MENU

Ungdomspokalen U14 Drenge (06) 19/20 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
183103 ti
27-08 2019
Kl. 18:00
FB (2) Bk. Hekla (1) Kunst, Jens Jessens Vej
183104 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Sundby Bk.(Liga2) B93 (Liga2) Sundby/Kløvermarken
183106 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
FA 2000 (Liga2) Hørsholm-Usserød IK (Liga2) Kunst, Jens Jessens Vej
183107 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Ringsted IF (M) Slagelse B&I (Liga2) Ringsted Stadion
183076 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
BK Avarta (1) AB (Liga2) Espelundens Idrætsanlæg
183077 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
B1908-Fremad Amager (M) A27 (Liga2) Sundby Idrætspark
183078 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Hillerød-Ålholm (1) Frederikssund FB (M) Hillerød Stadion
183080 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Køge Nord FC (1) Næstved I.F.(Liga2) Rishøj Stadion
183081 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
KFUM BK, Roskilde (M) Holbæk B&I (Liga2) Lillevang Idrætscenter
183082 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Borup IF (1) Greve Fodbold (M) Borup Stadion
183083 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
BSV af 2016 (M) Husum Bk (M) Rundforbi Stadion
183084 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Lynge-Broby IF (1) Kalundborg GB (Liga2) Frederiksberg Skole
183086 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Jyllinge FC (1) Karlslunde IF (M) Spraglehøj Idrætsanlæg
183087 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (M) GVI (Liga2) Virum Stadion
183089 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Jægersborg BK (2) Bagsværd BK (1) Jægersborg
183090 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
BSF (M) HIK (Liga2) Ballerup Idrætspark
183091 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Brede IF (1) Hellas (M) Brede Idrætsplads
183092 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Skovshoved IF (M) Skjold (Liga2) Skovshoved I P
183093 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Brønshøj BK (M) Vanløse (Liga2) Tingbjerg I P
183094 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Vordingborg IF (M) Nykøbing FC (Liga2) Vordingborg Stadion
183095 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
LSF (Liga2) Lyngby Boldklub 1921 (Liga1) Smørum Idrætscenter
183096 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Herlev IF (1) B. 1973, Herlev (1) Herlev Stadion
183097 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (Liga2) HB Køge (Liga1) Himmelev Idrætspark
183098 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Solrød FC (M) Vallensbæk IF (Liga2) Solrød Idrætscenter
183099 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Holmegaard GB (1) Suså IF (1) Holmegårdhallen
183100 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Værløse BK (1) B 1903 (Liga2) Værløse Stadion
183101 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Tårnby FF (M) Hvidovre IF (Liga2) Vestamager Idrætsanlæg
183102 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Taastrup FC (1) FC Roskilde (Liga2) NyBolig Park
183079 on
28-08 2019
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (1) FC Helsingør (Liga2) Birkerød Stadion
183105 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Fremad Valby (Liga2) Farum BK (Liga1) Valby IP, tribunen
183085 ti
03-09 2019
Kl. 18:30
Fløng-Hedehusene Fodbold (M) Brøndbyernes IF (Liga1) Hedehusene Idrætspark
183088 ti
03-09 2019
Kl. 18:30
Frem (1) Herstedøster IC (1) Frem, Valby IP
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Husk ved uafgjort direkte til straffespark.
1. runde 27.8.19
2. runde 10.9.19 
3. runde 5.11.19 
4. runde 30.11.19* kan afvikles senere i efteråret efter aftale modstander
5. runde 21.4.20
Finale 17.5.20 
Livelodtrækning Facebook DBU Sjælland fra 2.runde

Log ind