MENU

Ungdomspokal U19 Drenge (00-01) 18/19 (2019) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
353750
1 on
05-09 2018
Kl. 19:00
Tuse IF (1) Herlev IF (1) Tuse Kunstgræsbane
0 - 6
353788 2 ti
11-09 2018
Kl. 17:45
Karlslunde IF (1) Holbæk (Division) Karlslunde Stadion, Kunstgræs
2 - 3
118108 2 ti
11-09 2018
Kl. 19:00
Dianalund IF (M) Hvidovre IF (Division) Dianalund Stadion
0 - 9
353783
2 ti
11-09 2018
Kl. 19:00
Nyråd IF (2) Slagelse B&I (Øst 1) Stensved Stadion
1 - 17
358710
2 on
12-09 2018
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK Vallensbæk IF (Mester) Virumgård kunstgræsbane
2 - 1
118114 2 ti
18-09 2018
Kl. 19:45
Herlev IF (1) Vipperød BK (1) Herlev Stadion Kunstgræs
1 - 3
358708 2 on
19-09 2018
Kl. 18:00
Vestia (Mester) KFUM (Mester) Kunst, Bavnehøj IA
4 - 1
353787 2 on
19-09 2018
Kl. 18:30
Ringsted IF (1) KFUM BK, Roskilde (Øst 2) Ringsted Stadion Kunstgræs
0 - 4
358712
2 on
19-09 2018
Kl. 19:15
Glostrup (Øst 2) Vanløse (Øst 1) Glostrup Idrætspark
7 - 8
358713
2 on
19-09 2018
Kl. 19:30
Fløng-Hedehusene Fodbold (2) FA 2000 (Øst 2) Hedehusene idrætspark Kunstgræs
0 - 8
358714
2 on
19-09 2018
Kl. 19:30
Svogerslev BK (1) Amager Elite (Øst 1) Lillevang Idrætscenter kunst
0 - 4
358711 2 on
19-09 2018
Kl. 19:30
B 1903 (Øst 1) B.93 (Division) Kunst, B1903
4 - 2
353789
2 on
19-09 2018
Kl. 19:30
FB (Øst 2) Greve Fodbold (Øst 1) Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
353790
2 on
19-09 2018
Kl. 19:30
Humlebæk BK (1) Avarta (Øst 2) Humlebæk Stadion Kunstgræs
1 - 4
353791
2 on
19-09 2018
Kl. 19:30
Slangerup & Omegn IF (1) Frem (Øst 1) Slangerup Stadion
1 - 13
118107 2 on
19-09 2018
Kl. 19:30
Husum Bk (1) Skovshoved IF (Mester) Kunst, Husumparken
UHT

Udehold taberdømt

118110 2 on
19-09 2018
Kl. 19:30
Allerød Fodbold Klub (Mester) AB (Division) Allerød Idrætspark Kunstgræs
HHT

Hjemmehold taberdømt

118112
2 on
19-09 2018
Kl. 19:30
Ballerup BK (1) Hørsholm-Usserød IK (Øst 2) Top Danmark Hallen, kunstgræs
3 - 4
118113
2 on
19-09 2018
Kl. 19:30
Lundtofte Boldklub (1) LSF (Øst 1) Lyngby Stadion Kunstgræsbane
1 - 3
118860
2 on
19-09 2018
Kl. 19:30
Bagsværd BK (Mester) Raklev GI (Mester) Bagsværd Stadion Kunstgræs
0 - 2
118861 2 on
19-09 2018
Kl. 19:30
GVI (Øst 1) HIK (Division) Kunst, GVI. Nymosen
1 - 3
353776 2 on
19-09 2018
Kl. 19:30
Vordingborg IF (Øst 2) Nykøbing FC (Øst 1) Vordingborg Kunst "Panteren"
HHT

Hjemmehold taberdømt

353784 2 on
19-09 2018
Kl. 19:30
Vemmelev SGI (Mester) FC Helsingør (Division) Vemmelev Kunstgræs
HHT

Hjemmehold taberdømt

353785 2 on
19-09 2018
Kl. 19:30
AB Tårnby (2) Skjold (Mester) Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
0 - 3
353786 2 on
19-09 2018
Kl. 19:30
Albertslund IF (Mester) FC Roskilde (Division) Albertslund Stadion Kunstgræs
2 - 3
118109 2 on
19-09 2018
Kl. 20:00
Solrød FC (Mester) Hillerød Fodbold (Mester) Solrød Idrætscenter kunstgræs
4 - 1
118115
2 ti
25-09 2018
Kl. 19:00
TFC Odsherred (Mester) Næstved (Division) Vig Idrætscenter
0 - 1
358709 2 on
26-09 2018
Kl. 19:00
Værløse BK (1) HB Køge (Division) Værløse Stadion Kunstgræs
0 - 3
554921
3 ti
02-10 2018
Kl. 19:00
Avarta (Øst 2) Frem (Øst 1) Espelunden Kunstgræs
2 - 1
554965 3 ti
02-10 2018
Kl. 19:00
Virum-Sorgenfri BK B 1903 (Øst 1) Virumgård kunstgræsbane
1 - 6
554896 3 on
03-10 2018
Kl. 19:00
Nykøbing FC (Øst 1) Brøndbyernes IF (Liga) CM Arena
1 - 5
554919
3 on
03-10 2018
Kl. 19:00
KFUM BK, Roskilde (Øst 2) Holbæk (Division) Lillevang Idrætscenter
3 - 0
554969 3 on
03-10 2018
Kl. 19:00
Solrød FC (Mester) AB (Division) Solrød Idrætscenter kunstgræs
HMH
554973 3 on
03-10 2018
Kl. 19:00
Raklev GI (Mester) HIK (Division) Røsnæshallen Kunstgræs
0 - 9
554971
3 on
03-10 2018
Kl. 20:00
Hørsholm-Usserød IK (Øst 2) LSF (Øst 1) Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
1 - 2
554967
3 to
04-10 2018
Kl. 19:30
FA 2000 (Øst 2) Amager Elite (Øst 1) Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 6
554897
3 ti
09-10 2018
Kl. 19:00
Slagelse B&I (Øst 1) FC Helsingør (Division) Slagelse Stadion Kunst
6 - 7
554968 3 on
10-10 2018
Kl. 19:00
Husum Bk (1) Hvidovre IF (Division) Kunst, Husumparken
1 - 5
118111
2 on
10-10 2018
Kl. 19:30
FFB (Øst 2) Skjold Birkerød (Øst 2) Frederikssund Stadion Kunstgræs
5 - 2
554898
3 ti
23-10 2018
Kl. 18:00
Skjold (Mester) FC Roskilde (Division) Kunst, Ryparken
3 - 7
554920
3 ti
23-10 2018
Kl. 19:00
Greve Fodbold (Øst 1) FC København (Liga) Greve Idræts Center Kunstgræs
0 - 5
554966
3 ti
23-10 2018
Kl. 19:15
Vanløse (Øst 1) FC Nordsjælland (Liga) Kunst, Vanløse I P
0 - 6
554922 3 on
24-10 2018
Kl. 18:00
Vestia (Mester) HB Køge (Division) Kunst, Bavnehøj IA
1 - 4
554972 3 on
24-10 2018
Kl. 19:00
Vipperød BK (1) Næstved (Division) Tølløse Kunstgræsbane
1 - 5
554970
3 to
25-10 2018
Kl. 19:30
FFB (Øst 2) Lyngby (Liga) Frederikssund Stadion Kunstgræs
1 - 2
880354 4 on
31-10 2018
Kl. 18:00
Amager Elite (Øst 1) FC Nordsjælland (Liga) Sundby Idrætspark
1 - 10
877561
4 on
31-10 2018
Kl. 19:00
KFUM BK, Roskilde (Øst 2) FC Roskilde (Division) Lillevang Idrætscenter
1 - 4
880355 4 on
31-10 2018
Kl. 20:00
Hvidovre IF (Division) AB (Division) Avedøre Stadion Kunstgræs
3 - 1
880353 4 on
07-11 2018
Kl. 19:00
B 1903 (Øst 1) HB Køge (Division) B1903
1 - 2
880356
4 on
07-11 2018
Kl. 19:00
LSF (Øst 1) Lyngby (Liga) Smørum Idrætscenter
2 - 6
880352
4 to
15-11 2018
Kl. 19:00
Avarta (Øst 2) FC København (Liga) Espelunden Kunstgræs
0 - 2
877560 4 on
21-11 2018
Kl. 19:00
FC Helsingør (Division) Brøndbyernes IF (Liga) Helsingør Idrætspark Kunst
7 - 4
880357 4 on
21-11 2018
Kl. 19:30
Næstved (Division) HIK (Division) Maglemølle Storhallen
1 - 0
434873 5 ti
19-03 2019
Kl. 19:15
Næstved (Division) Lyngby (Liga) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
4 - 2
434871 5 on
20-03 2019
Kl. 18:30
HB Køge (Division) FC København (Liga) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
3 - 5
434872 5 ti
02-04 2019
Kl. 19:00
Hvidovre IF (Division) FC Nordsjælland (Liga) PRO VENTILATION ARENA
2 - 1
434870 5 on
17-04 2019
Kl. 18:30
FC Roskilde (Division) FC Helsingør (Division) Roskilde Idrætspark Kunstgræs
2 - 3
494428 6 on
24-04 2019
Kl. 18:30
FC Helsingør (Division) Hvidovre IF (Division) Helsingør Idrætspark
1 - 3
494427
6 ti
30-04 2019
Kl. 19:00
Næstved (Division) FC København (Liga) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
5 - 6
406532 7 on
29-05 2019
Kl. 19:00
Hvidovre IF (Division) FC København (Liga) Frederiksberg IP, kunst
0 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 20. – 23. august (uge 34)
2. runde – 17. september – 20. september (uge 38)
3. runde – 1. oktober – 4. oktober (uge 40)
4. runde – 29. oktober - 1. november (uge 44)
5. runde – marts 2019 (1/4 finaler)
6. runde – april 2019 (semifinaler)
7. runde – 29. maj 2019, kl. 19:00 på Frederiksberg stadion, kunst (finale)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.

Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra række Øst og Division indtræder i runde 2 og Liga i runde 3. 

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.

 

Log ind