MENU

3F Superliga Grundspil //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat TV
117979
fr
12-07 2019
Kl. 19:00
FC Midtjylland Esbjerg fB Ikast FC Stadion Allé - Kunst - 1
1 - 0
TV3 Sport
117978
14-07 2019
Kl. 12:00
SønderjyskE Randers FC Sydbank Park, Haderslev
2 - 1
TV3 Sport
117982
14-07 2019
Kl. 14:00
AC Horsens FC Nordsjælland CASA Arena Horsens
0 - 3
TV3 Max
117984
14-07 2019
Kl. 14:00
Lyngby BK AaB Lyngby Stadion
2 - 0
EuroSport 2
117981
14-07 2019
Kl. 16:00
OB F.C. København Nature Energy Park
2 - 3
Canal 9
117980
14-07 2019
Kl. 18:00
Brøndby IF Silkeborg IF Brøndby Stadion
3 - 0
TV3+
117983
ma
15-07 2019
Kl. 19:00
Hobro IK AGF DS Arena
1 - 1
TV3 Sport
117985
fr
19-07 2019
Kl. 19:00
F.C. København AGF Telia Parken
2 - 1
TV3+
117991
21-07 2019
Kl. 12:00
Silkeborg IF AC Horsens JYSK Park (kunstgræs)
0 - 3
TV3 Sport
117990
21-07 2019
Kl. 14:00
Esbjerg fB Hobro IK Blue Water Arena
1 - 1
TV3 Max
117987
21-07 2019
Kl. 14:00
AaB SønderjyskE Aalborg Portland Park
1 - 1
EuroSport 2
117988
21-07 2019
Kl. 16:00
Randers FC Brøndby IF Cepheus Park Randers
2 - 2
Canal 9
117986
21-07 2019
Kl. 18:00
FC Midtjylland FC Nordsjælland MCH Arena, Herning
2 - 1
TV3+
117989
ma
22-07 2019
Kl. 19:00
OB Lyngby BK Nature Energy Park
4 - 1
TV3 Sport
118018
fr
26-07 2019
Kl. 19:00
Lyngby BK SønderjyskE Lyngby Stadion
0 - 3
TV3 Sport
117994
27-07 2019
Kl. 17:30
AC Horsens F.C. København CASA Arena Horsens
0 - 2
TV3 Sport
117997
28-07 2019
Kl. 12:00
Hobro IK Randers FC DS Arena
2 - 2
EuroSport 2
117995
28-07 2019
Kl. 14:00
FC Nordsjælland Esbjerg fB Right to Dream Park
2 - 0
EuroSport 2
117996
28-07 2019
Kl. 16:00
AGF FC Midtjylland Ceres Park
0 - 1
Canal 9
117992
28-07 2019
Kl. 18:00
Brøndby IF OB Brøndby Stadion
3 - 2
TV3+
117993
ma
29-07 2019
Kl. 19:00
AaB Silkeborg IF Aalborg Portland Park
3 - 1
TV3 Sport
118025
fr
02-08 2019
Kl. 19:00
Silkeborg IF Hobro IK JYSK Park (kunstgræs)
2 - 3
TV3 Sport
118019
03-08 2019
Kl. 16:00
SønderjyskE F.C. København Sydbank Park, Haderslev
1 - 2
TV3 Sport
118022
04-08 2019
Kl. 12:00
Randers FC FC Nordsjælland Cepheus Park Randers
3 - 1
TV3 Max
118023
04-08 2019
Kl. 14:00
Esbjerg fB OB Blue Water Arena
0 - 1
EuroSport 2
118021
04-08 2019
Kl. 16:00
Brøndby IF AC Horsens Brøndby Stadion
1 - 2
Canal 9
118020
04-08 2019
Kl. 18:00
FC Midtjylland AaB MCH Arena, Herning
1 - 0
TV3+
118024
ma
05-08 2019
Kl. 19:00
Lyngby BK AGF Lyngby Stadion
2 - 1
TV3 Sport
118026
fr
09-08 2019
Kl. 18:00
F.C. København Lyngby BK Telia Parken
2 - 0
Canal 9
118029
fr
09-08 2019
Kl. 20:00
OB Randers FC Nature Energy Park
1 - 0
TV3 Max
118031
11-08 2019
Kl. 12:00
FC Nordsjælland Silkeborg IF Right to Dream Park
2 - 2
TV3 Sport
118028
11-08 2019
Kl. 14:00
AaB Esbjerg fB Aalborg Portland Park
4 - 0
TV3 Sport
118030
11-08 2019
Kl. 16:00
AC Horsens FC Midtjylland CASA Arena Horsens
0 - 2
EuroSport 2
118032
11-08 2019
Kl. 18:00
Hobro IK Brøndby IF DS Arena
0 - 2
TV3+
118027
ma
12-08 2019
Kl. 19:00
SønderjyskE AGF Sydbank Park, Haderslev
0 - 0
TV3 Sport
118035
fr
16-08 2019
Kl. 18:00
Randers FC F.C. København Cepheus Park Randers
0 - 1
Canal 9
118036
fr
16-08 2019
Kl. 20:00
FC Nordsjælland OB Right to Dream Park
2 - 0
TV3 Sport
118039
18-08 2019
Kl. 12:00
Silkeborg IF SønderjyskE JYSK Park (kunstgræs)
3 - 3
EuroSport 2
118038
18-08 2019
Kl. 14:00
Esbjerg fB Lyngby BK Blue Water Arena
1 - 0
TV3 Sport
118033
18-08 2019
Kl. 16:00
FC Midtjylland Hobro IK MCH Arena, Herning
1 - 1
EuroSport 2
118034
18-08 2019
Kl. 18:00
Brøndby IF AaB Brøndby Stadion
2 - 1
TV3+
118037
ma
19-08 2019
Kl. 19:00
AGF AC Horsens Ceres Park
2 - 0
TV3 Sport
118044
fr
23-08 2019
Kl. 19:00
Hobro IK OB DS Arena
0 - 0
TV3 Sport
118046
25-08 2019
Kl. 12:00
Lyngby BK Randers FC Lyngby Stadion
2 - 0
TV3 Sport
118045
25-08 2019
Kl. 14:00
Esbjerg fB Silkeborg IF Blue Water Arena
2 - 2
TV3 Max
118041
25-08 2019
Kl. 16:00
SønderjyskE FC Midtjylland Sydbank Park, Haderslev
0 - 2
EuroSport 2
118042
25-08 2019
Kl. 18:00
Brøndby IF AGF Brøndby Stadion
0 - 3
TV3+
118040
25-08 2019
Kl. 20:00
F.C. København FC Nordsjælland Telia Parken
3 - 1
Canal 9
118043
ma
26-08 2019
Kl. 19:00
AC Horsens AaB CASA Arena Horsens
0 - 5
TV3 Sport
118050
fr
30-08 2019
Kl. 19:00
OB SønderjyskE Nature Energy Park
0 - 0
TV3 Sport
118052
31-08 2019
Kl. 16:00
FC Nordsjælland Hobro IK Right to Dream Park
2 - 1
TV3 Sport
118053
01-09 2019
Kl. 12:00
AGF Esbjerg fB Ceres Park
1 - 0
TV3 Sport
118049
01-09 2019
Kl. 14:00
Randers FC Silkeborg IF Cepheus Park Randers
2 - 0
EuroSport 2
118051
01-09 2019
Kl. 14:00
AC Horsens Lyngby BK CASA Arena Horsens
2 - 1
TV3 Max
118048
01-09 2019
Kl. 16:00
AaB F.C. København Aalborg Portland Park
1 - 0
Canal 9
118047
01-09 2019
Kl. 18:00
FC Midtjylland Brøndby IF MCH Arena, Herning
1 - 0
TV3+
118054
fr
13-09 2019
Kl. 19:00
SønderjyskE AC Horsens Sydbank Park, Haderslev
0 - 0
TV3 Sport
118056
15-09 2019
Kl. 12:00
AGF AaB Ceres Park
3 - 0
EuroSport 2
118058
15-09 2019
Kl. 14:00
Esbjerg fB Randers FC Blue Water Arena
0 - 3
EuroSport 2
118059
15-09 2019
Kl. 14:00
Lyngby BK FC Midtjylland Lyngby Stadion
0 - 3
TV3 Sport
118057
15-09 2019
Kl. 16:00
Hobro IK F.C. København DS Arena
2 - 1
Canal 9
118055
15-09 2019
Kl. 18:00
Brøndby IF FC Nordsjælland Brøndby Stadion
4 - 2
TV3+
118060
ma
16-09 2019
Kl. 19:00
Silkeborg IF OB JYSK Park (kunstgræs)
0 - 3
TV3 Sport
118063 fr
20-09 2019
Kl. 19:00
OB AGF Nature Energy Park
TV3 Sport
118065
22-09 2019
Kl. 12:00
Hobro IK SønderjyskE DS Arena
TV3 Sport
118064
22-09 2019
Kl. 14:00
FC Nordsjælland AaB Right to Dream Park
EuroSport 2
118067
22-09 2019
Kl. 14:00
Silkeborg IF Lyngby BK JYSK Park (kunstgræs)
TV3 Max
118066
22-09 2019
Kl. 16:00
Esbjerg fB Brøndby IF Blue Water Arena
Canal 9
118061
22-09 2019
Kl. 18:00
F.C. København FC Midtjylland Telia Parken
TV3+
118062 ma
23-09 2019
Kl. 19:00
Randers FC AC Horsens Cepheus Park Randers
TV3 Sport
118074 fr
27-09 2019
Kl. 19:00
Lyngby BK Hobro IK Lyngby Stadion
TV3 Sport
118068
28-09 2019
Kl. 17:00
F.C. København Silkeborg IF Telia Parken
TV3+
118073
29-09 2019
Kl. 12:00
AGF FC Nordsjælland Ceres Park
TV3 Sport
118071
29-09 2019
Kl. 14:00
AaB Randers FC Aalborg Portland Park
EuroSport 2
118070
29-09 2019
Kl. 16:00
FC Midtjylland OB MCH Arena, Herning
Canal 9
118069
29-09 2019
Kl. 18:00
SønderjyskE Brøndby IF Sydbank Park, Haderslev
TV3+
118072 ma
30-09 2019
Kl. 19:00
AC Horsens Esbjerg fB CASA Arena Horsens
TV3 Sport
118078 fr
04-10 2019
Kl. 19:00
FC Nordsjælland Lyngby BK Right to Dream Park
TV3 Sport
118079
05-10 2019
Kl. 16:00
Hobro IK AaB DS Arena
TV3 Sport
118080
06-10 2019
Kl. 12:00
Esbjerg fB SønderjyskE Blue Water Arena
EuroSport 2
118077
06-10 2019
Kl. 14:00
OB AC Horsens Nature Energy Park
EuroSport 2
118075
06-10 2019
Kl. 14:00
Brøndby IF F.C. København Brøndby Stadion
TV3+
118076
06-10 2019
Kl. 16:00
Randers FC AGF Cepheus Park Randers
Canal 9
118081
06-10 2019
Kl. 18:00
Silkeborg IF FC Midtjylland JYSK Park (kunstgræs)
TV3 Sport
118085 fr
18-10 2019
Kl. 19:00
AaB OB Aalborg Portland Park
TV3 Sport
118086
20-10 2019
Kl. 12:00
AC Horsens Hobro IK CASA Arena Horsens
TV3 Sport
118087
20-10 2019
Kl. 14:00
AGF Silkeborg IF Ceres Park
EuroSport 2
118083
20-10 2019
Kl. 14:00
SønderjyskE FC Nordsjælland Sydbank Park, Haderslev
TV3 Max
118082
20-10 2019
Kl. 16:00
F.C. København Esbjerg fB Telia Parken
Canal 9
118088
20-10 2019
Kl. 18:00
Lyngby BK Brøndby IF Lyngby Stadion
TV3+
118084 ma
21-10 2019
Kl. 19:00
FC Midtjylland Randers FC MCH Arena, Herning
TV3 Sport
118094 fr
25-10 2019
Kl. 19:00
Esbjerg fB FC Midtjylland Blue Water Arena
TV3 Max
118093
27-10 2019
Kl. 12:00
Hobro IK Silkeborg IF DS Arena
TV3 Sport
118095
27-10 2019
Kl. 14:00
Lyngby BK AC Horsens Lyngby Stadion
TV3 Sport
118091
27-10 2019
Kl. 14:00
OB FC Nordsjælland Nature Energy Park
EuroSport 2
118090
27-10 2019
Kl. 16:00
Brøndby IF Randers FC Brøndby Stadion
Canal 9
118089
27-10 2019
Kl. 18:00
SønderjyskE AaB Sydbank Park, Haderslev
TV3 Sport
118092 ma
28-10 2019
Kl. 19:00
AGF F.C. København Ceres Park
TV3+
120052 fr
01-11 2019
Kl. 19:00
Esbjerg fB AC Horsens Blue Water Arena
TV3 Sport
120049
03-11 2019
Kl. 12:00
Randers FC Lyngby BK Cepheus Park Randers
EuroSport 2
120050
03-11 2019
Kl. 14:00
OB Hobro IK Nature Energy Park
EuroSport 2
120051
03-11 2019
Kl. 14:00
FC Nordsjælland AGF Right to Dream Park
TV3 Sport
118097
03-11 2019
Kl. 16:00
AaB FC Midtjylland Aalborg Portland Park
Canal 9
118096
03-11 2019
Kl. 18:00
F.C. København SønderjyskE Telia Parken
TV3 Sport
120053 ma
04-11 2019
Kl. 19:00
Silkeborg IF Brøndby IF JYSK Park (kunstgræs)
TV3+
120056 fr
08-11 2019
Kl. 19:00
Randers FC AaB Cepheus Park Randers
TV3 Sport
120057
09-11 2019
Kl. 16:00
AC Horsens Silkeborg IF CASA Arena Horsens
TV3 Sport
122001
10-11 2019
Kl. 12:00
Hobro IK FC Nordsjælland DS Arena
TV3 Sport
122002
10-11 2019
Kl. 14:00
Lyngby BK OB Lyngby Stadion
EuroSport 2
122000
10-11 2019
Kl. 14:00
AGF SønderjyskE Ceres Park
TV3 Max
120055
10-11 2019
Kl. 16:00
Brøndby IF Esbjerg fB Brøndby Stadion
Canal 9
120054
10-11 2019
Kl. 18:00
FC Midtjylland F.C. København MCH Arena, Herning
TV3+
122007 fr
22-11 2019
Kl. 19:00
FC Nordsjælland Randers FC Right to Dream Park
TV3 Sport
122004
24-11 2019
Kl. 12:00
SønderjyskE Lyngby BK Sydbank Park, Haderslev
TV3 Sport
122005
24-11 2019
Kl. 14:00
AaB AC Horsens Aalborg Portland Park
TV3 Max
122009
24-11 2019
Kl. 14:00
Silkeborg IF Esbjerg fB JYSK Park (kunstgræs)
EuroSport 2
122003
24-11 2019
Kl. 16:00
F.C. København Hobro IK Telia Parken
Canal 9
122008
24-11 2019
Kl. 18:00
AGF Brøndby IF Ceres Park
TV3+
122006 ma
25-11 2019
Kl. 19:00
OB FC Midtjylland Nature Energy Park
TV3 Sport
122017 fr
29-11 2019
Kl. 19:00
Lyngby BK FC Nordsjælland Lyngby Stadion
TV3 Sport
122010
01-12 2019
Kl. 11:45
F.C. København Brøndby IF Telia Parken
TV3+
122013
01-12 2019
Kl. 12:00
Randers FC SønderjyskE Cepheus Park Randers
EuroSport 2
122014
01-12 2019
Kl. 14:00
AC Horsens OB CASA Arena Horsens
EuroSport 2
122015
01-12 2019
Kl. 16:00
Esbjerg fB AGF Blue Water Arena
Canal 9
122012
01-12 2019
Kl. 18:00
AaB Hobro IK Aalborg Portland Park
TV3 Sport
122011 ma
02-12 2019
Kl. 19:00
FC Midtjylland Silkeborg IF MCH Arena, Herning
TV3 Sport
122023 fr
06-12 2019
Kl. 19:00
Hobro IK AC Horsens DS Arena
TV3 Sport
122024
08-12 2019
Kl. 12:00
Silkeborg IF Randers FC JYSK Park (kunstgræs)
TV3 Sport
122022
08-12 2019
Kl. 14:00
AGF Lyngby BK Ceres Park
TV3 Max
122018
08-12 2019
Kl. 14:00
SønderjyskE Esbjerg fB Sydbank Park, Haderslev
EuroSport 2
122021
08-12 2019
Kl. 16:00
FC Nordsjælland F.C. København Right to Dream Park
Canal 9
122019
08-12 2019
Kl. 18:00
Brøndby IF FC Midtjylland Brøndby Stadion
TV3+
122020 ma
09-12 2019
Kl. 19:00
OB AaB Nature Energy Park
TV3 Sport
122097 fr
13-12 2019
Kl. 19:00
AaB FC Nordsjælland Aalborg Portland Park
TV3 Sport
122099
15-12 2019
Kl. 12:00
AC Horsens SønderjyskE CASA Arena Horsens
TV3 Sport
122100
15-12 2019
Kl. 14:00
Lyngby BK Silkeborg IF Lyngby Stadion
TV3 Max
122098
15-12 2019
Kl. 14:00
Randers FC Esbjerg fB Cepheus Park Randers
EuroSport 2
122094
15-12 2019
Kl. 16:00
Brøndby IF Hobro IK Brøndby Stadion
Canal 9
122026
15-12 2019
Kl. 18:00
FC Midtjylland AGF MCH Arena, Herning
TV3 Max
122025 ma
16-12 2019
Kl. 19:00
F.C. København OB Telia Parken
TV3+
122152
16-02 2020
Kl. 12:00
SønderjyskE Hobro IK Sydbank Park, Haderslev
129558
16-02 2020
Kl. 12:00
FC Midtjylland Lyngby BK MCH Arena, Herning
129983
16-02 2020
Kl. 12:00
OB Brøndby IF Nature Energy Park
129984
16-02 2020
Kl. 12:00
FC Nordsjælland AC Horsens Right to Dream Park
129985
16-02 2020
Kl. 12:00
AGF Randers FC Ceres Park
129986
16-02 2020
Kl. 12:00
Esbjerg fB F.C. København Blue Water Arena
129987
16-02 2020
Kl. 12:00
Silkeborg IF AaB JYSK Park (kunstgræs)
129988
23-02 2020
Kl. 12:00
AaB Brøndby IF Aalborg Portland Park
129989
23-02 2020
Kl. 12:00
Randers FC OB Cepheus Park Randers
129990
23-02 2020
Kl. 12:00
AC Horsens AGF CASA Arena Horsens
130955
23-02 2020
Kl. 12:00
FC Nordsjælland SønderjyskE Right to Dream Park
130956
23-02 2020
Kl. 12:00
Hobro IK FC Midtjylland DS Arena
131067
23-02 2020
Kl. 12:00
Lyngby BK Esbjerg fB Lyngby Stadion
131068
23-02 2020
Kl. 12:00
Silkeborg IF F.C. København JYSK Park (kunstgræs)
131069
01-03 2020
Kl. 12:00
F.C. København AaB Telia Parken
131070
01-03 2020
Kl. 12:00
FC Midtjylland SønderjyskE MCH Arena, Herning
131071
01-03 2020
Kl. 12:00
Brøndby IF Lyngby BK Brøndby Stadion
131072
01-03 2020
Kl. 12:00
OB Silkeborg IF Nature Energy Park
131073
01-03 2020
Kl. 12:00
AC Horsens Randers FC CASA Arena Horsens
131074
01-03 2020
Kl. 12:00
AGF Hobro IK Ceres Park
131075
01-03 2020
Kl. 12:00
Esbjerg fB FC Nordsjælland Blue Water Arena
131076
08-03 2020
Kl. 12:00
F.C. København AC Horsens Telia Parken
131077
08-03 2020
Kl. 12:00
SønderjyskE OB Sydbank Park, Haderslev
131078
08-03 2020
Kl. 12:00
AaB Lyngby BK Aalborg Portland Park
131079
08-03 2020
Kl. 12:00
Randers FC FC Midtjylland Cepheus Park Randers
131080
08-03 2020
Kl. 12:00
FC Nordsjælland Brøndby IF Right to Dream Park
131081
08-03 2020
Kl. 12:00
Hobro IK Esbjerg fB DS Arena
131082
08-03 2020
Kl. 12:00
Silkeborg IF AGF JYSK Park (kunstgræs)
131083
15-03 2020
Kl. 12:00
FC Midtjylland AC Horsens MCH Arena, Herning
131084
15-03 2020
Kl. 12:00
Brøndby IF SønderjyskE Brøndby Stadion
131105
15-03 2020
Kl. 12:00
Randers FC Hobro IK Cepheus Park Randers
131106
15-03 2020
Kl. 12:00
AGF OB Ceres Park
131107
15-03 2020
Kl. 12:00
Esbjerg fB AaB Blue Water Arena
131108
15-03 2020
Kl. 12:00
Lyngby BK F.C. København Lyngby Stadion
131109
15-03 2020
Kl. 12:00
Silkeborg IF FC Nordsjælland JYSK Park (kunstgræs)
131110
22-03 2020
Kl. 12:00
F.C. København Randers FC Telia Parken
131111
22-03 2020
Kl. 12:00
SønderjyskE Silkeborg IF Sydbank Park, Haderslev
131112
22-03 2020
Kl. 12:00
AaB AGF Aalborg Portland Park
131113
22-03 2020
Kl. 12:00
OB Esbjerg fB Nature Energy Park
131114
22-03 2020
Kl. 12:00
AC Horsens Brøndby IF CASA Arena Horsens
131115
22-03 2020
Kl. 12:00
FC Nordsjælland FC Midtjylland Right to Dream Park
131644
22-03 2020
Kl. 12:00
Hobro IK Lyngby BK DS Arena
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Divisionsforeningen på mail eller på tlf: 3525 1545

Log ind