MENU

U15 Drenge Ligaen 2019/20 (2020) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
910686
17-08 2019
Oversidder Esbjerg fB
910708
17-08 2019
Kl. 12:30
Vejle B OB VB Parken
2 - 1
910695
17-08 2019
Kl. 13:00
AaB Randers Freja FC AaB's Anlæg
1 - 2
910685
17-08 2019
Kl. 13:00
FC København Farum Boldklub Kunst, KB, P. Bangs Vej
1 - 3
910711
17-08 2019
Kl. 13:00
Lyngby Esbjerg fB Lyngby Stadion
4 - 0
910688
17-08 2019
Kl. 14:45
AGF SønderjyskE AGF's anlæg - Fredensvang
5 - 3
910696
17-08 2019
Kl. 15:30
Silkeborg IF FC Midtjylland Søholt Idrætsanlæg
2 - 4
910709
24-08 2019
Kl. 15:30
Farum Boldklub Oversidder Farum Park
910717
24-08 2019
Kl. 15:30
Silkeborg IF Vejle B Søholt Idrætsanlæg
1 - 4
910725
31-08 2019
Oversidder Vejle B
910724
31-08 2019
Kl. 11:00
Randers Freja FC Silkeborg IF Randers Stadion, kunstgræs
1 - 2
910723
31-08 2019
Kl. 13:00
AaB FC Midtjylland AaB's Anlæg
2 - 2
910720
31-08 2019
Kl. 13:00
AGF Lyngby AGF's anlæg - Fredensvang
2 - 2
910722
31-08 2019
Kl. 15:00
OB FC København OB-Ådalen
2 - 4
910719
31-08 2019
Kl. 15:15
Brøndby IF Esbjerg fB Brøndby Stadion
5 - 1
910721
01-09 2019
Kl. 15:30
Farum Boldklub SønderjyskE Farum Park
5 - 2
910727
07-09 2019
Kl. 11:30
Lyngby FC København Lyngby Stadion
2 - 1
910732
07-09 2019
Kl. 12:00
FC Midtjylland OB Ikast FC Stadion Allé - Kunstbane 1
4 - 1
910729
07-09 2019
Kl. 13:00
AaB Silkeborg IF AaB's Anlæg
3 - 2
910728
07-09 2019
Kl. 14:45
SønderjyskE Oversidder Haderslev Kunstgræsbane
910730
07-09 2019
Kl. 15:15
Esbjerg fB AGF Esbjerg Idrætspark
2 - 4
910736
14-09 2019
Oversidder Brøndby IF
910740
14-09 2019
Kl. 12:30
Vejle B FC Midtjylland VB Parken
1 - 2
910744
14-09 2019
Kl. 12:30
SønderjyskE Silkeborg IF Haderslev Kunstgræsbane
3 - 1
910745
14-09 2019
Kl. 13:00
Esbjerg fB Randers Freja FC Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
2 - 0
910741
14-09 2019
Kl. 13:00
FC København AaB Kunst, KB, P. Bangs Vej
1 - 1
910742
14-09 2019
Kl. 13:00
AGF Farum Boldklub AGF's anlæg - Fredensvang
0 - 1
910743
14-09 2019
Kl. 13:00
Lyngby OB Lyngby Stadion
2 - 2
910751
21-09 2019
Kl. 12:30
Vejle B AGF VB Parken
3 - 1
910768
21-09 2019
Kl. 13:00
FC København Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
910750
21-09 2019
Kl. 13:00
AaB Esbjerg fB AaB's Anlæg
0 - 3
910747
21-09 2019
Kl. 13:00
FC Midtjylland Farum Boldklub Ikast FC Stadion Allé - Kunstbane 1
1 - 3
910746
21-09 2019
Kl. 15:00
OB Brøndby IF OB-Ådalen
1 - 1
910749
21-09 2019
Kl. 15:15
Randers Freja FC SønderjyskE Randers Stadion, kunstgræs
1 - 2
910748
21-09 2019
Kl. 15:30
Silkeborg IF Lyngby Søholt Idrætsanlæg
4 - 6
910710
29-09 2019
Kl. 14:00
SønderjyskE Brøndby IF Haderslev Kunstgræsbane
0 - 8
910769
05-10 2019
Kl. 10:30
Brøndby IF FC København Brøndby Stadion
5 - 1
910778
05-10 2019
Kl. 12:30
SønderjyskE OB Haderslev Kunstgræsbane
0 - 2
910770
05-10 2019
Kl. 12:45
Farum Boldklub Vejle B Farum Park
3 - 2
910780
05-10 2019
Kl. 13:00
AGF Randers Freja FC AGF's anlæg - Fredensvang
2 - 2
910843
05-10 2019
Kl. 13:00
AaB Oversidder AaB's Anlæg
910779
05-10 2019
Kl. 13:20
Esbjerg fB Silkeborg IF Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
2 - 3
910771
06-10 2019
Kl. 13:00
Lyngby FC Midtjylland Lyngby Stadion
3 - 0
910849
12-10 2019
Oversidder AGF
910848
12-10 2019
Kl. 12:00
Vejle B Esbjerg fB VB Parken
6 - 1
910938
12-10 2019
Kl. 13:00
FC København FC Midtjylland Kunst, KB, P. Bangs Vej
4 - 3
910847
12-10 2019
Kl. 14:45
SønderjyskE AaB Haderslev Kunstgræsbane
2 - 5
910846
12-10 2019
Kl. 15:15
Lyngby Randers Freja FC Lyngby Stadion
1 - 2
910844
12-10 2019
Kl. 15:15
Brøndby IF Silkeborg IF Brøndby Stadion
2 - 3
910845
12-10 2019
Kl. 15:30
Farum Boldklub OB Farum Park
2 - 1
910939
on
16-10 2019
Kl. 12:30
Vejle B Brøndby IF VB Parken
0 - 0
910944
to
17-10 2019
Kl. 15:30
Silkeborg IF AGF Søholt Idrætsanlæg
1 - 2
910941
19-10 2019
Oversidder Lyngby
910942
19-10 2019
Kl. 12:00
FC Midtjylland SønderjyskE Ikast FC Stadion Allé - Kunstbane 1
4 - 3
910940
19-10 2019
Kl. 13:00
AaB Farum Boldklub AaB's Anlæg
2 - 2
910945
19-10 2019
Kl. 14:00
Randers Freja FC FC København Randers Stadion, kunstgræs
5 - 4
910943
19-10 2019
Kl. 15:00
OB Esbjerg fB OB-Ådalen
3 - 2
910947
26-10 2019
Oversidder Randers Freja FC
910948
26-10 2019
Kl. 13:00
FC København Vejle B Kunst, KB, P. Bangs Vej
4 - 2
910949
26-10 2019
Kl. 13:00
AGF AaB AGF's anlæg - Fredensvang
2 - 2
910952
26-10 2019
Kl. 14:45
SønderjyskE Lyngby Haderslev Kunstgræsbane
0 - 1
910946
26-10 2019
Kl. 15:15
Brøndby IF FC Midtjylland Brøndby Stadion
2 - 2
910953
26-10 2019
Kl. 15:30
Farum Boldklub Esbjerg fB Farum Park
5 - 0
910950
26-10 2019
Kl. 15:30
Silkeborg IF OB Søholt Idrætsanlæg
3 - 6
911039
02-11 2019
Kl. 11:30
Vejle B AaB VB Parken Gammel Kunst 1
1 - 1
910960
02-11 2019
Kl. 12:00
FC Midtjylland Oversidder Ikast FC Stadion Allé - Kunstbane 1
911040
02-11 2019
Kl. 13:00
FC København Silkeborg IF Kunst, KB, P. Bangs Vej
8 - 0
911042
02-11 2019
Kl. 13:00
Farum Boldklub Lyngby Farum Park
2 - 1
911041
02-11 2019
Kl. 15:00
OB Randers Freja FC OB-Ådalen
5 - 1
910954
02-11 2019
Kl. 15:15
Brøndby IF AGF Brøndby Stadion
3 - 2
911043
02-11 2019
Kl. 16:15
Esbjerg fB SønderjyskE Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
4 - 2
911057
09-11 2019
Oversidder OB
911044
09-11 2019
Kl. 13:00
Brøndby IF Randers Freja FC Brøndby Stadion
0 - 0
911055
09-11 2019
Kl. 13:00
AGF FC Midtjylland AGF's anlæg - Fredensvang
1 - 4
911053
09-11 2019
Kl. 14:45
SønderjyskE Vejle B Haderslev Kunstgræsbane
0 - 5
911054
09-11 2019
Kl. 16:15
Esbjerg fB FC København Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
1 - 2
911045
09-11 2019
Kl. 17:00
Farum Boldklub Silkeborg IF Right to Dream Park
7 - 1
911046
09-11 2019
Kl. 17:00
Lyngby AaB Lyngby Stadion
2 - 1
910718
17-11 2019
Kl. 13:00
OB AaB OB-Ådalen
4 - 0
910715
ti
19-11 2019
Kl. 14:00
FC København AGF Kunst, KB, P. Bangs Vej
5 - 2
910716
ti
19-11 2019
Kl. 18:00
FC Midtjylland Randers Freja FC Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
1 - 2
911062
23-11 2019
Kl. 12:00
FC Midtjylland Esbjerg fB Ikast FC Stadion Allé - Kunstbane 1
8 - 4
911060
23-11 2019
Kl. 13:00
Vejle B Lyngby VB Parken
5 - 5
911058
23-11 2019
Kl. 13:00
AaB Brøndby IF AaB's Anlæg
0 - 2
911059
23-11 2019
Kl. 14:00
Randers Freja FC Farum Boldklub Randers Stadion, kunstgræs
0 - 6
911063
23-11 2019
Kl. 15:00
OB AGF OB-Ådalen
4 - 3
911064
23-11 2019
Kl. 15:30
Silkeborg IF Oversidder Søholt Idrætsanlæg
911061
23-11 2019
Kl. 17:00
SønderjyskE FC København Haderslev Kunstgræsbane
0 - 7
910684
07-12 2019
Kl. 13:00
Brøndby IF Lyngby Brøndby Stadion
2 - 0
910735
22-02 2020
Kl. 12:00
Randers Freja FC Vejle B Randers Stadion, kunstgræs
1 - 4
911065
29-02 2020
Oversidder Farum Boldklub
911067
29-02 2020
Kl. 13:00
Esbjerg fB Lyngby Bramming GI-E Kunstgræsbane
0 - 2
911068
29-02 2020
Kl. 13:00
AGF FC København AGF's anlæg - Fredensvang
2 - 5
911071
29-02 2020
Kl. 13:00
AaB OB AaB's Anlæg
2 - 1
911069
29-02 2020
Kl. 14:00
Randers Freja FC FC Midtjylland Randers Stadion, kunstgræs
2 - 2
911066
29-02 2020
Kl. 15:15
Brøndby IF SønderjyskE Brøndby Stadion
3 - 3
911076
07-03 2020
Kl. 12:00
FC Midtjylland AaB Ikast FC Stadion Allé - Kunstbane 1
1 - 0
911078
07-03 2020
Kl. 12:30
Vejle B Oversidder VB Parken
911077
07-03 2020
Kl. 13:00
Silkeborg IF Randers Freja FC Søholt Idrætsanlæg
1 - 6
911072
07-03 2020
Kl. 16:15
Esbjerg fB Brøndby IF Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
2 - 5
911073
07-03 2020
Kl. 16:30
Lyngby AGF Lyngby Stadion
2 - 4
911074
07-03 2020
Kl. 17:00
SønderjyskE Farum Boldklub Haderslev Kunstgræsbane
0 - 3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Dansk Boldspil-Union på mail eller på tlf: 4326 2222
Turneringen blev suspenderet den 14. marts 2020 på grund af COVID-19

Log ind