MENU

KS Herre 18/19 (2018) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
533735
fr
17-08 2018
Kl. 20:00
HB PI Fodbold Kunst, Fælledparken
1 - 2
533733
18-08 2018
Kl. 13:00
Bk. Skjold KB 2 Kunst, Fælledparken
2 - 0
533725
18-08 2018
Kl. 13:00
B 1903 2 Tårnby FF B1903
1 - 2
533726
18-08 2018
Kl. 13:00
KFUM FK Prespa Emdrupparken
3 - 0
533732
18-08 2018
Kl. 14:00
NB Bornholm IF Føroyar Nexø Stadion
UHT

Udehold taberdømt

533727
18-08 2018
Kl. 15:30
Husum Bk. Rønne f.B. Kunst, Husumparken
3 - 0
533734
18-08 2018
Kl. 16:00
FB Hvidovre IF 2 Frederiksberg IP, kunst
1 - 0
533737
ti
21-08 2018
Kl. 19:00
Hvidovre IF 2 HB Hvidovre IF's baner
0 - 4
533741
ti
21-08 2018
Kl. 19:30
FK Prespa Husum Bk. Kunst, Ryparken
0 - 1
533740
on
22-08 2018
Kl. 18:00
Rønne f.B. NB Bornholm Rønne stadion nord, opvisningsbanen
1 - 3
533736
on
22-08 2018
Kl. 19:00
Tårnby FF KFUM Vestamager Idrætsanlæg
2 - 1
533738
on
22-08 2018
Kl. 19:30
KB 2 FB Frederiksberg IP, kunst
0 - 4
533743
to
23-08 2018
Kl. 18:45
PI Fodbold B 1903 2 Valby IP, Opvisningsbanen
1 - 3
533745
fr
24-08 2018
Kl. 18:30
Husum Bk. Tårnby FF Kunst, Husumparken
4 - 1
536821
fr
24-08 2018
Kl. 20:00
HB KB 2 Kunst, Fælledparken
5 - 2
533744
25-08 2018
Kl. 13:00
KFUM B 1903 2 Emdrupparken
2 - 0
533746
25-08 2018
Kl. 14:00
NB Bornholm FK Prespa Nexø Stadion
4 - 0
533747
25-08 2018
Kl. 15:30
Bk. Skjold Rønne f.B. Kunst, Fælledparken
1 - 2
536820
25-08 2018
Kl. 16:15
FB IF Føroyar Frederiksberg IP, kunst
3 - 0
536822
ti
28-08 2018
Kl. 18:30
Hvidovre IF 2 PI Fodbold Hvidovre IF's baner
3 - 1
536828
fr
31-08 2018
Kl. 19:45
FK Prespa Bk. Skjold Kunst, Ryparken
2 - 2
536829
01-09 2018
Kl. 15:00
PI Fodbold KFUM Valby IP, Opvisningsbanen
0 - 0
536826
01-09 2018
Kl. 15:15
IF Føroyar HB Kunstbane 2, Kløvermarken
3 - 0
536823
01-09 2018
Kl. 15:30
Tårnby FF NB Bornholm Vestamager Idrætsanlæg
2 - 1
536827
01-09 2018
Kl. 15:30
Rønne f.B. FB Rønne stadion nord, opvisningsbanen
3 - 2
536825
01-09 2018
Kl. 16:15
KB 2 Hvidovre IF 2 Frederiksberg IP, kunst
5 - 0
536824
02-09 2018
Kl. 13:30
B 1903 2 Husum Bk. B1903
1 - 1
533739
ti
04-09 2018
Kl. 18:00
IF Føroyar Bk. Skjold Kunstbane 2, Kløvermarken
0 - 2
537646
to
06-09 2018
Kl. 19:00
Husum Bk. KFUM Kunst, Husumparken
2 - 2
537648
08-09 2018
Kl. 11:00
Bk. Skjold Tårnby FF Kunst, Fælledparken
1 - 0
537652
08-09 2018
Kl. 11:15
PI Fodbold KB 2 Valby IP, Opvisningsbanen
1 - 2
537649
08-09 2018
Kl. 13:45
FB FK Prespa Frederiksberg IP, kunst
2 - 1
537647
08-09 2018
Kl. 14:00
NB Bornholm B 1903 2 Nexø Stadion
2 - 0
537650
08-09 2018
Kl. 15:30
HB Rønne f.B. Kunst, Fælledparken
3 - 1
537651
ti
11-09 2018
Kl. 20:00
Hvidovre IF 2 IF Føroyar PRO VENTILATION ARENA
2 - 3
537653
fr
14-09 2018
Kl. 18:00
Tårnby FF FB Vestamager Idrætsanlæg
6 - 0
537658
fr
14-09 2018
Kl. 19:30
FK Prespa HB Kunst, Ryparken
3 - 1
537654
15-09 2018
Kl. 13:00
B 1903 2 Bk. Skjold B1903
0 - 0
537659
15-09 2018
Kl. 15:00
PI Fodbold Husum Bk. Valby IP, Opvisningsbanen
0 - 1
537656
15-09 2018
Kl. 15:15
IF Føroyar KB 2 Kunstbane 2, Kløvermarken
5 - 3
537655
15-09 2018
Kl. 15:30
KFUM NB Bornholm Emdrupparken
1 - 0
537657
15-09 2018
Kl. 15:30
Rønne f.B. Hvidovre IF 2 Rønne stadion nord, opvisningsbanen
4 - 0
537663
fr
21-09 2018
Kl. 20:00
HB Tårnby FF Kunst, Fælledparken
1 - 0
537661
22-09 2018
Kl. 15:00
Bk. Skjold KFUM Kunst, Fælledparken
0 - 0
537662
22-09 2018
Kl. 15:00
FB B 1903 2 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 0
537667
22-09 2018
Kl. 15:15
IF Føroyar PI Fodbold Kunstbane 2, Kløvermarken
4 - 2
537665
ti
25-09 2018
Kl. 20:00
Hvidovre IF 2 FK Prespa PRO VENTILATION ARENA
4 - 2
537671
fr
28-09 2018
Kl. 18:30
Husum Bk. Bk. Skjold Kunst, Husumparken
4 - 1
537673
fr
28-09 2018
Kl. 19:30
FK Prespa KB 2 Kunst, Ryparken
0 - 5
537668
29-09 2018
Kl. 13:00
Tårnby FF Hvidovre IF 2 Vestamager Idrætsanlæg
4 - 2
537670
29-09 2018
Kl. 13:00
KFUM FB Emdrupparken
2 - 0
537669
29-09 2018
Kl. 13:00
B 1903 2 HB B1903
UMH
537672
29-09 2018
Kl. 15:30
Rønne f.B. IF Føroyar Rønne stadion nord, opvisningsbanen
6 - 2
537674
29-09 2018
Kl. 15:30
PI Fodbold NB Bornholm Valby IP, Opvisningsbanen
2 - 1
537677
fr
05-10 2018
Kl. 20:00
HB KFUM Kunst, Fælledparken
2 - 1
537680
06-10 2018
Kl. 15:15
IF Føroyar FK Prespa Kunstbane 2, Kløvermarken
4 - 2
537675
06-10 2018
Kl. 15:30
Bk. Skjold NB Bornholm Kunst, Fælledparken
0 - 1
537681
06-10 2018
Kl. 15:30
Rønne f.B. PI Fodbold Rønne stadion nord, opvisningsbanen
2 - 5
537676
06-10 2018
Kl. 16:15
FB Husum Bk. Frederiksberg IP, kunst
0 - 0
537679
07-10 2018
Kl. 13:30
KB 2 Tårnby FF Frederiksberg IP, kunst
0 - 2
537678
ti
09-10 2018
Kl. 20:00
Hvidovre IF 2 B 1903 2 PRO VENTILATION ARENA
4 - 0
537685
fr
12-10 2018
Kl. 18:30
Husum Bk. HB Kunst, Husumparken
3 - 1
537682
13-10 2018
Kl. 13:00
Tårnby FF IF Føroyar Vestamager Idrætsanlæg
2 - 2
537683
13-10 2018
Kl. 13:00
B 1903 2 KB 2 B1903
1 - 1
537684
13-10 2018
Kl. 13:00
KFUM Hvidovre IF 2 Emdrupparken
3 - 0
537696
13-10 2018
Kl. 13:00
PI Fodbold Bk. Skjold Valby IP, Opvisningsbanen
1 - 0
537686
13-10 2018
Kl. 14:00
NB Bornholm FB Nexø Stadion
1 - 1
537695
13-10 2018
Kl. 15:30
FK Prespa Rønne f.B. Kunst, Ryparken
2 - 2
537794
fr
19-10 2018
Kl. 19:30
FK Prespa PI Fodbold Kunst, Ryparken
0 - 2
537700
20-10 2018
Kl. 13:45
KB 2 KFUM Frederiksberg IP, kunst
0 - 3
537701
20-10 2018
Kl. 15:15
IF Føroyar B 1903 2 Kunstbane 2, Kløvermarken
0 - 5
537698
20-10 2018
Kl. 15:30
HB NB Bornholm Kunst, Fælledparken
3 - 3
537793
20-10 2018
Kl. 15:30
Rønne f.B. Tårnby FF Rønne stadion nord, opvisningsbanen
2 - 3
537697
20-10 2018
Kl. 16:15
FB Bk. Skjold Frederiksberg IP, kunst
2 - 0
537699 ti
23-10 2018
Kl. 19:30
Hvidovre IF 2 Husum Bk. PRO VENTILATION ARENA
1 - 0
537946
fr
26-10 2018
Kl. 18:30
Husum Bk. KB 2 Kunst, Husumparken
2 - 3
537795
27-10 2018
Kl. 13:00
Tårnby FF FK Prespa Vestamager Idrætsanlæg
7 - 1
537945
27-10 2018
Kl. 13:00
KFUM IF Føroyar Emdrupparken
3 - 1
537947
27-10 2018
Kl. 14:00
NB Bornholm Hvidovre IF 2 Nexø Stadion
3 - 1
537950
27-10 2018
Kl. 15:00
Bk. Skjold HB Kunst, Fælledparken
1 - 2
537944
27-10 2018
Kl. 15:30
B 1903 2 Rønne f.B. B1903
4 - 1
537951
27-10 2018
Kl. 16:15
FB PI Fodbold Frederiksberg IP, kunst
0 - 1
537952
fr
02-11 2018
Kl. 18:30
HB FB Kunst, Fælledparken
3 - 0
537963
fr
02-11 2018
Kl. 19:30
FK Prespa B 1903 2 Kunst, Ryparken
0 - 4
537976
03-11 2018
Kl. 13:00
PI Fodbold Tårnby FF Valby IP, Opvisningsbanen
2 - 1
537962
03-11 2018
Kl. 14:00
Rønne f.B. KFUM Rønne stadion nord, opvisningsbanen
0 - 1
537955
03-11 2018
Kl. 15:15
IF Føroyar Husum Bk. Kunstbane 2, Kløvermarken
2 - 5
537954
03-11 2018
Kl. 15:30
KB 2 NB Bornholm Frederiksberg IP, kunst
1 - 0
537953
ti
06-11 2018
Kl. 19:30
Hvidovre IF 2 Bk. Skjold PRO VENTILATION ARENA
1 - 2
537660
10-11 2018
Kl. 14:00
NB Bornholm Husum Bk. Nexø Stadion
3 - 1
537666
17-11 2018
Kl. 15:30
KB 2 Rønne f.B. Frederiksberg IP, kunst
2 - 3
541507
fr
22-03 2019
Kl. 19:30
FK Prespa KFUM Kunst, Ryparken
0 - 1
541502
23-03 2019
Kl. 13:00
Tårnby FF B 1903 2 Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
5 - 0
541508
23-03 2019
Kl. 13:00
PI Fodbold HB Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
1 - 0
541505
23-03 2019
Kl. 14:00
NB Bornholm IF Føroyar Nexø Stadion
3 - 3
541506
23-03 2019
Kl. 14:00
Rønne f.B. Husum Bk. Rønne stadion nord, opvisningsbanen
0 - 2
541504
23-03 2019
Kl. 16:15
KB 2 Bk. Skjold Frederiksberg IP, kunst
1 - 1
541503
ma
25-03 2019
Kl. 19:00
Hvidovre IF 2 FB Avedøre Stadion Kunstgræs
1 - 1
541515 fr
29-03 2019
Kl. 18:30
HB Hvidovre IF 2 Kunst, Fælledparken
5 - 1
541511
fr
29-03 2019
Kl. 18:30
Husum Bk. FK Prespa Kunst, Husumparken
10 - 1
541509
30-03 2019
Kl. 13:00
B 1903 2 PI Fodbold Kunst, B1903
4 - 0
541510
30-03 2019
Kl. 13:00
KFUM Tårnby FF Kunst, Ryparken
2 - 0
541514
30-03 2019
Kl. 13:45
FB KB 2 Frederiksberg IP, kunst
1 - 0
541512
30-03 2019
Kl. 14:00
NB Bornholm Rønne f.B. Nexø Stadion
0 - 1
541513
30-03 2019
Kl. 15:00
Bk. Skjold IF Føroyar Kunst, Fælledparken
1 - 0
541516
fr
05-04 2019
Kl. 18:15
Tårnby FF Husum Bk. Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
2 - 2
541589
06-04 2019
Kl. 13:00
B 1903 2 KFUM B1903
1 - 3
541591
06-04 2019
Kl. 14:00
IF Føroyar FB Kunstbane 2, Kløvermarken
1 - 3
541592
06-04 2019
Kl. 14:00
Rønne f.B. Bk. Skjold Rønne nord (RIK)
2 - 2
541593
06-04 2019
Kl. 15:30
FK Prespa NB Bornholm Kunst, Ryparken
1 - 4
541590
06-04 2019
Kl. 16:15
KB 2 HB Frederiksberg IP, kunst
1 - 0
541594
07-04 2019
Kl. 13:30
PI Fodbold Hvidovre IF 2 Valby IP, Opvisningsbanen
3 - 2
541601 ti
09-04 2019
Kl. 20:00
Hvidovre IF 2 KB 2 PRO VENTILATION ARENA
2 - 0
541596
fr
12-04 2019
Kl. 18:30
Husum Bk. B 1903 2 Kunst, Husumparken
4 - 1
541600
fr
12-04 2019
Kl. 20:15
HB IF Føroyar Kunst, Fælledparken
0 - 0
541595
13-04 2019
Kl. 13:00
KFUM PI Fodbold Emdrupparken
2 - 1
541597
13-04 2019
Kl. 14:00
NB Bornholm Tårnby FF Nexø Stadion
1 - 2
541598
13-04 2019
Kl. 15:00
Bk. Skjold FK Prespa Kunst, Fælledparken
3 - 0
541599
13-04 2019
Kl. 15:30
FB Rønne f.B. Frederiksberg IP, kunst
3 - 0
542421
to
18-04 2019
Kl. 13:30
KB 2 PI Fodbold Frederiksberg IP, kunst
1 - 4
542420
to
18-04 2019
Kl. 13:30
FK Prespa FB Kunst, Ryparken
1 - 7
541604
to
18-04 2019
Kl. 13:30
KFUM Husum Bk. Emdrupparken
4 - 0
541602
to
18-04 2019
Kl. 13:30
Tårnby FF Bk. Skjold Vestamager Idrætsanlæg
2 - 1
541606
to
18-04 2019
Kl. 14:00
Rønne f.B. HB Rønne nord (RIK)
2 - 1
541603
to
18-04 2019
Kl. 15:30
B 1903 2 NB Bornholm B1903
2 - 0
542426
ma
22-04 2019
Kl. 11:45
FB Tårnby FF Frederiksberg IP, kunst
0 - 1
542425
ma
22-04 2019
Kl. 13:30
Bk. Skjold B 1903 2 Kunst, Fælledparken
2 - 3
542422 ma
22-04 2019
Kl. 13:30
Husum Bk. PI Fodbold Kunst, Husumparken
0 - 0
542429
ma
22-04 2019
Kl. 14:00
KB 2 IF Føroyar Frederiksberg IP, kunst
3 - 1
542423
ma
22-04 2019
Kl. 14:00
NB Bornholm KFUM Nexø Stadion
0 - 2
542427
ma
22-04 2019
Kl. 15:15
HB FK Prespa Kunst, Fælledparken
4 - 1
542428
ma
22-04 2019
Kl. 15:30
Hvidovre IF 2 Rønne f.B. Hvidovre IF's baner
3 - 1
542430
fr
26-04 2019
Kl. 18:30
Tårnby FF HB Vestamager Idrætsanlæg
2 - 1
542790 fr
26-04 2019
Kl. 19:45
FK Prespa Hvidovre IF 2 Kunst, Ryparken
5 - 3
542431
27-04 2019
Kl. 13:00
B 1903 2 FB B1903
1 - 0
542432
27-04 2019
Kl. 13:00
KFUM Bk. Skjold Emdrupparken
1 - 1
542789
27-04 2019
Kl. 14:00
Rønne f.B. KB 2 Rønne nord (RIK)
5 - 1
542791
27-04 2019
Kl. 15:30
PI Fodbold IF Føroyar Valby IP, Opvisningsbanen
4 - 1
542788
27-04 2019
Kl. 15:30
Husum Bk. NB Bornholm Kunst, Husumparken
2 - 1
542796
ti
30-04 2019
Kl. 20:00
Hvidovre IF 2 Tårnby FF PRO VENTILATION ARENA
3 - 0
542797
fr
03-05 2019
Kl. 18:30
KB 2 FK Prespa Frederiksberg IP, kunst
2 - 3
542795
fr
03-05 2019
Kl. 20:15
HB B 1903 2 Kunst, Fælledparken
0 - 5
542792
04-05 2019
Kl. 14:00
NB Bornholm PI Fodbold Nexø Stadion
3 - 1
542793
04-05 2019
Kl. 15:00
Bk. Skjold Husum Bk. Kunst, Fælledparken
0 - 1
542798
04-05 2019
Kl. 15:30
IF Føroyar Rønne f.B. Kunstbane 2, Kløvermarken
6 - 3
542794
04-05 2019
Kl. 16:15
FB KFUM Frederiksberg IP, kunst
1 - 2
542799
fr
10-05 2019
Kl. 18:30
Tårnby FF KB 2 Vestamager Idrætsanlæg
1 - 2
542859
fr
10-05 2019
Kl. 18:30
Husum Bk. FB Kunst, Husumparken
2 - 2
542861 fr
10-05 2019
Kl. 19:30
FK Prespa IF Føroyar Kunst, Ryparken
1 - 1
542801
11-05 2019
Kl. 13:00
KFUM HB Emdrupparken
2 - 3
542800
11-05 2019
Kl. 13:00
B 1903 2 Hvidovre IF 2 B1903
1 - 1
542860
11-05 2019
Kl. 14:00
NB Bornholm Bk. Skjold Nexø Stadion
1 - 2
542862
11-05 2019
Kl. 15:30
PI Fodbold Rønne f.B. Valby IP, Opvisningsbanen
1 - 4
541605 ti
14-05 2019
Kl. 20:15
IF Føroyar Hvidovre IF 2 Kunstbane 2, Kløvermarken
1 - 3
542865
fr
17-05 2019
Kl. 10:00
HB Husum Bk. Kunst, Fælledparken
1 - 2
542869
18-05 2019
Kl. 14:00
Rønne f.B. FK Prespa Rønne nord (RIK)
3 - 1
542863
18-05 2019
Kl. 15:00
Bk. Skjold PI Fodbold Kunst, Fælledparken
5 - 0
542864
18-05 2019
Kl. 15:30
FB NB Bornholm Frederiksberg IP, kunst
1 - 0
542868
18-05 2019
Kl. 16:00
IF Føroyar Tårnby FF Kunstbane 2, Kløvermarken
1 - 5
542867
19-05 2019
Kl. 12:15
KB 2 B 1903 2 Frederiksberg IP, kunst
3 - 3
542866 ti
21-05 2019
Kl. 19:00
Hvidovre IF 2 KFUM Hvidovre IF's baner
2 - 0
543137
fr
24-05 2019
Kl. 18:30
Husum Bk. Hvidovre IF 2 Kunst, Husumparken
2 - 2
543135
25-05 2019
Kl. 13:00
B 1903 2 IF Føroyar B1903
5 - 0
543136
25-05 2019
Kl. 13:00
KFUM KB 2 Emdrupparken
2 - 2
543140
25-05 2019
Kl. 13:00
PI Fodbold FK Prespa Valby IP, Opvisningsbanen
4 - 2
543138
25-05 2019
Kl. 14:00
NB Bornholm HB Nexø Stadion
3 - 0
543139
25-05 2019
Kl. 15:00
Bk. Skjold FB Kunst, Fælledparken
2 - 0
542980
25-05 2019
Kl. 15:30
Tårnby FF Rønne f.B. Vestamager Idrætsanlæg
4 - 1
543146
fr
31-05 2019
Kl. 19:45
FK Prespa Tårnby FF Kunst, Ryparken
0 - 2
543141
fr
31-05 2019
Kl. 20:15
HB Bk. Skjold Kunst, Fælledparken
1 - 4
543145
01-06 2019
Kl. 13:30
Rønne f.B. B 1903 2 Rønne nord (RIK)
2 - 1
543147
01-06 2019
Kl. 15:30
PI Fodbold FB Valby IP, Opvisningsbanen
2 - 1
543142
01-06 2019
Kl. 15:30
Hvidovre IF 2 NB Bornholm Hvidovre IF's baner
1 - 1
543144
01-06 2019
Kl. 16:00
IF Føroyar KFUM Kunstbane 2, Kløvermarken
4 - 6
543143
on
05-06 2019
Kl. 19:00
KB 2 Husum Bk. Frederiksberg IP, kunst
0 - 1
543152
08-06 2019
Kl. 15:00
NB Bornholm KB 2 Nexø Stadion
0 - 1
543154
08-06 2019
Kl. 15:00
FB HB Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 3
543148
08-06 2019
Kl. 15:00
Tårnby FF PI Fodbold Vestamager Idrætsanlæg
3 - 0
543153
08-06 2019
Kl. 15:00
Bk. Skjold Hvidovre IF 2 Kunst, Fælledparken
4 - 3
543150
08-06 2019
Kl. 15:00
KFUM Rønne f.B. Emdrupparken
1 - 3
543149
08-06 2019
Kl. 15:00
B 1903 2 FK Prespa B1903
4 - 0
543151
08-06 2019
Kl. 15:00
Husum Bk. IF Føroyar Kunst, Husumparken
4 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København påmail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning: 
Nr. 1 rykker op i Danmarksserien. 

Nr. 2 deltager i et oprykningsspil om én oprykningsplads til Danmarksserien 2019/20 i en 3-holdspulje med de 2 hold, der placerer sig næstøverst af de oprykningsberettigede hold i DBU Sjællands Sjællandsserier for herrer.

Nedrykning:
Nr. 13 og 14 rykker ned. 

1. hold rykker ned i Serie 1 pulje 2
ikke-1. hold rykker ned i Serie 1 pulje 3

DBU Bornholm-hold rykker ned i DBU Bornholms bedste herrerække. 

a) Nedrykningen forøges med det antal DBU København-hold, der rykker ned fra Danmarksserien, 
b) Nedrykningen reduceres med ét hold, hvis Københavnsseriens nr. 2 gennem oprykningsspillet kvalificerer sig til Danmarksserien 2019/20, 
c) Nedrykningen forøges med ét hold, hvis vinderen af DBU Bornholms bedste række kan erstatte et DBU Bornholm-hold, der placerer sig på nedrykningsplads i Københavnsserien. 

Se i øvrigt § 11.13 og § 11.14 i DBU Københavns turneringsreglement.
 

Oprykningsspil til Danmarksserien 

Log ind