MENU
D
T
M
S

Serie 5, P18/22 Efterår, P18 (2020) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
703908
to
20-08 2020
Kl. 20:30
B 93 9 KFB 3 Kunst, B93
2 - 5
703906
22-08 2020
Kl. 12:00
KFB 5 KB 6 Kløvermarken
3 - 2
703911
22-08 2020
Kl. 14:00
Brønshøj 4 Skjold 12 Kunst, Tingbjerg IP
1 - 9
703910
23-08 2020
Kl. 10:00
FB 15 FA 2000 10 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 4
703909
23-08 2020
Kl. 12:00
Heimdal 6 CBS Sport 4 Fælledparken
1 - 1
703912 ti
25-08 2020
Kl. 19:30
Skjold 12 FB 15 Fælledparken
1 - 1
703917 on
26-08 2020
Kl. 18:00
KFB 3 KFB 5 Kløvermarken
1 - 2
703913
on
26-08 2020
Kl. 18:45
Tårnby FF 3 B 93 9 Vestamager Idrætsanlæg
6 - 0
703915
on
26-08 2020
Kl. 20:15
FA 2000 10 Heimdal 6 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 2
703916 to
27-08 2020
Kl. 20:30
KB 6 Brønshøj 4 Kunst, KB, P. Bangs Vej
6 - 2
703925
29-08 2020
Kl. 14:00
KFB 5 Brønshøj 4 Kløvermarken
3 - 2
703922
30-08 2020
Kl. 10:00
FB 15 KB 6 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 5
703921
30-08 2020
Kl. 14:00
Heimdal 6 Skjold 12 Fælledparken
1 - 0
703919 to
03-09 2020
Kl. 20:30
B 93 9 KFB 5 Kunst, B93
1 - 2
703926
06-09 2020
Kl. 10:00
CBS Sport 4 B 93 9 Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 2
703947
06-09 2020
Kl. 10:00
KFB 3 FB 15 Kløvermarken
7 - 1
703946
06-09 2020
Kl. 14:00
KB 6 Heimdal 6 Kunst, KB, P. Bangs Vej
4 - 2
703949
12-09 2020
Kl. 12:00
Brønshøj 4 B 93 9 Kunst, Tingbjerg IP
5 - 2
703950
12-09 2020
Kl. 16:00
Tårnby FF 3 Skjold 12 Vestamager Idrætsanlæg
6 - 0
703952
13-09 2020
Kl. 10:00
CBS Sport 4 FA 2000 10 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
703951
13-09 2020
Kl. 14:00
Heimdal 6 KFB 3 Fælledparken
1 - 1
703953
13-09 2020
Kl. 16:00
FB 15 KFB 5 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 3
703956
19-09 2020
Kl. 12:00
KFB 5 Heimdal 6 Kløvermarken
UHT

Udehold taberdømt

703958
19-09 2020
Kl. 14:00
Brønshøj 4 FB 15 Kunst, Tingbjerg IP
2 - 6
703959
20-09 2020
Kl. 10:00
KB 6 Tårnby FF 3 Kunst, KB, P. Bangs Vej
4 - 4
703955
20-09 2020
Kl. 16:00
Skjold 12 CBS Sport 4 Fælledparken
2 - 1
703957
20-09 2020
Kl. 16:00
FA 2000 10 B 93 9 Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 2
703994 ti
22-09 2020
Kl. 20:30
B 93 9 FB 15 Kunst, B93
0 - 2
703995
fr
25-09 2020
Kl. 18:30
Tårnby FF 3 KFB 3 Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
3 - 2
703997
27-09 2020
Kl. 10:00
CBS Sport 4 KB 6 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
703998
27-09 2020
Kl. 16:00
FA 2000 10 Skjold 12 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 2
703996
27-09 2020
Kl. 16:00
Heimdal 6 Brønshøj 4 Fælledparken
0 - 0
704000
03-10 2020
Kl. 12:00
KFB 5 Tårnby FF 3 Kløvermarken
1 - 6
704056
04-10 2020
Kl. 10:00
KFB 3 CBS Sport 4 Kløvermarken
2 - 2
704001
04-10 2020
Kl. 10:00
FB 15 Heimdal 6 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 2
703999
04-10 2020
Kl. 12:00
Skjold 12 B 93 9 Fælledparken
5 - 2
704055
04-10 2020
Kl. 14:00
KB 6 FA 2000 10 Kunst, KB, P. Bangs Vej
0 - 2
703920
10-10 2020
Kl. 12:00
Tårnby FF 3 CBS Sport 4 Vestamager Idrætsanlæg
5 - 2
703923
10-10 2020
Kl. 14:00
Brønshøj 4 KFB 3 Kunst, Tingbjerg IP
2 - 3
704059 to
15-10 2020
Kl. 19:00
B 93 9 Heimdal 6 Kunst, B93
1 - 2
707382
17-10 2020
Kl. 12:00
Tårnby FF 3 Brønshøj 4 Vestamager Idrætsanlæg
8 - 2
707397
18-10 2020
Kl. 10:00
CBS Sport 4 KFB 5 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 5
707401
18-10 2020
Kl. 12:00
FA 2000 10 KFB 3 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 0
704057
18-10 2020
Kl. 12:00
Skjold 12 KB 6 Fælledparken
1 - 3
707420 on
21-10 2020
Kl. 20:30
B 93 9 KB 6 Kunst, B93
4 - 0
707402
24-10 2020
Kl. 12:00
KFB 5 FA 2000 10 Kløvermarken
1 - 7
707422
25-10 2020
Kl. 10:00
FB 15 Tårnby FF 3 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 5
707424
25-10 2020
Kl. 10:00
KFB 3 Skjold 12 Kløvermarken
4 - 0
707423
25-10 2020
Kl. 14:00
Brønshøj 4 CBS Sport 4 Kunst, Tingbjerg IP
0 - 3
703945 fr
27-11 2020
Kl. 19:00
FA 2000 10 Tårnby FF 3 Kunst, Jens Jessens Vej
707425
29-11 2020
Kl. 12:00
Skjold 12 KFB 5 Fælledparken
707427
29-11 2020
Kl. 12:00
Tårnby FF 3 Heimdal 6 Vestamager Idrætsanlæg
707428
29-11 2020
Kl. 12:00
CBS Sport 4 FB 15 Kunst, Jens Jessens Vej
707429
29-11 2020
Kl. 12:00
FA 2000 10 Brønshøj 4 Kunst, Jens Jessens Vej
707430
29-11 2020
Kl. 12:00
KB 6 KFB 3 Kunst, KB, P. Bangs Vej
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
SLUTSTILLINGER FOR HALVÅRSTURNERINGER EFTERÅR 2020

Sådan afvikles de udsatte turneringskampe


Oprykning:
 De 10 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 5 puljer rykker op

Nedrykning: ingen

Log ind