MENU

Ungdomspokalen U13 Drenge B 8:8 (08) 20/21 //

Seneste resultater

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Resultat
719381
2 on
02-09 2020
Kl. 18:15
Kalundborg GB (rk 3) Hvalsø IF (rk 2)
3 - 4
719382 2 on
02-09 2020
Kl. 18:15
Hundige BK (rk 3) Mørkøv IF (rk 3)
5 - 0
719383
2 on
02-09 2020
Kl. 18:15
B. 73, Slagelse (rk 2) Sorø Freja (rk 2)
0 - 1
719384 2 on
02-09 2020
Kl. 18:15
AIK 65 Strøby Fodbold (rk 3) Karise IK (rk 3)
0 - 1
719385 2 on
02-09 2020
Kl. 18:15
Greve Fodbold (rk 3) Tingsted (rk 3)
UHT

Udehold taberdømt

175548 3 ma
14-09 2020
Kl. 18:00
Karise IK (rk 3) Bagsværd BK (rk 2)
4 - 1
175547 3 on
16-09 2020
Kl. 18:00
FC Rudersdal (rk 2) Nivå-Kokkedal FK (rk 2)
6 - 7
175549
3 on
16-09 2020
Kl. 18:00
Greve Fodbold (rk 3) Ålholm IF (rk 2)
1 - 7
175550 3 on
16-09 2020
Kl. 18:00
BSF (rk 3) Virum-Sorgenfri BK (rk 2)
UHT

Udehold taberdømt

175551 3 on
16-09 2020
Kl. 18:00
Hundige BK (rk 3) Frederikssund FB (rk 2)
10 - 2
175613
3 on
16-09 2020
Kl. 18:00
Sorø Freja (rk 2) Borup IF Fodbold (rk 2)
7 - 2
175552 3 on
16-09 2020
Kl. 18:45
Bagsværd BK (rk 3) BK Friheden (rk 2)
5 - 9
175614 3 ma
21-09 2020
Kl. 18:00
Hvalsø IF (rk 2) Måløv BK (rk 2)
1 - 3
239397 4
31-10 2020
Kl. 14:15
BK Friheden (rk 2) Ålholm IF (rk 2)
2 - 6
239398
4
01-11 2020
Kl. 12:00
Sorø Freja (rk 2) Nivå-Kokkedal FK (rk 2)
2 - 4
239399 4
01-11 2020
Kl. 12:00
Hundige BK (rk 3) Karise IK (rk 3)
4 - 0
239396 4
06-12 2020
Kl. 12:45
BSF (rk 3) Måløv BK (rk 2)
1 - 4

Stilling

K V U T Score P

Kommende kampe

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Resultat
981988 5 on
21-04 2021
Kl. 18:30
Måløv BK (rk 2) Ålholm IF (rk 2)
982019 5 on
21-04 2021
Kl. 18:30
Nivå-Kokkedal FK (rk 2) Hundige BK (rk 3)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36-37 -
3. runde spilles i uge 38-39 - Se live lodtrækning fredag den 4/9 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
4. runde spilles i uge 45-46 - Se live lodtrækning fredag den 18/9 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
Semifinaler spilles i uge 16-17
FINALEN: 

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering til at deltage på holdet for at kunne deltage i en ungdoms B-pokalkamp for samme.

Log ind