MENU

Serie 5, P18/21 Efterår, P22 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
230437 fr
16-08 2019
Kl. 18:30
Heimdal 5 KB 4 Fælledparken
3 - 3
230438
18-08 2019
Kl. 11:45
FA 2000 9 Skjold 14 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 2
230441
18-08 2019
Kl. 13:30
Oversidder FB 17
230440
18-08 2019
Kl. 15:15
Vestia 5 HIK 4 Kunst, Bavnehøj IA
17 - 0
230443
ma
26-08 2019
Kl. 20:15
HIK 4 Heimdal 5 Gentofte Sportspark Opv. kunst
0 - 10
230442
ma
26-08 2019
Kl. 21:00
FB 17 Vestia 5 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 8
230446 on
28-08 2019
Kl. 18:45
Fremad Valby 8 Oversidder Valby IP, tribunen
230444 on
28-08 2019
Kl. 20:30
KB 4 FA 2000 9 Kunst, KB, P. Bangs Vej
UHT

Udehold taberdømt

230445 to
29-08 2019
Kl. 18:00
Skjold 14 B 1903 6 Kunst, Ryparken
3 - 2
230447
to
29-08 2019
Kl. 20:30
Vestia 5 Heimdal 5 Kunst, Bavnehøj IA
5 - 1
230448
01-09 2019
Kl. 11:45
B 1903 6 KB 4 B1903
5 - 6
230450
01-09 2019
Kl. 11:45
FA 2000 9 HIK 4 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

230449
01-09 2019
Kl. 13:30
Oversidder Skjold 14
230451 ma
02-09 2019
Kl. 18:00
Fremad Valby 8 FB 17 Valby IP, tribunen
0 - 2
230452
08-09 2019
Kl. 09:30
FB 17 Heimdal 5 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
230454
08-09 2019
Kl. 11:45
Skjold 14 Fremad Valby 8 Fælledparken
2 - 2
230456
08-09 2019
Kl. 13:30
KB 4 Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
230455
08-09 2019
Kl. 14:00
HIK 4 B 1903 6 Kunst, HIK
HHT

Hjemmehold taberdømt

230453
08-09 2019
Kl. 15:15
Vestia 5 FA 2000 9 Kunst, Bavnehøj IA
4 - 2
230458
15-09 2019
Kl. 11:45
Fremad Valby 8 KB 4 Valby IP, tribunen
3 - 6
230459
15-09 2019
Kl. 11:45
FA 2000 9 Heimdal 5 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 1
230867
15-09 2019
Kl. 11:45
Skjold 14 FB 17 Fælledparken
0 - 2
230457
15-09 2019
Kl. 13:30
B 1903 6 Vestia 5 B1903
7 - 12
230460
15-09 2019
Kl. 13:30
Oversidder HIK 4
UHT

Udehold taberdømt

231244 ti
17-09 2019
Kl. 20:30
FB 17 FA 2000 9 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 7
231246 to
19-09 2019
Kl. 21:00
Heimdal 5 B 1903 6 Kunst, Ryparken
2 - 2
231245
22-09 2019
Kl. 13:30
HIK 4 Fremad Valby 8 Kunst, HIK
HHT

Hjemmehold taberdømt

231247
22-09 2019
Kl. 15:15
Vestia 5 Oversidder Kunst, Bavnehøj IA
231243
29-09 2019
Kl. 12:00
KB 4 Skjold 14 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2 - 2
230439 ma
30-09 2019
Kl. 20:30
Fremad Valby 8 B 1903 6 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 5
231248
06-10 2019
Kl. 11:45
Fremad Valby 8 Vestia 5 Valby IP, tribunen
0 - 6
231250
06-10 2019
Kl. 11:45
B 1903 6 FA 2000 9 B1903
0 - 18
231251
06-10 2019
Kl. 11:45
Skjold 14 HIK 4 Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

231252
06-10 2019
Kl. 11:45
KB 4 FB 17 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3 - 1
231249
06-10 2019
Kl. 13:30
Oversidder Heimdal 5
231255 ti
08-10 2019
Kl. 20:45
Fremad Valby 8 Heimdal 5 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 3
231257
13-10 2019
Kl. 11:45
FA 2000 9 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
231253
13-10 2019
Kl. 13:30
HIK 4 KB 4 Kunst, HIK
HHT

Hjemmehold taberdømt

231256
13-10 2019
Kl. 13:30
B 1903 6 FB 17 B1903
HHT

Hjemmehold taberdømt

231254
13-10 2019
Kl. 15:15
Vestia 5 Skjold 14 Kunst, Bavnehøj IA
3 - 0
231260 ma
21-10 2019
Kl. 21:00
Skjold 14 Heimdal 5 Kunst, Ryparken
3 - 1
231258
26-10 2019
Kl. 15:00
KB 4 Vestia 5 Kunst, KB, P. Bangs Vej
0 - 4
231261
26-10 2019
Kl. 15:00
Fremad Valby 8 FA 2000 9 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 11
231262
26-10 2019
Kl. 15:00
FB 17 HIK 4 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

231263
26-10 2019
Kl. 15:00
Oversidder B 1903 6
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København påmail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 10 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de fire puljer rykker op i Serie 4, pulje 13 - 16 2020 forår.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Ingen.

Log ind