MENU

Herrer Serie 4 - Efterår 2019, Pulje 82 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
162495
03-08 2019
Kl. 14:00
Egernsund KIF Sønderborg Fremad Egernsund Stadion
UHT

Udehold taberdømt

162487
10-08 2019
Kl. 15:00
Egen UI Egernsund KIF Guderup Idrætsanlæg
2 - 2
162484
10-08 2019
Kl. 16:00
FVB Sønderborg Fremad Bovrup Idrætsanlæg
6 - 3
162485
on
14-08 2019
Kl. 19:00
Dybbøl IU Hørup/Notmark Dagli’ Brugsen Dybbøl Arena
1 - 1
162489
17-08 2019
Kl. 14:00
Egernsund KIF SUB Sønderborg Inter Egernsund Stadion
1 - 3
162491
17-08 2019
Kl. 15:30
Gråsten B Dybbøl IU Aarsbjerg Idrætscenter
6 - 1
162488
17-08 2019
Kl. 16:00
Hørup/Notmark FVB Hørup Stadion
7 - 1
162490
18-08 2019
Kl. 14:00
Sønderborg Fremad Egen UI Bygma Park
0 - 4
162492
on
21-08 2019
Kl. 19:00
FVB Gråsten B Felsted Stadion
1 - 3
162494 to
22-08 2019
Kl. 19:00
SUB Sønderborg Inter Dybbøl IU SwipBox Arena - Sundsmarkcentret
2 - 5
162497
24-08 2019
Kl. 15:00
Hørup/Notmark Egernsund KIF Hørup Stadion
5 - 2
162499
24-08 2019
Kl. 15:00
Egen UI Gråsten B Guderup Idrætsanlæg
0 - 1
162498
25-08 2019
Kl. 13:00
Sønderborg Fremad SUB Sønderborg Inter Bygma Park
0 - 3
162493
on
28-08 2019
Kl. 18:30
Hørup/Notmark Egen UI Hørup Stadion
1 - 1
162496
on
28-08 2019
Kl. 19:00
Dybbøl IU FVB Dagli’ Brugsen Dybbøl Arena
3 - 2
162504
31-08 2019
Kl. 14:00
Egernsund KIF Gråsten B Egernsund Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

162500
31-08 2019
Kl. 14:15
FVB SUB Sønderborg Inter Felsted Stadion
1 - 3
162503
31-08 2019
Kl. 15:00
Egen UI Dybbøl IU Guderup Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

162501
01-09 2019
Kl. 13:00
Sønderborg Fremad Hørup/Notmark Bygma Park
5 - 10
162486
to
05-09 2019
Kl. 18:30
SUB Sønderborg Inter Gråsten B SwipBox Arena - Sundsmarkcentret
0 - 2
162505
07-09 2019
Kl. 15:00
Egen UI FVB Guderup Idrætsanlæg
10 - 1
162507
07-09 2019
Kl. 15:30
Gråsten B Sønderborg Fremad Aarsbjerg Idrætscenter
UHT

Udehold taberdømt

162506
08-09 2019
Kl. 15:00
SUB Sønderborg Inter Hørup/Notmark SwipBox Arena - Sundsmarkcentret
5 - 1
149310
08-09 2019
Kl. 19:00
Dybbøl IU Egernsund KIF Dagli’ Brugsen Dybbøl Arena
5 - 2
149312
fr
13-09 2019
Kl. 19:00
Hørup/Notmark Gråsten B Ketting Stadion
0 - 3
149311
14-09 2019
Kl. 14:00
Egernsund KIF FVB Egernsund Stadion
3 - 3
149314
15-09 2019
Kl. 13:00
Sønderborg Fremad Dybbøl IU Bygma Park
HHT

Hjemmehold taberdømt

149313
15-09 2019
Kl. 15:00
SUB Sønderborg Inter Egen UI SwipBox Arena - Sundsmarkcentret
6 - 4
149528
21-09 2019
Kl. 14:00
Egernsund KIF Egen UI Egernsund Stadion
2 - 0
149526
21-09 2019
Kl. 15:00
Hørup/Notmark Dybbøl IU Hørup Stadion
4 - 0
149315
22-09 2019
Kl. 13:00
Sønderborg Fremad FVB Bygma Park
2 - 2
149531
28-09 2019
Kl. 15:00
Egen UI Sønderborg Fremad Guderup Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

162508
28-09 2019
Kl. 15:00
Dybbøl IU Gråsten B Dagli’ Brugsen Dybbøl Arena
HHT

Hjemmehold taberdømt

149529
28-09 2019
Kl. 15:45
FVB Hørup/Notmark Bovrup Idrætsanlæg
0 - 2
149530
29-09 2019
Kl. 13:00
SUB Sønderborg Inter Egernsund KIF SwipBox Arena - Sundsmarkcentret
2 - 4
164592
to
03-10 2019
Kl. 19:00
Egen UI Hørup/Notmark Linak Arena Kunstgræsbane
4 - 1
162509
05-10 2019
Kl. 15:30
Gråsten B FVB Aarsbjerg Idrætscenter
1 - 0
164594
06-10 2019
Kl. 13:00
Sønderborg Fremad Egernsund KIF Bygma Park
0 - 10
164593
on
09-10 2019
Kl. 19:00
Dybbøl IU SUB Sønderborg Inter Dagli’ Brugsen Dybbøl Arena
1 - 5
164600
12-10 2019
Kl. 14:00
Egernsund KIF Hørup/Notmark Egernsund Stadion
4 - 1
164602
12-10 2019
Kl. 15:30
Gråsten B Egen UI Aarsbjerg Idrætscenter
2 - 0
164599
12-10 2019
Kl. 15:45
FVB Dybbøl IU Bovrup Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

164601
13-10 2019
Kl. 13:00
SUB Sønderborg Inter Sønderborg Fremad SwipBox Arena - Sundsmarkcentret
UHT

Udehold taberdømt

164604
19-10 2019
Kl. 15:00
Hørup/Notmark Sønderborg Fremad Hørup Stadion
UHT

Udehold taberdømt

164606
19-10 2019
Kl. 15:30
Gråsten B Egernsund KIF Aarsbjerg Idrætscenter
1 - 2
164603
20-10 2019
Kl. 15:00
SUB Sønderborg Inter FVB SwipBox Arena - Sundsmarkcentret
7 - 0
164605
ti
22-10 2019
Kl. 19:00
Dybbøl IU Egen UI Linak Arena Kunstgræsbane
2 - 5
149527
to
24-10 2019
Kl. 19:00
Gråsten B SUB Sønderborg Inter Aarsbjerg Idrætscenters Kunstgræsbane
3 - 2
164610
26-10 2019
Kl. 14:00
Egernsund KIF Dybbøl IU Egernsund Stadion
5 - 0
164608
26-10 2019
Kl. 15:00
Hørup/Notmark SUB Sønderborg Inter Hørup Stadion
5 - 3
164609
27-10 2019
Kl. 13:00
Gråsten B Sønderborg Fremad Aarsbjerg Idrætscenter
UHT

Udehold taberdømt

164607
27-10 2019
Kl. 15:00
FVB Egen UI Felsted Stadion
1 - 2
164611
02-11 2019
Kl. 14:30
FVB Egernsund KIF Felsted Stadion
3 - 4
164612
02-11 2019
Kl. 15:30
Gråsten B Hørup/Notmark Aarsbjerg Idrætscenters Kunstgræsbane
2 - 0
164613
03-11 2019
Kl. 11:00
Egen UI SUB Sønderborg Inter Linak Arena Kunstgræsbane
3 - 5
164614
03-11 2019
Kl. 11:00
Dybbøl IU Sønderborg Fremad Dagli’ Brugsen Dybbøl Arena
UHT

Udehold taberdømt

Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Følgende 12 hold op fra 2. pladsen: Sindal IF (47), Trekroner IF 98 (50), Ørslevkloster IF (57), Lem B (60), VH Fodbold (65), ASA, Aabyhøj IF 1 (68), Aabyhøj IF 2 (71), Horsens KFUM (73), Løsning IF (74), Esbjerg IF 92 (79), Vamdrup IF (80), Rødekro IF (81) 

Følgende 2 hold undgår nedrykning fra 7. pladsen: Lemvig GF (58), Christiansbjerg IF (67).

Læs mere om op- og nedrykning, samt Play-off kampe her: https://dbujylland.dk/turneringer-regler/dbu-jylland-turneringer/11m-ungdom-senior-og-u13-liga-raekker/raekkebeskrivelser/herrer/

Log ind