|
156283
|
to08-08 2019
|
18:30
|
|
|
Veddum Stadion
|
|
|
|
156284
|
lø10-08 2019
|
13:00
|
|
|
Skelund Stadion
|
|
|
|
|
156286
|
lø10-08 2019
|
13:30
|
|
|
Hadsund Stadion
|
|
|
|
|
156282
|
on14-08 2019
|
19:30
|
|
|
DS Arena (Hobro)
|
|
|
|
156292
|
to15-08 2019
|
19:00
|
|
|
Hadsund Stadion
|
|
|
|
156290
|
fr16-08 2019
|
17:30
|
|
|
Valsgård Stadion
|
|
|
|
|
156288
|
fr16-08 2019
|
19:00
|
|
|
MATHstore Arena (Astrup)
|
|
|
|
156287
|
lø17-08 2019
|
13:30
|
|
|
DS Arena (Hobro)
|
|
|
|
156289
|
ti20-08 2019
|
18:30
|
|
|
Skørping Idrætscenter
|
|
|
|
156293
|
ti20-08 2019
|
19:00
|
|
|
Skelund Stadion
|
|
|
|
|
156291
|
ti20-08 2019
|
19:30
|
|
|
DS Arena (Hobro)
|
|
|
|
156295
|
fr23-08 2019
|
18:30
|
|
|
Veddum Stadion
|
|
|
|
156296
|
fr23-08 2019
|
19:00
|
|
|
MATHstore Arena (Astrup)
|
|
|
|
156297
|
lø24-08 2019
|
13:00
|
|
|
Skørping Idrætscenter
|
|
|
|
156298
|
lø24-08 2019
|
15:30
|
|
|
Valsgård Stadion
|
|
|
|
156301
|
fr30-08 2019
|
18:30
|
|
|
Hadsund Stadion
|
|
|
|
156300
|
lø31-08 2019
|
15:30
|
|
|
Tinghøj Stadion (Doense)
|
|
|
|
156302
|
ti03-09 2019
|
18:30
|
|
|
Valsgård Stadion
|
|
|
|
156299
|
on04-09 2019
|
19:30
|
|
|
DS Arena (Hobro)
|
|
|
|
156304
|
lø07-09 2019
|
13:00
|
|
|
Skelund Stadion
|
|
|
|
156306
|
lø07-09 2019
|
13:00
|
|
|
Veddum Stadion
|
|
|
|
156303
|
lø07-09 2019
|
15:15
|
|
|
DS Arena (Hobro)
|
|
|
|
156333
|
sø08-09 2019
|
15:00
|
|
|
Skørping Idrætscenter
|
HHT
|
|
|
156308
|
to12-09 2019
|
18:00
|
|
|
Valsgård Stadion
|
|
|
|
156307
|
fr13-09 2019
|
18:30
|
|
|
MATHstore Arena (Astrup)
|
|
|
|
156310
|
lø14-09 2019
|
13:00
|
|
|
Skørping Idrætscenter
|
|
|
|
156309
|
lø14-09 2019
|
13:30
|
|
|
Skelund Stadion
|
|
|
|
156314
|
lø21-09 2019
|
13:00
|
|
|
MATHstore Arena (Astrup)
|
|
|
|
156312
|
lø21-09 2019
|
13:30
|
|
|
Tinghøj Stadion (Doense)
|
|
|
|
156313
|
lø21-09 2019
|
15:30
|
|
|
Valsgård Stadion
|
|
|
|
156311
|
sø22-09 2019
|
15:00
|
|
|
Skørping Idrætscenter
|
|
|
|
156316
|
lø28-09 2019
|
13:00
|
|
|
Skelund Stadion
|
|
|
|
156318
|
lø28-09 2019
|
13:00
|
|
|
Veddum Stadion
|
|
|
|
156317
|
lø28-09 2019
|
13:30
|
|
|
Hadsund Stadion
|
UHT
|
|
|
156315
|
lø28-09 2019
|
15:30
|
|
|
Tinghøj Stadion (Doense)
|
|
|
|
156294
|
to03-10 2019
|
18:30
|
|
|
MATHstore Arena (Astrup)
|
|
|
|
156320
|
lø05-10 2019
|
11:30
|
|
|
Tinghøj Stadion (Doense)
|
|
|
|
156321
|
lø05-10 2019
|
13:00
|
|
|
Veddum Stadion
|
|
|
|
156319
|
lø05-10 2019
|
15:30
|
|
|
Valsgård Stadion
|
|
|
|
156322
|
sø06-10 2019
|
15:00
|
|
|
Skørping Idrætscenter
|
|
|
|
156323
|
lø12-10 2019
|
13:00
|
|
|
DS Arena (Hobro)
|
|
|
|
156325
|
lø12-10 2019
|
13:00
|
|
|
Skelund Stadion
|
UHT
|
|
|
156326
|
lø12-10 2019
|
13:30
|
|
|
Hadsund Stadion
|
|
|
|
156324
|
lø12-10 2019
|
15:30
|
|
|
Tinghøj Stadion (Doense)
|
|
|
|
156327
|
lø19-10 2019
|
13:00
|
|
|
Skelund Stadion
|
|
|
|
156329
|
lø19-10 2019
|
13:00
|
|
|
Veddum Stadion
|
|
|
|
156330
|
lø19-10 2019
|
13:00
|
|
|
MATHstore Arena (Astrup)
|
|
|
|
156328
|
lø19-10 2019
|
13:30
|
|
|
Skørping Idrætscenter
|
|
|
|
156334
|
lø26-10 2019
|
13:00
|
|
|
MATHstore Arena (Astrup)
|
|
|
|
156331
|
lø26-10 2019
|
13:30
|
|
|
Hadsund Stadion
|
|
|
|
156332
|
lø26-10 2019
|
15:30
|
|
|
Tinghøj Stadion (Doense)
|
|
|
|
156305
|
lø26-10 2019
|
15:30
|
|
|
Valsgård Stadion
|
|
|
|
156335
|
lø02-11 2019
|
13:00
|
|
|
DS Arena (Hobro)
|
|
|
|
156338
|
lø02-11 2019
|
13:00
|
|
|
Veddum Stadion
|
UHT
|
|
|
156336
|
lø02-11 2019
|
13:30
|
|
|
Tinghøj Stadion (Doense)
|
|
|
|
156337
|
lø02-11 2019
|
13:30
|
|
|
Hadsund Stadion
|
|
|
Følgende 12 hold op fra 2. pladsen: Sindal IF (47), Trekroner IF 98 (50), Ørslevkloster IF (57), Lem B (60), VH Fodbold (65), ASA, Aabyhøj IF 1 (68), Aabyhøj IF 2 (71), Horsens KFUM (73), Løsning IF (74), Esbjerg IF 92 (79), Vamdrup IF (80), Rødekro IF (81)
Følgende 2 hold undgår nedrykning fra 7. pladsen: Lemvig GF (58), Christiansbjerg IF (67).
Læs mere om op- og nedrykning, samt Play-off kampe her: https://dbujylland.dk/turneringer-regler/dbu-jylland-turneringer/11m-ungdom-senior-og-u13-liga-raekker/raekkebeskrivelser/herrer/