MENU
D
T
M
S

Ungdomspokalen U14 Drenge B (07) 20/21 //

Seneste resultater

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Resultat
458458
3 ti
01-09 2020
Kl. 18:30
Stenløse BK (rk 4) (2) Tuse IF (rk 3)
0 - 7
458459 3 ti
01-09 2020
Kl. 18:30
Herlufsholm GF (rk 3) Sorø Freja (rk 2)
3 - 0
458460 3 ti
01-09 2020
Kl. 18:30
Kirke Hyllinge IF (rk 2) Greve Fodbold (rk 2) (1)
2 - 3
458461
3 ti
01-09 2020
Kl. 18:30
BK Avarta (rk 2) Ølstykke FC (rk 2)
8 - 1
458462
3 ti
01-09 2020
Kl. 18:30
Greve Fodbold (rk 4) (2) IF Hjorten (rk 4)
3 - 1
458463 3 ti
01-09 2020
Kl. 18:30
AIK 65 Strøby Fodbold (rk 3) Albertslund IF (rk 2)
6 - 3
458465
3 fr
25-09 2020
Kl. 18:30
Humlebæk BK (rk 2) Bagsværd BK (rk 2)
6 - 3
175544
4
01-11 2020
Kl. 11:45
Greve Fodbold (rk 2) (1) Lynge-Uggeløse IF (rk 2)
4 - 5
175543
4
01-11 2020
Kl. 12:00
Tuse IF (rk 3) Humlebæk BK (rk 2)
2 - 4
175545 4
01-11 2020
Kl. 13:45
Greve Fodbold (rk 4) (2) Herlufsholm GF (rk 3)
0 - 5
175546
4
08-11 2020
Kl. 10:00
AIK 65 Strøby Fodbold (rk 3) BK Avarta (rk 2)
1 - 3
981986
5 ti
20-04 2021
Kl. 19:00
Lynge-Uggeløse IF (rk 2) BK Avarta (rk 2)
2 - 5
981987
5 ti
20-04 2021
Kl. 19:00
Humlebæk BK (rk 2) Herlufsholm GF (rk 3)
10 - 2
696798
6
09-05 2021
Kl. 11:00
BK Avarta (rk 2) Humlebæk BK (rk 2)
0 - 12

Stilling

K V U T Score P

Kommende kampe

Der blev ikke fundet nogen resultater
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36-37 - Se live lodtrækning fredag den 21/8 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
3. runde spilles i uge 44-45 - Se live lodtrækning fredag den 4/9 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
4. runde semifinaler spilles i uge 16-17 - Se live lodtrækning mandag den 30/11 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
FINALEN: Finale 9. maj 2021 Lodtrækning om hvilket hold som spiller hjemme.

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering

Log ind