MENU

Ungdomspokalen U15 Drenge B (05) 19/20 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
439072
1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Møns FK (3) Næstved I.F. (2) Stege Stadion
3 - 1
439073
1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Karlslunde IF (4) Greve Fodbold (3) (2) Karlslunde Stadion
0 - 9
439074 1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (4) (2) FFB (3) Helsinge Stadion
7 - 6
439075 1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
BSF (3) Fløng-Hedehusene Fodbold (2) Ballerup Idrætspark
1 - 6
439076
1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (3) Ølstykke FC (2) Vallensbæk Idrætscenter
2 - 1
439077
1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
LSF (3) Hørsholm-Usserød IK (3) Smørum Idrætscenter
8 - 7
755256 2 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Fårevejle BK (2) Oversidder Faarevejle Stadion
755257
2 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Vallensbæk IF (3) Kr. Værløse IF (2) Vallensbæk Idrætscenter
1 - 5
755466 2 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Allerød FK (3) Virum-Sorgenfri BK (2) Allerød Idrætspark
0 - 3
755467
2 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Nyråd / Langebæk Alliancen (3) Møns FK (3) Stensved Stadion
UHT

Udehold taberdømt

755468 2 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Fredensborg BI (4) Helsinge Fodbold (4) (2) Fredensborg Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

755469 2 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Helsinge Fodbold (2) (1) KBK Hillerød (2) Helsinge Stadion
UHT

Udehold taberdømt

755470 2 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Humlebæk BK (3) Hornbæk IF (2) Humlebæk Stadion
0 - 6
755471
2 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Sørbymagle IF (3) AIK 65 Strøby Fodbold (2) Sørbyhallen
0 - 5
755472
2 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Tølløse BK (3) IF Frem Bjæverskov (3) Tølløse Stadion
1 - 6
755473 2 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Kirke Hyllinge IF (4) Herfølge BK (4) Kirke Hyllinge Stadion
7 - 0
755474 2 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Glostrup (3) Bagsværd BK (2) Glostrup Idrætspark Kunstgræs
0 - 13
755475 2 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
IF Skjold Birkerød (2) BK Avarta (2) Birkerød Stadion
2 - 4
755478 2 ti
03-09 2019
Kl. 18:15
Hillerød Fodbold LSF (3) Hillerød Stadion
1 - 2
755477
2 to
05-09 2019
Kl. 18:30
Greve Fodbold (3) (2) Fløng-Hedehusene Fodbold (2) Greve Idræts Center
1 - 4
755476 2
07-09 2019
Kl. 10:45
Tingsted (3) Greve Fodbold (2) (1) Tingsted stadion
UHT

Udehold taberdømt

341770
3 on
11-09 2019
Kl. 18:30
Kirke Hyllinge IF (4) AIK 65 Strøby Fodbold (2) Kirke Hyllinge Stadion
1 - 2
341772
3 ti
17-09 2019
Kl. 17:30
Helsinge Fodbold (4) (2) Hornbæk IF (2) Helsinge Stadion
2 - 6
341493
3 on
18-09 2019
Kl. 17:30
LSF (3) Kr. Værløse IF (2) Smørum Idrætscenter
3 - 7
341769
3 on
18-09 2019
Kl. 17:30
IF Frem Bjæverskov (3) Bagsværd BK (2) Bjæverskov Stadion
1 - 8
341816 3 on
18-09 2019
Kl. 17:30
BK Avarta (2) Virum-Sorgenfri BK (2) Espelundens Idrætsanlæg
4 - 3
755258 2 on
18-09 2019
Kl. 18:30
AB (3) Solrød FC (3) Akademisk Boldklub
6 - 4
341817 3 on
18-09 2019
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (2) (1) Fårevejle BK (2) Helsinge Stadion Kunstgræs
UHT

Udehold taberdømt

341771
3 on
18-09 2019
Kl. 19:00
Tingsted (3) Fløng-Hedehusene Fodbold (2) Tingsted stadion
4 - 3
341815 3 on
25-09 2019
Kl. 17:30
AB (3) Nyråd / Langebæk Alliancen (3) Akademisk Boldklub
3 - 5
263678
4
27-10 2019
Kl. 12:00
AIK 65 Strøby Fodbold (2) Bagsværd BK (2) Strøbyhallen
4 - 5
263679
4
27-10 2019
Kl. 12:00
Nyråd / Langebæk Alliancen (3) Helsinge Fodbold (2) (1) Stensved Stadion
4 - 1
263680 4
27-10 2019
Kl. 12:00
BK Avarta (2) Kr. Værløse IF (2) Espelunden Kunstgræs
5 - 1
263677
4
27-10 2019
Kl. 14:00
Tingsted (3) Hornbæk IF (2) Tingsted stadion
0 - 8
484824 5 on
22-04 2020
Kl. 18:30
Hornbæk IF (2) Bagsværd BK (2) Pedella Park
484825 5 on
22-04 2020
Kl. 18:30
BK Avarta (2) Nyråd / Langebæk Alliancen (3) Espelundens Idrætsanlæg
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36
3. runde spilles i uge 38
4. runde spilles i uge 43
5. runde semifinaler spilles i uge 17
FINALEN: Søndag 17. maj 2020

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering til at deltage på holdet for at kunne deltage i en ungdoms B-pokalkamp for samme.

Log ind