MENU

Ungdomspokal U19 Drenge (00-01) 18/19 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
353750
on
05-09 2018
Kl. 19:00
Tuse IF (1) Herlev IF (1) Tuse Kunstgræsbane
0 - 6
353788 ti
11-09 2018
Kl. 17:45
Karlslunde IF (1) Holbæk (Division) Karlslunde Stadion, Kunstgræs
2 - 3
118108 ti
11-09 2018
Kl. 19:00
Dianalund IF (M) Hvidovre IF (Division) Dianalund Stadion
0 - 9
353783
ti
11-09 2018
Kl. 19:00
Nyråd IF (2) Slagelse B&I (Øst 1) Stensved Stadion
1 - 17
358710
on
12-09 2018
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK Vallensbæk IF (Mester) Virumgård kunstgræsbane
2 - 1
118114 ti
18-09 2018
Kl. 19:45
Herlev IF (1) Vipperød BK (1) Herlev Stadion Kunstgræs
1 - 3
358708 on
19-09 2018
Kl. 18:00
Vestia (Mester) KFUM (Mester) Kunst, Bavnehøj IA
4 - 1
353787 on
19-09 2018
Kl. 18:30
Ringsted IF (1) KFUM BK, Roskilde (Øst 2) Ringsted Stadion Kunstgræs
0 - 4
358712
on
19-09 2018
Kl. 19:15
Glostrup (Øst 2) Vanløse (Øst 1) Glostrup Idrætspark
7 - 8
358713
on
19-09 2018
Kl. 19:30
Fløng-Hedehusene Fodbold (2) FA 2000 (Øst 2) Hedehusene idrætspark Kunstgræs
0 - 8
358714
on
19-09 2018
Kl. 19:30
Svogerslev BK (1) Amager Elite (Øst 1) Lillevang Idrætscenter kunst
0 - 4
358711 on
19-09 2018
Kl. 19:30
B 1903 (Øst 1) B.93 (Division) Kunst, B1903
4 - 2
353789
on
19-09 2018
Kl. 19:30
FB (Øst 2) Greve Fodbold (Øst 1) Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
353790
on
19-09 2018
Kl. 19:30
Humlebæk BK (1) Avarta (Øst 2) Humlebæk Stadion Kunstgræs
1 - 4
353791
on
19-09 2018
Kl. 19:30
Slangerup & Omegn IF (1) Frem (Øst 1) Slangerup Stadion
1 - 13
118107 on
19-09 2018
Kl. 19:30
Husum Bk (1) Skovshoved IF (Mester) Kunst, Husumparken
UHT

Udehold taberdømt

118110 on
19-09 2018
Kl. 19:30
Allerød Fodbold Klub (Mester) AB (Division) Allerød Idrætspark Kunstgræs
HHT

Hjemmehold taberdømt

118112
on
19-09 2018
Kl. 19:30
Ballerup BK (1) Hørsholm-Usserød IK (Øst 2) Top Danmark Hallen, kunstgræs
3 - 4
118113
on
19-09 2018
Kl. 19:30
Lundtofte Boldklub (1) LSF (Øst 1) Lyngby Stadion Kunstgræsbane
1 - 3
118860
on
19-09 2018
Kl. 19:30
Bagsværd BK (Mester) Raklev GI (Mester) Bagsværd Stadion Kunstgræs
0 - 2
118861 on
19-09 2018
Kl. 19:30
GVI (Øst 1) HIK (Division) Kunst, GVI. Nymosen
1 - 3
353776 on
19-09 2018
Kl. 19:30
Vordingborg IF (Øst 2) Nykøbing FC (Øst 1) Vordingborg Kunst "Panteren"
HHT

Hjemmehold taberdømt

353784 on
19-09 2018
Kl. 19:30
Vemmelev SGI (Mester) FC Helsingør (Division) Vemmelev Kunstgræs
HHT

Hjemmehold taberdømt

353785 on
19-09 2018
Kl. 19:30
AB Tårnby (2) Skjold (Mester) Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
0 - 3
353786 on
19-09 2018
Kl. 19:30
Albertslund IF (Mester) FC Roskilde (Division) Albertslund Stadion Kunstgræs
2 - 3
118109 on
19-09 2018
Kl. 20:00
Solrød FC (Mester) Hillerød Fodbold (Mester) Solrød Idrætscenter kunstgræs
4 - 1
118115
ti
25-09 2018
Kl. 19:00
TFC Odsherred (Mester) Næstved (Division) Vig Idrætscenter
0 - 1
358709 on
26-09 2018
Kl. 19:00
Værløse BK (1) HB Køge (Division) Værløse Stadion Kunstgræs
0 - 3
554921
ti
02-10 2018
Kl. 19:00
Avarta (Øst 2) Frem (Øst 1) Espelunden Kunstgræs
2 - 1
554965 ti
02-10 2018
Kl. 19:00
Virum-Sorgenfri BK B 1903 (Øst 1) Virumgård kunstgræsbane
1 - 6
554896 on
03-10 2018
Kl. 19:00
Nykøbing FC (Øst 1) Brøndbyernes IF (Liga) CM Arena
1 - 5
554919
on
03-10 2018
Kl. 19:00
KFUM BK, Roskilde (Øst 2) Holbæk (Division) Lillevang Idrætscenter
3 - 0
554969 on
03-10 2018
Kl. 19:00
Solrød FC (Mester) AB (Division) Solrød Idrætscenter kunstgræs
HMH
554973 on
03-10 2018
Kl. 19:00
Raklev GI (Mester) HIK (Division) Røsnæshallen Kunstgræs
0 - 9
554971
on
03-10 2018
Kl. 20:00
Hørsholm-Usserød IK (Øst 2) LSF (Øst 1) Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
1 - 2
554967
to
04-10 2018
Kl. 19:30
FA 2000 (Øst 2) Amager Elite (Øst 1) Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 6
554897
ti
09-10 2018
Kl. 19:00
Slagelse B&I (Øst 1) FC Helsingør (Division) Slagelse Stadion Kunst
6 - 7
554968 on
10-10 2018
Kl. 19:00
Husum Bk (1) Hvidovre IF (Division) Kunst, Husumparken
1 - 5
118111
on
10-10 2018
Kl. 19:30
FFB (Øst 2) Skjold Birkerød (Øst 2) Frederikssund Stadion Kunstgræs
5 - 2
554898
ti
23-10 2018
Kl. 18:00
Skjold (Mester) FC Roskilde (Division) Kunst, Ryparken
3 - 7
554920
ti
23-10 2018
Kl. 19:00
Greve Fodbold (Øst 1) FC København (Liga) Greve Idræts Center Kunstgræs
0 - 5
554966
ti
23-10 2018
Kl. 19:15
Vanløse (Øst 1) FC Nordsjælland (Liga) Kunst, Vanløse I P
0 - 6
554922 on
24-10 2018
Kl. 18:00
Vestia (Mester) HB Køge (Division) Kunst, Bavnehøj IA
1 - 4
554972 on
24-10 2018
Kl. 19:00
Vipperød BK (1) Næstved (Division) Tølløse Kunstgræsbane
1 - 5
554970
to
25-10 2018
Kl. 19:30
FFB (Øst 2) Lyngby (Liga) Frederikssund Stadion Kunstgræs
1 - 2
880354 on
31-10 2018
Kl. 18:00
Amager Elite (Øst 1) FC Nordsjælland (Liga) Sundby Idrætspark
1 - 10
877561
on
31-10 2018
Kl. 19:00
KFUM BK, Roskilde (Øst 2) FC Roskilde (Division) Lillevang Idrætscenter
1 - 4
880355 on
31-10 2018
Kl. 20:00
Hvidovre IF (Division) AB (Division) Avedøre Stadion Kunstgræs
3 - 1
880353 on
07-11 2018
Kl. 19:00
B 1903 (Øst 1) HB Køge (Division) B1903
1 - 2
880356
on
07-11 2018
Kl. 19:00
LSF (Øst 1) Lyngby (Liga) Smørum Idrætscenter
2 - 6
880352
to
15-11 2018
Kl. 19:00
Avarta (Øst 2) FC København (Liga) Espelunden Kunstgræs
0 - 2
877560 on
21-11 2018
Kl. 19:00
FC Helsingør (Division) Brøndbyernes IF (Liga) Helsingør Idrætspark Kunst
7 - 4
880357 on
21-11 2018
Kl. 19:30
Næstved (Division) HIK (Division) Maglemølle Storhallen
1 - 0
434873 ti
19-03 2019
Kl. 19:15
Næstved (Division) Lyngby (Liga) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
4 - 2
434871 on
20-03 2019
Kl. 18:30
HB Køge (Division) FC København (Liga) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
3 - 5
434872 ti
02-04 2019
Kl. 19:00
Hvidovre IF (Division) FC Nordsjælland (Liga) Kæmpernes Arena
2 - 1
434870 on
17-04 2019
Kl. 18:30
FC Roskilde (Division) FC Helsingør (Division) Roskilde Idrætspark Kunstgræs
2 - 3
494428 on
24-04 2019
Kl. 22:00
FC Helsingør (Division) Hvidovre IF (Division) Helsingør Idrætspark
494427 ti
30-04 2019
Kl. 19:00
Næstved (Division) FC København (Liga) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 20. – 23. august (uge 34)
2. runde – 17. september – 20. september (uge 38)
3. runde – 1. oktober – 4. oktober (uge 40)
4. runde – 29. oktober - 1. november (uge 44)
5. runde – marts 2019 (1/4 finaler)
6. runde – april 2019 (semifinaler)
7. runde – 29. maj 2019, kl. 20:00 på Frederiksberg stadion, kunst (finale)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.

Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra række Øst og Division indtræder i runde 2 og Liga i runde 3. 

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.

 

Log ind