MENU

Sydbank Pokalen 2020 (2020) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
705171 1 ti
30-06 2020
Kl. 18:00
Copenfalster FF (S4) Bk. Sommersol (S4) Lersøparken
UHT

Udehold taberdømt

705174
1 ti
30-06 2020
Kl. 18:00
Bk. Heimdal (S3) Bk. Skjold (KS) Kunst, Fælledparken
1 - 4
705181
1 ti
30-06 2020
Kl. 18:00
Bk. Olympia 1921 (S4) Bk. Vestia (S3) Sundby Idrætspark
4 - 1
705184 1 ti
30-06 2020
Kl. 18:00
Dankurd IF (S5) Amalie (S3) Valby IP, Gl. Afdeling
UMH
705178 1 ti
30-06 2020
Kl. 18:00
Egedal Boldklub (S4) VLI (S2) Gentofte Sportspark
0 - 1
705179
1 ti
30-06 2020
Kl. 20:00
Pan Fodbold (S5) RPIF (S5) Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 2
705175 1 ti
30-06 2020
Kl. 20:00
FC Ludo (S3) Jægersborg Bk. (S1) Kunst, Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

705177 1 ti
30-06 2020
Kl. 20:00
FC Siv (S5) FC Sunshine (S4) Kunst, Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

705172 1 on
01-07 2020
Kl. 18:00
Sundby KFUM (S5) Østerbro IF (S1) Kløvermarken
0 - 7
705173
1 on
01-07 2020
Kl. 18:00
FC ESPM (S4) B.1960 (S3) Valby IP, Gl. Afdeling
6 - 1
705186 1 on
01-07 2020
Kl. 18:00
Amager FF (S2) FK Prespa (S1) Kunst, John Tranums Alle
1 - 6
705183 1 on
01-07 2020
Kl. 19:00
F.C. Babylon (S4) Nørrebro United (S2) Kunst, Mimersparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

705180
1 on
01-07 2020
Kl. 20:00
Hajduk SPuL (S5) Rødovre (S2) Kunst, Ryparken
0 - 7
705185 1 on
01-07 2020
Kl. 20:15
Amandas Sønner (S5) Copenhagen Celtic (S5) Kunstbane 2, Kløvermarken
1 - 4
705176 1 on
01-07 2020
Kl. 21:00
Argon FK (S5) Bispebjerg Bk. (S1) Kunst, Ryparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

705182 1 to
02-07 2020
Kl. 20:00
Copenhagen Calcio (S3) IF Føroyar (S1) Kunst, Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

994997
2 on
29-07 2020
Kl. 18:30
Sundby Bk. Fr.holm Sydhavnen Sundby/Kløvermarken
1 - 2
996168 2 ma
03-08 2020
Kl. 18:00
Olympiakos København Husum Bk. Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 6
996171
2 ma
03-08 2020
Kl. 18:00
Uganda Danish Cranes Valby Bk. (S3) Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
994982
2 ti
04-08 2020
Kl. 18:00
KFB FC Nordhavn Kløvermarken
0 - 2
995023 2 ti
04-08 2020
Kl. 18:00
Sporting 43 Bk. Hekla Kløvermarken
2 - 3
996166
2 ti
04-08 2020
Kl. 18:00
CIK Jægersborg Bk. (S1) Kløvermarken
1 - 7
996169 2 ti
04-08 2020
Kl. 18:00
Copenhagen Calcio (S3) Bk. Stefan Kunst, Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

996199 2 ti
04-08 2020
Kl. 18:00
Dankurd IF (S5) PI Fodbold (KS) Valby IP, Gl. Afdeling
0 - 10
994999 2 ti
04-08 2020
Kl. 18:30
Bk. Olympia 1921 (S4) Real l' Hôpital Sundby Idrætspark
1 - 3
994976
2 ti
04-08 2020
Kl. 18:30
Bk. Pioneren Sønderbro Fight (S2) Vigerslevparken
2 - 3
994986
2 ti
04-08 2020
Kl. 19:30
FC Ryparken Bk. Hellas Kunst, Ryparken
0 - 9
994998 2 ti
04-08 2020
Kl. 20:00
Nøddealliancen HB Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 0
994980
2 on
05-08 2020
Kl. 18:00
FC Culpa FC Randoms (S2) Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 7
996200
2 on
05-08 2020
Kl. 18:00
Pan Fodbold (S5) FC Græsrødderne (KS) Valby IP, Gl. Afdeling
0 - 13
995021 2 on
05-08 2020
Kl. 18:00
ØKF Kastrup Bk Kløvermarken
3 - 2
994973 2 on
05-08 2020
Kl. 18:30
Copenfalster FF (S4) Sunred Beach FC Lersøparken
3 - 0
994981 2 on
05-08 2020
Kl. 19:00
VLI (S2) FB Frederiksberg IP, kunst
1 - 7
994984
2 on
05-08 2020
Kl. 19:00
Nørrebro FF Dragør Bk. (KS) Kunst, Mimersparken
0 - 3
994977 2 on
05-08 2020
Kl. 20:00
Rikken FC (S4) Rødovre (S2) Kunst, Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

996167 2 on
05-08 2020
Kl. 22:00
Oversidder Vigerslev Bk.
996170
2 to
06-08 2020
Kl. 18:00
NFC SC Amager Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 4
994975 2 to
06-08 2020
Kl. 18:00
FC Nyhavn CSC (S1) Kløvermarken
1 - 2
994983
2 to
06-08 2020
Kl. 18:30
BK Fix Bk. Skjold (KS) Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
1 - 4
994985 2 to
06-08 2020
Kl. 18:30
Nørrebro United (S2) Bispebjerg Bk. (S1) Kunst, Mimersparken
0 - 4
994996 2 to
06-08 2020
Kl. 18:30
FC Sunshine (S4) FC Sunshine Kløvermarken
HHT

Hjemmehold taberdømt

995022 2 to
06-08 2020
Kl. 19:00
FK Prespa (S1) Østerbro IF (S1) Kunst, Ryparken
1 - 3
994987
2 to
06-08 2020
Kl. 20:00
Copenhagen Celtic (S5) FC ESPM (S4) Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 3
996198 2 to
06-08 2020
Kl. 21:00
FC Silenus CBS Sport Kunst, Ryparken
0 - 7
994979 2 fr
07-08 2020
Kl. 18:30
Bk. Viktoria (S1) FC Udfordringen Kunst, Fælledparken
5 - 3
905950
3 ma
10-08 2020
Kl. 20:00
Nøddealliancen FC Randoms (S2) Kunst, Valby IP, tribunen
7 - 8
905953
3 ti
11-08 2020
Kl. 18:00
Rødovre (S2) Vigerslev Bk. Rødovre Stadion
8 - 0
905956 3 ti
11-08 2020
Kl. 18:00
FC Sunshine Dragør Bk. (KS) Kløvermarken
1 - 2
905940 3 ti
11-08 2020
Kl. 18:00
Bk. Hellas B 1908 (DS) Engdraget
0 - 3
905942
3 ti
11-08 2020
Kl. 18:00
Fremad Valby (DS) FC Nordhavn Valby IP, Opvisningsbanen
8 - 1
905943 3 ti
11-08 2020
Kl. 18:00
Bk. Stefan GVI (DS) Rådvadsvej
0 - 10
905944 3 ti
11-08 2020
Kl. 18:30
Bk. Hekla KFUM (DS) Hekla Park
0 - 4
905957
3 ti
11-08 2020
Kl. 18:30
Jægersborg Bk. (S1) PI Fodbold (KS) Jægersborg
1 - 2
905954
3 ti
11-08 2020
Kl. 18:30
Fr.holm Sydhavnen Bk. Skjold (KS) Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 4
905946
3 ti
11-08 2020
Kl. 19:00
Bispebjerg Bk. (S1) Tårnby FF Lersøparken
5 - 3
905952
3 ti
11-08 2020
Kl. 20:00
Østerbro IF (S1) FC Græsrødderne (KS) Kunst, Fælledparken
0 - 2
905947
3 on
12-08 2020
Kl. 18:00
Copenfalster FF (S4) Valby Bk. (S3) Lersøparken
0 - 3
905951
3 on
12-08 2020
Kl. 18:00
Sønderbro Fight (S2) ØKF Kløvermarken
3 - 2
905955
3 on
12-08 2020
Kl. 18:00
SC Amager Bk. Viktoria (S1) Kløvermarken
1 - 3
905949
3 on
12-08 2020
Kl. 18:30
Real l' Hôpital FC ESPM (S4) Kløvermarken
0 - 4
905945 3 on
12-08 2020
Kl. 19:00
FB Union (DS) Frederiksberg IP, kunst
0 - 4
905941 3 to
13-08 2020
Kl. 19:15
CBS Sport AB Tårnby (2. div) Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 6
905948
3 ma
17-08 2020
Kl. 18:00
CSC (S1) Husum Bk. Kløvermarken
3 - 2
920537 4 ti
25-08 2020
Kl. 18:00
Fremad Valby (DS) KFUM (DS) Valby IP, Stadion
0 - 1
920542 4 ti
25-08 2020
Kl. 18:00
Sønderbro Fight (S2) Bispebjerg Bk. (S1) Kløvermarken
2 - 3
920538
4 ti
25-08 2020
Kl. 19:30
Bk. Skjold (KS) PI Fodbold (KS) Kunst, Fælledparken
3 - 0
920540
4 ti
25-08 2020
Kl. 20:00
Valby Bk. (S3) FC Græsrødderne (KS) Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 4
920541
4 on
26-08 2020
Kl. 18:00
Union (DS) AB Tårnby (2. div) Kunst, Genforeningspladsen
2 - 1
920692
4 on
26-08 2020
Kl. 18:00
FC ESPM (S4) CSC (S1) Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 1
920536
4 on
26-08 2020
Kl. 18:00
Rødovre (S2) Bk. Viktoria (S1) Rødovre Stadion. Opvisn.
3 - 2
920543
4 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Dragør Bk. (KS) GVI (DS) Dragør Bk
2 - 4
920539 4 on
26-08 2020
Kl. 20:00
FC Randoms (S2) B 1908 (DS) Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 
Runderne afvikles således:

1. runde - 29. - 2. juli 2020 (uge 27)
2. runde - 3. - 9. august 2020 (uge 32)
3. runde - 10. - 13. august 2020 (uge 33)
4. runde - 24. - 27. august 2020 (uge 35)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde. Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane - dog kan hold uden egen hjemmebane ikke påregne at spille "hjemme".

Der er forlænget spilletid og evt. straffespark i tilfælde, hvor stillingen er uafgjort efter ordinær spilletid i henhold til DBUs propositioner for DBU Pokalen § 5.6.

Klubber fra Danmarksserien indtræder i pokalturneringens runde 3.
DBU København skal levere 9 hold til DBU

Log ind