
1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Dragør BK (1) Sundby Bk.(Øst) Dragør Bk
0 - 7
836126
1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Vanløse (1) Greve Fodbold (Øst) Vanløse I P
1 - 13
811067
1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Hareskov IF (1) GVI (1) Birkevang
18 - 0
811092
1 to
16-08 2018
Kl. 18:00
Raklev GI (2) Tuse IF (Øst) Røsnæshallen
3 - 7
811066 1 ma
20-08 2018
Kl. 19:00
Herfølge BK (3) Solrød FC (2) Herfølge Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

811070 1 ti
21-08 2018
Kl. 18:30
Birkerød IF "Skjold" (1) HIK (1) Birkerød Stadion
UMH
646786
2 ti
28-08 2018
Kl. 18:30
FC Helsingør (Øst) BSF (Øst) Mørdrup Idrætsanlæg
3 - 2
646787
2 ti
28-08 2018
Kl. 18:30
Køge Nord FC (3) Solrød FC (2) Rishøj Stadion
1 - 5
646789
2 ti
28-08 2018
Kl. 18:30
Greve Fodbold (Øst) Brøndbyernes IF (Øst) Greve Idræts Center
6 - 1
646790 2 ti
28-08 2018
Kl. 18:30
Birkerød IF "Skjold" (1) Sundby Bk.(Øst) Birkerød Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

646791
2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
Bagsværd BK (1) Ringsted Pigefodbold (Øst) Bagsværd Stadion
0 - 4
646792
2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
Allerød FK (1) B93 (Øst) Allerød Idrætspark
2 - 9
646785
2 ma
03-09 2018
Kl. 18:30
Tølløse BK (2) Tuse IF (Øst) Tølløse Stadion
4 - 2
646788
2 ti
04-09 2018
Kl. 18:30
Hareskov IF (1) FA 2000 (Øst) Birkevang
3 - 2
865608
3 ti
11-09 2018
Kl. 18:00
Hareskov IF (1) Ringsted Pigefodbold (Øst) Birkevang
0 - 2
865609
3 ti
11-09 2018
Kl. 18:00
Tølløse BK (2) Greve Fodbold (Øst) Tølløse Stadion
1 - 3
865610
3 ti
11-09 2018
Kl. 18:00
FC Helsingør (Øst) Sundby Bk.(Øst) Mørdrup Idrætsanlæg
11 - 3
865611 3
10-11 2018
Kl. 12:00
Solrød FC (2) B93 (Øst) Solrød Idrætscenter
HHT

Hjemmehold taberdømt

596923
4 to
25-04 2019
Kl. 18:30
FC Helsingør (Øst) Ringsted Pigefodbold (Øst) Pedella Park Kunstgræs
3 - 1
596922
4 on
01-05 2019
Kl. 19:00
B93 (Øst) Greve Fodbold (Øst) B 93 Svanemølleanlæg.
3 - 1
409519
5
26-05 2019
Kl. 11:00
B93 (Øst) FC Helsingør (Øst) Allerød Idrætspark
3 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

1. runde uge 33
2. runde uge 35
3. runde uge 37
Semifinaler uge 17 2019
Finale 26. maj 2019

Oversiddere 1 runde: BSF, Brøndby, Ringsted D, B 93 og FA 2000

Der påsættes dommere fra 2.runde

Livelodtrækning efterår 2018 på Facebook DBU Sjælland

30 november kl. 12.00

Log ind