|
|
723430
|
ti18-08 2020
|
18:45
|
|
|
Farum Park
|
|
Kokkedal Lokal Fodbold (S4)
0
|
|
723346
|
on19-08 2020
|
18:45
|
|
|
Lov Stadion
|
|
FK Sydsjælland 05 (S5) (2)
1
|
|
|
723347
|
on19-08 2020
|
18:45
|
|
|
Nygårdsvej Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
723348
|
on19-08 2020
|
18:45
|
|
|
Albertslund Stadion
|
|
|
|
723349
|
on19-08 2020
|
18:45
|
|
|
Frederikssund Stadion
|
|
|
|
723351
|
on19-08 2020
|
18:45
|
|
|
Knabstruphallen
|
HHT
|
|
|
|
723424
|
on19-08 2020
|
18:45
|
|
|
Albertslund Stadion
|
|
|
|
723425
|
on19-08 2020
|
18:45
|
|
|
Trælleruphallen
|
|
|
|
723426
|
on19-08 2020
|
18:45
|
|
|
Vallensbæk Idrætscenter kunst
|
|
|
|
723427
|
on19-08 2020
|
18:45
|
|
|
Fælleden Boldbaner
|
UHT
|
|
|
|
723428
|
on19-08 2020
|
18:45
|
|
|
Sorø Stadion
|
|
|
|
723429
|
on19-08 2020
|
18:45
|
|
|
Virum Stadion
|
HHT
|
Virum-Sorgenfri BK (S4) (2)
HHT
|
|
723431
|
on19-08 2020
|
18:45
|
|
|
Blistruphallen
|
|
|
|
723432
|
on19-08 2020
|
18:45
|
|
|
Akademisk Boldklub
|
HHT
|
|
|
723433
|
on19-08 2020
|
18:45
|
|
|
Greve Idræts Center
|
|
|
|
723514
|
on19-08 2020
|
18:45
|
|
|
Ejby Stadion
|
|
|
|
723515
|
on19-08 2020
|
18:45
|
|
|
Tårnborghallen
|
UHT
|
|
|
723516
|
on19-08 2020
|
18:45
|
|
|
Avedøre Stadion
|
|
|
|
723517
|
on19-08 2020
|
18:45
|
|
|
Holmegårdhallen
|
|
|
|
723518
|
on19-08 2020
|
18:45
|
|
|
Smørum Idrætscenter
|
|
|
|
723519
|
on19-08 2020
|
18:45
|
|
|
Snekkersten Idrætscenter
|
|
|
|
723520
|
on19-08 2020
|
18:45
|
|
|
Bjæverskov Stadion
|
|
|
|
723521
|
on19-08 2020
|
18:45
|
|
|
Skælskør Stadion
|
UHT
|
|
|
723522
|
on19-08 2020
|
18:45
|
|
|
Strøbyhallen
|
|
AIK 65 Strøby Fodbold (S3)
3
|
|
723523
|
on19-08 2020
|
18:45
|
|
|
Ålholmskolen
|
|
|
|
723524
|
on19-08 2020
|
18:45
|
|
|
Nørrekær
|
|
|
|
723525
|
on19-08 2020
|
18:45
|
|
|
Gungehusskolen
|
|
|
|
723526
|
on19-08 2020
|
18:45
|
|
|
Albertslund Stadion
|
|
|
|
723350
|
ti25-08 2020
|
18:45
|
|
|
Holmegårdhallen
|
|
|
|
|
447777
|
ma31-08 2020
|
18:00
|
|
|
Ejby Friluftscenter
|
|
|
|
447763
|
ti01-09 2020
|
18:00
|
|
|
Farum Park
|
|
|
|
447766
|
ti01-09 2020
|
18:00
|
|
|
Birkerød Stadion
|
|
|
|
447768
|
ti01-09 2020
|
18:00
|
|
|
Albertslund Stadion
|
|
|
|
447770
|
ti01-09 2020
|
18:00
|
|
|
Nivå Centralskole
|
|
|
|
447773
|
ti01-09 2020
|
18:00
|
|
|
Fuglsanggårdsskolen
|
|
|
|
447782
|
ti01-09 2020
|
18:00
|
|
|
Nygårdsvej Idrætsanlæg
|
|
|
|
447784
|
ti01-09 2020
|
18:00
|
|
|
Nygårdsvej Idrætsanlæg
|
|
FK Sydsjælland 05 (S2) (1)
11
|
|
447785
|
ti01-09 2020
|
18:00
|
|
|
Tårnborghallen
|
HHT
|
|
|
447787
|
ti01-09 2020
|
18:00
|
|
|
THUN Arena
|
|
|
|
447790
|
ti01-09 2020
|
18:00
|
|
|
Havdrup Idrætscenter
|
|
|
|
447791
|
ti01-09 2020
|
18:00
|
|
|
Fælleden Boldbaner
|
|
|
|
447792
|
ti01-09 2020
|
18:00
|
|
|
Karise Stadion
|
|
|
|
447793
|
ti01-09 2020
|
18:00
|
|
|
Vallensbæk Idrætscenter kunst
|
|
|
|
447794
|
ti01-09 2020
|
18:00
|
|
|
Pedella Park
|
|
|
|
447765
|
on02-09 2020
|
18:00
|
|
|
Svogerslev Idrætspark
|
|
|
|
447767
|
on02-09 2020
|
18:00
|
|
|
Virum Stadion
|
|
Virum-Sorgenfri BK (S4) (1)
0
|
|
447771
|
on02-09 2020
|
18:00
|
|
|
Smørum Idrætscenter
|
UHT
|
|
|
447772
|
on02-09 2020
|
18:00
|
|
|
Ølsted Idrætsanlæg
|
UHT
|
|
|
447775
|
on02-09 2020
|
18:00
|
|
|
Kirke Hyllinge Stadion
|
|
|
|
447795
|
on02-09 2020
|
18:00
|
|
|
Springforbi fodboldbaner
|
|
|
|
447781
|
on02-09 2020
|
18:00
|
|
|
Nørrekær
|
|
|
|
447783
|
on02-09 2020
|
18:00
|
|
|
Mern Stadion
|
|
|
|
447786
|
on02-09 2020
|
18:00
|
|
|
Spraglehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
447778
|
on02-09 2020
|
18:00
|
|
|
Stenløse Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
447776
|
on02-09 2020
|
18:15
|
|
|
Damgårdsparken, Ballerup
|
|
|
|
447788
|
on02-09 2020
|
18:45
|
|
|
Langbjergskolen
|
|
|
|
447779
|
on02-09 2020
|
19:00
|
|
|
Tølløse Kunstgræsbane
|
|
|
|
447774
|
to03-09 2020
|
18:00
|
|
|
Hvidebæk Stadion
|
|
|
|
447780
|
to03-09 2020
|
18:00
|
|
|
Græsted Stadion
|
|
|
|
447789
|
to03-09 2020
|
18:30
|
|
|
Baunehøj Stadion
|
|
|
|
447764
|
on09-09 2020
|
18:00
|
|
|
Stenløse Stadion
|
|
|
|
|
175509
|
ti15-09 2020
|
18:30
|
|
|
Svogerslev Idrætspark kunst
|
|
|
|
175511
|
ti15-09 2020
|
19:00
|
|
|
Ejby IF Fodbold - Kunstgræs
|
|
|
|
174768
|
on16-09 2020
|
17:30
|
|
|
Ølsted Idrætsanlæg
|
UHT
|
|
|
174770
|
on16-09 2020
|
17:30
|
|
|
Sportspladsen i Syd
|
|
|
|
174772
|
on16-09 2020
|
17:30
|
|
|
Albertslund Stadion
|
|
|
|
174774
|
on16-09 2020
|
17:30
|
|
|
Avedøre Stadion
|
|
|
|
174775
|
on16-09 2020
|
17:30
|
|
|
Glostrup Idrætspark Kunstgræs
|
|
|
|
175505
|
on16-09 2020
|
17:30
|
|
|
Havdrup Idrætscenter
|
|
|
|
175510
|
on16-09 2020
|
17:30
|
|
|
Nybolig Stadion Præstø
|
|
|
|
175507
|
on16-09 2020
|
17:30
|
|
|
Dianalund Stadion
|
|
FK Sydsjælland 05 (S2) (1)
6
|
|
175508
|
on16-09 2020
|
18:30
|
|
|
Mørkøv Kunstgræs
|
|
|
|
175506
|
on16-09 2020
|
19:00
|
|
|
Vig Idrætscenter
|
|
|
|
174769
|
on16-09 2020
|
20:00
|
|
|
Snekkersten Idrætscenter Kunstgræs
|
|
|
|
174773
|
to17-09 2020
|
17:30
|
|
|
Smørum Idrætscenter
|
|
|
|
175512
|
ti22-09 2020
|
19:00
|
|
|
Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
|
|
|
|
174771
|
on23-09 2020
|
17:15
|
|
|
Smørum Idrætscenter
|
|
|
|
|
239389
|
ti29-09 2020
|
19:00
|
|
|
Ejby IF Fodbold - Kunstgræs
|
|
|
|
239388
|
on30-09 2020
|
19:00
|
|
|
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
|
|
|
|
239391
|
on30-09 2020
|
19:00
|
|
|
Albertslund Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
239392
|
on30-09 2020
|
19:00
|
|
|
Holberg Arena Kunst
|
|
|
|
239395
|
on30-09 2020
|
19:00
|
|
|
Snekkersten Idrætscenter Kunstgræs
|
|
|
|
239390
|
ti06-10 2020
|
19:00
|
|
|
Mørkøvhallen
|
|
|
|
239394
|
on07-10 2020
|
19:00
|
|
|
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
|
|
|
|
239393
|
to08-10 2020
|
19:00
|
|
|
Vig Idrætscenter
|
|
|
|
|
778070
|
on14-04 2021
|
18:30
|
|
|
Ejby Stadion
|
|
|
|
778071
|
on14-04 2021
|
18:30
|
|
|
Ølsted Idrætsanlæg
|
|
|
|
778072
|
on14-04 2021
|
18:30
|
|
|
Dianalund Stadion
|
|
|
|
778073
|
on14-04 2021
|
18:30
|
|
|
Sportspladsen i Syd
|
|
|
|
|
531432
|
on05-05 2021
|
19:00
|
|
|
Herrestrup Stadion
|
|
|
|
531433
|
on02-06 2021
|
19:00
|
|
|
Sportspladsen i Syd
|
|
|
|
|
531434
|
ti08-06 2021
|
19:00
|
|
|
Vig Idrætscenter
|
|
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparks konkurrencen i tilfælde af uafgjort.
Runder: 1. runde spilles i uge 34 - 29 kampe og 35 oversiddere til 2. runde.
2. runde spilles i uge 36-37
3. runde spilles i uge 38-39 - Se live lodtrækning fredag den 4/9 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
4. runde spilles i uge 40-41 - Se live lodtrækning fredag den 18/9 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
Kvartfinaler spilles i uge 44-45 - Se live lodtrækning fredag den 2/10 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
Semifinaler spilles i uge 16-17
FINALEN: Dato endnu ikke sat
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk