MENU
D
T
M
S

Serie 2, P4 20/21 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
716406
to
13-08 2020
Kl. 18:45
B.1960 Nørrebro FF Grønnemosen
2 - 0
716407
fr
14-08 2020
Kl. 18:00
FC Sunshine CIK Kløvermarken
6 - 2
716411
15-08 2020
Kl. 12:00
FC Nyhavn VLI Kløvermarken
3 - 0
716410
15-08 2020
Kl. 14:00
KFB FC Randoms Kløvermarken
0 - 2
716412
15-08 2020
Kl. 16:00
Nørrebro United Sønderbro Fight Kunst, Mimersparken
0 - 2
716409
16-08 2020
Kl. 12:00
Sunred Beach FC Amager FF Kunst, Ryparken
1 - 0
716418
ti
18-08 2020
Kl. 18:00
CIK Bk. Stefan Kløvermarken
0 - 1
716415
ti
18-08 2020
Kl. 20:00
FC Randoms FC Nyhavn Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 0
716419
on
19-08 2020
Kl. 18:00
Sønderbro Fight B.1960 Kløvermarken
2 - 1
716414
on
19-08 2020
Kl. 19:00
VLI Nørrebro United Frederiksberg IP, kunst
1 - 2
716416
on
19-08 2020
Kl. 19:00
Amager FF KFB Kunst, John Tranums Alle
2 - 3
716417
to
20-08 2020
Kl. 21:00
FC Nordhavn Sunred Beach FC Kunst, Ryparken
2 - 2
716420
fr
21-08 2020
Kl. 18:00
FC Sunshine B.1960 Kløvermarken
1 - 4
716426
fr
21-08 2020
Kl. 18:30
VLI Sønderbro Fight Frederiksberg IP, kunst
0 - 3
716424
22-08 2020
Kl. 12:00
FC Nyhavn Amager FF Kløvermarken
UHT

Udehold taberdømt

716423
22-08 2020
Kl. 14:00
KFB FC Nordhavn Kløvermarken
4 - 0
716425
22-08 2020
Kl. 16:00
Nørrebro United FC Randoms Kunst, Mimersparken
4 - 4
716422
23-08 2020
Kl. 12:00
Sunred Beach FC CIK Kunst, Ryparken
1 - 0
716413
23-08 2020
Kl. 16:00
Nørrebro FF FC Sunshine Kunst, Mimersparken
2 - 1
716421
on
26-08 2020
Kl. 18:00
Bk. Stefan Nørrebro FF Rådvadsvej
1 - 5
716429
fr
28-08 2020
Kl. 18:00
FC Randoms VLI Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 0
716430 fr
28-08 2020
Kl. 18:00
Amager FF Nørrebro United Kunst, John Tranums Alle
2 - 2
716433
29-08 2020
Kl. 12:00
Sønderbro Fight FC Sunshine Kløvermarken
4 - 4
716432
29-08 2020
Kl. 14:00
CIK KFB Kløvermarken
1 - 4
716431
30-08 2020
Kl. 10:00
FC Nordhavn FC Nyhavn Kunst, Ryparken
1 - 3
716427
30-08 2020
Kl. 14:00
Nørrebro FF Sunred Beach FC Kunst, Mimersparken
2 - 1
716435
to
03-09 2020
Kl. 18:15
B.1960 Sunred Beach FC Grønnemosen
6 - 0
716434
fr
04-09 2020
Kl. 18:00
Bk. Stefan FC Sunshine Rådvadsvej
0 - 3
716440
fr
04-09 2020
Kl. 18:00
FC Randoms Sønderbro Fight Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 2
716439
fr
04-09 2020
Kl. 18:30
VLI Amager FF Frederiksberg IP, kunst
2 - 0
716437
05-09 2020
Kl. 12:00
FC Nyhavn CIK Kløvermarken
3 - 1
716438
05-09 2020
Kl. 16:00
Nørrebro United FC Nordhavn Kunst, Mimersparken
0 - 0
716442
to
10-09 2020
Kl. 18:00
KFB B.1960 Kløvermarken
0 - 1
717110
fr
11-09 2020
Kl. 18:00
FC Sunshine Sunred Beach FC Kløvermarken
1 - 1
717131
fr
11-09 2020
Kl. 18:00
Amager FF FC Randoms Kunst, John Tranums Alle
3 - 3
717134
12-09 2020
Kl. 12:00
Sønderbro Fight Bk. Stefan Kløvermarken
1 - 2
717133
12-09 2020
Kl. 14:00
CIK Nørrebro United Kløvermarken
1 - 0
717132
13-09 2020
Kl. 10:00
FC Nordhavn VLI Kunst, Ryparken
5 - 0
716441
13-09 2020
Kl. 16:00
Nørrebro FF FC Nyhavn Kunst, Mimersparken
2 - 3
717148
on
16-09 2020
Kl. 20:15
Sønderbro Fight Sunred Beach FC Kunstbane 2, Kløvermarken
5 - 1
717141
fr
18-09 2020
Kl. 18:00
Amager FF Sønderbro Fight Kunst, John Tranums Alle
0 - 5
717139
fr
18-09 2020
Kl. 18:30
VLI CIK Frederiksberg IP, kunst
3 - 2
717140
fr
18-09 2020
Kl. 20:00
FC Randoms FC Nordhavn Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 3
717137
19-09 2020
Kl. 12:00
FC Nyhavn B.1960 Kløvermarken
0 - 2
717136
19-09 2020
Kl. 14:00
KFB FC Sunshine Kløvermarken
0 - 2
717138
19-09 2020
Kl. 16:00
Nørrebro United Nørrebro FF Kunst, Mimersparken
1 - 3
717135
20-09 2020
Kl. 12:00
Sunred Beach FC Bk. Stefan Kunst, Ryparken
3 - 0
717143
to
24-09 2020
Kl. 17:45
B.1960 Nørrebro United Grønnemosen
2 - 0
717145
26-09 2020
Kl. 12:00
Bk. Stefan KFB Kunst, Grøndal Centret
2 - 5
717146
27-09 2020
Kl. 10:00
FC Nordhavn Amager FF Kunst, Ryparken
5 - 0
717144
ma
28-09 2020
Kl. 19:00
FC Sunshine FC Nyhavn Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 0
717154
fr
02-10 2020
Kl. 18:00
Amager FF CIK Kunst, John Tranums Alle
3 - 1
717152
fr
02-10 2020
Kl. 18:30
VLI B.1960 Frederiksberg IP, kunst
0 - 12
717153
fr
02-10 2020
Kl. 20:00
FC Randoms Nørrebro FF Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 3
717150
03-10 2020
Kl. 12:00
FC Nyhavn Bk. Stefan Kløvermarken
1 - 1
717149
03-10 2020
Kl. 14:00
KFB Sunred Beach FC Kløvermarken
1 - 0
717151
03-10 2020
Kl. 16:00
Nørrebro United FC Sunshine Kunst, Mimersparken
2 - 4
717155
04-10 2020
Kl. 10:00
FC Nordhavn Sønderbro Fight Kunst, Ryparken
2 - 1
717160
on
07-10 2020
Kl. 19:30
Sunred Beach FC FC Nyhavn Kunst, Ryparken
2 - 1
717158
fr
09-10 2020
Kl. 18:00
FC Sunshine VLI Kunst, Ryparken
3 - 0
717159
10-10 2020
Kl. 12:00
Bk. Stefan Nørrebro United Kunst, Grøndal Centret
1 - 4
717162
10-10 2020
Kl. 12:00
Sønderbro Fight KFB Kløvermarken
3 - 0
717161
10-10 2020
Kl. 14:00
CIK FC Nordhavn Kløvermarken
2 - 2
717156
11-10 2020
Kl. 16:00
Nørrebro FF Amager FF Kunst, Mimersparken
8 - 0
717168
fr
16-10 2020
Kl. 18:00
Amager FF B.1960 Kunst, John Tranums Alle
0 - 8
717166
fr
16-10 2020
Kl. 18:30
VLI Bk. Stefan Frederiksberg IP, kunst
5 - 3
717163
17-10 2020
Kl. 12:00
FC Nyhavn KFB Kløvermarken
2 - 1
717164
17-10 2020
Kl. 14:00
Nørrebro United Sunred Beach FC Kunst, Mimersparken
0 - 1
717170
17-10 2020
Kl. 14:00
CIK Sønderbro Fight Kunstbane 1, Kløvermarken
1 - 4
717169
18-10 2020
Kl. 10:00
FC Nordhavn Nørrebro FF Kunst, Ryparken
3 - 2
717157
ti
20-10 2020
Kl. 20:00
FC Randoms B.1960 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 7
717173
fr
23-10 2020
Kl. 18:00
FC Sunshine Amager FF Kunst, Ryparken
5 - 0
717177
24-10 2020
Kl. 12:00
FC Nyhavn Sønderbro Fight Kløvermarken
1 - 3
717172
24-10 2020
Kl. 12:00
B.1960 FC Nordhavn Grønnemosen
2 - 1
717174
24-10 2020
Kl. 14:00
Bk. Stefan FC Randoms Kunst, Grøndal Centret
0 - 4
717176
24-10 2020
Kl. 14:00
KFB Nørrebro United Kunstbane 2, Kløvermarken
2 - 2
717175
25-10 2020
Kl. 12:00
Sunred Beach FC VLI Kunst, Ryparken
1 - 2
717171
25-10 2020
Kl. 16:00
Nørrebro FF CIK Kunst, Mimersparken
2 - 0
717147
to
01-04 2021
Kl. 14:00
CIK FC Randoms Kunstbane 2, Kløvermarken
5 - 3
716436
to
01-04 2021
Kl. 14:00
KFB Nørrebro FF Kunstbane 1, Kløvermarken
0 - 4
716408
to
01-04 2021
Kl. 14:00
Bk. Stefan FC Nordhavn Kunst, Grøndal Centret
0 - 0
716428
ma
05-04 2021
Kl. 12:00
B.1960 Bk. Stefan Kunst, Ryparken
1 - 1
717142
ma
05-04 2021
Kl. 12:00
Nørrebro FF VLI Kunst, Mimersparken
3 - 2
717167
ma
05-04 2021
Kl. 14:00
FC Randoms FC Sunshine Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 7
717181
fr
09-04 2021
Kl. 18:00
Amager FF Bk. Stefan Kunst, John Tranums Alle
3 - 0
717179
fr
09-04 2021
Kl. 18:30
VLI KFB Frederiksberg IP, kunst
2 - 4
717184
10-04 2021
Kl. 12:00
Sønderbro Fight Nørrebro FF Kløvermarken
1 - 1
717183
10-04 2021
Kl. 14:00
CIK B.1960 Kløvermarken
0 - 4
717180
10-04 2021
Kl. 14:00
FC Randoms Sunred Beach FC Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 3
717178
10-04 2021
Kl. 16:00
Nørrebro United FC Nyhavn Kunst, Mimersparken
3 - 4
717182
11-04 2021
Kl. 12:00
FC Nordhavn FC Sunshine Kunst, Ryparken
2 - 2
717207
fr
16-04 2021
Kl. 18:15
Bk. Stefan B.1960 Rådvadsvej
0 - 0
717212
fr
16-04 2021
Kl. 18:30
VLI FC Randoms Frederiksberg IP, kunst
4 - 2
717206
fr
16-04 2021
Kl. 20:00
FC Sunshine Sønderbro Fight Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 2
717209
17-04 2021
Kl. 12:00
KFB CIK Kløvermarken
3 - 0
717210
17-04 2021
Kl. 12:00
FC Nyhavn FC Nordhavn Kløvermarken
3 - 0
717211
17-04 2021
Kl. 16:00
Nørrebro United Amager FF Kunst, Mimersparken
0 - 2
717208
18-04 2021
Kl. 12:00
Sunred Beach FC Nørrebro FF Kunst, Ryparken
1 - 5
717216
fr
23-04 2021
Kl. 18:00
Amager FF VLI Kunst, John Tranums Alle
7 - 0
717213
fr
23-04 2021
Kl. 19:00
Nørrebro FF KFB Kunst, Mimersparken
5 - 2
717215
fr
23-04 2021
Kl. 20:00
FC Sunshine Bk. Stefan Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 1
717218
24-04 2021
Kl. 12:00
CIK FC Nyhavn Kløvermarken
1 - 0
717219
24-04 2021
Kl. 12:00
Sønderbro Fight FC Randoms Kløvermarken
UHT

Udehold taberdømt

717217
25-04 2021
Kl. 10:00
FC Nordhavn Nørrebro United Kunst, Ryparken
1 - 0
717222
to
29-04 2021
Kl. 19:00
B.1960 KFB Grønnemosen
6 - 0
717220
fr
30-04 2021
Kl. 18:00
Bk. Stefan Sønderbro Fight Rådvadsvej
0 - 0
717225
fr
30-04 2021
Kl. 18:30
VLI FC Nordhavn Frederiksberg IP, kunst
0 - 2
717226 fr
30-04 2021
Kl. 20:00
FC Randoms Amager FF Kunst, Valby IP, tribunen
UDS
717223
01-05 2021
Kl. 12:00
FC Nyhavn Nørrebro FF Kløvermarken
1 - 3
717224
01-05 2021
Kl. 14:00
Nørrebro United CIK Kunst, Mimersparken
2 - 2
717221
02-05 2021
Kl. 12:00
Sunred Beach FC FC Sunshine Kunst, Ryparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

717229
fr
07-05 2021
Kl. 18:00
FC Sunshine KFB Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 0
717230 fr
07-05 2021
Kl. 18:00
Bk. Stefan Sunred Beach FC Rådvadsvej
2 - 0
717233
fr
07-05 2021
Kl. 18:00
Sønderbro Fight Amager FF Kløvermarken
1 - 4
717227
fr
07-05 2021
Kl. 19:00
Nørrebro FF Nørrebro United Kunst, Mimersparken
3 - 1
717228
08-05 2021
Kl. 12:00
B.1960 FC Nyhavn Grønnemosen
2 - 3
717232
08-05 2021
Kl. 12:00
CIK VLI Kløvermarken
3 - 2
717231
09-05 2021
Kl. 10:00
FC Nordhavn FC Randoms Kunst, Ryparken
717199 ma
10-05 2021
Kl. 20:00
Nørrebro FF Bk. Stefan Kunst, Mimersparken
717204 ti
11-05 2021
Kl. 17:30
CIK Sunred Beach FC Kløvermarken
717205 ti
11-05 2021
Kl. 18:00
Sønderbro Fight VLI Kløvermarken
717201 ti
11-05 2021
Kl. 18:00
FC Randoms Nørrebro United Valby IP, Gl. Afdeling
717202 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
Amager FF FC Nyhavn Kunst, John Tranums Alle
717200 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
B.1960 FC Sunshine Grønnemosen
717239 fr
14-05 2021
Kl. 18:00
FC Randoms CIK Kunst, Valby IP, tribunen
717240 fr
14-05 2021
Kl. 18:00
Amager FF FC Nordhavn Kunst, John Tranums Alle
717238 fr
14-05 2021
Kl. 18:30
VLI Nørrebro FF Frederiksberg IP, kunst
717236
15-05 2021
Kl. 12:00
FC Nyhavn FC Sunshine Kløvermarken
717235
15-05 2021
Kl. 14:00
KFB Bk. Stefan Kunstbane 1, Kløvermarken
717234
16-05 2021
Kl. 12:00
Sunred Beach FC Sønderbro Fight Kunst, Ryparken
717203 ti
18-05 2021
Kl. 21:00
FC Nordhavn KFB Kunst, Ryparken
717214 on
19-05 2021
Kl. 19:30
Sunred Beach FC B.1960 Kunst, Ryparken
717243 fr
21-05 2021
Kl. 18:00
FC Sunshine Nørrebro United Kunst, Valby IP, tribunen
717244 fr
21-05 2021
Kl. 18:00
Bk. Stefan FC Nyhavn Rådvadsvej
717242
22-05 2021
Kl. 12:00
B.1960 VLI Grønnemosen
717247
22-05 2021
Kl. 12:00
Sønderbro Fight FC Nordhavn Kløvermarken
717246
22-05 2021
Kl. 14:00
CIK Amager FF Kløvermarken
717245
23-05 2021
Kl. 12:00
Sunred Beach FC KFB Kunst, Ryparken
717241 ma
24-05 2021
Kl. 14:00
Nørrebro FF FC Randoms Kunst, Mimersparken
717253 fr
28-05 2021
Kl. 18:00
Amager FF Nørrebro FF Kunst, John Tranums Alle
717251 fr
28-05 2021
Kl. 18:30
VLI FC Sunshine Frederiksberg IP, kunst
717249
29-05 2021
Kl. 12:00
FC Nyhavn Sunred Beach FC Kløvermarken
717252
29-05 2021
Kl. 14:00
B.1960 FC Randoms Grønnemosen
717248
29-05 2021
Kl. 14:00
KFB Sønderbro Fight Kløvermarken
717250
29-05 2021
Kl. 16:00
Nørrebro United Bk. Stefan Kunst, Mimersparken
717254
30-05 2021
Kl. 10:00
FC Nordhavn CIK Kunst, Ryparken
717237 on
02-06 2021
Kl. 21:00
Nørrebro United B.1960 Kunst, Ryparken
717257 fr
04-06 2021
Kl. 18:00
FC Sunshine FC Randoms Kunst, Valby IP, tribunen
717258 fr
04-06 2021
Kl. 18:00
Bk. Stefan VLI Rådvadsvej
717255 fr
04-06 2021
Kl. 20:00
Nørrebro FF FC Nordhavn Kunst, Mimersparken
717256
05-06 2021
Kl. 12:00
B.1960 Amager FF Grønnemosen
717261
05-06 2021
Kl. 12:00
Sønderbro Fight CIK Kløvermarken
717259
06-06 2021
Kl. 14:00
Sunred Beach FC Nørrebro United Kunst, Ryparken
717260 ti
08-06 2021
Kl. 17:30
KFB FC Nyhavn Kløvermarken
717265 fr
11-06 2021
Kl. 18:00
Amager FF FC Sunshine Kunst, John Tranums Alle
717263 fr
11-06 2021
Kl. 18:30
VLI Sunred Beach FC Frederiksberg IP, kunst
717264 fr
11-06 2021
Kl. 20:00
FC Randoms Bk. Stefan Kunst, Valby IP, tribunen
717268
12-06 2021
Kl. 12:00
Sønderbro Fight FC Nyhavn Kløvermarken
717262
12-06 2021
Kl. 14:00
Nørrebro United KFB Kunst, Mimersparken
717267
12-06 2021
Kl. 16:00
CIK Nørrebro FF Kløvermarken
717266
13-06 2021
Kl. 10:00
FC Nordhavn B.1960 Kunst, Ryparken
717269 fr
18-06 2021
Kl. 19:00
Nørrebro FF Sønderbro Fight Kunst, Mimersparken
717270
19-06 2021
Kl. 14:00
B.1960 CIK Grønnemosen
717271
19-06 2021
Kl. 14:00
FC Sunshine FC Nordhavn Kunstbane 2, Kløvermarken
717272
19-06 2021
Kl. 14:00
Bk. Stefan Amager FF Rådvadsvej
717273
19-06 2021
Kl. 14:00
Sunred Beach FC FC Randoms Kunst, Ryparken
717274
19-06 2021
Kl. 14:00
KFB VLI Kunstbane 1, Kløvermarken
717275
19-06 2021
Kl. 14:00
FC Nyhavn Nørrebro United Kløvermarken
717197 ti
22-06 2021
Kl. 17:30
FC Nyhavn FC Randoms Kløvermarken
717194 ti
22-06 2021
Kl. 18:00
Bk. Stefan CIK Rådvadsvej
717192 ti
22-06 2021
Kl. 18:00
B.1960 Sønderbro Fight Grønnemosen
717196 ti
22-06 2021
Kl. 18:00
KFB Amager FF Kunstbane 2, Kløvermarken
717193 on
23-06 2021
Kl. 18:00
FC Sunshine Nørrebro FF Kunst, Valby IP, tribunen
717195 on
23-06 2021
Kl. 19:30
Sunred Beach FC FC Nordhavn Kunst, Ryparken
717198 to
24-06 2021
Kl. 20:00
Nørrebro United VLI Kunst, Mimersparken
717185
26-06 2021
Kl. 14:00
Nørrebro FF B.1960 Kunst, Mimersparken
717186
26-06 2021
Kl. 14:00
VLI FC Nyhavn Kunst, Jens Jessens Vej
717187
26-06 2021
Kl. 14:00
FC Randoms KFB Kunst, Valby IP, tribunen
717188
26-06 2021
Kl. 14:00
Amager FF Sunred Beach FC Kunst, John Tranums Alle
717189
26-06 2021
Kl. 14:00
FC Nordhavn Bk. Stefan Kunst, Ryparken
717190
26-06 2021
Kl. 14:00
CIK FC Sunshine Kunstbane 1, Kløvermarken
717191
26-06 2021
Kl. 14:00
Sønderbro Fight Nørrebro United Kløvermarken
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Information om turneringsprogram forår 2021

Oprykning: De to bedste oprykningsberettigede hold rykker op. 
3. bedste oprykningsberettigede hold rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1 pulje 3 til Københavnsserien 2021/22.

Nedrykning: 
Antal hold, der rykker ned svarer til antallet af DBU København 1. hold, der rykker ud af Københavnsserien.
Dog rykker nr. 14 altid ned.

Log ind