|
231271
|
ti27-08 2019
|
20:30
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
231273
|
lø31-08 2019
|
11:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
|
231272
|
sø01-09 2019
|
11:45
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
|
231416
|
sø01-09 2019
|
11:45
|
|
|
Hvidovre IF's baner
|
|
|
|
231270
|
sø01-09 2019
|
15:15
|
|
|
GVI. Nymosen
|
|
|
|
231419
|
fr06-09 2019
|
18:15
|
|
|
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
|
|
|
|
|
231420
|
lø07-09 2019
|
11:15
|
|
|
Vestamager Idrætsanlæg
|
|
|
|
231417
|
lø07-09 2019
|
15:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
231418
|
lø07-09 2019
|
15:00
|
|
|
Emdrupparken
|
|
|
|
231421
|
sø08-09 2019
|
11:45
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
|
231425
|
ti10-09 2019
|
20:30
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
231424
|
sø15-09 2019
|
13:30
|
|
|
Hvidovre IF's baner
|
|
|
|
231426
|
sø15-09 2019
|
13:30
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
231422
|
sø15-09 2019
|
15:15
|
|
|
GVI. Nymosen
|
|
|
|
231423
|
sø15-09 2019
|
15:15
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
231427
|
on18-09 2019
|
20:15
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
231431
|
fr20-09 2019
|
18:30
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
231429
|
lø21-09 2019
|
11:15
|
|
|
Vestamager Idrætsanlæg
|
|
|
|
231430
|
lø21-09 2019
|
15:00
|
|
|
Emdrupparken
|
|
|
|
231428
|
sø22-09 2019
|
13:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
231434
|
on25-09 2019
|
20:30
|
|
|
Kunst, B93
|
HHT
|
|
|
231436
|
lø28-09 2019
|
11:15
|
|
|
Vestamager Idrætsanlæg
|
|
|
|
231432
|
sø29-09 2019
|
11:45
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
231433
|
sø29-09 2019
|
13:30
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
231435
|
sø29-09 2019
|
13:30
|
|
|
Hvidovre IF's baner
|
|
|
|
231438
|
on02-10 2019
|
20:15
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
231437
|
lø05-10 2019
|
11:15
|
|
|
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
|
|
|
|
231441
|
lø05-10 2019
|
13:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
231439
|
lø05-10 2019
|
15:00
|
|
|
Emdrupparken
|
|
|
|
231440
|
sø06-10 2019
|
15:15
|
|
|
GVI. Nymosen
|
|
|
|
231445
|
lø12-10 2019
|
11:15
|
|
|
Vestamager Idrætsanlæg
|
|
|
|
231446
|
lø12-10 2019
|
11:15
|
|
|
Gadelandet
|
|
|
|
231443
|
sø13-10 2019
|
13:30
|
|
|
Avedøre Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
231444
|
sø13-10 2019
|
13:30
|
|
|
Fælledparken
|
UHT
|
|
|
231451
|
to24-10 2019
|
20:30
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
231447
|
lø26-10 2019
|
15:00
|
|
|
Emdrupparken
|
|
|
|
231449
|
sø27-10 2019
|
15:15
|
|
|
Kunst, GVI. Nymosen
|
|
|
|
231450
|
sø27-10 2019
|
15:15
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
231442
|
on30-10 2019
|
18:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
231481
|
lø02-11 2019
|
11:00
|
|
|
Avedøre Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
231478
|
lø02-11 2019
|
11:15
|
|
|
Vestamager Idrætsanlæg
|
|
|
|
231479
|
lø02-11 2019
|
11:15
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
231477
|
lø02-11 2019
|
12:00
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
231480
|
lø02-11 2019
|
15:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
231448
|
ti05-11 2019
|
19:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
UHT
|
|
Det bedste oprykningsberettigede hold rykker op i Kvindeserie Øst.
Nedrykning:
Nr. 10 rykker ned til Kvinder 1.
Nedrykning forøges med det antal DBU København-hold, der rykker ned fra Kvinde Serie Øst efter efteråret 2019