MENU

U16 Drenge Liga 1 (2003) 11M - forår 2019 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
454670
16-03 2019
Kl. 13:00
OB MG & BK OB-Ådalen
3 - 0
454665
16-03 2019
Kl. 15:00
HEI FC Skanderborg Invita Park Kunstgræs, Skæring
0 - 3
454669
17-03 2019
Kl. 11:00
VSK Aarhus Frederikshavn fI Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret
2 - 3
454666
17-03 2019
Kl. 11:00
Vejle B Jetsmark IF VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane)
2 - 3
454671
17-03 2019
Kl. 12:00
Hobro IK Kolding B Hobro Kunstgræsbane
4 - 0
454668
17-03 2019
Kl. 14:45
AGF/IF Lyseng Bredballe IF Lyseng Kunstgræs
3 - 2
454667
17-03 2019
Kl. 17:00
Næsby BK Hjørring IF ALPI Arena Næsby
3 - 4
454675
23-03 2019
Kl. 12:30
Bredballe IF VSK Aarhus Bredballe Kunstgræsbane
0 - 2
454674
23-03 2019
Kl. 13:30
Frederikshavn fI OB Bangsbo Frejas anlæg
0 - 8
454678
23-03 2019
Kl. 14:00
FC Skanderborg Vejle B Fælleden kunstgræsbane
0 - 2
454676
23-03 2019
Kl. 14:45
Hjørring IF AGF/IF Lyseng Hjørring Kunstgræsbane
3 - 4
454677
24-03 2019
Kl. 13:00
Jetsmark IF Næsby BK Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup)
8 - 0
454672
24-03 2019
Kl. 14:00
Kolding B HEI Mosevej Kunstgræsbane
4 - 0
454673
24-03 2019
Kl. 17:15
MG & BK Hobro IK MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
0 - 2
454680
30-03 2019
Kl. 10:30
Kolding B FC Skanderborg Mosevej Kunstgræsbane
1 - 2
454685
30-03 2019
Kl. 13:00
Hobro IK Frederikshavn fI DS Arena
1 - 0
454681
31-03 2019
Kl. 10:00
Næsby BK Vejle B ALPI Arena Næsby
2 - 5
454683
31-03 2019
Kl. 12:15
VSK Aarhus Hjørring IF Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret
4 - 2
454679
31-03 2019
Kl. 14:00
HEI MG & BK Invita Park Kunstgræs, Skæring
2 - 6
454682
31-03 2019
Kl. 15:00
AGF/IF Lyseng Jetsmark IF Lyseng Kunstgræs
4 - 4
454684
31-03 2019
Kl. 15:00
OB Bredballe IF OB-Ådalen
2 - 1
454690
06-04 2019
Kl. 12:00
Jetsmark IF VSK Aarhus Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup)
0 - 0
454687
06-04 2019
Kl. 12:30
Frederikshavn fI HEI Bangsbo Frejas anlæg
1 - 2
454692
06-04 2019
Kl. 14:00
FC Skanderborg Næsby BK Fælleden kunstgræsbane
0 - 0
454688
06-04 2019
Kl. 15:30
Bredballe IF Hobro IK Sunset Park, Hældager
2 - 2
454691
07-04 2019
Kl. 11:00
Vejle B AGF/IF Lyseng Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane
3 - 4
454686
07-04 2019
Kl. 14:00
MG & BK Kolding B MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
3 - 3
454694
13-04 2019
Kl. 13:00
Kolding B Frederikshavn fI Mosevej Sportsplads
1 - 2
454699
13-04 2019
Kl. 13:00
Hobro IK Hjørring IF Hobro Kunstgræsbane
3 - 1
454693
13-04 2019
Kl. 14:00
HEI Bredballe IF Invita Park Kunstgræs, Skæring
3 - 2
454696
14-04 2019
Kl. 12:30
AGF/IF Lyseng Næsby BK Lyseng Idrætspark
0 - 3
454697
14-04 2019
Kl. 13:00
VSK Aarhus Vejle B VSK Aarhus
3 - 1
454698
14-04 2019
Kl. 15:00
OB Jetsmark IF OB-Ådalen
7 - 3
454704
on
17-04 2019
Kl. 11:30
Vejle B OB Vejle Idrætsefterskole
2 - 4
454703
ma
22-04 2019
Kl. 12:00
Jetsmark IF Hobro IK Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup)
0 - 1
454702
ma
22-04 2019
Kl. 15:00
Hjørring IF HEI Hjørring IF's Anlæg
2 - 1
454705
on
24-04 2019
Kl. 18:30
Næsby BK VSK Aarhus ALPI Arena Næsby
1 - 1
454706
on
24-04 2019
Kl. 19:15
FC Skanderborg AGF/IF Lyseng Fælleden kunstgræsbane
4 - 2
454711
27-04 2019
Kl. 10:00
VSK Aarhus AGF/IF Lyseng VSK Aarhus
4 - 3
454712
27-04 2019
Kl. 13:00
OB Næsby BK OB-Ådalen
5 - 1
454713
27-04 2019
Kl. 13:00
Hobro IK Vejle B Hobro Kunstgræsbane
1 - 2
454710
27-04 2019
Kl. 13:30
Frederikshavn fI FC Skanderborg Empire Stadium
0 - 3
454708
28-04 2019
Kl. 13:00
Kolding B Hjørring IF Mosevej Sportsplads
3 - 5
454709
28-04 2019
Kl. 14:00
MG & BK Bredballe IF MG & BK.s anlæg
2 - 1
454707
28-04 2019
Kl. 14:00
HEI Jetsmark IF Invita Arena, Skæring
1 - 4
454717
04-05 2019
Kl. 10:00
Vejle B HEI VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane)
6 - 1
454719
04-05 2019
Kl. 11:15
AGF/IF Lyseng OB Lyseng Idrætspark
3 - 3
454716
04-05 2019
Kl. 12:00
Jetsmark IF Kolding B Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup)
4 - 1
454714
04-05 2019
Kl. 12:20
Bredballe IF Frederikshavn fI Sunset Park, Hældager
5 - 2
454715
04-05 2019
Kl. 14:00
Hjørring IF MG & BK Hjørring IF's Anlæg
0 - 2
454718
05-05 2019
Kl. 12:00
Næsby BK Hobro IK ALPI Arena Næsby
1 - 1
454720
05-05 2019
Kl. 13:30
FC Skanderborg VSK Aarhus Fælleden kunstgræsbane
0 - 2
454726
11-05 2019
Kl. 12:30
Bredballe IF FC Skanderborg Sunset Park, Hældager
0 - 1
454728
11-05 2019
Kl. 13:00
Hobro IK AGF/IF Lyseng DS Arena
6 - 1
454725
11-05 2019
Kl. 14:00
Frederikshavn fI Hjørring IF Empire Stadium
0 - 1
454722
12-05 2019
Kl. 13:00
Kolding B Vejle B Mosevej Sportsplads
1 - 4
454723
12-05 2019
Kl. 14:00
MG & BK Jetsmark IF MG & BK.s anlæg
4 - 2
454721
12-05 2019
Kl. 14:00
HEI Næsby BK Invita Arena, Skæring
4 - 1
454727
12-05 2019
Kl. 15:00
OB VSK Aarhus OB-Ådalen
2 - 3
454744
on
15-05 2019
Kl. 18:45
Vejle B Bredballe IF Vejle Idrætsefterskole
2 - 1
454730
18-05 2019
Kl. 12:00
Jetsmark IF Frederikshavn fI Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup)
2 - 3
454729
18-05 2019
Kl. 12:45
Hjørring IF Bredballe IF Hjørring IF's Anlæg
4 - 1
454735
18-05 2019
Kl. 14:00
FC Skanderborg OB Zitcom Stadion
1 - 1
454732
19-05 2019
Kl. 10:00
Næsby BK Kolding B ALPI Arena Næsby
2 - 0
454734
19-05 2019
Kl. 13:00
VSK Aarhus Hobro IK VSK Aarhus
1 - 4
454731
19-05 2019
Kl. 18:00
Vejle B MG & BK Vejle Idrætsefterskole
2 - 1
454701 on
22-05 2019
Kl. 19:00
Bredballe IF Kolding B Sunset Park, Hældager
0 - 0
454736
to
23-05 2019
Kl. 19:00
HEI VSK Aarhus Invita Arena, Skæring
0 - 4
454739
25-05 2019
Kl. 15:00
Frederikshavn fI Vejle B Empire Stadium
2 - 4
454741
26-05 2019
Kl. 13:00
Hjørring IF FC Skanderborg Hjørring IF's Anlæg
1 - 3
454742
26-05 2019
Kl. 13:00
Hobro IK OB Hobro Kunstgræsbane
2 - 3
454740
26-05 2019
Kl. 13:30
Bredballe IF Jetsmark IF Sunset Park, Hældager
2 - 1
454737
26-05 2019
Kl. 16:00
Kolding B AGF/IF Lyseng Mosevej Sportsplads
7 - 2
454738
26-05 2019
Kl. 17:00
MG & BK Næsby BK MG & BK.s anlæg
2 - 3
454745
to
30-05 2019
Kl. 12:00
Næsby BK Frederikshavn fI ALPI Arena Næsby
4 - 1
454748 to
30-05 2019
Kl. 13:00
OB HEI OB-Ådalen
UHT

Udehold taberdømt

454700
01-06 2019
Kl. 16:00
Frederikshavn fI MG & BK Empire Stadium
6 - 4
454749
ti
04-06 2019
Kl. 19:00
FC Skanderborg Hobro IK Fælleden - Øvre
1 - 2
454747
on
05-06 2019
Kl. 15:00
VSK Aarhus Kolding B VSK Aarhus
1 - 2
454695
08-06 2019
Kl. 12:00
MG & BK FC Skanderborg MG & BK.s anlæg
2 - 7
454743
08-06 2019
Kl. 16:00
Jetsmark IF Hjørring IF Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup)
0 - 1
454733
ti
11-06 2019
Kl. 18:00
AGF/IF Lyseng HEI Lyseng Idrætspark
4 - 3
454751
fr
14-06 2019
Kl. 19:00
Kolding B OB Mosevej Sportsplads
0 - 5
454755
fr
14-06 2019
Kl. 19:00
Hjørring IF Vejle B Hjørring IF's Anlæg
1 - 2
454756
15-06 2019
Kl. 11:00
Jetsmark IF FC Skanderborg Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup)
3 - 3
454754
15-06 2019
Kl. 12:30
Bredballe IF Næsby BK Sunset Park, Hældager
3 - 2
454753
15-06 2019
Kl. 13:30
Frederikshavn fI AGF/IF Lyseng Empire Stadium
4 - 3
454752
15-06 2019
Kl. 14:00
MG & BK VSK Aarhus MG & BK.s anlæg
2 - 7
454750
15-06 2019
Kl. 15:00
HEI Hobro IK Invita Arena, Skæring
0 - 4
454689
22-06 2019
Kl. 13:30
Hjørring IF OB Hjørring IF's Anlæg
2 - 7
454746
22-06 2019
Kl. 13:30
AGF/IF Lyseng MG & BK Lyseng Idrætspark
3 - 6
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland påmail eller på tlf: 8939 9999

Der er ingen automatisk ombrydning fra forårets U16 Drenge til efterårets U17 Drenge. Læs mere her.

Se info om rækken her.

Log ind