|
|
353750
|
on05-09 2018
|
19:00
|
|
|
Tuse Kunstgræsbane
|
|
|
|
|
353788
|
ti11-09 2018
|
17:45
|
|
|
Karlslunde Stadion, Kunstgræs
|
|
|
|
|
118108
|
ti11-09 2018
|
19:00
|
|
|
Dianalund Stadion
|
|
|
|
|
353783
|
ti11-09 2018
|
19:00
|
|
|
Stensved Stadion
|
|
|
|
358710
|
on12-09 2018
|
18:30
|
|
|
Virumgård kunstgræsbane
|
|
|
|
118114
|
ti18-09 2018
|
19:45
|
|
|
Herlev IF Stadion (Kunst)
|
|
|
|
|
358708
|
on19-09 2018
|
18:00
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
353787
|
on19-09 2018
|
18:30
|
|
|
Ringsted Stadion Kunstgræs
|
|
KFUM BK, Roskilde (Øst 2)
4
|
|
358712
|
on19-09 2018
|
19:15
|
|
|
Glostrup Idrætspark
|
|
|
|
358713
|
on19-09 2018
|
19:30
|
|
|
Hedehusene idrætspark Kunstgræs
|
|
Fløng-Hedehusene Fodbold (2)
0
|
|
|
358714
|
on19-09 2018
|
19:30
|
|
|
Lillevang Idrætscenter kunst
|
|
|
|
358711
|
on19-09 2018
|
19:30
|
|
|
B1903
|
|
|
|
353789
|
on19-09 2018
|
19:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
353790
|
on19-09 2018
|
19:30
|
|
|
Humlebæk Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
353791
|
on19-09 2018
|
19:30
|
|
|
Slangerup Stadion
|
|
|
|
118107
|
on19-09 2018
|
19:30
|
|
|
Husumparken
|
|
|
|
118110
|
on19-09 2018
|
19:30
|
|
|
Allerød Idrætspark Kunstgræs
|
HHT
|
Allerød Fodbold Klub (Mester)
HHT
|
|
118112
|
on19-09 2018
|
19:30
|
|
|
Top Danmark Hallen, kunstgræs
|
|
Hørsholm-Usserød IK (Øst 2)
4
|
|
118113
|
on19-09 2018
|
19:30
|
|
|
Lyngby Stadion Kunstgræsbane
|
|
|
|
118860
|
on19-09 2018
|
19:30
|
|
|
Bagsværd Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
118861
|
on19-09 2018
|
19:30
|
|
|
Kunst, GVI. Nymosen
|
|
|
|
353776
|
on19-09 2018
|
19:30
|
|
|
Vordingborg Kunst "Panteren"
|
HHT
|
|
|
353784
|
on19-09 2018
|
19:30
|
|
|
Vemmelev Kunstgræs
|
HHT
|
|
|
353785
|
on19-09 2018
|
19:30
|
|
|
Vestamager Idrætsanlæg
|
|
|
|
353786
|
on19-09 2018
|
19:30
|
|
|
Albertslund Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
118109
|
on19-09 2018
|
20:00
|
|
|
Solrød Idrætscenter kunstgræs
|
|
Hillerød Fodbold (Mester)
1
|
|
118115
|
ti25-09 2018
|
19:00
|
|
|
Vig Idrætscenter
|
|
|
|
358709
|
on26-09 2018
|
19:00
|
|
|
Værløse Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
|
554921
|
ti02-10 2018
|
19:00
|
|
|
Espelunden Kunstgræs
|
|
|
|
554965
|
ti02-10 2018
|
19:00
|
|
|
Virumgård kunstgræsbane
|
|
|
|
554896
|
on03-10 2018
|
19:00
|
|
|
Lollands Bank Park
|
|
|
|
554919
|
on03-10 2018
|
19:00
|
|
|
Lillevang Idrætscenter
|
|
KFUM BK, Roskilde (Øst 2)
3
|
|
554969
|
on03-10 2018
|
19:00
|
|
|
Solrød Idrætscenter kunstgræs
|
HMH
|
|
|
554973
|
on03-10 2018
|
19:00
|
|
|
Røsnæshallen Kunstgræs
|
|
|
|
554971
|
on03-10 2018
|
20:00
|
|
|
Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
|
|
Hørsholm-Usserød IK (Øst 2)
1
|
|
554967
|
to04-10 2018
|
19:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
554897
|
ti09-10 2018
|
19:00
|
|
|
Slagelse Stadion Kunst
|
|
|
|
554968
|
on10-10 2018
|
19:00
|
|
|
Husumparken
|
|
|
|
|
118111
|
on10-10 2018
|
19:30
|
|
|
Frederikssund Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
|
554898
|
ti23-10 2018
|
18:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
554920
|
ti23-10 2018
|
19:00
|
|
|
Greve Idræts Center Kunstgræs
|
|
|
|
554966
|
ti23-10 2018
|
19:15
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
554922
|
on24-10 2018
|
18:00
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
554972
|
on24-10 2018
|
19:00
|
|
|
Tølløse Kunstgræsbane
|
|
|
|
554970
|
to25-10 2018
|
19:30
|
|
|
Frederikssund Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
|
880354
|
on31-10 2018
|
18:00
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
|
|
877561
|
on31-10 2018
|
19:00
|
|
|
Lillevang Idrætscenter
|
|
KFUM BK, Roskilde (Øst 2)
1
|
|
880355
|
on31-10 2018
|
20:00
|
|
|
Avedøre Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
880353
|
on07-11 2018
|
19:00
|
|
|
B1903
|
|
|
|
880356
|
on07-11 2018
|
19:00
|
|
|
Smørum Idrætscenter
|
|
|
|
880352
|
to15-11 2018
|
19:00
|
|
|
Espelunden Kunstgræs
|
|
|
|
877560
|
on21-11 2018
|
19:00
|
|
|
Helsingør Idrætspark Kunst
|
|
|
|
880357
|
on21-11 2018
|
19:30
|
|
|
Maglemølle Storhallen
|
|
|
|
|
434873
|
ti19-03 2019
|
19:15
|
|
|
Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
|
|
|
|
434871
|
on20-03 2019
|
18:30
|
|
|
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
|
|
|
|
434872
|
ti02-04 2019
|
19:00
|
|
|
PRO VENTILATION ARENA
|
|
|
|
434870
|
on17-04 2019
|
18:30
|
|
|
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
|
|
|
|
|
494428
|
on24-04 2019
|
18:30
|
|
|
Helsingør Idrætspark
|
|
|
|
494427
|
ti30-04 2019
|
19:00
|
|
|
Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
406532
|
on29-05 2019
|
19:00
|
|
|
Frederiksberg IP, kunst
|
|
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
1. runde – 20. – 23. august (uge 34)
2. runde – 17. september – 20. september (uge 38)
3. runde – 1. oktober – 4. oktober (uge 40)
4. runde – 29. oktober - 1. november (uge 44)
5. runde – marts 2019 (1/4 finaler)
6. runde – april 2019 (semifinaler)
7. runde – 29. maj 2019, kl. 19:00 på Frederiksberg stadion, kunst (finale)
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra række Øst og Division indtræder i runde 2 og Liga i runde 3.
Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.