U17 Drenge Ligaen 2019/20 (2020)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
910381
17-08 2019
12:30 AGF SønderjyskE AGF's anlæg - Fredensvang
3
-
2
17. aug 2019
12:30
AGF
3
SønderjyskE
2
910463
17-08 2019
13:00 Esbjerg Randers Freja FC Atletikstadion
4
-
2
17. aug 2019
13:00
Esbjerg
4
Randers Freja FC
2
910375
17-08 2019
15:30 Brøndby Lyngby Brøndby Stadion
1
-
4
17. aug 2019
15:30
Brøndby
1
Lyngby
4
910417
24-08 2019
14:45 SønderjyskE Brøndby Haderslev Atletikstadion
1
-
6
24. aug 2019
14:45
SønderjyskE
1
Brøndby
6
910422
24-08 2019
15:00 OB AaB OB-Ådalen
3
-
2
24. aug 2019
15:00
OB
3
AaB
2
910418
24-08 2019
15:15 Lyngby Esbjerg Lyngby Stadion
4
-
1
24. aug 2019
15:15
Lyngby
4
Esbjerg
1
910419
24-08 2019
15:15 FC København AGF Kunst, KB, P. Bangs Vej
0
-
0
24. aug 2019
15:15
FC København
0
AGF
0
910420
24-08 2019
15:15 FC Midtjylland Randers Freja FC EDC Arena – Ikast (kunst)
5
-
2
24. aug 2019
15:15
FC Midtjylland
5
Randers Freja FC
2
910421
24-08 2019
15:30 Silkeborg Vejle JYSK Park (kunstgræs)
0
-
0
24. aug 2019
15:30
Silkeborg
0
Vejle
0
910378
ti27-08 2019
18:00 FC København FC Nordsjælland KB. P. Bangsvej
2
-
1
27. aug 2019
18:00
FC København
2
FC Nordsjælland
1
910412
on28-08 2019
18:30 Vejle OB VB Parken
2
-
1
28. aug 2019
18:30
Vejle
2
OB
1
910443
31-08 2019
11:00 Randers Freja FC Silkeborg Randers Stadion
3
-
0
31. aug 2019
11:00
Randers Freja FC
3
Silkeborg
0
910424
31-08 2019
13:00 AGF Lyngby AGF's anlæg - Fredensvang
2
-
2
31. aug 2019
13:00
AGF
2
Lyngby
2
910435
31-08 2019
15:00 OB FC København OB-Ådalen
1
-
1
31. aug 2019
15:00
OB
1
FC København
1
910442
31-08 2019
15:15 AaB FC Midtjylland AaB's Anlæg
0
-
4
31. aug 2019
15:15
AaB
0
FC Midtjylland
4
910423
31-08 2019
15:15 Brøndby Esbjerg Brøndby Stadion
0
-
2
31. aug 2019
15:15
Brøndby
0
Esbjerg
2
910427
01-09 2019
15:30 FC Nordsjælland SønderjyskE Farum Park
5
-
1
01. sep 2019
15:30
FC Nordsjælland
5
SønderjyskE
1
910449
07-09 2019
13:00 Esbjerg AGF Atletikstadion
2
-
0
07. sep 2019
13:00
Esbjerg
2
AGF
0
910446
07-09 2019
13:00 Lyngby FC København Lyngby Stadion
2
-
1
07. sep 2019
13:00
Lyngby
2
FC København
1
910450
07-09 2019
14:00 FC Midtjylland OB EDC Arena – Ikast (kunst)
2
-
0
07. sep 2019
14:00
FC Midtjylland
2
OB
0
910451
07-09 2019
15:15 Randers Freja FC Vejle Randers Stadion
2
-
1
07. sep 2019
15:15
Randers Freja FC
2
Vejle
1
910448
07-09 2019
15:15 AaB Silkeborg AaB's Anlæg
2
-
3
07. sep 2019
15:15
AaB
2
Silkeborg
3
910445
07-09 2019
15:30 Brøndby FC Nordsjælland Brøndby Stadion
0
-
2
07. sep 2019
15:30
Brøndby
0
FC Nordsjælland
2
910460
14-09 2019
13:00 AGF FC Nordsjælland AGF's anlæg - Fredensvang
0
-
4
14. sep 2019
13:00
AGF
0
FC Nordsjælland
4
910462
14-09 2019
14:45 SønderjyskE Silkeborg Haderslev Atletikstadion
4
-
3
14. sep 2019
14:45
SønderjyskE
4
Silkeborg
3
910458
14-09 2019
15:00 Vejle FC Midtjylland VB Parken
1
-
3
14. sep 2019
15:00
Vejle
1
FC Midtjylland
3
910459
14-09 2019
15:15 FC København AaB Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
0
14. sep 2019
15:15
FC København
4
AaB
0
910461
14-09 2019
15:15 Lyngby OB Lyngby Stadion
2
-
1
14. sep 2019
15:15
Lyngby
2
OB
1
910411
on18-09 2019
18:15 Silkeborg FC Midtjylland JYSK Park (kunstgræs)
4
-
6
18. sep 2019
18:15
Silkeborg
4
FC Midtjylland
6
910464
21-09 2019
15:00 OB Brøndby OB-Ådalen
2
-
0
21. sep 2019
15:00
OB
2
Brøndby
0
910469
21-09 2019
15:00 Vejle AGF VB Parken
2
-
2
21. sep 2019
15:00
Vejle
2
AGF
2
910465
21-09 2019
15:15 FC Midtjylland FC Nordsjælland EDC Arena – Ikast (kunst)
1
-
1
21. sep 2019
15:15
FC Midtjylland
1
FC Nordsjælland
1
910467
21-09 2019
15:15 Randers Freja FC SønderjyskE Randers Stadion
6
-
1
21. sep 2019
15:15
Randers Freja FC
6
SønderjyskE
1
910468
21-09 2019
15:15 AaB Esbjerg AaB's Anlæg
7
-
2
21. sep 2019
15:15
AaB
7
Esbjerg
2
910466
21-09 2019
15:30 Silkeborg Lyngby JYSK Park (kunstgræs)
1
-
5
21. sep 2019
15:30
Silkeborg
1
Lyngby
5
910476
05-10 2019
13:00 AGF Randers Freja FC AGF's anlæg - Fredensvang
3
-
3
05. okt 2019
13:00
AGF
3
Randers Freja FC
3
910474
05-10 2019
14:45 SønderjyskE OB Haderslev Atletikstadion
0
-
1
05. okt 2019
14:45
SønderjyskE
0
OB
1
910475
05-10 2019
15:15 Esbjerg Silkeborg Atletikstadion
2
-
4
05. okt 2019
15:15
Esbjerg
2
Silkeborg
4
910472
05-10 2019
15:30 FC Nordsjælland Vejle Right to Dream Park
6
-
0
05. okt 2019
15:30
FC Nordsjælland
6
Vejle
0
910473
06-10 2019
15:15 Lyngby FC Midtjylland Lyngby Stadion
4
-
3
06. okt 2019
15:15
Lyngby
4
FC Midtjylland
3
910482
12-10 2019
12:30 SønderjyskE AaB Haderslev Atletikstadion
1
-
1
12. okt 2019
12:30
SønderjyskE
1
AaB
1
910478
12-10 2019
13:00 Brøndby Silkeborg Brøndby Stadion
5
-
0
12. okt 2019
13:00
Brøndby
5
Silkeborg
0
910479
12-10 2019
13:00 FC Nordsjælland OB Farum Park
1
-
3
12. okt 2019
13:00
FC Nordsjælland
1
OB
3
910480
12-10 2019
13:00 Lyngby Randers Freja FC Lyngby Stadion
1
-
3
12. okt 2019
13:00
Lyngby
1
Randers Freja FC
3
910483
12-10 2019
14:15 Vejle Esbjerg VB Parken
1
-
1
12. okt 2019
14:15
Vejle
1
Esbjerg
1
910485
12-10 2019
15:15 FC København FC Midtjylland Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
2
12. okt 2019
15:15
FC København
4
FC Midtjylland
2
910507
on16-10 2019
12:30 Vejle Brøndby VB Parken
0
-
0
16. okt 2019
12:30
Vejle
0
Brøndby
0
910512
to17-10 2019
15:30 Silkeborg AGF JYSK Park (kunstgræs)
2
-
1
17. okt 2019
15:30
Silkeborg
2
AGF
1
910535
19-10 2019
14:00 Randers Freja FC FC København Randers Stadion, kunstgræs
1
-
3
19. okt 2019
14:00
Randers Freja FC
1
FC København
3
910511
19-10 2019
15:00 OB Esbjerg OB-Ådalen
1
-
3
19. okt 2019
15:00
OB
1
Esbjerg
3
910510
19-10 2019
15:15 FC Midtjylland SønderjyskE EDC Arena – Ikast (kunst)
9
-
2
19. okt 2019
15:15
FC Midtjylland
9
SønderjyskE
2
910508
19-10 2019
15:15 AaB FC Nordsjælland AaB's Anlæg
4
-
0
19. okt 2019
15:15
AaB
4
FC Nordsjælland
0
910539
26-10 2019
13:00 AGF AaB AGF's anlæg - Fredensvang
1
-
2
26. okt 2019
13:00
AGF
1
AaB
2
910536
26-10 2019
14:15 Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion
2
-
2
26. okt 2019
14:15
Brøndby
2
FC Midtjylland
2
910538
26-10 2019
15:15 FC København Vejle Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
0
26. okt 2019
15:15
FC København
4
Vejle
0
910540
26-10 2019
15:30 Silkeborg OB JYSK Park (kunstgræs)
2
-
6
26. okt 2019
15:30
Silkeborg
2
OB
6
910542
26-10 2019
18:15 FC Nordsjælland Esbjerg Right to Dream Park
1
-
2
26. okt 2019
18:15
FC Nordsjælland
1
Esbjerg
2
910545
02-11 2019
11:30 Vejle AaB Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane
3
-
0
02. nov 2019
11:30
Vejle
3
AaB
0
910543
02-11 2019
13:00 Brøndby AGF Brøndby Stadion
1
-
1
02. nov 2019
13:00
Brøndby
1
AGF
1
910549
02-11 2019
14:00 Esbjerg SønderjyskE Esbjerg Kunstgræsbane
5
-
2
02. nov 2019
14:00
Esbjerg
5
SønderjyskE
2
910547
02-11 2019
15:00 OB Randers Freja FC OB-Ådalen
1
-
2
02. nov 2019
15:00
OB
1
Randers Freja FC
2
910546
02-11 2019
15:15 FC København Silkeborg Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
1
02. nov 2019
15:15
FC København
4
Silkeborg
1
910548
02-11 2019
16:45 FC Nordsjælland Lyngby Right to Dream Park
2
-
2
02. nov 2019
16:45
FC Nordsjælland
2
Lyngby
2
910553
09-11 2019
12:30 SønderjyskE Vejle Haderslev Kunstgræsbane
2
-
2
09. nov 2019
12:30
SønderjyskE
2
Vejle
2
910555
09-11 2019
13:00 AGF FC Midtjylland AGF's anlæg - Fredensvang
5
-
3
09. nov 2019
13:00
AGF
5
FC Midtjylland
3
910550
09-11 2019
13:00 Brøndby Randers Freja FC Brøndby Stadion
1
-
1
09. nov 2019
13:00
Brøndby
1
Randers Freja FC
1
910554
09-11 2019
14:00 Esbjerg FC København Esbjerg Kunstgræsbane
2
-
3
09. nov 2019
14:00
Esbjerg
2
FC København
3
910551
09-11 2019
14:30 FC Nordsjælland Silkeborg Right to Dream Park
6
-
2
09. nov 2019
14:30
FC Nordsjælland
6
Silkeborg
2
910552
09-11 2019
14:45 Lyngby AaB Lyngby Stadion
1
-
1
09. nov 2019
14:45
Lyngby
1
AaB
1
910541
16-11 2019
13:15 SønderjyskE Lyngby Haderslev Kunstgræsbane
3
-
4
16. nov 2019
13:15
SønderjyskE
3
Lyngby
4
910558
23-11 2019
14:00 Randers Freja FC FC Nordsjælland Randers Stadion, kunstgræs
1
-
1
23. nov 2019
14:00
Randers Freja FC
1
FC Nordsjælland
1
910560
23-11 2019
14:45 SønderjyskE FC København Haderslev Kunstgræsbane
0
-
5
23. nov 2019
14:45
SønderjyskE
0
FC København
5
910563
23-11 2019
15:00 OB AGF OB-Ådalen
1
-
1
23. nov 2019
15:00
OB
1
AGF
1
910557
23-11 2019
15:15 AaB Brøndby AaB's Anlæg
5
-
5
23. nov 2019
15:15
AaB
5
Brøndby
5
910561
23-11 2019
15:15 FC Midtjylland Esbjerg EDC Arena – Ikast (kunst)
4
-
0
23. nov 2019
15:15
FC Midtjylland
4
Esbjerg
0
910559
23-11 2019
15:30 Vejle Lyngby VB Parken
1
-
2
23. nov 2019
15:30
Vejle
1
Lyngby
2
910383
07-12 2019
13:00 AaB Randers Freja FC AaB's Anlæg
2
-
3
07. dec 2019
13:00
AaB
2
Randers Freja FC
3
910471
22-02 2020
13:00 Brøndby FC København Brøndby Stadion
1
-
2
22. feb 2020
13:00
Brøndby
1
FC København
2
910566
29-02 2020
13:00 Brøndby SønderjyskE Brøndby Stadion
1
-
0
29. feb 2020
13:00
Brøndby
1
SønderjyskE
0
910567
29-02 2020
13:00 Esbjerg Lyngby Esbjerg Kunstgræsbane
2
-
7
29. feb 2020
13:00
Esbjerg
2
Lyngby
7
910569
29-02 2020
14:00 Randers Freja FC FC Midtjylland Randers Stadion, kunstgræs
2
-
1
29. feb 2020
14:00
Randers Freja FC
2
FC Midtjylland
1
910570
29-02 2020
15:00 Vejle Silkeborg VB Parken
3
-
3
29. feb 2020
15:00
Vejle
3
Silkeborg
3
910571
29-02 2020
15:15 AaB OB AaB's Anlæg
0
-
6
29. feb 2020
15:15
AaB
0
OB
6
910568
29-02 2020
15:15 AGF FC København AGF's anlæg - Fredensvang
2
-
2
29. feb 2020
15:15
AGF
2
FC København
2
910572
07-03 2020
14:00 Esbjerg Brøndby Esbjerg Kunstgræsbane
3
-
1
07. mar 2020
14:00
Esbjerg
3
Brøndby
1
910573
07-03 2020
14:15 Lyngby AGF Lyngby Stadion
4
-
1
07. mar 2020
14:15
Lyngby
4
AGF
1
910575
07-03 2020
14:15 FC København OB Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
2
07. mar 2020
14:15
FC København
3
OB
2
910574
07-03 2020
14:45 SønderjyskE FC Nordsjælland Haderslev Kunstgræsbane
1
-
2
07. mar 2020
14:45
SønderjyskE
1
FC Nordsjælland
2
910576
07-03 2020
15:15 FC Midtjylland AaB EDC Arena – Ikast (kunst)
3
-
4
07. mar 2020
15:15
FC Midtjylland
3
AaB
4
910577
07-03 2020
15:30 Silkeborg Randers Freja FC JYSK Park (kunstgræs)
1
-
5
07. mar 2020
15:30
Silkeborg
1
Randers Freja FC
5
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Dansk Boldspil-Union på mail eller på tlf: 4326 2222
Turneringen blev suspenderet den 14. marts 2020 på grund af COVID-19

Log ind