MENU

Futsal Herresenior A-Niveau (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
806917
16-11 2019
Skovshoved IF Oversidder Skovshoved I P
806915
16-11 2019
Kl. 13:15
Brønshøj BK Nørrebro BK Futsal Sundbyøster Hal 1
12 - 5
806919
16-11 2019
Kl. 13:15
Ørestad IF Copenhagen Calcio Sundbyøster Hal 2
6 - 4
806920
16-11 2019
Kl. 15:00
Dankurd IF Oversidder Sundbyøster Hal 2
806916
16-11 2019
Kl. 15:00
HB Bk. Skjold Sundbyøster Hal 1
5 - 3
806918
16-11 2019
Kl. 17:00
BK Union Volvox Sundbyøster Hal 1
6 - 9
806926
23-11 2019
Oversidder Brønshøj BK
806921
23-11 2019
Kl. 13:15
Oversidder Ørestad IF
806922
23-11 2019
Kl. 15:00
Bk. Skjold Skovshoved IF Hal C
12 - 4
806924
23-11 2019
Kl. 16:00
Copenhagen Calcio BK Union Sundbyøster Hal 1
HHT

Hjemmehold taberdømt

806923
23-11 2019
Kl. 17:00
Volvox HB Hal C
5 - 5
806925
23-11 2019
Kl. 17:30
Nørrebro BK Futsal Dankurd IF Sundbyøster Hal 1
4 - 10
806932
30-11 2019
Dankurd IF Oversidder Kløvermarken
806928
30-11 2019
Kl. 13:15
Skovshoved IF Brønshøj BK Sundbyøster Hal 1
11 - 14
806930
30-11 2019
Kl. 13:15
BK Union Oversidder Sundbyøster Hal 2
806931
30-11 2019
Kl. 15:00
Ørestad IF Nørrebro BK Futsal Sundbyøster Hal 2
4 - 3
806927
30-11 2019
Kl. 15:00
HB Copenhagen Calcio Sundbyøster Hal 1
9 - 6
806929
30-11 2019
Kl. 17:00
Bk. Skjold Volvox Sundbyøster Hal 1
10 - 6
806938
07-12 2019
Oversidder Ørestad IF
806934
07-12 2019
Kl. 13:15
Brønshøj BK Dankurd IF Sundbyøster Hal 2
10 - 9
806935
07-12 2019
Kl. 15:00
Volvox Skovshoved IF Sundbyøster Hal 2
12 - 8
806933
07-12 2019
Kl. 16:00
Oversidder HB
806936
07-12 2019
Kl. 17:00
Copenhagen Calcio Bk. Skjold Sundbyøster Hal 2
7 - 3
806937
07-12 2019
Kl. 17:30
Nørrebro BK Futsal BK Union Sundbyøster Hal 1
1 - 8
806942
14-12 2019
BK Union Oversidder Grøndal Centret
806944
14-12 2019
Kl. 13:15
Ørestad IF Brønshøj BK Valbyhallen Hal 2
5 - 5
806941
14-12 2019
Kl. 13:15
Bk. Skjold Oversidder Vanløsehallerne Hal 1
806943
14-12 2019
Kl. 15:00
Volvox Copenhagen Calcio Vanløsehallerne Hal 1
5 - 3
806940
14-12 2019
Kl. 15:00
Skovshoved IF Dankurd IF Valbyhallen Hal 2
14 - 7
806939
14-12 2019
Kl. 17:00
HB Nørrebro BK Futsal Valbyhallen Hal 2
19 - 3
806950
04-01 2020
Oversidder HB
806945
04-01 2020
Kl. 13:15
Oversidder Volvox
806946
04-01 2020
Kl. 13:15
Brønshøj BK BK Union Vanløsehallerne Hal 2
4 - 5
806947
04-01 2020
Kl. 15:00
Copenhagen Calcio Skovshoved IF Vanløsehallerne Hal 2
6 - 9
806948
04-01 2020
Kl. 15:00
Dankurd IF Ørestad IF Hal C
1 - 17
806949
04-01 2020
Kl. 17:00
Nørrebro BK Futsal Bk. Skjold Vanløsehallerne Hal 2
3 - 21
806953
11-01 2020
Bk. Skjold Oversidder Kunst, Fælledparken
806952
11-01 2020
Kl. 13:15
Skovshoved IF Ørestad IF Vanløsehallerne Hal 1
HHT

Hjemmehold taberdømt

806954
11-01 2020
Kl. 15:00
BK Union Dankurd IF Vanløsehallerne Hal 1
5 - 3
806955
11-01 2020
Kl. 15:00
Volvox Nørrebro BK Futsal Sundbyøster Hal 2
UHT

Udehold taberdømt

806951
11-01 2020
Kl. 17:00
HB Brønshøj BK Sundbyøster Hal 2
11 - 4
806956
11-01 2020
Kl. 17:00
Copenhagen Calcio Oversidder Vanløsehallerne Hal 1
806962
18-01 2020
Oversidder Volvox
806957
18-01 2020
Kl. 13:15
Oversidder Skovshoved IF
806959
18-01 2020
Kl. 13:15
Ørestad IF BK Union Hal C
3 - 1
806960
18-01 2020
Kl. 15:00
Dankurd IF HB Hal C
2 - 15
806958
18-01 2020
Kl. 15:00
Brønshøj BK Bk. Skjold Sundbyøster Hal 2
6 - 15
806961
18-01 2020
Kl. 17:00
Nørrebro BK Futsal Copenhagen Calcio Hal C
9 - 8
806968
25-01 2020
Copenhagen Calcio Oversidder Valby IP, tribunen
806964
25-01 2020
Kl. 13:15
HB Ørestad IF Vanløsehallerne Hal 2
4 - 4
806963
25-01 2020
Kl. 13:15
Oversidder Nørrebro BK Futsal
806965
25-01 2020
Kl. 15:00
Skovshoved IF BK Union Vanløsehallerne Hal 2
5 - 12
806966
25-01 2020
Kl. 15:00
Bk. Skjold Dankurd IF Sundbyøster Hal 2
7 - 6
806967
25-01 2020
Kl. 17:00
Volvox Brønshøj BK Vanløsehallerne Hal 2
1 - 10
806974
01-02 2020
Oversidder Oversidder
806969
01-02 2020
Kl. 10:00
Brønshøj BK Copenhagen Calcio Korsgadehallen
UHT

Udehold taberdømt

806973
01-02 2020
Kl. 12:00
Dankurd IF Volvox Korsgadehallen
3 - 7
806970
01-02 2020
Kl. 14:00
Skovshoved IF Nørrebro BK Futsal Korsgadehallen
19 - 8
806972
01-02 2020
Kl. 16:00
Ørestad IF Bk. Skjold Korsgadehallen
UHT

Udehold taberdømt

806971
01-02 2020
Kl. 18:00
BK Union HB Korsgadehallen
4 - 10
806980
08-02 2020
Nørrebro BK Futsal Oversidder Kunst, Ryparken
806979
08-02 2020
Kl. 10:00
Copenhagen Calcio Dankurd IF Korsgadehallen
HHT

Hjemmehold taberdømt

806975
08-02 2020
Kl. 12:00
Oversidder Brønshøj BK
806978
08-02 2020
Kl. 14:00
Volvox Ørestad IF Korsgadehallen
5 - 9
806977
08-02 2020
Kl. 16:00
Bk. Skjold BK Union Korsgadehallen
UHT

Udehold taberdømt

806976
08-02 2020
Kl. 18:00
HB Skovshoved IF Korsgadehallen
10 - 9
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København påmail eller på tlf: 3927 7144
1) Det er førstnævnte holds ansvar at medbringe:
     - futsalbold, veste, tidtager samt indberette kampens resultat

2) Benskinner er obligatoriske i Futsal.

3) Der anvendes elektronisk holdkort i Futsalturneringen.

4) Spilletiden er 2 x 20 min (effektiv) med to dommere

Log ind