MENU

Ungdomspokal U16 Drenge (04) 19/20 //

Seneste resultater

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Resultat
368789 1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
FC Holte (1) B 1903 (1)
7 - 0
368790 1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Værløse BK (1) B.93 (M)
0 - 9
368791
1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
GVI (M) BK Skjold (M)
0 - 6
368792
1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
BSF (2) Ølstykke FC (1)
2 - 7
761418 2 on
11-09 2019
Kl. 18:00
BK Friheden (1) AIK 65 Strøby Fodbold (Øst 2)
2 - 7
761422
2 ti
17-09 2019
Kl. 18:30
Ølstykke FC (1) Albertslund IF (Øst 2)
4 - 2
761449 2 ti
17-09 2019
Kl. 18:30
IS Skævinge (1) Vanløse (Øst 1)
UHT

Udehold taberdømt

761421
2 on
18-09 2019
Kl. 18:00
BK Skjold (M) Fremad Valby (Øst 2)
5 - 4
761417
2 on
18-09 2019
Kl. 18:30
Rosenhøj BK (1) Hørsholm-Usserød IK (Øst 1)
6 - 5
761447
2 on
18-09 2019
Kl. 18:30
Slangerup & Omegn IF (1) Hillerød Fodbold (Øst 2)
1 - 10
761420
2 on
18-09 2019
Kl. 19:00
B.93 (M) Brøndbyernes IF (Øst 1)
2 - 4
761446
2 on
18-09 2019
Kl. 19:00
FA 2000 (M) Lyngby BK (Øst 1)
0 - 3
761450 2 on
18-09 2019
Kl. 19:00
Fårevejle BK (2) Brøndby Strand IK (Øst 2)
0 - 3
761416 2 to
19-09 2019
Kl. 18:30
FC Holte (1) A27 (Øst 1)
HHT

Hjemmehold taberdømt

761451
2 to
19-09 2019
Kl. 18:30
Asnæs BK (2) Vallensbæk IF (Øst 2)
0 - 4
761423 2 ti
24-09 2019
Kl. 18:30
Hvalsø/Lejre (1) Herstedøster IC (1)
6 - 1
761452
2 on
25-09 2019
Kl. 19:15
Jægersborg BK (M) FB (M)
3 - 1
761448
2 ma
30-09 2019
Kl. 18:30
Humlebæk BK (3) IF Skjold Birkerød (2)
3 - 2
761424
2 ti
01-10 2019
Kl. 19:00
MB (2) B. 73, Slagelse (Øst 2)
2 - 8
761419
2 ma
07-10 2019
Kl. 19:00
Virum-Sorgenfri BK (1) Frem (M)
7 - 6

Stilling

K V U T Score P

Kommende kampe

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Resultat
264199 3
27-10 2019
Kl. 14:00
Rosenhøj BK (1) Virum-Sorgenfri BK (1)
264200 3 ti
29-10 2019
Kl. 18:30
Ølstykke FC (1) Brøndbyernes IF (Øst 1)
264204 3 ti
29-10 2019
Kl. 19:00
IS Skævinge (1) Vallensbæk IF (Øst 2)
264205 3 on
30-10 2019
Kl. 18:30
Jægersborg BK (M) Brøndby Strand IK (Øst 2)
264198 3 on
30-10 2019
Kl. 19:00
AIK 65 Strøby Fodbold (Øst 2) A27 (Øst 1)
264201 3 on
30-10 2019
Kl. 19:00
Hvalsø/Lejre (1) BK Skjold (M)
264202 3 on
30-10 2019
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold (Øst 2) B. 73, Slagelse (Øst 2)
264203 3 fr
01-11 2019
Kl. 18:00
Humlebæk BK (3) Lyngby BK (Øst 1)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 19. august – 22. august (uge 34)
2. runde – 16. – 19. september (uge 38)
3. runde – 28. oktober - 31. oktober (uge 44)
4. runde – marts 2020 (1/4 finaler)
5. runde – april 2020 (semifinaler)
6. runde – maj 2020, dato, tid og sted er endnu ikke fastlagt

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane. 

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion

Log ind