MENU

Herrer Serie 4 - Efterår 2019, Pulje 60 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
156999
to
08-08 2019
Kl. 17:30
Vorgod-Barde MOF Herning Fremad (1) Vorgod-Barde Stadion
0 - 3
157000
ti
13-08 2019
Kl. 19:00
Lem B Rindum SU Lem Hallen
3 - 1
157001
ti
13-08 2019
Kl. 19:00
Ringkøbing IF Troldhede GIF Alkjær Stadion
0 - 1
157002
ti
13-08 2019
Kl. 19:00
Ølstrup GU Vinding UIF (1) Ølstrup Stadion
1 - 1
157020
17-08 2019
Kl. 16:00
Herning Fremad (1) Ølstrup GU Herning Fremad's Kunstgræsbane 2
UHT

Udehold taberdømt

157022
ma
19-08 2019
Kl. 19:00
Vorgod-Barde MOF Troldhede GIF Vorgod-Barde Stadion
4 - 4
157025
ti
20-08 2019
Kl. 18:00
Vinding UIF (1) Herning Fremad (1) Sørvad Stadion
2 - 2
157024
ti
20-08 2019
Kl. 19:00
Ringkøbing IF Lem B Alkjær Stadion
4 - 9
157023 on
21-08 2019
Kl. 19:00
Ølstrup GU Rindum SU Ølstrup Stadion
0 - 0
157026
to
22-08 2019
Kl. 19:00
Lem B Vorgod-Barde MOF Lem Hallen
2 - 0
157038
24-08 2019
Kl. 16:00
Herning Fremad (1) Ringkøbing IF Herning Fremad's Kunstgræsbane 2
UHT

Udehold taberdømt

157039 ma
26-08 2019
Kl. 19:00
Troldhede GIF Ølstrup GU Troldhede Idrætscenter
6 - 1
157027 ti
27-08 2019
Kl. 19:00
Rindum SU Vinding UIF (1) Rofi-Centret
2 - 3
157042
31-08 2019
Kl. 15:30
Ølstrup GU Lem B Ølstrup Stadion
0 - 8
157040
01-09 2019
Kl. 14:00
Vorgod-Barde MOF Ringkøbing IF Vorgod-Barde Stadion
3 - 1
157043
01-09 2019
Kl. 15:00
Vinding UIF (1) Troldhede GIF Sørvad Stadion
6 - 1
157041
01-09 2019
Kl. 19:00
Herning Fremad (1) Rindum SU Herning Fremad's Kunstgræsbane 2
6 - 0
157047
to
05-09 2019
Kl. 18:30
Lem B Vinding UIF (1) Lem Hallen
5 - 1
157045
to
05-09 2019
Kl. 19:00
Ringkøbing IF Rindum SU Ringkøbing Kunstgræsbane
6 - 1
157046
07-09 2019
Kl. 15:00
Troldhede GIF Herning Fremad (1) Troldhede Idrætscenter
HHT

Hjemmehold taberdømt

157044
08-09 2019
Kl. 14:00
Vorgod-Barde MOF Ølstrup GU Vorgod-Barde Stadion
2 - 4
157019
ti
10-09 2019
Kl. 17:45
Vinding UIF (1) Ringkøbing IF Sørvad Stadion
1 - 5
157049 to
12-09 2019
Kl. 19:00
Rindum SU Troldhede GIF Rofi-Centret
1 - 2
157051
14-09 2019
Kl. 16:00
Herning Fremad (1) Lem B Herning Fremad's Kunstgræsbane 2
7 - 0
157050
ti
17-09 2019
Kl. 19:00
Ølstrup GU Ringkøbing IF Ølstrup Stadion
1 - 4
157053
ti
17-09 2019
Kl. 19:00
Rindum SU Lem B Rofi-Centret
1 - 5
157048
to
19-09 2019
Kl. 17:45
Vinding UIF (1) Vorgod-Barde MOF Sørvad Stadion
1 - 1
157068
21-09 2019
Kl. 14:00
Vinding UIF (1) Ølstrup GU Sørvad Stadion
0 - 6
157052
22-09 2019
Kl. 14:00
Herning Fremad (1) Vorgod-Barde MOF Herning Fremad's Kunstgræsbane 2
5 - 3
157060
ma
23-09 2019
Kl. 19:00
Troldhede GIF Ringkøbing IF Troldhede Idrætscenter
2 - 8
157070
to
26-09 2019
Kl. 19:00
Ringkøbing IF Vinding UIF (1) Ringkøbing Kunstgræsbane
4 - 0
157071
28-09 2019
Kl. 14:00
Ølstrup GU Herning Fremad (1) Ølstrup Stadion
2 - 2
157072
28-09 2019
Kl. 15:00
Lem B Troldhede GIF Lem Hallen
UHT

Udehold taberdømt

157069
ma
30-09 2019
Kl. 17:30
Vorgod-Barde MOF Rindum SU Vorgod-Barde Stadion
3 - 2
157075
05-10 2019
Kl. 16:00
Lem B Ringkøbing IF Lem Hallen
1 - 2
157076
05-10 2019
Kl. 16:00
Herning Fremad (1) Vinding UIF (1) Herning Fremad's Kunstgræsbane 2
6 - 0
157073
06-10 2019
Kl. 13:00
Troldhede GIF Vorgod-Barde MOF Troldhede Idrætscenter
1 - 3
157074
ti
08-10 2019
Kl. 19:00
Rindum SU Ølstrup GU Rofi-Centret
2 - 3
157021
ti
08-10 2019
Kl. 19:00
Lem B Troldhede GIF Lem Hallen
5 - 4
157080
to
10-10 2019
Kl. 19:00
Ringkøbing IF Herning Fremad (1) Ringkøbing Kunstgræsbane
0 - 7
157079
12-10 2019
Kl. 14:00
Vinding UIF (1) Rindum SU Sørvad Stadion
0 - 3
157078
13-10 2019
Kl. 14:00
Vorgod-Barde MOF Lem B Vorgod-Barde Stadion
1 - 5
157081
13-10 2019
Kl. 14:00
Ølstrup GU Troldhede GIF Ølstrup Stadion
0 - 5
157018
ti
15-10 2019
Kl. 19:00
Rindum SU Vorgod-Barde MOF Rofi-Centret
0 - 1
157085
19-10 2019
Kl. 13:00
Troldhede GIF Vinding UIF (1) Troldhede Idrætscenter
HHT

Hjemmehold taberdømt

157084
20-10 2019
Kl. 15:00
Lem B Ølstrup GU Lem Hallen
6 - 1
157082
20-10 2019
Kl. 17:00
Ringkøbing IF Vorgod-Barde MOF Ringkøbing Kunstgræsbane
1 - 1
157083
ti
22-10 2019
Kl. 19:00
Rindum SU Herning Fremad (1) Rofi-Centret
0 - 3
157089
26-10 2019
Kl. 14:00
Vinding UIF (1) Lem B Sørvad Stadion
0 - 2
157088
26-10 2019
Kl. 16:00
Herning Fremad (1) Troldhede GIF Herning Fremad's Kunstgræsbane 2
6 - 0
157086
27-10 2019
Kl. 14:00
Ølstrup GU Vorgod-Barde MOF Ølstrup Stadion
0 - 7
157087 ti
29-10 2019
Kl. 19:00
Rindum SU Ringkøbing IF Rofi-Centret
2 - 4
157092
02-11 2019
Kl. 14:00
Ringkøbing IF Ølstrup GU Alkjær Stadion
UHT

Udehold taberdømt

157091
03-11 2019
Kl. 11:00
Troldhede GIF Rindum SU Troldhede Idrætscenter
UHT

Udehold taberdømt

157093
03-11 2019
Kl. 11:00
Lem B Herning Fremad (1) Lem Hallen
2 - 6
157090
03-11 2019
Kl. 11:00
Vorgod-Barde MOF Vinding UIF (1) Vorgod-Barde Stadion
0 - 6
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Følgende 12 hold op fra 2. pladsen: Sindal IF (47), Trekroner IF 98 (50), Ørslevkloster IF (57), Lem B (60), VH Fodbold (65), ASA, Aabyhøj IF 1 (68), Aabyhøj IF 2 (71), Horsens KFUM (73), Løsning IF (74), Esbjerg IF 92 (79), Vamdrup IF (80), Rødekro IF (81) 

Følgende 2 hold undgår nedrykning fra 7. pladsen: Lemvig GF (58), Christiansbjerg IF (67).

Læs mere om op- og nedrykning, samt Play-off kampe her: https://dbujylland.dk/turneringer-regler/dbu-jylland-turneringer/11m-ungdom-senior-og-u13-liga-raekker/raekkebeskrivelser/herrer/

Log ind