MENU

Ungdomspokal U16 Drenge (05) 20/21 //

Seneste resultater

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Resultat
458663 2 ti
15-09 2020
Kl. 20:00
GVI (Ø2) Farum BK (Ø1)
1 - 3
458654 2 on
16-09 2020
Kl. 17:30
Jægersborg (2) LSF (Ø1)
HHT

Hjemmehold taberdømt

458653 2 on
16-09 2020
Kl. 18:00
Måløv BK (2) Slagelse B&I
UHT

Udehold taberdømt

458648
2 on
16-09 2020
Kl. 19:00
IF Skjold Birkerød (M) A27 (Ø1)
0 - 8
458649
2 on
16-09 2020
Kl. 19:00
Stenløse BK (M) Vallensbæk IF (Ø1)
7 - 6
458656
2 on
16-09 2020
Kl. 19:00
Herfølge BK (1) Herstedøster IC (M)
3 - 1
458665 2 on
16-09 2020
Kl. 19:00
Frederiksværk FK (2) B. 73, Slagelse (M)
0 - 3
458667
2 on
16-09 2020
Kl. 19:00
Herlufsholm GF (Ø1) Tuse IF (3)
8 - 0
458666 2 ma
21-09 2020
Kl. 18:30
Borup IF (1) Vordingborg IF (Ø2)
1 - 6
458651
2 on
23-09 2020
Kl. 19:00
Lyngby Boldklub (Ø1) Virum-Sorgenfri (Ø2)
2 - 0
458655 2 on
23-09 2020
Kl. 19:00
Nivå-Kokkedal (M) B.93 (Ø2)
9 - 2
240668
3 on
28-10 2020
Kl. 19:00
Stenløse BK (M) A27 (Ø1)
0 - 8
240669
3 on
28-10 2020
Kl. 19:00
Hvidovre IF (2) Lyngby Boldklub (Ø1)
0 - 2
240670 3 on
28-10 2020
Kl. 19:00
Måløv BK (2) FA 2000 (Ø2)
0 - 10
240671 3 on
28-10 2020
Kl. 19:00
Nivå-Kokkedal (M) LSF (Ø1)
7 - 6
458657
2 on
28-10 2020
Kl. 19:00
Sørbymagle IF (3) Sundby Bk. (Ø1)
2 - 1
240673
3 on
28-10 2020
Kl. 19:30
Fremad Amager (M) Hørsholm-Usserød IK (Ø1)
4 - 1
240672
3 on
11-11 2020
Kl. 18:30
Sørbymagle IF (3) Herfølge BK (1)
1 - 2
240674
3 on
11-11 2020
Kl. 20:00
B. 73, Slagelse (M) Farum BK (Ø1)
1 - 8
240675 3 fr
18-12 2020
Kl. 18:00
Vordingborg IF (Ø2) Herlufsholm GF (Ø1)
UDS

Stilling

K V U T Score P

Kommende kampe

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Resultat
586213 4 on
24-03 2021
Kl. 18:30
Lyngby Boldklub (Ø1) A27 (Ø1)
586214 4 on
24-03 2021
Kl. 18:30
Nivå-Kokkedal (M) FA 2000 (Ø2)
586215 4 on
24-03 2021
Kl. 18:30
Herfølge BK (1) Fremad Amager (M)
586216 4 on
24-03 2021
Kl. 22:00
Vinder Vordingborg - Herlufsholm Farum BK (Ø1)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 17. – 20. august (uge 34)
2. runde – 14. – 17. september (uge 38)
3. runde – 26. - 29. oktober (uge 44)
4. runde – marts 2021 (1/4 finaler)
5. runde – april 2021 (semifinaler)
6. runde – 22. maj 2021 (finale)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane. 

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.

 

Log ind