MENU

U6 drenge 3-mands (15) - 4. oktober Medaljestævne, Pulje 10 //

Spillested

Espelundens Idrætsanlæg

Trøje / Shorts / Strømper

Grøn / Hvid /

Holdleder

Peter Schmidt Tel: / Mobil: 23 63 85 88

Spillested

Greve Idræts Center

Trøje / Shorts / Strømper

Blå / Hvid /

Holdleder

Christina Louise Meng Tel: 31371542 / Mobil: 31371542

Holdleder

Luljeta Muriqi Tel: 60675900 / Mobil: 60675900

Assistenttræner

Lasse Wassini Hulstrøm Tel: 40481703 / Mobil: 40481703

Assistenttræner

Jesper Islin Tel: 22778250 / Mobil: 22778250

Assistenttræner

Serkan Ozturk Tel: 52501907 / Mobil: 52501907

Assistenttræner

Peter Holmstrøm Tel: 51616137 / Mobil: 51616137

Teamleder

Lasse Egelund Tel: 60702640 / Mobil: 60702640

Spillested

Islev Skole

Trøje / Shorts / Strømper

Hvid / Rød / Rød

Træner

Chris Ladegaard Stryger Tel: / Mobil: 53580165

Træner

Frederik Kjærgaard Tel: / Mobil: 27578347

Spillested

NyBolig Park

Trøje / Shorts / Strømper

Lime / Sort / Sort

Træner

Finn Galthéen Tel: 2384 2138 / Mobil: 2384 2138

Spillested

NyBolig Park

Trøje / Shorts / Strømper

Lime / Sort / Sort

Træner

Finn Galthéen Tel: 2384 2138 / Mobil: 2384 2138
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Bemærk at alle stævner spilles på to baner.
Værtsklubben skal sørge for optegnede zoner og at de gældende retningslinjer i forhold til Corona bliver overholdt. Se www.dbusjaelland.dk/coronaregler

Hvert hold må maks. være 6 spillere og 3 trænere i forbindelse med stævnet, og dem der ikke spiller kampen skal opholde sig i dertilhørende optegnede zoner.
Evt. tilskuere/forældre skal følge værtsklubbens anvisninger og skal sidde ned på medbragte stole i det af værtsklubben markede publikumsareal.
Øvrige anbefalinger fra sundhedsmynighederne vedr. sundhed, afstand osv. skal overholdes udenfor banen.

Spilletid 2x7 minutter. 
Der er ingen niveaudeling, så det er vigtigt at I stiller lige hold. 
Førstnævnte hold stiller kvalificeret kampleder/baneleder.
Sidstnævnte hold giver bolden op fra midten ved første halvlegs begyndelse. 
Hvert hold skal forlade anlægget når det har spillet sidste kamp.

Der er medaljer til alle, der bliver udleveret i poser til hvert hold. 3-mands: 6 medaljer pr. hold.
Medaljerne sendes ud til værtsklubbernes postadresse tirsdag 22/9. 
Har I ikke modtaget medaljerne senest mandag 28/9, så kontakt DBU Sjælland.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind til jerp@dbusjaelland.dk
Der skal klædes om hjemmefra og ellers skal brug af omklædningsrum aftales med værtsklubben på forkant.

Log ind