MENU

U17 Drenge Mester (03) Efterår (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
803141
on
14-08 2019
Kl. 18:30
Glostrup IS Skævinge Glostrup Idrætspark
4 - 0
803142
17-08 2019
Kl. 14:00
Snekkersten IF Hørsholm-Usserød IK Snekkersten Idrætscenter
0 - 7
803143
18-08 2019
Kl. 11:00
Helsinge Fodbold Taastrup FC Helsinge Stadion
1 - 0
803140
18-08 2019
Kl. 13:30
Brøndbyernes IF Brøndby Strand IK Brøndby Stadion
3 - 0
803137
18-08 2019
Kl. 14:00
Espergærde IF BK Avarta Mørdrup Idrætsanlæg
2 - 1
807143
24-08 2019
Kl. 11:30
Ringsted IF Herfølge BK Ringsted Stadion
3 - 4
807144
24-08 2019
Kl. 11:30
Taastrup FC Espergærde IF NyBolig Park
0 - 0
803144
24-08 2019
Kl. 13:00
BK Avarta Himmelev-Veddelev BK Espelundens Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

807142
25-08 2019
Kl. 12:00
IF Skjold Birkerød Brøndbyernes IF Birkerød Stadion
0 - 4
807141
25-08 2019
Kl. 13:00
Brøndby Strand IK Glostrup Langbjergskolen
3 - 2
803145
25-08 2019
Kl. 13:00
Hørsholm-Usserød IK Helsinge Fodbold Hørsholm Idrætspark
2 - 2
807148
to
29-08 2019
Kl. 19:00
Glostrup IF Skjold Birkerød Glostrup Idrætspark
1 - 2
807145
31-08 2019
Kl. 12:00
Himmelev-Veddelev BK Espergærde IF Himmelev Idrætspark
1 - 1
807150
01-09 2019
Kl. 11:00
Helsinge Fodbold IS Skævinge Helsinge Stadion
3 - 3
807151
01-09 2019
Kl. 13:00
Hørsholm-Usserød IK Taastrup FC Hørsholm Idrætspark
1 - 2
807149
01-09 2019
Kl. 13:00
Snekkersten IF Brøndby Strand IK Snekkersten Idrætscenter
0 - 3
807147
01-09 2019
Kl. 13:30
Brøndbyernes IF Ringsted IF Brøndby Stadion
8 - 1
807146
01-09 2019
Kl. 16:00
Herfølge BK BK Avarta Herfølge Stadion
8 - 1
807158 on
04-09 2019
Kl. 18:45
Taastrup FC Himmelev-Veddelev BK NyBolig Park - Kunstgræs
1 - 0
803139
on
04-09 2019
Kl. 19:15
Herfølge BK IF Skjold Birkerød Herfølge Stadion
1 - 5
803147 to
05-09 2019
Kl. 18:00
IS Skævinge Snekkersten IF Baunehøj Stadion
UHT

Udehold taberdømt

807157 fr
06-09 2019
Kl. 19:00
Ringsted IF Glostrup Ringsted Stadion Kunstgræs
3 - 2
807154
07-09 2019
Kl. 12:00
IS Skævinge Hørsholm-Usserød IK Baunehøj Stadion
3 - 0
807152
07-09 2019
Kl. 13:00
BK Avarta Brøndbyernes IF Espelundens Idrætsanlæg
1 - 7
807155
08-09 2019
Kl. 12:00
Brøndby Strand IK Helsinge Fodbold Langbjergskolen
2 - 1
807156
08-09 2019
Kl. 12:00
IF Skjold Birkerød Snekkersten IF Birkerød Stadion
3 - 0
807153
08-09 2019
Kl. 14:00
Espergærde IF Herfølge BK Mørdrup Idrætsanlæg
4 - 2
807163
to
12-09 2019
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold IF Skjold Birkerød Helsinge Stadion Kunstgræs
5 - 1
807877
14-09 2019
Kl. 12:00
IS Skævinge Taastrup FC Baunehøj Stadion
1 - 1
807162
14-09 2019
Kl. 14:00
Snekkersten IF Ringsted IF Snekkersten Idrætscenter
0 - 2
807161
15-09 2019
Kl. 11:30
Glostrup BK Avarta Glostrup Idrætspark
0 - 2
807876
15-09 2019
Kl. 13:00
Hørsholm-Usserød IK Brøndby Strand IK Hørsholm Idrætspark
2 - 2
807160
15-09 2019
Kl. 13:30
Brøndbyernes IF Espergærde IF Brøndby Stadion
2 - 1
807159
15-09 2019
Kl. 16:00
Herfølge BK Himmelev-Veddelev BK Herfølge Stadion
1 - 7
807883
fr
20-09 2019
Kl. 19:00
Ringsted IF Helsinge Fodbold Ringsted Stadion Kunstgræs
3 - 6
807884
21-09 2019
Kl. 11:30
Taastrup FC Herfølge BK NyBolig Park
6 - 0
807880
21-09 2019
Kl. 12:00
Himmelev-Veddelev BK Brøndbyernes IF Himmelev Idrætspark
0 - 6
807881
21-09 2019
Kl. 12:00
Brøndby Strand IK IS Skævinge Langbjergskolen
5 - 0
807882
22-09 2019
Kl. 12:00
IF Skjold Birkerød Hørsholm-Usserød IK Birkerød Stadion
1 - 2
807879
22-09 2019
Kl. 14:00
Espergærde IF Glostrup Mørdrup Idrætsanlæg
1 - 1
807878 on
25-09 2019
Kl. 17:30
BK Avarta Snekkersten IF Espelundens Idrætsanlæg
4 - 1
807886 on
25-09 2019
Kl. 18:30
Glostrup Himmelev-Veddelev BK Glostrup Idrætspark
2 - 2
807890
28-09 2019
Kl. 12:00
IS Skævinge IF Skjold Birkerød Baunehøj Stadion
2 - 1
807999
28-09 2019
Kl. 13:30
Brøndby Strand IK Taastrup FC Langbjergskolen
1 - 0
807887
28-09 2019
Kl. 14:00
Snekkersten IF Espergærde IF Snekkersten Idrætscenter
0 - 6
807888
29-09 2019
Kl. 11:00
Helsinge Fodbold BK Avarta Helsinge Stadion
4 - 1
807889
29-09 2019
Kl. 13:00
Hørsholm-Usserød IK Ringsted IF Hørsholm Idrætspark
5 - 4
807885
29-09 2019
Kl. 13:30
Brøndbyernes IF Herfølge BK Brøndby Stadion
3 - 0
808134
05-10 2019
Kl. 11:30
Taastrup FC Brøndbyernes IF NyBolig Park
2 - 1
808133
06-10 2019
Kl. 11:00
Ringsted IF IS Skævinge Ringsted Stadion Kunstgræs
5 - 2
808000
06-10 2019
Kl. 11:00
BK Avarta Hørsholm-Usserød IK Espelundens Idrætsanlæg
2 - 4
808132
06-10 2019
Kl. 12:00
IF Skjold Birkerød Brøndby Strand IK Birkerød Stadion
1 - 4
808001
06-10 2019
Kl. 14:00
Espergærde IF Helsinge Fodbold Mørdrup Idrætsanlæg
1 - 6
808003
06-10 2019
Kl. 16:00
Herfølge BK Glostrup Herfølge Stadion
2 - 4
808141
ti
08-10 2019
Kl. 18:00
IF Skjold Birkerød Taastrup FC Birkerød Stadion
1 - 2
808137
ti
08-10 2019
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold Himmelev-Veddelev BK Helsinge Stadion
7 - 2
808135 on
09-10 2019
Kl. 18:30
Glostrup Brøndbyernes IF Glostrup Idrætspark
0 - 5
808140
fr
11-10 2019
Kl. 18:30
Brøndby Strand IK Ringsted IF Langbjergskolen
3 - 2
808136
12-10 2019
Kl. 14:00
Snekkersten IF Herfølge BK Snekkersten Idrætscenter
6 - 3
808002 on
23-10 2019
Kl. 19:00
Himmelev-Veddelev BK Snekkersten IF Himmelev Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

808682
26-10 2019
Kl. 11:30
Taastrup FC Glostrup NyBolig Park - Kunstgræs
2 - 1
808678
26-10 2019
Kl. 12:00
Himmelev-Veddelev BK Hørsholm-Usserød IK Himmelev Idrætspark
UMH
808681
26-10 2019
Kl. 12:00
Ringsted IF IF Skjold Birkerød Ringsted Stadion
4 - 7
808676
27-10 2019
Kl. 13:00
BK Avarta Brøndby Strand IK Espelundens Idrætsanlæg
0 - 0
808680
27-10 2019
Kl. 13:30
Brøndbyernes IF Snekkersten IF Brøndby Stadion
UHT

Udehold taberdømt

808679
27-10 2019
Kl. 16:00
Herfølge BK Helsinge Fodbold Herfølge Stadion
0 - 2
803138
ti
29-10 2019
Kl. 18:30
Ringsted IF Himmelev-Veddelev BK Ringsted Stadion Kunstgræs
1 - 4
808138
to
31-10 2019
Kl. 20:00
Hørsholm-Usserød IK Espergærde IF Hørsholm Idrætspark
6 - 3
808686
02-11 2019
Kl. 12:00
IS Skævinge Himmelev-Veddelev BK Brødeskov Stadion Kunst
1 - 1
808687
02-11 2019
Kl. 13:00
Brøndby Strand IK Espergærde IF Langbjergskolen
5 - 2
808683
02-11 2019
Kl. 14:00
Snekkersten IF Glostrup Snekkersten Idrætscenter Kunstgræs
0 - 3
808684
03-11 2019
Kl. 11:00
Helsinge Fodbold Brøndbyernes IF Helsinge Stadion
2 - 3
808688
03-11 2019
Kl. 12:00
IF Skjold Birkerød BK Avarta Birkerød Stadion
5 - 2
808685
03-11 2019
Kl. 13:00
Hørsholm-Usserød IK Herfølge BK Hørsholm Idrætspark
9 - 1
808691
to
07-11 2019
Kl. 18:30
Espergærde IF IF Skjold Birkerød Mørdrup Idrætsanlæg
2 - 4
808692
09-11 2019
Kl. 12:00
Himmelev-Veddelev BK Brøndby Strand IK Himmelev Idrætspark
0 - 2
808690
09-11 2019
Kl. 13:00
BK Avarta Ringsted IF Espelunden Kunstgræs
1 - 1
808696
09-11 2019
Kl. 14:00
Snekkersten IF Taastrup FC Snekkersten Idrætscenter Kunstgræs
0 - 7
808695
10-11 2019
Kl. 11:30
Glostrup Helsinge Fodbold Glostrup Idrætspark Kunstgræs
2 - 4
808694
10-11 2019
Kl. 13:30
Brøndbyernes IF Hørsholm-Usserød IK Brøndby Stadion
6 - 0
808693
10-11 2019
Kl. 16:00
Herfølge BK IS Skævinge Herfølge Stadion
3 - 0
808702 fr
15-11 2019
Kl. 19:00
Ringsted IF Espergærde IF Ringsted Stadion Kunstgræs
3 - 3
808703
16-11 2019
Kl. 11:30
Taastrup FC BK Avarta NyBolig Park - Kunstgræs
2 - 0
808699
16-11 2019
Kl. 12:00
IS Skævinge Brøndbyernes IF Brødeskov Stadion Kunst
0 - 4
808700
16-11 2019
Kl. 13:00
Brøndby Strand IK Herfølge BK Langbjergskolen
11 - 2
808697
17-11 2019
Kl. 11:00
Helsinge Fodbold Snekkersten IF Helsinge Stadion
UHT

Udehold taberdømt

808701
17-11 2019
Kl. 12:00
IF Skjold Birkerød Himmelev-Veddelev BK Birkerød Stadion
4 - 4
808698
17-11 2019
Kl. 13:00
Hørsholm-Usserød IK Glostrup Hørsholm Idrætspark
3 - 3
808677
to
21-11 2019
Kl. 18:30
Espergærde IF IS Skævinge Mørdrup Idrætsanlæg
4 - 3
808689 fr
22-11 2019
Kl. 19:00
Ringsted IF Taastrup FC Ringsted Stadion Kunstgræs
HHT

Hjemmehold taberdømt

808139
23-11 2019
Kl. 12:00
IS Skævinge BK Avarta Brødeskov Stadion Kunst
3 - 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland påmail eller på tlf: 4632 3366

Log ind