MENU

Ungdomspokal U16 Drenge (05) 20/21 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
880777 1 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Bagsværd BK (1) LSF (Ø1) Gladsaxe stadion Kunstgræs
0 - 7
881140
1 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Tune IF (2) Fremad Amager (M) Tune Stadion
0 - 1
881141 1 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Værløse BK (1) GVI (Ø2) Værløse Stadion
5 - 6
881142 1 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Borup IF (1) KB (Ø2) Borup Stadion
UHT

Udehold taberdømt

880775 1 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Hvidovre IF (2) AIK 65 Strøby Fodbold (1) Avedøre Stadion Kunstgræs
UHT

Udehold taberdømt

881143 1 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
TGB (2) Vordingborg IF (Ø2) TGB´s anlæg
0 - 6
880776
1 ti
18-08 2020
Kl. 20:00
HIK (1) FA 2000 (Ø2) Gentofte Sportspark - kunst 1
1 - 3
880778 1 on
19-08 2020
Kl. 18:00
Skjold (2) Herstedøster IC (M) Fælledparken
3 - 6
880774
1 on
19-08 2020
Kl. 18:30
Hornbæk IF (2) A27 (Ø1) Pedella Park
0 - 4
881139
1 fr
21-08 2020
Kl. 19:00
Sørbymagle IF (3) Brøndby Strand IK (Ø2) Sørbyhallen
2 - 1
458659
2 ti
15-09 2020
Kl. 17:30
FC Rudersdal (1) Hørsholm-Usserød IK (Ø1) Rundforbi Stadion
3 - 5
458650 2 ti
15-09 2020
Kl. 17:30
Hvidovre IF (2) KFUM (M) Avedøre Stadion Kunstgræs
5 - 0
458658
2 ti
15-09 2020
Kl. 19:00
Fremad Amager (M) FB (Ø2) Sundby Idrætspark
5 - 4
458652
2 ti
15-09 2020
Kl. 19:15
FA 2000 (Ø2) Union (Ø1) Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 0
458663 2 ti
15-09 2020
Kl. 20:00
GVI (Ø2) Farum BK (Ø1) Kunst, GVI. Nymosen
1 - 3
458654 2 on
16-09 2020
Kl. 17:30
Jægersborg (2) LSF (Ø1) Jægersborg
HHT

Hjemmehold taberdømt

458657 2 on
16-09 2020
Kl. 17:30
Sørbymagle IF (3) Sundby Bk. (Ø1) Sørbyhallen
UDS
458653 2 on
16-09 2020
Kl. 18:00
Måløv BK (2) Slagelse B&I Måløv Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

458648
2 on
16-09 2020
Kl. 19:00
IF Skjold Birkerød (M) A27 (Ø1) Birkerød Stadion Kunstgræs
0 - 8
458649
2 on
16-09 2020
Kl. 19:00
Stenløse BK (M) Vallensbæk IF (Ø1) Stenløse Stadion Kunstgræs
7 - 6
458656
2 on
16-09 2020
Kl. 19:00
Herfølge BK (1) Herstedøster IC (M) Herfølge Stadion Kunst
3 - 1
458665 2 on
16-09 2020
Kl. 19:00
Frederiksværk FK (2) B. 73, Slagelse (M) Frederiksværk Stadion
0 - 3
458667
2 on
16-09 2020
Kl. 19:00
Herlufsholm GF (Ø1) Tuse IF (3) Maglemølle Storhallen
8 - 0
458666 2 ma
21-09 2020
Kl. 18:30
Borup IF (1) Vordingborg IF (Ø2) Borup Stadion, kunstgræs
458655 2 on
23-09 2020
Kl. 19:00
Nivå-Kokkedal (M) B.93 (Ø2) Karsemosegård Kunstgræs
458651 2 on
23-09 2020
Kl. 19:00
Lyngby Boldklub (Ø1) Virum-Sorgenfri (Ø2) Lyngby Stadion
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 17. – 20. august (uge 34)
2. runde – 14. – 17. september (uge 38)
3. runde – 26. - 29. oktober (uge 44)
4. runde – marts 2021 (1/4 finaler)
5. runde – april 2021 (semifinaler)
6. runde – 22. maj 2021 (finale)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane. 

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.

 

Log ind