MENU

Ungdomspokalen U16 Piger (05) 20/21 (2021) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
595759
2 on
02-09 2020
Kl. 18:00
BSF (Liga1) Farum BK (Liga1) Ballerup Idrætspark
2 - 3
595760 2 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Hvidovre IF (M) B93 (Liga) Hvidovre IF's baner
1 - 8
595721 2 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Jægersborg BK (1) Dragør BK (M) Gentofte Sportspark
4 - 2
595723 2 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Holmegaard GB (2) Lynge-Broby IF (Liga2) Holmegårdhallen
0 - 15
595724 2 on
02-09 2020
Kl. 18:00
AB Tårnby (M) Sundby Bk.(Liga2) Vestamager Idrætsanlæg
1 - 4
595725
2 on
02-09 2020
Kl. 18:00
FC Rudersdal (2) IF Skjold Birkerød (1) Rundforbi Stadion
1 - 2
595726 2 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Slangerup & Omegn IF (2) Ølstykke-Jyllinge FC (1) Slangerup Stadion
1 - 6
595751 2 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Ringsted Pigefodbold (Liga2) Roskilde Pigefodbold (Liga1) Ringsted Stadion
2 - 3
595752
2 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Hvalsø IF (2) Tuse IF(1) Hvalsø ny Idrætsplads
1 - 3
595753 2 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Taastrup FC (1) Greve Fodbold (Liga1) NyBolig Park
0 - 7
595754 2 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Allerød Fodbold Klub (Liga2) FC Helsingør (Liga1) Allerød Idrætspark
4 - 3
595755
2 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Fremad Valby (Liga2) Brøndbyernes IF (Liga1) Valby IP, tribunen
0 - 9
595756
2 on
02-09 2020
Kl. 18:30
Nykøbing FC (Liga2) Herlufsholm GF (Liga2) NFC Anlæg Syd
5 - 3
595758 2 on
02-09 2020
Kl. 19:40
Husum Bk (Liga2) FA 2000 (Liga1) Husumparken
0 - 2
595722 2 to
03-09 2020
Kl. 18:00
Herlev IF (1) HIK (Liga1) Herlev IF Oasen
3 - 4
595757
2 ti
08-09 2020
Kl. 18:30
Solrød FC (1) B. 73, Slagelse (Liga2) Solrød Idrætscenter
1 - 7
175627
3 on
30-09 2020
Kl. 19:00
Ølstykke-Jyllinge FC (1) Sundby Bk.(Liga2) Ølstykke Stadion
2 - 1
175628
3 on
30-09 2020
Kl. 19:00
Allerød Fodbold Klub (Liga2) HIK (Liga1) Allerød Idrætspark Kunstgræs
6 - 2
175629 3 on
30-09 2020
Kl. 19:00
IF Skjold Birkerød (1) Greve Fodbold (Liga1) Birkerød Stadion Kunstgræs
0 - 5
175630 3 on
30-09 2020
Kl. 19:00
Jægersborg BK (1) Lynge-Broby IF (Liga2) Gentofte Sportspark
2 - 6
175632
3 on
30-09 2020
Kl. 19:00
FA 2000 (Liga1) Brøndbyernes IF (Liga1) Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 4
175653
3 on
30-09 2020
Kl. 19:00
Nykøbing FC (Liga2) Farum BK (Liga1) Lollands Bank Park
1 - 5
175654
3 on
30-09 2020
Kl. 19:00
B93 (Liga) Roskilde Pigefodbold (Liga1) Kunst, B93
4 - 3
175631
3 to
01-10 2020
Kl. 19:15
Tuse IF(1) B. 73, Slagelse (Liga2) Tuse Kunstgræsbane
5 - 2
778074
4
28-11 2020
Kl. 11:00
Farum BK (Liga1) Greve Fodbold (Liga1) Farum Park Kunstgræs
4 - 0
778075 4
28-11 2020
Kl. 12:00
Lynge-Broby IF (Liga2) B93 (Liga) Frederiksberg Skole, kunstgræs
0 - 3
778076
4
28-11 2020
Kl. 12:00
Tuse IF(1) Allerød Fodbold Klub (Liga2) Tuse Kunstgræsbane
2 - 8
778077
4
28-11 2020
Kl. 12:00
Ølstykke-Jyllinge FC (1) Brøndbyernes IF (Liga1) Ølstykke Stadion Kunstgræs
0 - 9
185872
5 on
21-04 2021
Kl. 18:30
Farum BK (Liga1) Allerød Fodbold Klub (Liga2) Farum Park
2 - 0
185873
5 on
28-04 2021
Kl. 19:00
B93 (Liga) Brøndbyernes IF (Liga1) Kunst, B93
0 - 2
523547
6
09-05 2021
Kl. 11:00
Brøndbyernes IF (Liga1) Farum BK (Liga1) Brøndby Stadion
6 - 7
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

1. runde 2.9 Lodtrækning 2. runde DBU Sjælland facebook 4.9 kl. 12.00

2. runde 30.9 Lodtrækning 3. runde DBU Sjælland facebook 2.10 kl. 12.00

3. runde 28.11 Lodtrækning 4. runde DBU Sjælland facebook 30.11 kl. 12.00

Semifinaler 2021

Finale 9. maj 2021 Lodtrækning om hvilket hold som spiller hjemme.

Log ind