Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17. aug 2019
15:00
CIK 2
4
Olympia 1921 2
1
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2019
15:00
Hellas 2
0
Amalie 2
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2019
11:45
Skjold 10
2
FA 2000 7
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2019
13:30
Union 4
1
Fremad Valby 5
3
|
|||||||||||||||||||
21. aug 2019
18:30
KFB 3
2
Østerbro IF 6
5
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2019
19:30
Fremad Valby 5
4
FB 11
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2019
21:00
Østerbro IF 6
0
Skjold 10
3
|
|||||||||||||||||||
27. aug 2019
18:30
Amalie 2
1
CIK 2
1
|
|||||||||||||||||||
28. aug 2019
18:30
Olympia 1921 2
1
KFB 3
1
|
|||||||||||||||||||
29. aug 2019
18:30
FA 2000 7
2
Union 4
7
|
|||||||||||||||||||
30. aug 2019
18:30
KFB 3
2
Amalie 2
2
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2019
11:15
Hellas 2
4
Fremad Valby 5
3
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2019
15:15
CIK 2
2
Vanløse 6
1
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2019
10:00
FB 11
5
FA 2000 7
0
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2019
11:45
Union 4
3
Skjold 10
3
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2019
13:30
Olympia 1921 2
0
Østerbro IF 6
2
|
|||||||||||||||||||
06. sep 2019
18:15
Amalie 2
Olympia 1921 2
HHT
|
|||||||||||||||||||
08. sep 2019
10:00
Skjold 10
1
FB 11
4
|
|||||||||||||||||||
08. sep 2019
11:45
Fremad Valby 5
9
CIK 2
3
|
|||||||||||||||||||
08. sep 2019
13:30
Vanløse 6
1
KFB 3
4
|
|||||||||||||||||||
08. sep 2019
13:30
FA 2000 7
5
Hellas 2
2
|
|||||||||||||||||||
08. sep 2019
13:30
Østerbro IF 6
7
Union 4
1
|
|||||||||||||||||||
11. sep 2019
21:00
FB 11
4
Union 4
1
|
|||||||||||||||||||
13. sep 2019
18:00
Amalie 2
0
Østerbro IF 6
8
|
|||||||||||||||||||
13. sep 2019
18:00
KFB 3
0
Fremad Valby 5
3
|
|||||||||||||||||||
14. sep 2019
15:15
CIK 2
2
FA 2000 7
1
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2019
13:30
Olympia 1921 2
2
Vanløse 6
3
|
|||||||||||||||||||
22. sep 2019
10:00
Skjold 10
CIK 2
HHT
|
|||||||||||||||||||
22. sep 2019
11:45
FA 2000 7
3
KFB 3
7
|
|||||||||||||||||||
22. sep 2019
11:45
Fremad Valby 5
10
Olympia 1921 2
1
|
|||||||||||||||||||
22. sep 2019
11:45
Østerbro IF 6
3
FB 11
0
|
|||||||||||||||||||
22. sep 2019
13:30
Vanløse 6
3
Amalie 2
1
|
|||||||||||||||||||
22. sep 2019
13:30
Union 4
4
Hellas 2
0
|
|||||||||||||||||||
24. sep 2019
20:30
FB 11
2
Vanløse 6
1
|
|||||||||||||||||||
28. sep 2019
11:15
Hellas 2
4
FB 11
2
|
|||||||||||||||||||
28. sep 2019
15:15
CIK 2
1
Union 4
2
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2019
13:30
Olympia 1921 2
FA 2000 7
HHT
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2019
13:30
Vanløse 6
3
Østerbro IF 6
2
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2019
15:15
Amalie 2
0
Fremad Valby 5
9
|
|||||||||||||||||||
06. okt 2019
10:00
Østerbro IF 6
4
Hellas 2
1
|
|||||||||||||||||||
06. okt 2019
10:00
FB 11
4
CIK 2
1
|
|||||||||||||||||||
06. okt 2019
11:45
Union 4
6
KFB 3
3
|
|||||||||||||||||||
06. okt 2019
11:45
Skjold 10
Olympia 1921 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
06. okt 2019
11:45
Fremad Valby 5
Vanløse 6
UHT
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2019
19:30
FA 2000 7
0
Amalie 2
3
|
|||||||||||||||||||
10. okt 2019
20:35
Vanløse 6
4
Hellas 2
3
|
|||||||||||||||||||
19. okt 2019
11:15
CIK 2
Hellas 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
19. okt 2019
13:00
Amalie 2
1
Skjold 10
1
|
|||||||||||||||||||
19. okt 2019
13:00
KFB 3
2
FB 11
3
|
|||||||||||||||||||
20. okt 2019
11:45
Fremad Valby 5
2
Østerbro IF 6
1
|
|||||||||||||||||||
20. okt 2019
13:30
Olympia 1921 2
4
Union 4
1
|
|||||||||||||||||||
20. okt 2019
13:30
Vanløse 6
3
FA 2000 7
3
|
|||||||||||||||||||
23. okt 2019
18:00
Skjold 10
3
Hellas 2
0
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2019
11:15
Hellas 2
KFB 3
UHT
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2019
13:00
CIK 2
3
Østerbro IF 6
2
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2019
10:00
FB 11
6
Olympia 1921 2
2
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2019
11:45
FA 2000 7
3
Fremad Valby 5
1
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2019
11:45
Skjold 10
3
Vanløse 6
4
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2019
11:45
Union 4
2
Amalie 2
5
|
|||||||||||||||||||
29. okt 2019
20:15
KFB 3
1
Skjold 10
2
|
|||||||||||||||||||
03. nov 2019
11:45
Olympia 1921 2
3
Hellas 2
1
|
|||||||||||||||||||
03. nov 2019
11:45
Østerbro IF 6
6
FA 2000 7
2
|
|||||||||||||||||||
03. nov 2019
11:45
Fremad Valby 5
6
Skjold 10
1
|
|||||||||||||||||||
03. nov 2019
11:45
Union 4
2
Vanløse 6
1
|
|||||||||||||||||||
03. nov 2019
11:45
Amalie 2
2
FB 11
2
|
|||||||||||||||||||
03. nov 2019
11:45
KFB 3
4
CIK 2
1
|
De otte bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 13, 14, 15 og 16 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i alle firepuljer samt de to dårligste nr. 10 på tværs af de fire puljer rykker ned i Serie 5, pulje 18 - 22 2020 forår
a) dårligste placering
b) flest udeblivelser
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.