|
154325
|
fr09-08 2019
|
19:00
|
|
|
Vrejlev/Hæstrup Hallen
|
HHT
|
|
|
154322
|
lø10-08 2019
|
13:00
|
|
|
Elektrikeren Nord Arena (Østervraa)
|
|
|
|
|
154323
|
lø10-08 2019
|
13:00
|
|
|
Syvsten IF Stadion
|
|
|
|
|
154324
|
ma12-08 2019
|
19:00
|
|
|
Dybvad Stadion
|
|
|
|
154327
|
fr16-08 2019
|
19:00
|
|
|
Højene Hallen
|
|
|
|
154326
|
lø17-08 2019
|
14:00
|
|
|
Serritslev Stadion
|
|
|
|
|
154329
|
lø17-08 2019
|
15:30
|
|
|
SCO Park (Tårs)
|
|
|
|
154328
|
sø18-08 2019
|
16:00
|
|
|
DRINX ARENA (Frederikshavn)
|
|
|
|
154333
|
ti20-08 2019
|
19:00
|
|
|
Højene Hallen
|
|
|
|
154330
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Elektrikeren Nord Arena (Østervraa)
|
|
|
|
|
154331
|
on21-08 2019
|
19:00
|
|
|
Vrejlev/Hæstrup Hallen
|
|
|
|
154332
|
on21-08 2019
|
19:00
|
|
|
Dybvad Stadion
|
|
|
|
154335
|
fr23-08 2019
|
18:30
|
|
|
Serritslev Stadion
|
|
|
|
154334
|
lø24-08 2019
|
13:00
|
|
|
Syvsten IF Stadion
|
|
|
|
154337
|
lø24-08 2019
|
15:30
|
|
|
SCO Park (Tårs)
|
UHT
|
|
|
154336
|
sø25-08 2019
|
16:00
|
|
|
DRINX ARENA (Frederikshavn)
|
|
|
|
154340
|
on28-08 2019
|
19:00
|
|
|
Vrejlev/Hæstrup Hallen
|
|
|
|
154440
|
to29-08 2019
|
19:00
|
|
|
Højene Hallen
|
|
|
|
154338
|
lø31-08 2019
|
13:00
|
|
|
Elektrikeren Nord Arena (Østervraa)
|
|
|
|
154339
|
sø01-09 2019
|
16:00
|
|
|
DRINX ARENA (Frederikshavn)
|
|
|
|
154441
|
fr06-09 2019
|
18:30
|
|
|
Elektrikeren Nord Arena (Østervraa)
|
|
|
|
154444
|
lø07-09 2019
|
13:00
|
|
|
Syvsten IF Stadion
|
|
|
|
154443
|
lø07-09 2019
|
13:30
|
|
|
SCO Park (Tårs)
|
|
|
|
154442
|
sø08-09 2019
|
16:00
|
|
|
Dybvad Stadion
|
|
|
|
154447
|
fr13-09 2019
|
18:00
|
|
|
Vrejlev/Hæstrup Hallen
|
|
|
|
154445
|
fr13-09 2019
|
19:00
|
|
|
Højene Hallen
|
|
|
|
154448
|
lø14-09 2019
|
14:00
|
|
|
DRINX ARENA (Frederikshavn)
|
|
|
|
154446
|
sø15-09 2019
|
13:00
|
|
|
Serritslev Stadion
|
|
|
|
154452
|
fr20-09 2019
|
19:00
|
|
|
Højene Hallen
|
|
|
|
154450
|
lø21-09 2019
|
13:00
|
|
|
Serritslev Stadion
|
|
|
|
154451
|
lø21-09 2019
|
15:30
|
|
|
SCO Park (Tårs)
|
|
|
|
154449
|
sø22-09 2019
|
13:00
|
|
|
DRINX ARENA (Frederikshavn)
|
|
|
|
154455
|
fr27-09 2019
|
18:00
|
|
|
Vrejlev/Hæstrup Hallen
|
|
|
|
154453
|
lø28-09 2019
|
13:00
|
|
|
Elektrikeren Nord Arena (Østervraa)
|
|
|
|
154456
|
lø28-09 2019
|
13:00
|
|
|
Syvsten IF Stadion
|
|
|
|
154454
|
lø28-09 2019
|
13:30
|
|
|
Dybvad Stadion
|
|
|
|
154459
|
lø05-10 2019
|
13:00
|
|
|
Syvsten IF Stadion
|
|
|
|
154457
|
lø05-10 2019
|
15:30
|
|
|
SCO Park (Tårs)
|
|
|
|
154458
|
sø06-10 2019
|
13:00
|
|
|
Serritslev Stadion
|
|
|
|
154460
|
sø06-10 2019
|
16:00
|
|
|
DRINX ARENA (Frederikshavn)
|
|
|
|
154462
|
fr11-10 2019
|
19:00
|
|
|
Højene Hallen
|
|
|
|
154463
|
lø12-10 2019
|
13:30
|
|
|
Dybvad Stadion
|
|
|
|
154464
|
lø12-10 2019
|
16:00
|
|
|
Vrejlev/Hæstrup Hallen
|
|
|
|
154461
|
sø13-10 2019
|
13:00
|
|
|
Elektrikeren Nord Arena (Østervraa)
|
|
|
|
154466
|
lø19-10 2019
|
13:00
|
|
|
Serritslev Stadion
|
|
|
|
154467
|
lø19-10 2019
|
14:00
|
|
|
Syvsten IF Stadion
|
|
|
|
154465
|
lø19-10 2019
|
14:30
|
|
|
Dybvad Stadion
|
|
|
|
154468
|
lø19-10 2019
|
15:30
|
|
|
SCO Park (Tårs)
|
|
|
|
154472
|
fr25-10 2019
|
19:00
|
|
|
Højene Hallen
|
|
|
|
154470
|
lø26-10 2019
|
13:00
|
|
|
Serritslev Stadion
|
|
|
|
154469
|
lø26-10 2019
|
16:00
|
|
|
Vrejlev/Hæstrup Hallen
|
|
|
|
154471
|
to31-10 2019
|
19:00
|
|
|
M.A.R.S. Arena (kunstgræs Frederikshavn)
|
|
|
|
154473
|
fr01-11 2019
|
19:00
|
|
|
Elektrikeren Nord Arena (Østervraa)
|
|
|
|
154474
|
lø02-11 2019
|
11:00
|
|
|
SCO Park (Tårs)
|
|
|
|
154476
|
lø02-11 2019
|
13:00
|
|
|
Syvsten IF Stadion
|
|
|
|
154475
|
lø02-11 2019
|
15:00
|
|
|
Dybvad Stadion
|
|
|
Følgende 12 hold op fra 2. pladsen: Sindal IF (47), Trekroner IF 98 (50), Ørslevkloster IF (57), Lem B (60), VH Fodbold (65), ASA, Aabyhøj IF 1 (68), Aabyhøj IF 2 (71), Horsens KFUM (73), Løsning IF (74), Esbjerg IF 92 (79), Vamdrup IF (80), Rødekro IF (81)
Følgende 2 hold undgår nedrykning fra 7. pladsen: Lemvig GF (58), Christiansbjerg IF (67).
Læs mere om op- og nedrykning, samt Play-off kampe her: https://dbujylland.dk/turneringer-regler/dbu-jylland-turneringer/11m-ungdom-senior-og-u13-liga-raekker/raekkebeskrivelser/herrer/