MENU

Ungdomspokalen U15 Drenge B (05) 19/20 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
439072
on
21-08 2019
Kl. 18:30
Møns FK (3) Næstved I.F. (2) Stege Stadion
3 - 1
439073
on
21-08 2019
Kl. 18:30
Karlslunde IF (4) Greve Fodbold (3) (2) Karlslunde Stadion
0 - 9
439074 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (4) (2) FFB (3) Helsinge Stadion
7 - 6
439075 on
21-08 2019
Kl. 18:30
BSF (3) Fløng-Hedehusene Fodbold (2) Ballerup Idrætspark
1 - 6
439076
on
21-08 2019
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (3) Ølstykke FC (2) Vallensbæk Idrætscenter
2 - 1
439077
on
21-08 2019
Kl. 18:30
LSF (3) Hørsholm-Usserød IK (3) Smørum Idrætscenter
8 - 7
755256 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Fårevejle BK (2) Oversidder Faarevejle Stadion
755257 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Vallensbæk IF (3) Kr. Værløse IF (2) Vallensbæk Idrætscenter
755258 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
AB (3) Solrød FC (3) Akademisk Boldklub
755466 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Allerød FK (3) Virum-Sorgenfri BK (2) Allerød Idrætspark
755467 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Nyråd / Langebæk Alliancen (3) Møns FK (3) Stensved Stadion
755468 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Fredensborg BI (4) Helsinge Fodbold (4) (2) Fredensborg Stadion
755469 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Helsinge Fodbold (2) (1) KBK Hillerød (2) Helsinge Stadion
755470 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Humlebæk BK (3) Hornbæk IF (2) Humlebæk Stadion
755471 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Sørbymagle IF (3) AIK 65 Strøby Fodbold (2) Sørbyhallen
755472 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Tølløse BK (3) IF Frem Bjæverskov (3) Tølløse Stadion
755473 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Kirke Hyllinge IF (4) Herfølge BK (4) Kirke Hyllinge Stadion
755474 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Glostrup (3) Bagsværd BK (2) Glostrup Idrætspark
755475 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
IF Skjold Birkerød (2) BK Avarta (2) Birkerød Stadion
755476 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Tingsted (3) Greve Fodbold (2) (1) Tingsted stadion
755477 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Greve Fodbold (3) (2) Fløng-Hedehusene Fodbold (2) Greve Idræts Center
755478 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Hillerød-Ålholm (3) LSF (3) Hillerød Stadion
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36
3. runde spilles i uge 38
4. runde spilles i uge 40
5. runde semifinaler spilles i uge 17
FINALEN: Søndag 17. maj 2020

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering til at deltage på holdet for at kunne deltage i en ungdoms B-pokalkamp for samme.

Log ind