MENU

Ungdomspokalen U14 Drenge B (07) 20/21 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
720188 ti
18-08 2020
Kl. 19:00
B. 73, Slagelse (rk 4) AIK 65 Strøby Fodbold (rk 3) Stadion Vest
1 - 4
720189
ti
18-08 2020
Kl. 19:00
Herlufsholm GF (rk 3) Suså IF (rk 2) Herlufsholm Stadion
7 - 6
720190
ti
18-08 2020
Kl. 19:00
Tuse IF (rk 3) Hvalsø IF (rk 3) Tusehallen
6 - 2
720191 ti
18-08 2020
Kl. 19:00
Stenløse BK (rk 3) (1) Bagsværd BK (rk 2) Stenløse Stadion
0 - 2
720192 ti
18-08 2020
Kl. 19:00
FC Rudersdal (rk 2) Albertslund IF (rk 2) Rundforbi Stadion
2 - 3
720193 ti
18-08 2020
Kl. 19:00
Ølstykke FC (rk 2) IF Skjold Birkerød (rk 2) Ølstykke Stadion
5 - 3
720194 ti
18-08 2020
Kl. 19:00
Lynge-Broby IF (rk 3) Sorø Freja (rk 2) Frederiksberg Skole
1 - 2
720195
ti
18-08 2020
Kl. 19:00
Glostrup (rk 3) BK Avarta (rk 2) Glostrup Idrætspark Kunstgræs
0 - 14
720196
ti
18-08 2020
Kl. 19:00
Lynge-Uggeløse IF (rk 2) Snekkersten IF (rk 2) Lyngehallen
6 - 1
720197
ti
18-08 2020
Kl. 19:00
Greve Fodbold (rk 4) (2) LSF (rk 4) Greve Idræts Center
3 - 0
720198 ti
18-08 2020
Kl. 19:00
Greve Fodbold (rk 2) (1) Oversidder Greve Idræts Center
720199 ti
18-08 2020
Kl. 19:00
IF Hjorten (rk 4) Oversidder Skinderskovgård
720200 ti
18-08 2020
Kl. 19:00
Humlebæk BK (rk 2) Oversidder Humlebæk Stadion
720201 ti
18-08 2020
Kl. 19:00
Kirke Hyllinge IF (rk 2) Oversidder Kirke Hyllinge Stadion
720202 ti
18-08 2020
Kl. 19:00
IS Skævinge (rk 2) Oversidder Baunehøj Stadion
720252 ti
18-08 2020
Kl. 19:00
Stenløse BK (rk 4) (2) Oversidder Stenløse Stadion
458458
ti
01-09 2020
Kl. 18:30
Stenløse BK (rk 4) (2) Tuse IF (rk 3) Stenløse Stadion
0 - 7
458459 ti
01-09 2020
Kl. 18:30
Herlufsholm GF (rk 3) Sorø Freja (rk 2) Herlufsholm Stadion
3 - 0
458460 ti
01-09 2020
Kl. 18:30
Kirke Hyllinge IF (rk 2) Greve Fodbold (rk 2) (1) Kirke Hyllinge Stadion
2 - 3
458461
ti
01-09 2020
Kl. 18:30
BK Avarta (rk 2) Ølstykke FC (rk 2) Espelundens Idrætsanlæg
8 - 1
458462
ti
01-09 2020
Kl. 18:30
Greve Fodbold (rk 4) (2) IF Hjorten (rk 4) Greve Idræts Center
3 - 1
458463 ti
01-09 2020
Kl. 18:30
AIK 65 Strøby Fodbold (rk 3) Albertslund IF (rk 2) Strøbyhallen
6 - 3
458464 ti
01-09 2020
Kl. 18:30
IS Skævinge (rk 2) Lynge-Uggeløse IF (rk 2) Baunehøj Stadion
1 - 2
458465
fr
25-09 2020
Kl. 18:30
Humlebæk BK (rk 2) Bagsværd BK (rk 2) Karsemosegård Kunstgræs
6 - 3
175544
01-11 2020
Kl. 11:45
Greve Fodbold (rk 2) (1) Lynge-Uggeløse IF (rk 2) Greve Idræts Center
175545
01-11 2020
Kl. 11:45
Greve Fodbold (rk 4) (2) Herlufsholm GF (rk 3) Greve Idræts Center
175546
01-11 2020
Kl. 12:00
AIK 65 Strøby Fodbold (rk 3) BK Avarta (rk 2) Strøbyhallen
175543
01-11 2020
Kl. 12:00
Tuse IF (rk 3) Humlebæk BK (rk 2) Tusehallen
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36-37 - Se live lodtrækning fredag den 21/8 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
3. runde spilles i uge 44-45 - Se live lodtrækning fredag den 4/9 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
4. runde semifinaler spilles i uge 16-17 - Se live lodtrækning mandag den 30/11 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
FINALEN:

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering til at deltage på holdet for at kunne deltage i en ungdoms B-pokalkamp for s

Log ind