MENU

Sydbank Pokalen 2020 //

Seneste resultater

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Resultat
705171 1 ti
30-06 2020
Kl. 18:00
Copenfalster FF (S4) Bk. Sommersol (S4)
UHT

Udehold taberdømt

705174
1 ti
30-06 2020
Kl. 18:00
Bk. Heimdal (S3) Bk. Skjold (KS)
1 - 4
705178 1 ti
30-06 2020
Kl. 18:00
Egedal Boldklub (S4) VLI (S2)
0 - 1
705181
1 ti
30-06 2020
Kl. 18:00
Bk. Olympia 1921 (S4) Bk. Vestia (S3)
4 - 1
705184 1 ti
30-06 2020
Kl. 18:00
Dankurd IF (S5) Amalie (S3)
UMH
705175 1 ti
30-06 2020
Kl. 20:00
FC Ludo (S3) Jægersborg Bk. (S1)
HHT

Hjemmehold taberdømt

705177 1 ti
30-06 2020
Kl. 20:00
FC Siv (S5) FC Sunshine (S4)
HHT

Hjemmehold taberdømt

705179
1 ti
30-06 2020
Kl. 20:00
Pan Fodbold (S5) RPIF (S5)
3 - 2
705172 1 on
01-07 2020
Kl. 18:00
Sundby KFUM (S5) Østerbro IF (S1)
0 - 7
705173 1 on
01-07 2020
Kl. 18:00
FC ESPM (S4) B.1960 (S3)
6 - 1
705186 1 on
01-07 2020
Kl. 18:00
Amager FF (S2) FK Prespa (S1)
1 - 6
705183 1 on
01-07 2020
Kl. 19:00
F.C. Babylon (S4) Nørrebro United (S2)
HHT

Hjemmehold taberdømt

705180
1 on
01-07 2020
Kl. 20:00
Hajduk SPuL (S5) Rødovre (S2)
0 - 7
705185 1 on
01-07 2020
Kl. 20:15
Amandas Sønner (S5) Copenhagen Celtic (S5)
1 - 4
705176 1 on
01-07 2020
Kl. 21:00
Argon FK (S5) Bispebjerg Bk. (S1)
HHT

Hjemmehold taberdømt

705182 1 to
02-07 2020
Kl. 20:00
Copenhagen Calcio (S3) IF Føroyar (S1)
UHT

Udehold taberdømt

Stilling

K V U T Score P

Kommende kampe

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Resultat
994997 2 on
29-07 2020
Kl. 18:30
Sundby Bk. Fr.holm Sydhavnen
996168 2 ma
03-08 2020
Kl. 18:00
Olympiakos København Husum Bk.
996171 2 ma
03-08 2020
Kl. 18:00
Uganda Danish Cranes Valby Bk.
994982 2 ti
04-08 2020
Kl. 18:00
KFB FC Nordhavn
995023 2 ti
04-08 2020
Kl. 18:00
Sporting 43 Bk. Hekla
996166 2 ti
04-08 2020
Kl. 18:00
CIK Jægersborg Bk. (S1)
996169 2 ti
04-08 2020
Kl. 18:00
Copenhagen Calcio (S3) Bk. Stefan
996199 2 ti
04-08 2020
Kl. 18:00
Dankurd IF (S5) PI Fodbold
994976 2 ti
04-08 2020
Kl. 18:30
Bk. Pioneren Sønderbro Fight
994999 2 ti
04-08 2020
Kl. 18:30
Bk. Olympia 1921 (S4) Real l' Hôpital
994986 2 ti
04-08 2020
Kl. 19:30
FC Ryparken Bk. Hellas
994998 2 ti
04-08 2020
Kl. 20:00
Nøddealliancen HB
994980 2 on
05-08 2020
Kl. 18:00
FC Culpa FC Randoms
995021 2 on
05-08 2020
Kl. 18:00
ØKF Kastrup Bk
996200 2 on
05-08 2020
Kl. 18:00
Pan Fodbold (S5) FC Græsrødderne
994973 2 on
05-08 2020
Kl. 18:30
Copenfalster FF (S4) Sunred Beach FC
994981 2 on
05-08 2020
Kl. 19:00
VLI (S2) FB
994984 2 on
05-08 2020
Kl. 19:30
Nørrebro FF Dragør Bk.
994977 2 on
05-08 2020
Kl. 20:00
Rikken FC (S4) Rødovre (S2)
996167 2 on
05-08 2020
Kl. 22:00
Oversidder Vigerslev Bk.
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København påmail eller på tlf: 3927 7144
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 
Runderne afvikles således:

1. runde - 29. - 2. juli 2020 (uge 27)
2. runde - 3. - 9. august 2020 (uge 32)
3. runde - 10. - 13. august 2020 (uge 33)
4. runde - 24. - 27. august 2020 (uge 35)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde. Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane - dog kan hold uden egen hjemmebane ikke påregne at spille "hjemme".

Der er forlænget spilletid og evt. straffespark i tilfælde, hvor stillingen er uafgjort efter ordinær spilletid i henhold til DBUs propositioner for DBU Pokalen § 5.6.

Klubber fra Danmarksserien indtræder i pokalturneringens runde 3.
DBU København skal levere 9 hold til DBU

Log ind