MENU

Ungdomspokalen U16 Piger (05) 20/21 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
595723 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Holmegaard GB (2) Lynge-Broby IF (Liga2) Holmegårdhallen
0 - 15
595752
on
02-09 2020
Kl. 18:00
Hvalsø IF (2) Tuse IF(1) Hvalsø ny Idrætsplads
1 - 3
595751 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Ringsted Pigefodbold (Liga2) Roskilde Pigefodbold (Liga1) Ringsted Stadion
2 - 3
595726 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Slangerup & Omegn IF (2) Ølstykke-Jyllinge FC (1) Slangerup Stadion
1 - 6
595759
on
02-09 2020
Kl. 18:00
BSF (Liga1) Farum BK (Liga1) Ballerup Idrætspark
2 - 3
595725
on
02-09 2020
Kl. 18:00
FC Rudersdal (2) IF Skjold Birkerød (1) Rundforbi Stadion
1 - 2
595753 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Taastrup FC (1) Greve Fodbold (Liga1) NyBolig Park
0 - 7
595721 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Jægersborg BK (1) Dragør BK (M) Jægersborg
4 - 2
595755
on
02-09 2020
Kl. 18:00
Fremad Valby (Liga2) Brøndbyernes IF (Liga1) Valby IP, tribunen
0 - 9
595724 on
02-09 2020
Kl. 18:00
AB Tårnby (M) Sundby Bk.(Liga2) Vestamager Idrætsanlæg
1 - 4
595754 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Allerød Fodbold Klub (Liga2) FC Helsingør (Liga1) Allerød Idrætspark
4 - 3
595760 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Hvidovre IF (M) B93 (Liga!) Hvidovre IF's baner
1 - 8
595756
on
02-09 2020
Kl. 18:30
Nykøbing FC (Liga2) Herlufsholm GF (Liga2) NFC Anlæg Syd
5 - 3
595758 on
02-09 2020
Kl. 19:40
Husum Bk (Liga2) FA 2000 (Liga1) Kunst, Husumparken
0 - 2
595722 to
03-09 2020
Kl. 18:00
Herlev IF (1) HIK (Liga1) Herlev Stadion
3 - 4
595757
ti
08-09 2020
Kl. 18:30
Solrød FC (1) B. 73, Slagelse (Liga2) Solrød Idrætscenter
1 - 7
175627
on
30-09 2020
Kl. 19:00
Ølstykke-Jyllinge FC (1) Sundby Bk.(Liga2) Ølstykke Stadion
2 - 1
175630 on
30-09 2020
Kl. 19:00
Jægersborg BK (1) Lynge-Broby IF (Liga2) Gentofte Sportspark, kunst 2
2 - 6
175629 on
30-09 2020
Kl. 19:00
IF Skjold Birkerød (1) Greve Fodbold (Liga1) Birkerød Stadion Kunstgræs
0 - 5
175654
on
30-09 2020
Kl. 19:00
B93 (Liga!) Roskilde Pigefodbold (Liga1) Kunst, B93
4 - 3
175653
on
30-09 2020
Kl. 19:00
Nykøbing FC (Liga2) Farum BK (Liga1) CM Arena
1 - 5
175632
on
30-09 2020
Kl. 19:00
FA 2000 (Liga1) Brøndbyernes IF (Liga1) Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 4
175628
on
30-09 2020
Kl. 19:00
Allerød Fodbold Klub (Liga2) HIK (Liga1) Allerød Idrætspark Kunstgræs
6 - 2
175631
to
01-10 2020
Kl. 19:15
Tuse IF(1) B. 73, Slagelse (Liga2) Tuse Kunstgræsbane
5 - 2
778076
28-11 2020
Kl. 12:00
Tuse IF(1) Allerød Fodbold Klub (Liga2) Tuse Kunstgræsbane
778077
28-11 2020
Kl. 12:00
Ølstykke-Jyllinge FC (1) Brøndbyernes IF (Liga1) Ølstykke Stadion Kunstgræs
778074
28-11 2020
Kl. 12:00
Farum BK (Liga1) Greve Fodbold (Liga1) Farum Park Kunstgræs
778075
28-11 2020
Kl. 12:00
Lynge-Broby IF (Liga2) B93 (Liga!) Frederiksberg Skole, kunstgræs
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

1. runde 2.9 Lodtrækning 2. runde DBU Sjælland facebook 4.9 kl. 12.00

2. runde 30.9 Lodtrækning 3. runde DBU Sjælland facebook 2.10 kl. 12.00

3. runde 28.11 Lodtrækning 4. runde DBU Sjælland facebook 30.11 kl. 12.00

Semifinaler 2021

Finale 9. maj 2021

Log ind