MENU

Ungdomspokalen U13 Drenge B 8:8 (08) 20/21 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
719372 1 on
19-08 2020
Kl. 18:30
Bagsværd BK (rk 4) Ålholm IF (rk 2) Bagsværd Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

719389 2 ti
01-09 2020
Kl. 17:15
Bagsværd BK (rk 2) Albertslund IF (rk 2) Gladsaxe stadion Kunstgræs
7 - 6
719381
2 on
02-09 2020
Kl. 18:15
Kalundborg GB (rk 3) Hvalsø IF (rk 2) Munkesø Stadion
3 - 4
719382 2 on
02-09 2020
Kl. 18:15
Hundige BK (rk 3) Mørkøv IF (rk 3) Hundige Boldfælled
5 - 0
719383
2 on
02-09 2020
Kl. 18:15
B. 73, Slagelse (rk 2) Sorø Freja (rk 2) Stadion Vest
0 - 1
719384 2 on
02-09 2020
Kl. 18:15
AIK 65 Strøby Fodbold (rk 3) Karise IK (rk 3) Strøbyhallen
0 - 1
719385 2 on
02-09 2020
Kl. 18:15
Greve Fodbold (rk 3) Tingsted (rk 3) Greve Idræts Center
UHT

Udehold taberdømt

719386 2 on
02-09 2020
Kl. 18:15
Kværkeby IF (rk 2) BK Friheden (rk 2) Kværkeby Stadion
2 - 5
719387 2 on
02-09 2020
Kl. 18:15
Bagsværd BK (rk 3) BK Avarta (rk 3) Gladsaxe stadion Kunstgræs
6 - 1
719388 2 on
02-09 2020
Kl. 18:15
Albertslund BS 72 (rk 3) Borup IF Fodbold (rk 2) Sportspladsen i Syd
HHT

Hjemmehold taberdømt

719390
2 on
02-09 2020
Kl. 18:15
Frederiksværk FK (rk 3) Måløv BK (rk 2) Frederiksværk Stadion
4 - 6
719391
2 on
02-09 2020
Kl. 18:15
LSF (rk 3) Nivå-Kokkedal FK (rk 2) Smørum Idrætscenter
0 - 5
719392 2 on
02-09 2020
Kl. 18:15
IS Skævinge (rk 3) BSF (rk 3) Baunehøj Stadion
2 - 3
719393 2 on
02-09 2020
Kl. 18:15
IF Skjold Birkerød (rk 2) FC Rudersdal (rk 2) Birkerød Stadion
1 - 2
719394
2 on
02-09 2020
Kl. 18:15
Farum BK (rk 3) Frederikssund FB (rk 2) Farum Park
1 - 3
719395
2 on
02-09 2020
Kl. 18:15
Ålholm IF (rk 2) Humlebæk BK (rk 2) Ålholmskolen
3 - 2
719396 2 on
02-09 2020
Kl. 18:15
Virum-Sorgenfri BK (rk 2) Ålholm IF (rk 4) Virum Stadion
5 - 2
175548 3 ma
14-09 2020
Kl. 18:00
Karise IK (rk 3) Bagsværd BK (rk 2) Karise Stadion
4 - 1
175549
3 on
16-09 2020
Kl. 18:00
Greve Fodbold (rk 3) Ålholm IF (rk 2) Greve Idræts Center
1 - 7
175550 3 on
16-09 2020
Kl. 18:00
BSF (rk 3) Virum-Sorgenfri BK (rk 2) Ballerup Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

175551 3 on
16-09 2020
Kl. 18:00
Hundige BK (rk 3) Frederikssund FB (rk 2) Hundige Boldfælled
10 - 2
175613
3 on
16-09 2020
Kl. 18:00
Sorø Freja (rk 2) Borup IF Fodbold (rk 2) Sorø Stadion
7 - 2
175547 3 on
16-09 2020
Kl. 18:00
FC Rudersdal (rk 2) Nivå-Kokkedal FK (rk 2) Rundforbi Stadion
6 - 7
175552 3 on
16-09 2020
Kl. 18:45
Bagsværd BK (rk 3) BK Friheden (rk 2) Gladsaxe stadion Kunstgræs
5 - 9
175614 3 ma
21-09 2020
Kl. 18:00
Hvalsø IF (rk 2) Måløv BK (rk 2) Hvalsø ny Idrætsplads
1 - 3
239397 4
31-10 2020
Kl. 14:15
BK Friheden (rk 2) Ålholm IF (rk 2) Avedøre Stadion Kunstgræs
2 - 6
239398
4
01-11 2020
Kl. 12:00
Sorø Freja (rk 2) Nivå-Kokkedal FK (rk 2) Sorø Stadion
2 - 4
239399 4
01-11 2020
Kl. 12:00
Hundige BK (rk 3) Karise IK (rk 3) Hundige Boldfælled
4 - 0
239396 4
06-12 2020
Kl. 12:45
BSF (rk 3) Måløv BK (rk 2) Ballerup Idrætspark, Kunstgræs
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36-37 -
3. runde spilles i uge 38-39 - Se live lodtrækning fredag den 4/9 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
4. runde spilles i uge 45-46 - Se live lodtrækning fredag den 18/9 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
Semifinaler spilles i uge 16-17
FINALEN: 

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering til at deltage på holdet for at kunne deltage i en ungdoms B-pokalkamp for samme.

Log ind