MENU

Seriepokalen 20/21 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
723430 1 ti
18-08 2020
Kl. 18:45
Farum BK (S3) (1) Kokkedal Lokal Fodbold (S4) Farum Park
3 - 0
723346
1 on
19-08 2020
Kl. 18:45
FK Sydsjælland 05 (S5) (2) Præstø IF (S3) Lov Stadion
1 - 9
723347
1 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Rojava (S5) NNU (S5) Nygårdsvej Idrætsanlæg
5 - 2
723348 1 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Albertslund IF (S6) (5) Ejby IF 1968 (S2) Albertslund Stadion
0 - 11
723349
1 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Osmanlispor (S5) Fredensborg BI (S2) Frederikssund Stadion
0 - 2
723351 1 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Knabstrup Boldklub (S6) TFC Odsherred (S3) Knabstruphallen
HHT

Hjemmehold taberdømt

723424
1 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Albertslund IF (S5) (4) Bagsværd BK (S2) Albertslund Stadion
1 - 8
723425
1 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Gevninge IF (S4) Borup IF (S3) Trælleruphallen
5 - 7
723426
1 on
19-08 2020
Kl. 18:45
INVICTUS XI (S3) Jyllinge FC (S3) (1) Vallensbæk Idrætscenter kunst
5 - 2
723427 1 on
19-08 2020
Kl. 18:45
SIF Holbæk IF (S4) FC Hornsherred (S3) Fælleden Boldbaner
UHT

Udehold taberdømt

723428
1 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Sorø Freja (S3) Vemmelev Boldklub (S3) Sorø Stadion
0 - 4
723429 1 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Virum-Sorgenfri BK (S4) (2) FC Whop en Dei (S4) Virum Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

723431
1 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Blistrup SI (S5) IF Skjold Birkerød (S3) Blistruphallen
2 - 4
723432 1 on
19-08 2020
Kl. 18:45
AB (S4) Glostrup (S4) (2) Akademisk Boldklub
HHT

Hjemmehold taberdømt

723433 1 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Greve Fodbold (S5) Havdrup GI (S3) (1) Greve Idræts Center
1 - 2
723514
1 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Ejby IF Fodbold (S3) Køge BK (S3) (2) Ejby Stadion
3 - 0
723515 1 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Tårnborg IF (S6) (2) Skælskør BI (S4) (2) Tårnborghallen
UHT

Udehold taberdømt

723516 1 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Rosenhøj BK (S4) (2) Mladost IF (S4) Avedøre Stadion
7 - 8
723517
1 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Holmegaard GB (S2) (1) Gørslev IF (S2) Holmegårdhallen
4 - 6
723518
1 on
19-08 2020
Kl. 18:45
LSF (S4) (2) Nerashté, Ballerup (S3) Smørum Idrætscenter
3 - 0
723519
1 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Snekkersten IF (S3) Humlebæk BK (S2) Snekkersten Idrætscenter
5 - 3
723520
1 on
19-08 2020
Kl. 18:45
IF Frem Bjæverskov (S4) Brøndby Strand IK (S3) Bjæverskov Stadion
0 - 5
723521 1 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Skælskør BI (S2) (1) B. 73, Slagelse (S2) Skælskør Stadion
UHT

Udehold taberdømt

723522
1 on
19-08 2020
Kl. 18:45
AIK 65 Strøby Fodbold (S3) Svogerslev BK (S2) (1) Strøbyhallen
3 - 4
723523
1 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Ålholm IF (S4) Ølsted IF (S3) Ålholmskolen
0 - 2
723524
1 on
19-08 2020
Kl. 18:45
BK Vest, Rødovre (S4) Vallensbæk IF (S3) Nørrekær
10 - 9
723525
1 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Lejerbo BK (S4) VG fodbold (S2) Gungehusskolen
3 - 6
723526 1 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Albertslund IF (S3) (3) Røde Stjerne BK (S3) Albertslund Stadion
5 - 4
723350
1 ti
25-08 2020
Kl. 18:45
Holmegaard GB (S5) (2) Næstved IF (S3) Holmegårdhallen
0 - 8
447777
2 ma
31-08 2020
Kl. 18:00
Ejby IF 1968 (S2) Gørslev IF (S2) Ejby Friluftscenter
6 - 5
447782 2 ti
01-09 2020
Kl. 18:00
Rojava (S5) Skælskør BI (S2) (1) Nygårdsvej Idrætsanlæg
0 - 2
447784 2 ti
01-09 2020
Kl. 18:00
Sct. Jørgens IF (S5) FK Sydsjælland 05 (S2) (1) Nygårdsvej Idrætsanlæg
0 - 11
447785 2 ti
01-09 2020
Kl. 18:00
Tårnborg IF (S6) (2) Næstved IF (S3) Tårnborghallen
HHT

Hjemmehold taberdømt

447787
2 ti
01-09 2020
Kl. 18:00
Vordingborg IF (S3) Tårnborg IF (S3) (1) Vordingborg Stadion
2 - 3
447768
2 ti
01-09 2020
Kl. 18:00
Albertslund IF (S3) (3) Dianalund IF (S3) Albertslund Stadion
1 - 5
447770 2 ti
01-09 2020
Kl. 18:00
Nivå FC (S3) Bagsværd BK (S2) Nivå Centralskole
6 - 5
447766
2 ti
01-09 2020
Kl. 18:00
IF Skjold Birkerød (S3) Farum BK (S3) (1) Birkerød Stadion
4 - 2
447773 2 ti
01-09 2020
Kl. 18:00
B. 82, Virum (S6) Glostrup (S4) (2) Fuglsanggårdsskolen
0 - 2
447763 2 ti
01-09 2020
Kl. 18:00
Farum BK (S3) (2) Fløng-Hedehusene (S2) Farum Park
1 - 2
447790
2 ti
01-09 2020
Kl. 18:00
Havdrup GI (S4) (2) Køge BK (S3) (1) Havdrup Idrætscenter
3 - 1
447791 2 ti
01-09 2020
Kl. 18:00
SIF Holbæk IF (S4) Mørkøv IF (S3) Fælleden Boldbaner
1 - 3
447792 2 ti
01-09 2020
Kl. 18:00
Karise IK (S4) Ejby IF Fodbold (S3) Karise Stadion
1 - 4
447793
2 ti
01-09 2020
Kl. 18:00
INVICTUS XI (S3) Havdrup GI (S3) (1) Vallensbæk Idrætscenter kunst
2 - 5
447794
2 ti
01-09 2020
Kl. 18:00
Hornbæk IF (S2) Fredensborg BI (S2) Pedella Park
0 - 4
447781 2 on
02-09 2020
Kl. 18:00
BK Vest, Rødovre (S4) BSF (S2) Nørrekær
2 - 5
447765
2 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Svogerslev BK (S3) (2) Albertslund BS 72 (S3) Svogerslev Idrætspark
0 - 4
447775 2 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Kirke Hyllinge IF (S5) Borup IF (S3) Kirke Hyllinge Stadion
0 - 3
447767
2 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Virum-Sorgenfri BK (S4) (1) Herlev IF (S2) Virum Stadion
0 - 7
447771 2 on
02-09 2020
Kl. 18:00
LSF (S4) (2) Nivå-Kokkedal FK (S4) Smørum Idrætscenter
UHT

Udehold taberdømt

447772 2 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Ølsted IF (S3) Albertslund IF (S3) (1) Ølsted Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

447786
2 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Jyllinge FC (S4) (2) Albertslund IF (S3) (2) Spraglehøj Idrætsanlæg
3 - 4
447783
2 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Mern UIF (S4) Præstø IF (S3) Mern Stadion
0 - 7
447778
2 on
02-09 2020
Kl. 18:00
FC Whop en Dei (S4) Svogerslev BK (S2) (1) Stenløse Stadion Kunstgræs
0 - 1
447795 2 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Taarbæk IF (S3) Rosenhøj BK (S2) (1) Springforbi fodboldbaner
1 - 3
447776 2 on
02-09 2020
Kl. 18:15
Mladost IF (S4) Måløv BK (S2) Damgårdsparken, Ballerup
3 - 6
447788
2 on
02-09 2020
Kl. 18:45
Brøndby Strand IK (S3) TFC Odsherred (S3) Langbjergskolen
1 - 5
447779
2 on
02-09 2020
Kl. 19:00
Tølløse BK (S3) VG fodbold (S2) Tølløse Kunstgræsbane
1 - 3
447774 2 to
03-09 2020
Kl. 18:00
Hvidebæk IF (S4) Vemmelev Boldklub (S3) Hvidebæk Stadion
0 - 5
447780
2 to
03-09 2020
Kl. 18:00
Græsted IF (S3) Snekkersten IF (S3) Græsted Stadion
1 - 2
447789
2 to
03-09 2020
Kl. 18:30
IS Skævinge (S3) LSF (S3) (1) Baunehøj Stadion
0 - 4
447764
2 on
09-09 2020
Kl. 18:00
Stenløse BK (S3) Glostrup (S2) (1) Stenløse Stadion
1 - 2
175509
3 ti
15-09 2020
Kl. 18:30
Svogerslev BK (S2) (1) Havdrup GI (S3) (1) Svogerslev Idrætspark kunst
6 - 4
175511 3 ti
15-09 2020
Kl. 19:00
Ejby IF Fodbold (S3) Borup IF (S3) Ejby IF Fodbold - Kunstgræs
4 - 0
175510
3 on
16-09 2020
Kl. 17:30
Præstø IF (S3) Tårnborg IF (S3) (1) Præstø Stadion
4 - 1
174772 3 on
16-09 2020
Kl. 17:30
Albertslund IF (S3) (2) Måløv BK (S2) Albertslund Stadion
2 - 4
175507 3 on
16-09 2020
Kl. 17:30
Dianalund IF (S3) FK Sydsjælland 05 (S2) (1) Dianalund Stadion
7 - 6
174770
3 on
16-09 2020
Kl. 17:30
Albertslund BS 72 (S3) IF Skjold Birkerød (S3) Sportspladsen i Syd
3 - 2
174774 3 on
16-09 2020
Kl. 17:30
Rosenhøj BK (S2) (1) BSF (S2) Avedøre Stadion
0 - 1
174775 3 on
16-09 2020
Kl. 17:30
Glostrup (S4) (2) Nivå FC (S3) Glostrup Idrætspark Kunstgræs
0 - 2
175505
3 on
16-09 2020
Kl. 17:30
Havdrup GI (S4) (2) VG fodbold (S2) Havdrup Idrætscenter
2 - 6
174768 3 on
16-09 2020
Kl. 17:30
Ølsted IF (S3) Ejby IF 1968 (S2) Ølsted Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

175508 3 on
16-09 2020
Kl. 18:30
Mørkøv IF (S3) Vemmelev Boldklub (S3) Mørkøv Kunstgræs
3 - 1
175506
3 on
16-09 2020
Kl. 19:00
TFC Odsherred (S3) Skælskør BI (S2) (1) Vig Idrætscenter
5 - 0
174769
3 on
16-09 2020
Kl. 20:00
Snekkersten IF (S3) Herlev IF (S2) Snekkersten Idrætscenter Kunstgræs
2 - 1
174773
3 to
17-09 2020
Kl. 17:30
LSF (S4) (2) Glostrup (S2) (1) Smørum Idrætscenter
8 - 7
175512 3 ti
22-09 2020
Kl. 19:00
Næstved IF (S3) Fløng-Hedehusene (S2) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
6 - 5
174771
3 on
23-09 2020
Kl. 17:15
LSF (S3) (1) Fredensborg BI (S2) Smørum Idrætscenter
5 - 3
239389
4 ti
29-09 2020
Kl. 19:00
Ejby IF Fodbold (S3) BSF (S2) Ejby IF Fodbold - Kunstgræs
2 - 0
239391
4 on
30-09 2020
Kl. 19:00
Albertslund BS 72 (S3) Måløv BK (S2) Albertslund Stadion Kunstgræs
6 - 5
239392
4 on
30-09 2020
Kl. 19:00
Dianalund IF (S3) Svogerslev BK (S2) (1) Holberg Arena Kunst
3 - 1
239395
4 on
30-09 2020
Kl. 19:00
Snekkersten IF (S3) Præstø IF (S3) Snekkersten Idrætscenter Kunstgræs
5 - 0
239388
4 on
30-09 2020
Kl. 19:00
LSF (S4) (2) Ølsted IF (S3) Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
1 - 2
239390 4 ti
06-10 2020
Kl. 19:00
Mørkøv IF (S3) Næstved IF (S3) Mørkøvhallen
1 - 4
239394
4 on
07-10 2020
Kl. 19:00
LSF (S3) (1) Nivå FC (S3) Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
6 - 0
239393
4 to
08-10 2020
Kl. 19:00
TFC Odsherred (S3) VG fodbold (S2) Vig Idrætscenter
3 - 0
778070 5 on
14-04 2021
Kl. 18:30
Ejby IF Fodbold (S3) Næstved IF (S3) Ejby Stadion
778071 5 on
14-04 2021
Kl. 18:30
Ølsted IF (S3) LSF (S3) (1) Ølsted Idrætsanlæg
778072 5 on
14-04 2021
Kl. 18:30
Dianalund IF (S3) TFC Odsherred (S3) Dianalund Stadion
778073 5 on
14-04 2021
Kl. 18:30
Albertslund BS 72 (S3) Snekkersten IF (S3) Sportspladsen i Syd
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparks konkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder: 1. runde spilles i uge 34 - 29 kampe og 35 oversiddere til 2. runde.
2. runde spilles i uge 36-37 
3. runde spilles i uge 38-39 - Se live lodtrækning fredag den 4/9 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
4. runde spilles i uge 40-41 - Se live lodtrækning fredag den 18/9 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
Kvartfinaler spilles i uge 44-45 - Se live lodtrækning fredag den 2/10 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
Semifinaler spilles i uge 16-17
FINALEN: Dato endnu ikke sat

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind