MENU

U10 Drenge A (10) 5M - Weekend/Efterår 2019, Pulje 204 (2019) //

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
søndag den. 25-08 2019
Spillested:
Bangsbo Frejas anlæg Bane 1 Vrangbækvej 115 9900 Frederikshavn
268535 Kl. 10:00 Bangsbo Freja Brønderslev IF Bane 1
268536 Kl. 10:00 TSV Lundergård IU Bane 1
268537 Kl. 10:40 Brønderslev IF IF Skjold Sæby Bane 1
268538 Kl. 10:40 Lundergård IU Aabybro IF Bane 1
268539 Kl. 11:20 IF Skjold Sæby TSV Bane 1
268540 Kl. 11:20 Aabybro IF Bangsbo Freja Bane 1
Arrangør:
søndag den. 01-09 2019
Spillested:
Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby Kjeldgaardsvej 25 9300 Sæby
268541 Kl. 10:00 IF Skjold Sæby Bangsbo Freja
268542 Kl. 10:40 Bangsbo Freja Lundergård IU
268543 Kl. 11:20 Lundergård IU IF Skjold Sæby
Arrangør:
onsdag den. 04-09 2019
Spillested:
Aabybro Idrætscenter Viaduktvej 28B 9440 Aabybro
268544 Kl. 17:30 Aabybro IF Brønderslev IF
268545 Kl. 18:10 Brønderslev IF TSV
268546 Kl. 18:50 TSV Aabybro IF
Arrangør:
lørdag den. 07-09 2019
Spillested:
Arena Kop & Kande Gl. Agdrupvej 17 9700 Brønderslev
268547 Kl. 10:00 Lundergård IU Brønderslev IF
268548 Kl. 10:00 Aabybro IF Bangsbo Freja
268549 Kl. 10:40 Bangsbo Freja TSV
268550 Kl. 10:40 Brønderslev IF IF Skjold Sæby
268551 Kl. 11:20 IF Skjold Sæby Aabybro IF
268552 Kl. 11:20 Lundergård IU TSV
Arrangør:
lørdag den. 14-09 2019
Spillested:
Tylstrup Stadion Vestergårdsgade 3 9382 Tylstrup
268576 Kl. 10:00 Brønderslev IF Aabybro IF
268577 Kl. 10:40 Aabybro IF TSV
268578 Kl. 11:20 TSV Brønderslev IF
Arrangør:
lørdag den. 14-09 2019
Spillested:
Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby Kjeldgaardsvej 25 9300 Sæby
268553 Kl. 10:00 Bangsbo Freja IF Skjold Sæby
268554 Kl. 10:40 Lundergård IU Bangsbo Freja
268555 Kl. 11:20 IF Skjold Sæby Lundergård IU
Arrangør:
lørdag den. 21-09 2019
Spillested:
Lundergårdhallen Bodøvej 13 9800 Hjørring
268579 Kl. 10:00 Lundergård IU Brønderslev IF
268580 Kl. 10:00 Bangsbo Freja TSV
268581 Kl. 10:40 Brønderslev IF Bangsbo Freja
268582 Kl. 10:40 Aabybro IF IF Skjold Sæby
268583 Kl. 11:20 IF Skjold Sæby TSV
268584 Kl. 11:20 Aabybro IF Lundergård IU
Arrangør:
mandag den. 30-09 2019
Spillested:
Aabybro Idrætscenter Viaduktvej 28B 9440 Aabybro
268588 Kl. 17:30 Aabybro IF Brønderslev IF
268589 Kl. 18:10 Brønderslev IF TSV
268590 Kl. 18:50 TSV Aabybro IF
Arrangør:
lørdag den. 05-10 2019
Spillested:
Bangsbo Frejas anlæg Vrangbækvej 115 9900 Frederikshavn
268585 Kl. 10:00 Bangsbo Freja IF Skjold Sæby
268586 Kl. 10:40 IF Skjold Sæby Lundergård IU
268587 Kl. 11:20 Lundergård IU Bangsbo Freja
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 1 påmail eller på tlf: 8939 9910

Spilleregler 5:5

Der skal IKKE udfyldes holdkort i denne række!

Resultat af kampene indtastes via DBU's Fodbold APP eller via ”Mit DBU” på www.dbujylland.dkaf arrangørklubben.

Log ind