MENU

U17 Drenge Liga 2 / Træningskamp //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Arrangør
226029 on
10-06 2020
Kl. 18:30
Løgstør IF Støvring IF Løgstør Stadion-Sparekassen Danmark Løgstør IF
446826 fr
12-06 2020
Kl. 18:30
Bagterp Aalborg KFUM Bagterp Idrætsanlæg Bagterp IF
433423
14-06 2020
Kl. 12:00
Jetsmark IF Hjørring IF Sparekassen Danmark Arena (Pandrup) Jetsmark IF
435282 ti
16-06 2020
Kl. 18:30
HEI ASA, Aarhus Invita Park Kunstgræs, Skæring HEI
446774 to
18-06 2020
Kl. 18:00
Lystrup IF Lystrup IF Lystrup Idrætsanlæg
ANN

Kampen annulleret

Lystrup IF
558536
20-06 2020
Kl. 15:00
FC Skanderborg IF Lyseng Fælleden kunstgræsbane FC Skanderborg
569415 ti
23-06 2020
Kl. 17:30
HEI BMI Invita Park Kunstgræs, Skæring HEI
444985 ti
23-06 2020
Kl. 18:30
Ikast Football Club Holstebro B Ikast FC Stadion Allé - Kunstbane 1 Ikast Football Club
433470 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Fredericia KFUM Næsby BK Madsby Enge
ANN

Kampen annulleret

Fredericia fF
569397
27-06 2020
Kl. 12:00
Bagterp IF Thisted FC Bagterp Idrætsanlæg Bagterp IF
569398
28-06 2020
Kl. 12:00
SGI/SSK Haderslev FK Guldager Idrætscenter Sædding/G IF
804108
08-08 2020
Kl. 11:00
Bramming B Rødding IF Skjern Bank Arena, Bramming Bramming B
785159
09-08 2020
Kl. 10:00
Stensballe IK Hovedgård IF Stensballe Hallen Stensballe IK
170937
06-09 2020
Kl. 16:00
Tjæreborg/Bramming U13 Dr. Liga 2 SGI/SSK Tjæreborg IF's Anlæg
ANN

Kampen annulleret

Tjæreborg IF
365390 ti
15-09 2020
Kl. 17:30
Hjerting IF U13 Dr. 11:11 Hjerting IF BDO Arena Hjertinghus Hjerting IF
461900 to
17-09 2020
Kl. 18:30
Fredericia KFUM, U-13, 11-mands Middelfart, U-13, 11-mands KFUM Parken Fredericia KFUM
239609 ti
29-09 2020
Kl. 17:00
Hjerting IF Esbjerg fB BDO Arena Hjertinghus Hjerting IF
329020 ti
06-10 2020
Kl. 18:00
Vejle Boldklub Horsens fS VB Parken Gammel Kunst 1 Vejle B
692307
18-10 2020
Kl. 10:00
Vejle Boldklub FC Skanderborg VB Parken
ANN

Kampen annulleret

Vejle B
901253
18-10 2020
Kl. 10:30
Lystrup IF ASA, Aarhus Lystrup Idrætsanlæg Lystrup IF
642364 ti
27-10 2020
Kl. 18:00
Hjørring IF U13 drenge liga 2 Vejgaard 11-mands Bagterp Idrætsanlæg Hjørring IF
851579 to
29-10 2020
Kl. 17:20
Hjerting IF Esbjerg fB BDO Arena Hjertinghus Hjerting IF
764905
07-11 2020
Kl. 11:30
Viborg SDRM 11 Mands Aalborg KFUM Kunstgræs Liseborg Viborg Sdrm. IK
748105 on
11-11 2020
Kl. 18:00
Vejle B Lunderskov B VB Parken Gammel Kunst 1 Vejle B
851461
21-11 2020
Kl. 12:30
Løgstrup G&IF Hjørring IF Stoholm Fritids- og Kulturcenter
ANN

Kampen annulleret

Løgstrup G&IF
539063 on
25-11 2020
Kl. 17:30
Jetsmark U13 liga 2 Gug 11 mands Kunstgræsbanen Jetsmark
UDS

Kampen udsat

Jetsmark IF
144816 on
25-11 2020
Kl. 18:00
Vejle Boldklub Horsens fS VB Parken Gammel Kunst 1 Vejle B
457631
28-11 2020
Kl. 13:20
RKG U13 drenge 11 mands Vejgaard Nibe B Kunstgræs RKG Fodbold
201595
29-11 2020
Kl. 09:30
Esbjerg fB Bramming Boldklub Synshallen Arena, kunstgræs Esbjerg fB
922041
29-11 2020
Kl. 12:00
FC Horsens Ukendt modstander Designa Kunstgræs 1 FC Horsens
410928 fr
04-12 2020
Kl. 18:30
Hjørring U13 drenge 11 mands Vejgaard Hjørring Kunstgræsbane Hjørring IF
829552
06-12 2020
Kl. 11:00
Engum UI Vejle B Engum Kunstgræs Engum UI
558640 ti
08-12 2020
Kl. 18:00
Esbjerg fB Bramming B Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7) Esbjerg fB
765750
12-12 2020
Kl. 10:00
Vejle Boldklub Stensballe IK VB Parken Gammel Kunst 1
ANN

Kampen annulleret

Vejle B
194060
12-12 2020
Kl. 10:30
Hjørring IF U13 2B 11 mands Aalborg KFUM Hjørring Kunstgræsbane
ANN

Kampen annulleret

Hjørring IF
166590
12-12 2020
Kl. 11:00
Bramming B Hjerting IF Bramming GI-E Kunstgræsbane Bramming B
766358
12-12 2020
Kl. 11:00
Ammitsbøl/Egtved FC Kolding Nord Egtved Kunstgræs
ANN

Kampen annulleret

Egtved IF
922400
12-12 2020
Kl. 12:00
Tjørring IF Bording IF Hessel Arena Kunstgræs 1
ANN

Kampen annulleret

Tjørring IF
194061
12-12 2020
Kl. 12:00
Hjørring IF U13 liga 2A 11 mands Aalborg KFUM Hjørring Kunstgræsbane
ANN

Kampen annulleret

Hjørring IF
748108
13-12 2020
Kl. 11:00
FC Skanderborg Vejle Boldklub Fælleden kunstgræsbane
ANN

Kampen annulleret

FC Skanderborg
350189
19-12 2020
Kl. 11:00
Vejle Boldklub Lunderskov Boldklub VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane)
ANN

Kampen annulleret

Vejle B
910529
20-12 2020
Kl. 14:45
Varde IF Bramdrupdam GIF Sydbank Stadion, Kunstgræs
ANN

Kampen annulleret

Varde IF
597763
23-01 2021
Kl. 14:25
Grundfør UI HEI Vibe Arena Favrskovbanen ( Kunstgræsbane)
ANN

Kampen annulleret

Grundfør UI
384549
31-01 2021
Kl. 15:00
Skive IK Lemvig GF Egeris Kunstgræsbane (Bane 8)
ANN

Kampen annulleret

Skive IK
597793
13-02 2021
Kl. 11:45
Aalborg Freja Hjørring IF Frejaparken
ANN

Kampen annulleret

Aalborg Freja
940515
14-02 2021
Kl. 13:00
Skive IK Stoholm IF Egeris Kunstgræsbane (Bane 7)
ANN

Kampen annulleret

Skive IK
450368
20-03 2021
Kl. 15:00
Thisted FC Viborg FF Thisted Kunstgræsbane Thisted FC
274474 ti
23-03 2021
Kl. 17:45
Ammitsbøl/Egtved MG & BK Egtved Kunstgræs Egtved IF
170194 on
24-03 2021
Kl. 17:40
RIF-RSU FS Holstebro Ringkøbing Kunstgræsbane Ringkøbing IF
173315 fr
26-03 2021
Kl. 18:15
Vinding SF Gauerslund IF Vinding Kunstgræsbane Vinding SF
167241
27-03 2021
Kl. 15:15
Støvring IF Fodbold Storvorde/Sejlflod B Støvring Kunstgræsbane Støvring IF Fodbold
200248 on
31-03 2021
Kl. 18:00
Kolding IF, U-13 Lunderskov B Metropolis Arena (kunst) Kolding IF
208565 to
01-04 2021
Kl. 10:30
Ringkøbing IF Varde IF Ringkøbing Kunstgræsbane Ringkøbing IF
918441
04-04 2021
Kl. 15:00
Hobro U13 drenge Løgstrup DS Arena Hobro IK
260646 to
29-04 2021
Kl. 17:30
Erritsø GIF Sanderum BK EIC - Erritsø Idrætscenter Erritsø GIF
260473 fr
30-04 2021
Kl. 18:15
Hobro IK Arden IF DS Arena Hobro IK
261661
08-05 2021
Kl. 10:30
Erritsø GIF Boldklubben Marienlyst EIC - Erritsø Idrætscenter Erritsø GIF
260803
29-05 2021
Kl. 10:30
Erritsø GIF Dalum IF Erritsø Stadion Erritsø GIF
987461 fr
25-06 2021
Kl. 17:00
Ammitsbøl U13 drenge Aalborg KFUM Vrå Stadion Ammitsbøl Fodbold
137373
26-06 2021
Kl. 10:30
Ammitsbøl Egtved U13 drenge Hjørring FK Vrå Stadion Ammitsbøl/Egtved
714657
26-06 2021
Kl. 13:00
Stensballe IK Hareskov IF Stensballe Hallen
ANN

Kampen annulleret

Stensballe IK
936798
07-08 2021
Kl. 10:30
Erritsø GIF Haderslev FK EIC - Erritsø Idrætscenter Erritsø GIF
565672
07-08 2021
Kl. 11:30
Ikast FC Løsning IF Ikast FC Stadion Allé Ikast Football Club
847721
14-08 2021
Kl. 13:00
Vildbjerg SF FC Skanderborg Vildbjerg Sports- & Kulturcenter Vildbjerg SF
278751 on
08-09 2021
Kl. 18:30
Thisted FC - Holstebro B 11 mands Lerpytter Anlæg Thisted FC
996023 to
16-09 2021
Kl. 18:00
Sønderborg Boldklub DGF Flensborg SwipBox Arena - Sundsmarkcentret
Sønderborg Boldklub
862457 to
30-09 2021
Kl. 19:00
Sønderborg Boldklub, U-13, 11-mands, tr.kamp Tønder U-13, tr.kamp, 11:11 Kunstgræsbane ved Sundsmarkcentret Sønderborg Boldklub
235139
02-10 2021
Kl. 11:00
FC Sønderborg Erritsø GIF Sønderborg Stadion Dybbøl IU
555869 on
17-11 2021
Kl. 19:00
Sejs Svejbæk IF FS Holstebro Sejs Kunstgræs 11-mands Sejs Svejbæk IF
712280
21-11 2021
Kl. 11:00
Skive IK Randers Freja Egeris Kunstgræsbane (Bane 8)
ANN

Kampen annulleret

Skive IK
753611
21-11 2021
Kl. 13:00
Herning Fremad Varde IF Herning Fremad's Kunstgræsbane 2 Herning Fremad
420667 on
24-11 2021
Kl. 19:00
Sejs Svejbæk IF FS Holstebro Sejs Kunstgræs 11-mands Sejs Svejbæk IF
349197
27-11 2021
Kl. 13:00
Skive IK Hammel GF Egeris Kunstgræsbane (Bane 7)
Skive IK
338765
04-12 2021
Kl. 12:00
Løgum IF Esbjerg fB Løgumkloster Kunstgræsbane Løgum IF
574949 on
08-12 2021
Kl. 17:45
Esbjerg fB SGI/SSK Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7) Esbjerg fB
801600
11-12 2021
Kl. 11:00
FC Skanderborg Stavtrup IF Fælleden kunstgræsbane FC Skanderborg
593716
11-12 2021
Kl. 12:00
FC Sønderborg Egen/Midtals Linak Arena Kunstgræsbane Dybbøl IU
339313
11-12 2021
Kl. 14:30
Herning Fremad Holstebro B Herning Fremad's Kunstgræsbane 2
UDS

Kampen udsat

Herning Fremad
406931
18-12 2021
Kl. 10:30
Vinding SF Vinding SF Vinding Kunstgræsbane Vinding SF
329444
18-12 2021
Kl. 11:00
FC Skanderborg Stavtrup IF Fælleden kunstgræsbane FC Skanderborg
575239
08-01 2022
Kl. 13:00
Haderslev FK Haderslev FK Haderslev Kunstgræsbane Haderslev FK
881802
15-01 2022
Kl. 10:30
FC Skanderborg Hatting-Torsted Fodbold Fælleden kunstgræsbane FC Skanderborg
375432
15-01 2022
Kl. 11:45
FC Skanderborg Hatting-Torsted Fodbold Fælleden kunstgræsbane FC Skanderborg
819568
15-01 2022
Kl. 13:00
Sejs Svejbæk IF Eastside Viborg Sejs Kunstgræs 11-mands Sejs Svejbæk IF
409341
16-01 2022
Kl. 13:00
Stavtrup IF Fodbold HOG Hinnerup AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs Stavtrup IF Fodbold
710509
22-01 2022
Kl. 10:30
FS Holstebro - Thisted FC U13 Drenge Mejrup Kunstgræsbane Holstebro B
371909
29-01 2022
Kl. 10:45
FS Holstebro - Sejs/Svejbæk U13 Drenge træningskamp Idrætscenter Vest Holstebro B
484479
29-01 2022
Kl. 11:00
Hjørring IF U13 liga 2 Lyseng Vrå Kunstgræsbane Hjørring IF
290378
29-01 2022
Kl. 13:00
Thisted FC Hobro IK Thisted Kunstgræsbane
ANN

Kampen annulleret

Thisted FC
891617
29-01 2022
Kl. 14:30
Haderslev FK Midtals IF Haderslev Kunstgræsbane Haderslev FK
819573
30-01 2022
Kl. 10:30
Randers Freja HEI Randers Stadion, kunstgræs
ANN

Kampen annulleret

Randers Freja
828310
30-01 2022
Kl. 13:00
Herning Fremad Stavtrup IF Herning Fremad's Kunstgræsbane 1 Herning Fremad
592217
30-01 2022
Kl. 13:00
Thisted FC Roslev IK Thisted Kunstgræsbane Thisted FC
529167
05-02 2022
Kl. 11:00
Thisted FC Holstebro B Thisted Kunstgræsbane Thisted FC
399465
05-02 2022
Kl. 13:00
Eastside Viborg Viborg Sdrm. IK Overlund Kunststofbane Overlund GF
776571
06-02 2022
Kl. 11:00
Skive IK MorsØ FC Egeris Kunstgræsbane (Bane 7) Skive IK
368485 fr
11-02 2022
Kl. 18:30
Randers Freja Randers Freja Randers Stadion, kunstgræs Randers Freja
660793
12-02 2022
Kl. 11:00
Skive IK Overlund GF Egeris Kunstgræsbane (Bane 8) Skive IK
526207 on
23-02 2022
Kl. 17:15
Randers Freja Rosendal IK Randers Stadion, kunstgræs Randers Freja
825201 on
23-02 2022
Kl. 17:45
Herning Fremad FS Holstebro Herning Fremad's Kunstgræsbane 2 Herning Fremad
819854 ti
01-03 2022
Kl. 17:45
SGI/SSK U14 Liga 3 Guldager IC Kunstgræbane Sønderris SK
998221
06-03 2022
Kl. 10:00
Randers Freja Vejlby Skovbakken Aarhus Randers Stadion, kunstgræs Randers Freja
153682
06-03 2022
Kl. 14:00
Ikast FC - FC Salling U13 Drenge A Ikast FC Stadion Allé
ANN

Kampen annulleret

Ikast Football Club
258041
06-03 2022
Kl. 16:30
Vinding SF Vinding SF Vinding Kunstgræsbane
ANN

Kampen annulleret

Vinding SF
403154
12-03 2022
Kl. 11:00
Haderslev FK Rødekro IF Haderslev Kunstgræsbane Haderslev FK
130905
13-03 2022
Kl. 13:00
Varde IF Esbjerg fB Sydbank Stadion, Kunstgræs Varde IF
164107 fr
18-03 2022
Kl. 19:00
Stavtrup IF Fodbold Stavtrup IF Fodbold AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs Stavtrup IF Fodbold
582098
19-03 2022
Kl. 13:00
Rosendal U13 drenge Støvring IF Rosendal Stadion Rosendal IK
812503
26-03 2022
Kl. 10:30
Brovst Øster Hanherred Hjørring IF Skovsgård Stadion Brovst IF
875803 on
30-03 2022
Kl. 17:00
Herning Fremad Sejs-Svejbæk Herning Fremad's Kunstgræsbane 2 Herning Fremad
863144 on
30-03 2022
Kl. 18:30
Ribe BK Esbjerg fB Ribe kunstgræsbane Ribe BK
600012 on
06-04 2022
Kl. 18:30
Klank Efterskole Ukendt Klank Kunstgræsbane
ANN

Kampen annulleret

Klank Efterskole (fodbold)
426604
08-05 2022
Kl. 11:45
Ikast FC Roskilde Boldklub EDC Arena – Ikast (kunst) Ikast Football Club
579484 on
11-05 2022
Kl. 19:00
Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold Nordjyske Bank Arena (KFUM) Aalborg KFUM Fodbold
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Log ind