MENU

Ungdomspokalen U14 Drenge (06) 19/20 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
183103 1 ti
27-08 2019
Kl. 18:00
FB (2) Bk. Hekla (1) Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 5
183104 1 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Sundby Bk.(Liga2) B93 (Liga2) Sundby/Kløvermarken
1 - 6
183106 1 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
FA 2000 (Liga2) Hørsholm-Usserød IK (Liga2) Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
183107 1 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Ringsted IF (M) Slagelse B&I (Liga2) Ringsted Stadion
2 - 9
183076
1 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
BK Avarta (1) AB (Liga2) Espelundens Idrætsanlæg
1 - 4
183077
1 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
B1908-Fremad Amager (M) A27 (Liga 2) Sundby Idrætspark
0 - 2
183078 1 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Hillerød-Ålholm (1) Frederikssund FB (M) Hillerød Stadion
2 - 5
183080
1 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Køge Nord FC (1) Næstved I.F.(Liga2) Rishøj Stadion
2 - 6
183081 1 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
KFUM BK, Roskilde (M) Holbæk B&I (Liga2) Lillevang Idrætscenter
0 - 5
183082 1 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Borup IF (1) Greve Fodbold (M) Borup Stadion
3 - 4
183083 1 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
BSV af 2016 (M) Husum Bk (M) Rundforbi Stadion
7 - 1
183084
1 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Lynge-Broby IF (1) Kalundborg GB (Liga2) Frederiksberg Skole
2 - 8
183086
1 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Jyllinge FC (1) Karlslunde IF (M) Spraglehøj Idrætsanlæg
8 - 7
183087 1 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (M) GVI (Liga2) Virum Stadion
0 - 3
183089 1 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Jægersborg BK (2) Bagsværd BK (1) Jægersborg
1 - 9
183090
1 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
BSF (M) HIK (Liga2) Ballerup Idrætspark
2 - 0
183091 1 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Brede IF (1) Hellas (M) Brede Idrætsplads
HHT

Hjemmehold taberdømt

183092 1 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Skovshoved IF (M) Skjold (Liga2) Skovshoved I P
4 - 0
183093 1 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Brønshøj BK (M) Vanløse (Liga2) Tingbjerg I P
1 - 9
183094
1 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Vordingborg IF (M) Nykøbing FC (Liga2) Vordingborg Stadion
1 - 9
183095 1 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
LSF (Liga2) Lyngby Boldklub 1921 (Liga1) Smørum Idrætscenter
1 - 5
183096
1 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Herlev IF (1) B. 1973, Herlev (1) Herlev Stadion
5 - 4
183097 1 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (Liga2) HB Køge (Liga1) Himmelev Idrætspark
1 - 2
183098
1 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Solrød FC (M) Vallensbæk IF (Liga2) Solrød Idrætscenter
2 - 4
183099 1 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Holmegaard GB (1) Suså IF (1) Holmegårdhallen
11 - 2
183100 1 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Værløse BK (1) B 1903 (Liga2) Værløse Stadion
4 - 6
183101 1 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Tårnby FF (M) Hvidovre IF (Liga2) Vestamager Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

183102
1 ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Taastrup FC (1) FC Roskilde (Liga2) NyBolig Park
2 - 3
183079
1 on
28-08 2019
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (1) FC Helsingør (Liga2) Birkerød Stadion
0 - 10
183105
1 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Fremad Valby (Liga2) Farum BK (Liga1) Valby IP, tribunen
1 - 9
183085 1 ti
03-09 2019
Kl. 18:30
Fløng-Hedehusene Fodbold (M) Brøndbyernes IF (Liga1) Hedehusene Idrætspark
0 - 12
183088
1 ti
03-09 2019
Kl. 18:30
Frem (1) Herstedøster IC (1) Frem, Valby IP
3 - 2
148898
2 to
05-09 2019
Kl. 18:00
Hørsholm-Usserød IK (Liga2) Hellas (M) Hørsholm Idrætspark
5 - 1
148905
2 ti
10-09 2019
Kl. 18:00
Kalundborg GB (Liga2) FC Roskilde (Liga2) Munkesø Stadion
1 - 6
148906 2 ti
10-09 2019
Kl. 18:00
Holmegaard GB (1) Lyngby Boldklub 1921 (Liga1) Maglemølle Storhallen
1 - 9
148908
2 ti
10-09 2019
Kl. 18:00
A27 (Liga 2) B93 (Liga2) Dragør Bk
0 - 6
148913 2 ti
10-09 2019
Kl. 18:00
Herlev IF (1) Brøndbyernes IF (Liga1) Herlev Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

148914 2 ti
10-09 2019
Kl. 18:00
BSF (M) BSV af 2016 (M) Ballerup Idrætspark
8 - 7
148900
2 ti
10-09 2019
Kl. 18:00
Vallensbæk IF (Liga2) GVI (Liga2) Vallensbæk Idrætscenter
1 - 3
148902 2 ti
10-09 2019
Kl. 18:00
Bk. Hekla (1) Vanløse (Liga2) Hekla Park
0 - 15
148899 2 ti
10-09 2019
Kl. 18:15
Frederikssund FB (M) Slagelse B&I (Liga2) Frederikssund Stadion
0 - 6
148903
2 ti
10-09 2019
Kl. 19:00
Bagsværd BK (1) Nykøbing FC (Liga2) Bagsværd Stadion Kunstgræs
0 - 2
148904 2 ti
10-09 2019
Kl. 19:00
Næstved I.F.(Liga2) Farum BK (Liga1) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
9 - 8
148896 2 on
11-09 2019
Kl. 19:00
Greve Fodbold (M) Hvidovre IF (Liga2) Greve Idræts Center
0 - 3
148907 2 ma
16-09 2019
Kl. 18:45
Skovshoved IF (M) HB Køge (Liga1) Gentofte Sportspark - kunst 1
0 - 13
148897
2 ti
17-09 2019
Kl. 18:30
Jyllinge FC (1) Holbæk B&I (Liga2) Spraglehøj Idrætsanlæg
148895 2 to
19-09 2019
Kl. 18:00
Frem (1) FC Helsingør (Liga2) Frem, Valby IP
148901 2 on
25-09 2019
Kl. 17:30
AB (Liga2) B 1903 (Liga2) Akademisk Boldklub
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Husk ved uafgjort direkte til straffespark.
1. runde 27.8.19
2. runde 10.9.19 
3. runde 5.11.19 
4. runde 30.11.19* kan afvikles senere i efteråret efter aftale modstander
5. runde 21.4.20
Finale 17.5.20 
Livelodtrækning Facebook DBU Sjælland fra 2.runde

Log ind