U15 Drenge Ligaen 2019/20 (2020)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
910686
17-08 2019
Oversidder Esbjerg fB
17. aug 2019
Oversidder
Esbjerg fB
910708
17-08 2019
12:30 Vejle B OB VB Parken
2
-
1
17. aug 2019
12:30
Vejle B
2
OB
1
910711
17-08 2019
13:00 Lyngby Esbjerg fB Lyngby Stadion
4
-
0
17. aug 2019
13:00
Lyngby
4
Esbjerg fB
0
910695
17-08 2019
13:00 AaB Randers Freja FC AaB's Anlæg
1
-
2
17. aug 2019
13:00
AaB
1
Randers Freja FC
2
910685
17-08 2019
13:00 FC København Farum Boldklub Kunst, KB, P. Bangs Vej
1
-
3
17. aug 2019
13:00
FC København
1
Farum Boldklub
3
910688
17-08 2019
14:45 AGF SønderjyskE AGF's anlæg - Fredensvang
5
-
3
17. aug 2019
14:45
AGF
5
SønderjyskE
3
910696
17-08 2019
15:30 Silkeborg IF FC Midtjylland Søholt Idrætsanlæg
2
-
4
17. aug 2019
15:30
Silkeborg IF
2
FC Midtjylland
4
910709
24-08 2019
15:30 Farum Boldklub Oversidder Farum Park
24. aug 2019
15:30
Farum Boldklub
Oversidder
910717
24-08 2019
15:30 Silkeborg IF Vejle B Søholt Idrætsanlæg
1
-
4
24. aug 2019
15:30
Silkeborg IF
1
Vejle B
4
910725
31-08 2019
Oversidder Vejle B
31. aug 2019
Oversidder
Vejle B
910724
31-08 2019
11:00 Randers Freja FC Silkeborg IF Randers Stadion, kunstgræs
1
-
2
31. aug 2019
11:00
Randers Freja FC
1
Silkeborg IF
2
910723
31-08 2019
13:00 AaB FC Midtjylland AaB's Anlæg
2
-
2
31. aug 2019
13:00
AaB
2
FC Midtjylland
2
910720
31-08 2019
13:00 AGF Lyngby AGF's anlæg - Fredensvang
2
-
2
31. aug 2019
13:00
AGF
2
Lyngby
2
910722
31-08 2019
15:00 OB FC København OB-Ådalen
2
-
4
31. aug 2019
15:00
OB
2
FC København
4
910719
31-08 2019
15:15 Brøndby IF Esbjerg fB Brøndby Stadion
5
-
1
31. aug 2019
15:15
Brøndby IF
5
Esbjerg fB
1
910721
01-09 2019
15:30 Farum Boldklub SønderjyskE Farum Park
5
-
2
01. sep 2019
15:30
Farum Boldklub
5
SønderjyskE
2
910727
07-09 2019
11:30 Lyngby FC København Lyngby Stadion
2
-
1
07. sep 2019
11:30
Lyngby
2
FC København
1
910732
07-09 2019
12:00 FC Midtjylland OB Ikast FC Stadion Allé - Kunstbane 1
4
-
1
07. sep 2019
12:00
FC Midtjylland
4
OB
1
910729
07-09 2019
13:00 AaB Silkeborg IF AaB's Anlæg
3
-
2
07. sep 2019
13:00
AaB
3
Silkeborg IF
2
910728
07-09 2019
14:45 SønderjyskE Oversidder Haderslev Kunstgræsbane
07. sep 2019
14:45
SønderjyskE
Oversidder
910730
07-09 2019
15:15 Esbjerg fB AGF Esbjerg Idrætspark
2
-
4
07. sep 2019
15:15
Esbjerg fB
2
AGF
4
910736
14-09 2019
Oversidder Brøndby IF
14. sep 2019
Oversidder
Brøndby IF
910740
14-09 2019
12:30 Vejle B FC Midtjylland VB Parken
1
-
2
14. sep 2019
12:30
Vejle B
1
FC Midtjylland
2
910744
14-09 2019
12:30 SønderjyskE Silkeborg IF Haderslev Kunstgræsbane
3
-
1
14. sep 2019
12:30
SønderjyskE
3
Silkeborg IF
1
910745
14-09 2019
13:00 Esbjerg fB Randers Freja FC Esbjerg Kunstgræsbane
2
-
0
14. sep 2019
13:00
Esbjerg fB
2
Randers Freja FC
0
910741
14-09 2019
13:00 FC København AaB Kunst, KB, P. Bangs Vej
1
-
1
14. sep 2019
13:00
FC København
1
AaB
1
910742
14-09 2019
13:00 AGF Farum Boldklub AGF's anlæg - Fredensvang
0
-
1
14. sep 2019
13:00
AGF
0
Farum Boldklub
1
910743
14-09 2019
13:00 Lyngby OB Lyngby Stadion
2
-
2
14. sep 2019
13:00
Lyngby
2
OB
2
910751
21-09 2019
12:30 Vejle B AGF VB Parken
3
-
1
21. sep 2019
12:30
Vejle B
3
AGF
1
910768
21-09 2019
13:00 FC København Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
21. sep 2019
13:00
FC København
Oversidder
910747
21-09 2019
13:00 FC Midtjylland Farum Boldklub Ikast FC Stadion Allé - Kunstbane 1
1
-
3
21. sep 2019
13:00
FC Midtjylland
1
Farum Boldklub
3
910750
21-09 2019
13:00 AaB Esbjerg fB AaB's Anlæg
0
-
3
21. sep 2019
13:00
AaB
0
Esbjerg fB
3
910746
21-09 2019
15:00 OB Brøndby IF OB-Ådalen
1
-
1
21. sep 2019
15:00
OB
1
Brøndby IF
1
910749
21-09 2019
15:15 Randers Freja FC SønderjyskE Randers Stadion, kunstgræs
1
-
2
21. sep 2019
15:15
Randers Freja FC
1
SønderjyskE
2
910748
21-09 2019
15:30 Silkeborg IF Lyngby Søholt Idrætsanlæg
4
-
6
21. sep 2019
15:30
Silkeborg IF
4
Lyngby
6
910710
29-09 2019
14:00 SønderjyskE Brøndby IF Haderslev Kunstgræsbane
0
-
8
29. sep 2019
14:00
SønderjyskE
0
Brøndby IF
8
910769
05-10 2019
10:30 Brøndby IF FC København Brøndby Stadion
5
-
1
05. okt 2019
10:30
Brøndby IF
5
FC København
1
910778
05-10 2019
12:30 SønderjyskE OB Haderslev Kunstgræsbane
0
-
2
05. okt 2019
12:30
SønderjyskE
0
OB
2
910770
05-10 2019
12:45 Farum Boldklub Vejle B Farum Park
3
-
2
05. okt 2019
12:45
Farum Boldklub
3
Vejle B
2
910780
05-10 2019
13:00 AGF Randers Freja FC AGF's anlæg - Fredensvang
2
-
2
05. okt 2019
13:00
AGF
2
Randers Freja FC
2
910843
05-10 2019
13:00 AaB Oversidder AaB's Anlæg
05. okt 2019
13:00
AaB
Oversidder
910779
05-10 2019
13:20 Esbjerg fB Silkeborg IF Esbjerg Kunstgræsbane
2
-
3
05. okt 2019
13:20
Esbjerg fB
2
Silkeborg IF
3
910771
06-10 2019
13:00 Lyngby FC Midtjylland Lyngby Stadion
3
-
0
06. okt 2019
13:00
Lyngby
3
FC Midtjylland
0
910849
12-10 2019
Oversidder AGF
12. okt 2019
Oversidder
AGF
910848
12-10 2019
12:00 Vejle B Esbjerg fB VB Parken
6
-
1
12. okt 2019
12:00
Vejle B
6
Esbjerg fB
1
910938
12-10 2019
13:00 FC København FC Midtjylland Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
3
12. okt 2019
13:00
FC København
4
FC Midtjylland
3
910847
12-10 2019
14:45 SønderjyskE AaB Haderslev Kunstgræsbane
2
-
5
12. okt 2019
14:45
SønderjyskE
2
AaB
5
910844
12-10 2019
15:15 Brøndby IF Silkeborg IF Brøndby Stadion
2
-
3
12. okt 2019
15:15
Brøndby IF
2
Silkeborg IF
3
910846
12-10 2019
15:15 Lyngby Randers Freja FC Lyngby Stadion
1
-
2
12. okt 2019
15:15
Lyngby
1
Randers Freja FC
2
910845
12-10 2019
15:30 Farum Boldklub OB Farum Park
2
-
1
12. okt 2019
15:30
Farum Boldklub
2
OB
1
910939
on16-10 2019
12:30 Vejle B Brøndby IF VB Parken
0
-
0
16. okt 2019
12:30
Vejle B
0
Brøndby IF
0
910944
to17-10 2019
15:30 Silkeborg IF AGF Søholt Idrætsanlæg
1
-
2
17. okt 2019
15:30
Silkeborg IF
1
AGF
2
910941
19-10 2019
Oversidder Lyngby
19. okt 2019
Oversidder
Lyngby
910942
19-10 2019
12:00 FC Midtjylland SønderjyskE Ikast FC Stadion Allé - Kunstbane 1
4
-
3
19. okt 2019
12:00
FC Midtjylland
4
SønderjyskE
3
910940
19-10 2019
13:00 AaB Farum Boldklub AaB's Anlæg
2
-
2
19. okt 2019
13:00
AaB
2
Farum Boldklub
2
910945
19-10 2019
14:00 Randers Freja FC FC København Randers Stadion, kunstgræs
5
-
4
19. okt 2019
14:00
Randers Freja FC
5
FC København
4
910943
19-10 2019
15:00 OB Esbjerg fB OB-Ådalen
3
-
2
19. okt 2019
15:00
OB
3
Esbjerg fB
2
910947
26-10 2019
Oversidder Randers Freja FC
26. okt 2019
Oversidder
Randers Freja FC
910948
26-10 2019
13:00 FC København Vejle B Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
2
26. okt 2019
13:00
FC København
4
Vejle B
2
910949
26-10 2019
13:00 AGF AaB AGF's anlæg - Fredensvang
2
-
2
26. okt 2019
13:00
AGF
2
AaB
2
910952
26-10 2019
14:45 SønderjyskE Lyngby Haderslev Kunstgræsbane
0
-
1
26. okt 2019
14:45
SønderjyskE
0
Lyngby
1
910946
26-10 2019
15:15 Brøndby IF FC Midtjylland Brøndby Stadion
2
-
2
26. okt 2019
15:15
Brøndby IF
2
FC Midtjylland
2
910953
26-10 2019
15:30 Farum Boldklub Esbjerg fB Farum Park
5
-
0
26. okt 2019
15:30
Farum Boldklub
5
Esbjerg fB
0
910950
26-10 2019
15:30 Silkeborg IF OB Søholt Idrætsanlæg
3
-
6
26. okt 2019
15:30
Silkeborg IF
3
OB
6
911039
02-11 2019
11:30 Vejle B AaB VB Parken Gammel Kunst 1
1
-
1
02. nov 2019
11:30
Vejle B
1
AaB
1
910960
02-11 2019
12:00 FC Midtjylland Oversidder Ikast FC Stadion Allé - Kunstbane 1
02. nov 2019
12:00
FC Midtjylland
Oversidder
911040
02-11 2019
13:00 FC København Silkeborg IF Kunst, KB, P. Bangs Vej
8
-
0
02. nov 2019
13:00
FC København
8
Silkeborg IF
0
911042
02-11 2019
13:00 Farum Boldklub Lyngby Farum Park
2
-
1
02. nov 2019
13:00
Farum Boldklub
2
Lyngby
1
911041
02-11 2019
15:00 OB Randers Freja FC OB-Ådalen
5
-
1
02. nov 2019
15:00
OB
5
Randers Freja FC
1
910954
02-11 2019
15:15 Brøndby IF AGF Brøndby Stadion
3
-
2
02. nov 2019
15:15
Brøndby IF
3
AGF
2
911043
02-11 2019
16:15 Esbjerg fB SønderjyskE Esbjerg Kunstgræsbane
4
-
2
02. nov 2019
16:15
Esbjerg fB
4
SønderjyskE
2
911057
09-11 2019
Oversidder OB
09. nov 2019
Oversidder
OB
911055
09-11 2019
13:00 AGF FC Midtjylland AGF's anlæg - Fredensvang
1
-
4
09. nov 2019
13:00
AGF
1
FC Midtjylland
4
911044
09-11 2019
13:00 Brøndby IF Randers Freja FC Brøndby Stadion
0
-
0
09. nov 2019
13:00
Brøndby IF
0
Randers Freja FC
0
911053
09-11 2019
14:45 SønderjyskE Vejle B Haderslev Kunstgræsbane
0
-
5
09. nov 2019
14:45
SønderjyskE
0
Vejle B
5
911054
09-11 2019
16:15 Esbjerg fB FC København Esbjerg Kunstgræsbane
1
-
2
09. nov 2019
16:15
Esbjerg fB
1
FC København
2
911045
09-11 2019
17:00 Farum Boldklub Silkeborg IF Right to Dream Park
7
-
1
09. nov 2019
17:00
Farum Boldklub
7
Silkeborg IF
1
911046
09-11 2019
17:00 Lyngby AaB Lyngby Stadion
2
-
1
09. nov 2019
17:00
Lyngby
2
AaB
1
910718
17-11 2019
13:00 OB AaB OB-Ådalen
4
-
0
17. nov 2019
13:00
OB
4
AaB
0
910715
ti19-11 2019
14:00 FC København AGF Kunst, KB, P. Bangs Vej
5
-
2
19. nov 2019
14:00
FC København
5
AGF
2
910716
ti19-11 2019
18:00 FC Midtjylland Randers Freja FC Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
1
-
2
19. nov 2019
18:00
FC Midtjylland
1
Randers Freja FC
2
911062
23-11 2019
12:00 FC Midtjylland Esbjerg fB Ikast FC Stadion Allé - Kunstbane 1
8
-
4
23. nov 2019
12:00
FC Midtjylland
8
Esbjerg fB
4
911058
23-11 2019
13:00 AaB Brøndby IF AaB's Anlæg
0
-
2
23. nov 2019
13:00
AaB
0
Brøndby IF
2
911060
23-11 2019
13:00 Vejle B Lyngby VB Parken
5
-
5
23. nov 2019
13:00
Vejle B
5
Lyngby
5
911059
23-11 2019
14:00 Randers Freja FC Farum Boldklub Randers Stadion, kunstgræs
0
-
6
23. nov 2019
14:00
Randers Freja FC
0
Farum Boldklub
6
911063
23-11 2019
15:00 OB AGF OB-Ådalen
4
-
3
23. nov 2019
15:00
OB
4
AGF
3
911064
23-11 2019
15:30 Silkeborg IF Oversidder Søholt Idrætsanlæg
23. nov 2019
15:30
Silkeborg IF
Oversidder
911061
23-11 2019
17:00 SønderjyskE FC København Haderslev Kunstgræsbane
0
-
7
23. nov 2019
17:00
SønderjyskE
0
FC København
7
910684
07-12 2019
13:00 Brøndby IF Lyngby Brøndby Stadion
2
-
0
07. dec 2019
13:00
Brøndby IF
2
Lyngby
0
910735
22-02 2020
12:00 Randers Freja FC Vejle B Randers Stadion, kunstgræs
1
-
4
22. feb 2020
12:00
Randers Freja FC
1
Vejle B
4
911065
29-02 2020
Oversidder Farum Boldklub
29. feb 2020
Oversidder
Farum Boldklub
911071
29-02 2020
13:00 AaB OB AaB's Anlæg
2
-
1
29. feb 2020
13:00
AaB
2
OB
1
911067
29-02 2020
13:00 Esbjerg fB Lyngby Bramming GI-E Kunstgræsbane
0
-
2
29. feb 2020
13:00
Esbjerg fB
0
Lyngby
2
911068
29-02 2020
13:00 AGF FC København AGF's anlæg - Fredensvang
2
-
5
29. feb 2020
13:00
AGF
2
FC København
5
911069
29-02 2020
14:00 Randers Freja FC FC Midtjylland Randers Stadion, kunstgræs
2
-
2
29. feb 2020
14:00
Randers Freja FC
2
FC Midtjylland
2
911066
29-02 2020
15:15 Brøndby IF SønderjyskE Brøndby Stadion
3
-
3
29. feb 2020
15:15
Brøndby IF
3
SønderjyskE
3
911076
07-03 2020
12:00 FC Midtjylland AaB Ikast FC Stadion Allé - Kunstbane 1
1
-
0
07. mar 2020
12:00
FC Midtjylland
1
AaB
0
911078
07-03 2020
12:30 Vejle B Oversidder VB Parken
07. mar 2020
12:30
Vejle B
Oversidder
911077
07-03 2020
13:00 Silkeborg IF Randers Freja FC Søholt Idrætsanlæg
1
-
6
07. mar 2020
13:00
Silkeborg IF
1
Randers Freja FC
6
911072
07-03 2020
16:15 Esbjerg fB Brøndby IF Esbjerg Kunstgræsbane
2
-
5
07. mar 2020
16:15
Esbjerg fB
2
Brøndby IF
5
911073
07-03 2020
16:30 Lyngby AGF Lyngby Stadion
2
-
4
07. mar 2020
16:30
Lyngby
2
AGF
4
911074
07-03 2020
17:00 SønderjyskE Farum Boldklub Haderslev Kunstgræsbane
0
-
3
07. mar 2020
17:00
SønderjyskE
0
Farum Boldklub
3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Dansk Boldspil-Union på mail eller på tlf: 4326 2222
Turneringen blev suspenderet den 14. marts 2020 på grund af COVID-19

Log ind