Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
05. apr 2019
18:00
Skjold 13
1
Jægersborg 3
1
|
|||||||||||||||||||
07. apr 2019
10:00
FB 15
0
KFB 4
4
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
07. apr 2019
13:30
Copenhagen Celtic
2
Skjold 11
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
07. apr 2019
13:30
Nørrebro United 2
6
B 1950 2
0
|
|||||||||||||||||||
07. apr 2019
15:15
Vanløse 7
4
FC Udfordringen 3
3
|
|||||||||||||||||||
12. apr 2019
19:45
FC Udfordringen 3
4
Copenhagen Celtic
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
14. apr 2019
13:30
Skjold 11
0
Skjold 13
7
|
|||||||||||||||||||
14. apr 2019
13:30
KFB 4
6
Vanløse 7
2
|
|||||||||||||||||||
23. apr 2019
18:00
Jægersborg 3
2
Nørrebro United 2
0
|
|||||||||||||||||||
27. apr 2019
11:15
Skjold 13
3
FC Udfordringen 3
1
|
|||||||||||||||||||
28. apr 2019
10:00
FB 15
0
Vanløse 7
6
|
|||||||||||||||||||
28. apr 2019
11:45
B 1950 2
0
Jægersborg 3
5
|
|||||||||||||||||||
28. apr 2019
13:30
Copenhagen Celtic
2
KFB 4
0
|
|||||||||||||||||||
28. apr 2019
13:30
Nørrebro United 2
6
Skjold 11
3
|
|||||||||||||||||||
02. maj 2019
19:30
B 1950 2
0
FB 15
0
|
|||||||||||||||||||
10. maj 2019
18:30
Jægersborg 3
2
FB 15
0
|
|||||||||||||||||||
10. maj 2019
19:45
FC Udfordringen 3
4
Nørrebro United 2
3
|
|||||||||||||||||||
12. maj 2019
11:45
Skjold 11
7
B 1950 2
1
|
|||||||||||||||||||
12. maj 2019
13:30
Vanløse 7
5
Copenhagen Celtic
3
|
|||||||||||||||||||
12. maj 2019
13:30
KFB 4
2
Skjold 13
4
|
|||||||||||||||||||
18. maj 2019
11:15
B 1950 2
3
FC Udfordringen 3
2
|
|||||||||||||||||||
18. maj 2019
15:00
Skjold 13
5
Vanløse 7
2
|
|||||||||||||||||||
19. maj 2019
10:00
FB 15
4
Copenhagen Celtic
1
|
|||||||||||||||||||
19. maj 2019
13:30
Jægersborg 3
2
Skjold 11
2
|
|||||||||||||||||||
19. maj 2019
13:30
Nørrebro United 2
3
KFB 4
3
|
|||||||||||||||||||
26. maj 2019
11:45
Skjold 11
1
FB 15
1
|
|||||||||||||||||||
26. maj 2019
11:45
Vanløse 7
5
Nørrebro United 2
1
|
|||||||||||||||||||
26. maj 2019
13:30
Copenhagen Celtic
0
Skjold 13
5
|
|||||||||||||||||||
26. maj 2019
16:00
KFB 4
7
B 1950 2
0
|
|||||||||||||||||||
28. maj 2019
19:00
Jægersborg 3
2
FC Udfordringen 3
1
|
|||||||||||||||||||
01. jun 2019
13:00
B 1950 2
4
Vanløse 7
6
|
|||||||||||||||||||
02. jun 2019
10:00
FB 15
0
Skjold 13
3
|
|||||||||||||||||||
02. jun 2019
13:30
Jægersborg 3
2
KFB 4
2
|
|||||||||||||||||||
02. jun 2019
13:30
Skjold 11
FC Udfordringen 3
HHT
|
|||||||||||||||||||
02. jun 2019
13:30
Nørrebro United 2
2
Copenhagen Celtic
2
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2019
19:30
FB 15
2
FC Udfordringen 3
2
|
|||||||||||||||||||
12. jun 2019
19:00
Copenhagen Celtic
1
B 1950 2
2
|
|||||||||||||||||||
12. jun 2019
19:00
Vanløse 7
2
Jægersborg 3
2
|
|||||||||||||||||||
12. jun 2019
19:00
KFB 4
4
Skjold 11
2
|
|||||||||||||||||||
21. jun 2019
18:30
B 1950 2
3
Skjold 13
8
|
|||||||||||||||||||
21. jun 2019
18:30
Jægersborg 3
3
Copenhagen Celtic
1
|
|||||||||||||||||||
21. jun 2019
18:30
Skjold 11
2
Vanløse 7
4
|
|||||||||||||||||||
21. jun 2019
18:30
Nørrebro United 2
1
FB 15
2
|
|||||||||||||||||||
21. jun 2019
18:30
FC Udfordringen 3
0
KFB 4
4
|
|||||||||||||||||||
24. jun 2019
19:00
Skjold 13
Nørrebro United 2
UHT
|
De ti bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 18 - 22 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Copenhagen Celtic i pulje 19 er ikke oprykningsberettiget. Dette hold vil derfor ikke komme i betragtning og skal springes over, når man skal afgøre de øvrige holds placering i pulje 19 efter sæsonafslutning i foråret.
Nedrykning:
Ingen