Ungdomspokalen U16 Piger (05) 20/21 (2021)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
595759
on02-09 2020
18:00 BSF (Liga1) Farum BK (Liga1) Ballerup Idrætspark
2
-
3
02. sep 2020
18:00
BSF (Liga1)
2
Farum BK (Liga1)
3
595760
on02-09 2020
18:00 Hvidovre IF (M) B93 (Liga) Hvidovre IF's baner
1
-
8
02. sep 2020
18:00
Hvidovre IF (M)
1
B93 (Liga)
8
595721
on02-09 2020
18:00 Jægersborg BK (1) Dragør BK (M) Gentofte Sportspark Vest
4
-
2
02. sep 2020
18:00
Jægersborg BK (1)
4
Dragør BK (M)
2
595723
on02-09 2020
18:00 Holmegaard GB (2) Lynge-Broby IF (Liga2) Holmegårdhallen
0
-
15
02. sep 2020
18:00
Holmegaard GB (2)
0
Lynge-Broby IF (Liga2)
15
595724
on02-09 2020
18:00 AB Tårnby (M) Sundby Bk.(Liga2) Vestamager Idrætsanlæg
1
-
4
02. sep 2020
18:00
AB Tårnby (M)
1
Sundby Bk.(Liga2)
4
595725
on02-09 2020
18:00 FC Rudersdal (2) IF Skjold Birkerød (1) Rundforbi Stadion
1
-
2
02. sep 2020
18:00
FC Rudersdal (2)
1
IF Skjold Birkerød (1)
2
595726
on02-09 2020
18:00 Slangerup & Omegn IF (2) Ølstykke-Jyllinge FC (1) Slangerup Stadion
1
-
6
02. sep 2020
18:00
Slangerup & Omegn IF (2)
1
Ølstykke-Jyllinge FC (1)
6
595751
on02-09 2020
18:00 Ringsted Pigefodbold (Liga2) Roskilde Pigefodbold (Liga1) Ringsted Stadion
2
-
3
02. sep 2020
18:00
Ringsted Pigefodbold (Liga2)
2
Roskilde Pigefodbold (Liga1)
3
595752
on02-09 2020
18:00 Hvalsø IF (2) Tuse IF(1) Hvalsø ny Idrætsplads
1
-
3
02. sep 2020
18:00
Hvalsø IF (2)
1
Tuse IF(1)
3
595753
on02-09 2020
18:00 Taastrup FC (1) Greve Fodbold (Liga1) NyBolig Park
0
-
7
02. sep 2020
18:00
Taastrup FC (1)
0
Greve Fodbold (Liga1)
7
595754
on02-09 2020
18:00 Allerød Fodbold Klub (Liga2) FC Helsingør (Liga1) Allerød Idrætspark
4
-
3
02. sep 2020
18:00
Allerød Fodbold Klub (Liga2)
4
FC Helsingør (Liga1)
3
595755
on02-09 2020
18:00 Fremad Valby (Liga2) Brøndbyernes IF (Liga1) Valby Idrætspark
0
-
9
02. sep 2020
18:00
Fremad Valby (Liga2)
0
Brøndbyernes IF (Liga1)
9
595756
on02-09 2020
18:30 Nykøbing FC (Liga2) Herlufsholm GF (Liga2) Nykøbing FC
5
-
3
02. sep 2020
18:30
Nykøbing FC (Liga2)
5
Herlufsholm GF (Liga2)
3
595758
on02-09 2020
19:40 Husum Bk (Liga2) FA 2000 (Liga1) Husumparken
0
-
2
02. sep 2020
19:40
Husum Bk (Liga2)
0
FA 2000 (Liga1)
2
595722
to03-09 2020
18:00 Herlev IF (1) HIK (Liga1) Herlev IF Oasen
3
-
4
03. sep 2020
18:00
Herlev IF (1)
3
HIK (Liga1)
4
595757
ti08-09 2020
18:30 Solrød FC (1) B. 73, Slagelse (Liga2) Solrød Idrætscenter
1
-
7
08. sep 2020
18:30
Solrød FC (1)
1
B. 73, Slagelse (Liga2)
7
175627
on30-09 2020
19:00 Ølstykke-Jyllinge FC (1) Sundby Bk.(Liga2) Ølstykke Stadion
2
-
1
30. sep 2020
19:00
Ølstykke-Jyllinge FC (1)
2
Sundby Bk.(Liga2)
1
175628
on30-09 2020
19:00 Allerød Fodbold Klub (Liga2) HIK (Liga1) Allerød Idrætspark Kunstgræs
6
-
2
30. sep 2020
19:00
Allerød Fodbold Klub (Liga2)
6
HIK (Liga1)
2
175629
on30-09 2020
19:00 IF Skjold Birkerød (1) Greve Fodbold (Liga1) Birkerød Stadion Kunstgræs
0
-
5
30. sep 2020
19:00
IF Skjold Birkerød (1)
0
Greve Fodbold (Liga1)
5
175630
on30-09 2020
19:00 Jægersborg BK (1) Lynge-Broby IF (Liga2) Gentofte Sportspark Vest
2
-
6
30. sep 2020
19:00
Jægersborg BK (1)
2
Lynge-Broby IF (Liga2)
6
175632
on30-09 2020
19:00 FA 2000 (Liga1) Brøndbyernes IF (Liga1) Jens Jessens Vej
1
-
4
30. sep 2020
19:00
FA 2000 (Liga1)
1
Brøndbyernes IF (Liga1)
4
175653
on30-09 2020
19:00 Nykøbing FC (Liga2) Farum BK (Liga1) Lollands Bank Park
1
-
5
30. sep 2020
19:00
Nykøbing FC (Liga2)
1
Farum BK (Liga1)
5
175654
on30-09 2020
19:00 B93 (Liga) Roskilde Pigefodbold (Liga1) Kunst, B93
4
-
3
30. sep 2020
19:00
B93 (Liga)
4
Roskilde Pigefodbold (Liga1)
3
175631
to01-10 2020
19:15 Tuse IF(1) B. 73, Slagelse (Liga2) Tuse Kunstgræsbane
5
-
2
01. okt 2020
19:15
Tuse IF(1)
5
B. 73, Slagelse (Liga2)
2
778074
28-11 2020
11:00 Farum BK (Liga1) Greve Fodbold (Liga1) Farum Park Kunstgræs
4
-
0
28. nov 2020
11:00
Farum BK (Liga1)
4
Greve Fodbold (Liga1)
0
778075
28-11 2020
12:00 Lynge-Broby IF (Liga2) B93 (Liga) Frederiksberg Skole, kunstgræs
0
-
3
28. nov 2020
12:00
Lynge-Broby IF (Liga2)
0
B93 (Liga)
3
778076
28-11 2020
12:00 Tuse IF(1) Allerød Fodbold Klub (Liga2) Tuse Kunstgræsbane
2
-
8
28. nov 2020
12:00
Tuse IF(1)
2
Allerød Fodbold Klub (Liga2)
8
778077
28-11 2020
12:00 Ølstykke-Jyllinge FC (1) Brøndbyernes IF (Liga1) Ølstykke Stadion Kunstgræs
0
-
9
28. nov 2020
12:00
Ølstykke-Jyllinge FC (1)
0
Brøndbyernes IF (Liga1)
9
185872
on21-04 2021
18:30 Farum BK (Liga1) Allerød Fodbold Klub (Liga2) Farum Park
2
-
0
21. apr 2021
18:30
Farum BK (Liga1)
2
Allerød Fodbold Klub (Liga2)
0
185873
on28-04 2021
19:00 B93 (Liga) Brøndbyernes IF (Liga1) Kunst, B93
0
-
2
28. apr 2021
19:00
B93 (Liga)
0
Brøndbyernes IF (Liga1)
2
523547
09-05 2021
11:00 Brøndbyernes IF (Liga1) Farum BK (Liga1) Brøndby Stadion
6
-
7
09. maj 2021
11:00
Brøndbyernes IF (Liga1)
6
Farum BK (Liga1)
7
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

1. runde 2.9 Lodtrækning 2. runde DBU Sjælland facebook 4.9 kl. 12.00

2. runde 30.9 Lodtrækning 3. runde DBU Sjælland facebook 2.10 kl. 12.00

3. runde 28.11 Lodtrækning 4. runde DBU Sjælland facebook 30.11 kl. 12.00

Semifinaler 2021

Finale 9. maj 2021 Lodtrækning om hvilket hold som spiller hjemme.

Log ind