MENU

U13 Drenge Liga 2 8M (07) efterår, Pulje 1 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
269736
17-08 2019
Kl. 10:00
Holbæk B&I FC Roskilde Holbæk Sportsby
0 - 5
269731
17-08 2019
Kl. 11:15
Hvidovre IF Slagelse B&I Hvidovre IF's baner
1 - 5
269737
17-08 2019
Kl. 11:30
Nykøbing FC Oversidder NFC Anlæg Syd
269733
17-08 2019
Kl. 12:45
AB Hørsholm-Usserød IK Akademisk Boldklub
12 - 0
269734
17-08 2019
Kl. 13:00
FA 2000 Næstved I.F. Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 5
269732
18-08 2019
Kl. 10:30
HIK A27 Kunst, HIK
4 - 0
269735
18-08 2019
Kl. 13:45
FC Helsingør KFUM BK, Roskilde Helsingør "Ny Stadion" OPV
1 - 2
269739
24-08 2019
Kl. 10:00
FC Roskilde Nykøbing FC Roskilde Idrætspark Kunstgræs
14 - 0
269742
24-08 2019
Kl. 10:00
Hørsholm-Usserød IK FA 2000 Hørsholm Idrætspark
0 - 2
269743
24-08 2019
Kl. 11:15
A27 AB Dragør Bk
1 - 3
269744
24-08 2019
Kl. 13:00
Oversidder Hvidovre IF
269740
24-08 2019
Kl. 13:00
KFUM BK, Roskilde Holbæk B&I Lillevang Idrætscenter
9 - 0
269738
24-08 2019
Kl. 13:00
Slagelse B&I HIK Slagelse Stadion Kunst
3 - 2
269741
25-08 2019
Kl. 11:00
Næstved I.F. FC Helsingør Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
2 - 5
269749
31-08 2019
Kl. 10:00
Holbæk B&I Næstved I.F. Holbæk Sportsby
7 - 8
269751
31-08 2019
Kl. 10:00
FC Roskilde Oversidder Roskilde Idrætspark Kunstgræs
269750
31-08 2019
Kl. 12:00
Nykøbing FC KFUM BK, Roskilde NFC Anlæg Syd
1 - 8
269746
31-08 2019
Kl. 12:45
AB Slagelse B&I Akademisk Boldklub
3 - 0
269745
01-09 2019
Kl. 10:30
HIK Hvidovre IF Kunst, HIK
2 - 3
269748
01-09 2019
Kl. 13:45
FC Helsingør Hørsholm-Usserød IK Helsingør "Ny Stadion" OPV
7 - 0
269747 ma
02-09 2019
Kl. 16:45
FA 2000 A27 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 2
269759
fr
06-09 2019
Kl. 18:00
AB HIK Akademisk Boldklub
2 - 2
269756
07-09 2019
Kl. 10:00
Hørsholm-Usserød IK Holbæk B&I Hørsholm Idrætspark
1 - 2
269757
07-09 2019
Kl. 13:00
A27 FC Helsingør Røllikevej
2 - 5
269758
07-09 2019
Kl. 13:00
Oversidder HIK
269752
07-09 2019
Kl. 13:00
Slagelse B&I FA 2000 Slagelse Stadion Kunst
3 - 0
269754
07-09 2019
Kl. 13:00
KFUM BK, Roskilde FC Roskilde Lillevang Idrætscenter
2 - 2
269755
08-09 2019
Kl. 11:00
Næstved I.F. Nykøbing FC Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
9 - 2
269762
to
12-09 2019
Kl. 18:00
Holbæk B&I A27 Holbæk Sportsby
2 - 4
269764
14-09 2019
Kl. 10:00
FC Roskilde Næstved I.F. Roskilde Idrætspark Kunstgræs
5 - 2
269763
14-09 2019
Kl. 11:30
Nykøbing FC Hørsholm-Usserød IK NFC Anlæg Syd
1 - 3
269765
14-09 2019
Kl. 13:00
KFUM BK, Roskilde Oversidder Lillevang Idrætscenter
269760
14-09 2019
Kl. 13:00
FA 2000 Hvidovre IF Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 4
269761
15-09 2019
Kl. 13:45
FC Helsingør Slagelse B&I Helsingør "Ny Stadion" OPV
1 - 1
269753
ti
17-09 2019
Kl. 18:00
Hvidovre IF AB Avedøre Stadion
2 - 10
269770
21-09 2019
Kl. 10:00
Hørsholm-Usserød IK FC Roskilde Hørsholm Idrætspark
0 - 2
269767
21-09 2019
Kl. 11:15
Hvidovre IF FC Helsingør Hvidovre IF's baner
3 - 4
269771
21-09 2019
Kl. 13:00
A27 Nykøbing FC Tårnby Stadion
8 - 4
269772
21-09 2019
Kl. 13:00
Oversidder AB
269766
21-09 2019
Kl. 13:00
Slagelse B&I Holbæk B&I Slagelse Stadion Kunst
3 - 1
269768
22-09 2019
Kl. 10:30
HIK FA 2000 Kunst, HIK
1 - 1
269769
22-09 2019
Kl. 11:00
Næstved I.F. KFUM BK, Roskilde Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
2 - 7
269777
28-09 2019
Kl. 10:00
FC Roskilde A27 Roskilde Idrætspark Kunstgræs
3 - 0
269773
28-09 2019
Kl. 11:15
FA 2000 AB Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 2
269775
28-09 2019
Kl. 11:30
Holbæk B&I Hvidovre IF Holbæk Sportsby
6 - 2
269776
28-09 2019
Kl. 11:30
Nykøbing FC Slagelse B&I NFC Anlæg Syd
1 - 5
269778
28-09 2019
Kl. 13:00
KFUM BK, Roskilde Hørsholm-Usserød IK Lillevang Idrætscenter
7 - 2
269779
29-09 2019
Kl. 11:00
Næstved I.F. Oversidder Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
269774
29-09 2019
Kl. 13:45
FC Helsingør HIK Helsingør "Ny Stadion" OPV
5 - 4
269784
05-10 2019
Kl. 10:00
Hørsholm-Usserød IK Næstved I.F. Hørsholm Idrætspark
3 - 5
269785
05-10 2019
Kl. 11:15
A27 KFUM BK, Roskilde Dragør Bk
0 - 8
269781
05-10 2019
Kl. 11:15
Hvidovre IF Nykøbing FC Hvidovre IF's baner
4 - 1
269783
05-10 2019
Kl. 12:45
AB FC Helsingør Akademisk Boldklub
5 - 0
269786
05-10 2019
Kl. 13:00
Oversidder FA 2000
269780
05-10 2019
Kl. 13:00
Slagelse B&I FC Roskilde Slagelse Stadion Kunst
3 - 0
269782
06-10 2019
Kl. 10:30
HIK Holbæk B&I Kunst, HIK
7 - 1
269790
fr
11-10 2019
Kl. 18:30
FC Roskilde Hvidovre IF Roskilde Idrætspark Kunstgræs
4 - 0
269793
12-10 2019
Kl. 10:00
Hørsholm-Usserød IK Oversidder Hørsholm Idrætspark
269788
12-10 2019
Kl. 11:00
Holbæk B&I AB Holbæk Sportsby
0 - 4
269792
12-10 2019
Kl. 11:00
Næstved I.F. A27 Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
5 - 2
269789
12-10 2019
Kl. 11:30
Nykøbing FC HIK NFC Anlæg Syd
3 - 5
269787
13-10 2019
Kl. 13:45
FC Helsingør FA 2000 Helsingør "Ny Stadion" OPV
2 - 0
269791
20-10 2019
Kl. 15:00
KFUM BK, Roskilde Slagelse B&I Lillevang Idrætscenter
1 - 1
269795
26-10 2019
Kl. 10:00
Hvidovre IF KFUM BK, Roskilde Avedøre Stadion Kunstgræs
0 - 6
269799
26-10 2019
Kl. 11:15
A27 Hørsholm-Usserød IK Tårnby Stadion
2 - 1
269797
26-10 2019
Kl. 12:45
AB Nykøbing FC Akademisk Boldklub
10 - 0
269798
26-10 2019
Kl. 13:00
FA 2000 Holbæk B&I Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
269800
26-10 2019
Kl. 13:00
Oversidder FC Helsingør
269794
26-10 2019
Kl. 13:00
Slagelse B&I Næstved I.F. Slagelse Stadion Kunst
4 - 0
269796
27-10 2019
Kl. 10:30
HIK FC Roskilde Kunst, HIK
4 - 4
269801
02-11 2019
Kl. 10:00
Holbæk B&I FC Helsingør Holbæk Sportsby
0 - 4
269806
02-11 2019
Kl. 10:00
Hørsholm-Usserød IK Slagelse B&I Hørsholm Idrætspark
3 - 7
269803
02-11 2019
Kl. 11:00
FC Roskilde AB Roskilde Idrætspark Kunstgræs
2 - 0
269807
02-11 2019
Kl. 11:15
A27 Oversidder Kunst, Dragør Bk.
269802
02-11 2019
Kl. 11:30
Nykøbing FC FA 2000 NFC Anlæg Syd
0 - 2
269804
02-11 2019
Kl. 13:00
KFUM BK, Roskilde HIK Lillevang Idrætscenter
5 - 0
269805
03-11 2019
Kl. 11:00
Næstved I.F. Hvidovre IF Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
3 - 3
269815
fr
08-11 2019
Kl. 18:00
Nykøbing FC Holbæk B&I NFC Anlæg Syd
2 - 4
269810
09-11 2019
Kl. 10:30
HIK Næstved I.F. Kunst, HIK
5 - 0
269809
09-11 2019
Kl. 11:15
Hvidovre IF Hørsholm-Usserød IK Avedøre Stadion Kunstgræs
6 - 2
269811
09-11 2019
Kl. 12:45
AB KFUM BK, Roskilde Akademisk Boldklub
3 - 3
269812
09-11 2019
Kl. 13:00
FA 2000 FC Roskilde Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 2
269808
09-11 2019
Kl. 13:00
Slagelse B&I A27 Slagelse Stadion Kunst
8 - 1
269814
09-11 2019
Kl. 13:00
Holbæk B&I Oversidder Holbæk Sportsby
269813
10-11 2019
Kl. 13:45
FC Helsingør Nykøbing FC Helsingør "Ny Stadion" OPV
7 - 1
269820 on
13-11 2019
Kl. 18:00
A27 Hvidovre IF Kunst, Dragør Bk.
6 - 0
269816
16-11 2019
Kl. 10:00
FC Roskilde FC Helsingør Roskilde Idrætspark Kunstgræs
2 - 4
269817
16-11 2019
Kl. 13:00
KFUM BK, Roskilde FA 2000 Lillevang Idrætscenter
3 - 0
269821
16-11 2019
Kl. 13:00
Oversidder Slagelse B&I
269818
17-11 2019
Kl. 11:00
Næstved I.F. AB Maglemølle Storhallen
1 - 4
269819
17-11 2019
Kl. 15:00
Hørsholm-Usserød IK HIK Hørsholm Idrætspark
1 - 4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland påmail eller på tlf: 4632 3366

Fællesudvalget vil i november udpege de klubber uden licens som fortsætter i liga 2 i 2.turneringshalvdel. Der er 11 pladser.

Flytteansøgninger skal være skriftlige og være administrator i hænde senest 5 dage før kampens afvikling - eller inden nyt kamptidspunkt, hvis dette er før det ordinære.

Log ind