MENU

U17 Drenge Ligaen 2019/20 (2020) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
910381
17-08 2019
Kl. 12:30
AGF SønderjyskE AGF's anlæg - Fredensvang
3 - 2
910463
17-08 2019
Kl. 13:00
Esbjerg Randers Freja FC Atletikstadion
4 - 2
910375
17-08 2019
Kl. 15:30
Brøndby Lyngby Brøndby Stadion
1 - 4
910417
24-08 2019
Kl. 14:45
SønderjyskE Brøndby Haderslev Atletikstadion
1 - 6
910422
24-08 2019
Kl. 15:00
OB AaB OB-Ådalen
3 - 2
910418
24-08 2019
Kl. 15:15
Lyngby Esbjerg Lyngby Stadion
4 - 1
910419
24-08 2019
Kl. 15:15
FC København AGF Kunst, KB, P. Bangs Vej
0 - 0
910420
24-08 2019
Kl. 15:15
FC Midtjylland Randers Freja FC Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
5 - 2
910421
24-08 2019
Kl. 15:30
Silkeborg Vejle JYSK Park (kunstgræs)
0 - 0
910378
ti
27-08 2019
Kl. 18:00
FC København FC Nordsjælland KB. P.Bangsvej
2 - 1
910412
on
28-08 2019
Kl. 18:30
Vejle OB VB Parken
2 - 1
910443
31-08 2019
Kl. 11:00
Randers Freja FC Silkeborg Randers Stadion
3 - 0
910424
31-08 2019
Kl. 13:00
AGF Lyngby AGF's anlæg - Fredensvang
2 - 2
910435
31-08 2019
Kl. 15:00
OB FC København OB-Ådalen
1 - 1
910442
31-08 2019
Kl. 15:15
AaB FC Midtjylland AaB's Anlæg
0 - 4
910423
31-08 2019
Kl. 15:15
Brøndby Esbjerg Brøndby Stadion
0 - 2
910427
01-09 2019
Kl. 15:30
FC Nordsjælland SønderjyskE Farum Park
5 - 1
910446
07-09 2019
Kl. 13:00
Lyngby FC København Lyngby Stadion
2 - 1
910449
07-09 2019
Kl. 13:00
Esbjerg AGF Atletikstadion
2 - 0
910450
07-09 2019
Kl. 14:00
FC Midtjylland OB Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
2 - 0
910451
07-09 2019
Kl. 15:15
Randers Freja FC Vejle Randers Stadion
2 - 1
910448
07-09 2019
Kl. 15:15
AaB Silkeborg AaB's Anlæg
2 - 3
910445
07-09 2019
Kl. 15:30
Brøndby FC Nordsjælland Brøndby Stadion
0 - 2
910460
14-09 2019
Kl. 13:00
AGF FC Nordsjælland AGF's anlæg - Fredensvang
0 - 4
910462
14-09 2019
Kl. 14:45
SønderjyskE Silkeborg Haderslev Atletikstadion
4 - 3
910458
14-09 2019
Kl. 15:00
Vejle FC Midtjylland VB Parken
1 - 3
910459
14-09 2019
Kl. 15:15
FC København AaB Kunst, KB, P. Bangs Vej
4 - 0
910461
14-09 2019
Kl. 15:15
Lyngby OB Lyngby Stadion
2 - 1
910411
on
18-09 2019
Kl. 18:15
Silkeborg FC Midtjylland JYSK Park (kunstgræs)
4 - 6
910464
21-09 2019
Kl. 15:00
OB Brøndby OB-Ådalen
2 - 0
910469
21-09 2019
Kl. 15:00
Vejle AGF VB Parken
2 - 2
910465
21-09 2019
Kl. 15:15
FC Midtjylland FC Nordsjælland Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
1 - 1
910467
21-09 2019
Kl. 15:15
Randers Freja FC SønderjyskE Randers Stadion
6 - 1
910468
21-09 2019
Kl. 15:15
AaB Esbjerg AaB's Anlæg
7 - 2
910466
21-09 2019
Kl. 15:30
Silkeborg Lyngby JYSK Park (kunstgræs)
1 - 5
910476
05-10 2019
Kl. 13:00
AGF Randers Freja FC AGF's anlæg - Fredensvang
3 - 3
910474
05-10 2019
Kl. 14:45
SønderjyskE OB Haderslev Atletikstadion
0 - 1
910475
05-10 2019
Kl. 15:15
Esbjerg Silkeborg Atletikstadion
2 - 4
910472
05-10 2019
Kl. 15:30
FC Nordsjælland Vejle Right to Dream Park
6 - 0
910473
06-10 2019
Kl. 15:15
Lyngby FC Midtjylland Lyngby Stadion
4 - 3
910482
12-10 2019
Kl. 12:30
SønderjyskE AaB Haderslev Atletikstadion
1 - 1
910478
12-10 2019
Kl. 13:00
Brøndby Silkeborg Brøndby Stadion
5 - 0
910479
12-10 2019
Kl. 13:00
FC Nordsjælland OB Farum Park
1 - 3
910480
12-10 2019
Kl. 13:00
Lyngby Randers Freja FC Lyngby Stadion
1 - 3
910483
12-10 2019
Kl. 14:15
Vejle Esbjerg VB Parken
1 - 1
910485
12-10 2019
Kl. 15:15
FC København FC Midtjylland Kunst, KB, P. Bangs Vej
4 - 2
910507
on
16-10 2019
Kl. 12:30
Vejle Brøndby VB Parken
0 - 0
910512
to
17-10 2019
Kl. 15:30
Silkeborg AGF JYSK Park (kunstgræs)
2 - 1
910535
19-10 2019
Kl. 14:00
Randers Freja FC FC København Randers Stadion, kunstgræs
1 - 3
910511
19-10 2019
Kl. 15:00
OB Esbjerg OB-Ådalen
1 - 3
910508
19-10 2019
Kl. 15:15
AaB FC Nordsjælland AaB's Anlæg
4 - 0
910510
19-10 2019
Kl. 15:15
FC Midtjylland SønderjyskE Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
9 - 2
910539
26-10 2019
Kl. 13:00
AGF AaB AGF's anlæg - Fredensvang
1 - 2
910536
26-10 2019
Kl. 14:15
Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion
2 - 2
910538
26-10 2019
Kl. 15:15
FC København Vejle Kunst, KB, P. Bangs Vej
4 - 0
910540
26-10 2019
Kl. 15:30
Silkeborg OB JYSK Park (kunstgræs)
2 - 6
910542
26-10 2019
Kl. 18:15
FC Nordsjælland Esbjerg Right to Dream Park
1 - 2
910545
02-11 2019
Kl. 11:30
Vejle AaB Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane
3 - 0
910543
02-11 2019
Kl. 13:00
Brøndby AGF Brøndby Stadion
1 - 1
910549
02-11 2019
Kl. 14:00
Esbjerg SønderjyskE Esbjerg Kunstgræsbane
5 - 2
910547
02-11 2019
Kl. 15:00
OB Randers Freja FC OB-Ådalen
1 - 2
910546
02-11 2019
Kl. 15:15
FC København Silkeborg Kunst, KB, P. Bangs Vej
4 - 1
910548
02-11 2019
Kl. 16:45
FC Nordsjælland Lyngby Right to Dream Park
2 - 2
910553
09-11 2019
Kl. 12:30
SønderjyskE Vejle Haderslev Kunstgræsbane
2 - 2
910555
09-11 2019
Kl. 13:00
AGF FC Midtjylland AGF's anlæg - Fredensvang
5 - 3
910550
09-11 2019
Kl. 13:00
Brøndby Randers Freja FC Brøndby Stadion
1 - 1
910554
09-11 2019
Kl. 14:00
Esbjerg FC København Esbjerg Kunstgræsbane
2 - 3
910551
09-11 2019
Kl. 14:30
FC Nordsjælland Silkeborg Right to Dream Park
6 - 2
910552
09-11 2019
Kl. 14:45
Lyngby AaB Lyngby Stadion
1 - 1
910541
16-11 2019
Kl. 13:15
SønderjyskE Lyngby Haderslev Kunstgræsbane
3 - 4
910558
23-11 2019
Kl. 14:00
Randers Freja FC FC Nordsjælland Randers Stadion, kunstgræs
1 - 1
910560
23-11 2019
Kl. 14:45
SønderjyskE FC København Haderslev Kunstgræsbane
0 - 5
910563
23-11 2019
Kl. 15:00
OB AGF OB-Ådalen
1 - 1
910561
23-11 2019
Kl. 15:15
FC Midtjylland Esbjerg Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
4 - 0
910557
23-11 2019
Kl. 15:15
AaB Brøndby AaB's Anlæg
5 - 5
910559
23-11 2019
Kl. 15:30
Vejle Lyngby VB Parken
1 - 2
910383
07-12 2019
Kl. 13:00
AaB Randers Freja FC AaB's Anlæg
2 - 3
910471
22-02 2020
Kl. 13:00
Brøndby FC København Brøndby Stadion
1 - 2
910566
29-02 2020
Kl. 13:00
Brøndby SønderjyskE Brøndby Stadion
1 - 0
910567
29-02 2020
Kl. 13:00
Esbjerg Lyngby Esbjerg Kunstgræsbane
2 - 7
910569
29-02 2020
Kl. 14:00
Randers Freja FC FC Midtjylland Randers Stadion, kunstgræs
2 - 1
910570
29-02 2020
Kl. 15:00
Vejle Silkeborg VB Parken
3 - 3
910571
29-02 2020
Kl. 15:15
AaB OB AaB's Anlæg
0 - 6
910568
29-02 2020
Kl. 15:15
AGF FC København AGF's anlæg - Fredensvang
2 - 2
910572
07-03 2020
Kl. 14:00
Esbjerg Brøndby Esbjerg Kunstgræsbane
3 - 1
910573
07-03 2020
Kl. 14:15
Lyngby AGF Lyngby Stadion
4 - 1
910575
07-03 2020
Kl. 14:15
FC København OB Kunst, KB, P. Bangs Vej
3 - 2
910574
07-03 2020
Kl. 14:45
SønderjyskE FC Nordsjælland Haderslev Kunstgræsbane
1 - 2
910576
07-03 2020
Kl. 15:15
FC Midtjylland AaB Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
3 - 4
910577
07-03 2020
Kl. 15:30
Silkeborg Randers Freja FC JYSK Park (kunstgræs)
1 - 5
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller på tlf: 4326 2222
Turneringen blev suspenderet den 14. marts 2020 på grund af COVID-19

Log ind