MENU

KS Herre 20/21 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
953378
fr
14-08 2020
Kl. 18:30
PI Fodbold Kastrup Bk Valby IP, Opvisningsbanen
1 - 3
953622
15-08 2020
Kl. 12:00
Dragør Bk. Vigerslev Bk. Dragør Bk
0 - 2
953635
15-08 2020
Kl. 12:00
Fremad Amager 2 Oversidder Sundby Idrætspark
953575
15-08 2020
Kl. 13:45
FB Hvidovre IF 2 Frederiksberg IP, kunst
5 - 0
953377
15-08 2020
Kl. 14:00
B 1903 2 Bk. Skjold B1903
1 - 1
953615
15-08 2020
Kl. 14:00
FC Udfordringen HB Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 1
953599
15-08 2020
Kl. 15:30
RIK KB 2 Rønne stadion nord, opvisningsbanen
1 - 0
953578
15-08 2020
Kl. 16:00
FC Græsrødderne NB Bornholm Kunst, GVI. Nymosen
1 - 2
953637 ti
18-08 2020
Kl. 19:00
Oversidder B 1903 2
953639
ti
18-08 2020
Kl. 19:00
Hvidovre IF 2 FC Græsrødderne Hvidovre IF's baner
0 - 1
956278
ti
18-08 2020
Kl. 20:00
HB Dragør Bk. Kunst, Fælledparken
1 - 4
953640
on
19-08 2020
Kl. 18:45
NB Bornholm RIK Nexø Stadion
5 - 1
953638
on
19-08 2020
Kl. 19:00
Kastrup Bk FB Røllikevej
2 - 0
953636
on
19-08 2020
Kl. 19:30
Bk. Skjold PI Fodbold Kunst, Fælledparken
2 - 3
956279
to
20-08 2020
Kl. 20:00
Vigerslev Bk. Fremad Amager 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
956281
fr
21-08 2020
Kl. 18:00
PI Fodbold B 1903 2 Valby IP, Opvisningsbanen
0 - 2
956285
22-08 2020
Kl. 12:00
Dragør Bk. KB 2 Dragør Bk
5 - 2
956287
22-08 2020
Kl. 12:00
Vigerslev Bk. Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
956280
22-08 2020
Kl. 13:45
FB Bk. Skjold Frederiksberg IP, kunst
2 - 1
956283
22-08 2020
Kl. 15:30
RIK Hvidovre IF 2 Bornholms Brand Stadion(Kunsten)
1 - 3
956284
22-08 2020
Kl. 16:00
FC Udfordringen NB Bornholm Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 0
956286 ti
25-08 2020
Kl. 19:15
Fremad Amager 2 HB Sundby I P. Opvisn.
0 - 0
956536
fr
28-08 2020
Kl. 18:00
HB Vigerslev Bk. Kunst, Fælledparken
2 - 3
956289
29-08 2020
Kl. 14:00
B 1903 2 FB B1903
2 - 2
956290
29-08 2020
Kl. 14:00
Oversidder PI Fodbold
956534
29-08 2020
Kl. 14:00
NB Bornholm Dragør Bk. Nexø Stadion
2 - 3
956532
29-08 2020
Kl. 16:00
Kastrup Bk RIK Røllikevej
6 - 0
956288
29-08 2020
Kl. 16:00
Bk. Skjold FC Græsrødderne Kunst, Fælledparken
5 - 1
956535
29-08 2020
Kl. 16:15
KB 2 Fremad Amager 2 Frederiksberg IP, kunst
1 - 0
956533
ti
01-09 2020
Kl. 18:30
Hvidovre IF 2 FC Udfordringen Hvidovre IF's baner
5 - 2
956672 fr
04-09 2020
Kl. 22:00
HB Oversidder Kunst, Fælledparken
956541
05-09 2020
Kl. 12:00
Dragør Bk. Hvidovre IF 2 Dragør Bk
4 - 1
956539
05-09 2020
Kl. 13:45
FB PI Fodbold Frederiksberg IP, kunst
6 - 0
956540
05-09 2020
Kl. 14:00
FC Udfordringen Kastrup Bk Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 0
956671
05-09 2020
Kl. 14:00
Vigerslev Bk. KB 2 Valby IP, Opvisningsbanen
5 - 0
956537
05-09 2020
Kl. 15:30
RIK Bk. Skjold Rønne stadion nord, opvisningsbanen
1 - 4
956670
05-09 2020
Kl. 16:00
Fremad Amager 2 NB Bornholm Sundby Idrætspark
2 - 7
956676 fr
11-09 2020
Kl. 14:00
Oversidder FB
956675
fr
11-09 2020
Kl. 18:00
PI Fodbold FC Græsrødderne Valby IP, Opvisningsbanen
2 - 4
956679
12-09 2020
Kl. 15:30
NB Bornholm Vigerslev Bk. Nexø Stadion
2 - 4
956674
12-09 2020
Kl. 16:00
B 1903 2 RIK B1903
4 - 0
961511
12-09 2020
Kl. 16:15
KB 2 HB Frederiksberg IP, kunst
6 - 3
961515
to
17-09 2020
Kl. 20:00
FC Græsrødderne FB Gentofte Sportspark Opv. kunst
0 - 4
961512
19-09 2020
Kl. 12:00
Dragør Bk. Bk. Skjold Dragør Bk
1 - 2
961516
19-09 2020
Kl. 12:00
Fremad Amager 2 Kastrup Bk Sundby Idrætspark
1 - 1
961519
19-09 2020
Kl. 13:45
KB 2 Oversidder Frederiksberg IP, kunst
961517
19-09 2020
Kl. 14:00
Vigerslev Bk. Hvidovre IF 2 Valby IP, Opvisningsbanen
1 - 2
961513
19-09 2020
Kl. 14:00
FC Udfordringen B 1903 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 4
961518
19-09 2020
Kl. 16:00
HB NB Bornholm Kunst, Fælledparken
0 - 6
956538
on
23-09 2020
Kl. 20:00
FC Græsrødderne B 1903 2 Gentofte Sportspark Opv. kunst
3 - 5
961522 fr
25-09 2020
Kl. 18:00
PI Fodbold FC Udfordringen Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 1
961521
26-09 2020
Kl. 14:00
B 1903 2 Dragør Bk. B1903
0 - 0
961524
26-09 2020
Kl. 14:00
Oversidder FC Græsrødderne
961525
26-09 2020
Kl. 14:00
Kastrup Bk Vigerslev Bk. Røllikevej
2 - 2
961523
26-09 2020
Kl. 16:00
FB RIK Frederiksberg IP, kunst
0 - 0
961520
26-09 2020
Kl. 16:00
Bk. Skjold Fremad Amager 2 Kunst, Fælledparken
6 - 0
961526 ti
29-09 2020
Kl. 20:00
Hvidovre IF 2 HB Avedøre Stadion Kunstgræs
1 - 1
961538
fr
02-10 2020
Kl. 18:00
HB Kastrup Bk Kunst, Fælledparken
3 - 0
961528
03-10 2020
Kl. 12:00
Vigerslev Bk. Bk. Skjold Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 0
961529
03-10 2020
Kl. 12:00
Fremad Amager 2 B 1903 2 Sundby Idrætspark
0 - 2
961530
03-10 2020
Kl. 12:00
Dragør Bk. PI Fodbold Dragør Bk
2 - 0
961536
03-10 2020
Kl. 14:00
FC Udfordringen FB Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 1
961554
03-10 2020
Kl. 14:00
NB Bornholm Oversidder Nexø Stadion
961553
03-10 2020
Kl. 14:30
KB 2 Hvidovre IF 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
0 - 3
961537
03-10 2020
Kl. 15:30
RIK FC Græsrødderne Rønne stadion nord, opvisningsbanen
1 - 2
961560 to
08-10 2020
Kl. 14:00
Oversidder RIK
961557
fr
09-10 2020
Kl. 18:00
PI Fodbold Fremad Amager 2 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 1
961558
10-10 2020
Kl. 13:45
FB Dragør Bk. Frederiksberg IP, kunst
0 - 2
961556
10-10 2020
Kl. 14:00
B 1903 2 Vigerslev Bk. B1903
5 - 0
961561
10-10 2020
Kl. 14:00
Kastrup Bk KB 2 Røllikevej
3 - 0
961562
10-10 2020
Kl. 16:00
Hvidovre IF 2 NB Bornholm Hvidovre IF's baner
3 - 3
961555
10-10 2020
Kl. 16:00
Bk. Skjold HB Kunst, Fælledparken
3 - 1
965627 ti
13-10 2020
Kl. 19:00
Hvidovre IF 2 Oversidder Hvidovre IF's baner
961564
to
15-10 2020
Kl. 20:15
B 1903 2 HB Gentofte Sportspark, kunst 2
3 - 0
961566
17-10 2020
Kl. 12:00
Fremad Amager 2 FB Sundby Idrætspark
1 - 1
965602
17-10 2020
Kl. 12:00
Dragør Bk. FC Græsrødderne Dragør Bk
2 - 0
961565
17-10 2020
Kl. 14:00
Vigerslev Bk. PI Fodbold Valby IP, Opvisningsbanen
4 - 1
965604
17-10 2020
Kl. 14:00
NB Bornholm Kastrup Bk Nexø Stadion
2 - 2
965603
17-10 2020
Kl. 16:00
FC Udfordringen RIK Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 0
961563
17-10 2020
Kl. 16:15
KB 2 Bk. Skjold Frederiksberg IP, kunst
0 - 1
967678
to
22-10 2020
Kl. 20:00
FC Græsrødderne Fremad Amager 2 Gentofte Sportspark Opv. kunst
1 - 0
967655 fr
23-10 2020
Kl. 18:00
PI Fodbold HB Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
967677
24-10 2020
Kl. 13:45
FB Vigerslev Bk. Frederiksberg IP, kunst
0 - 1
972119
24-10 2020
Kl. 14:00
Oversidder FC Udfordringen
972120
24-10 2020
Kl. 14:00
Kastrup Bk Hvidovre IF 2 Røllikevej
0 - 3
971798
24-10 2020
Kl. 15:30
RIK Dragør Bk. Rønne stadion nord, opvisningsbanen
5 - 3
967621
24-10 2020
Kl. 16:00
Bk. Skjold NB Bornholm Kunst, Fælledparken
1 - 0
975808
31-10 2020
Kl. 14:00
Kastrup Bk Oversidder Røllikevej
975816
07-11 2020
Kl. 14:00
Oversidder Dragør Bk.
975817
14-11 2020
Kl. 14:00
Oversidder Bk. Skjold
978390
21-11 2020
Kl. 14:00
Oversidder Fremad Amager 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

https://dbukoebenhavn.dk/nyheder/2020/november/nyt-om-turneringen-for-22-aar-og-op/

Turneringsudvalget arbejder med KS-sæsonen 2020/2021, derfor er der pt. ingen nedrykningsstreger på rækken 

Info om officials på holdkort:
https://dbukoebenhavn.dk/nyheder/2020/august/to-nye-tiltag-faar-debut-paa-holdkortet/

Info om tur til Bornholm:
https://www.dbubornholm.dk/turneringer/infomation-omkring-rejser-til-og-fra-bornholm/

Log ind