MENU

1. division 2020/21 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat TV
739048
1 to
10-09 2020
Kl. 19:00
Hobro IK Viborg DS Arena - Græsbane
1 - 1
TV3 Sport
739047
1 fr
11-09 2020
Kl. 19:00
HB Køge Hvidovre Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
2 - 1
Viaplay
739051
1 fr
11-09 2020
Kl. 19:00
FC Helsingør Silkeborg IF Helsingør "Ny Stadion" OPV
4 - 2
Viaplay
739049
1
12-09 2020
Kl. 14:00
Skive Esbjerg fB Hancock Arena (Skive)
0 - 2
Viaplay
739050
1
12-09 2020
Kl. 16:00
Fremad Amager Vendsyssel FF Sundby I P. Opvisn.
6 - 0
Viaplay
739046
1
13-09 2020
Kl. 14:00
FC Fredericia Kolding IF Monjasa Park
2 - 1
Viaplay
739071
2 ti
15-09 2020
Kl. 18:30
Hvidovre FC Helsingør PRO VENTILATION ARENA
0 - 3
Viaplay
739070
2 ti
15-09 2020
Kl. 19:00
Vendsyssel FF Hobro IK Nord Energi Arena
3 - 0
Viaplay
739073
2 on
16-09 2020
Kl. 18:00
Silkeborg IF Skive JYSK Park (kunstgræs)
2 - 0
Viaplay
739072
2 on
16-09 2020
Kl. 18:30
Esbjerg fB HB Køge Blue Water Arena
1 - 0
TV3 Sport
739052
2 on
16-09 2020
Kl. 18:30
Viborg Kolding IF Energi Viborg Arena
4 - 2
Viaplay
739053
2 to
17-09 2020
Kl. 18:00
FC Fredericia Fremad Amager Monjasa Park
3 - 1
Viaplay
739079
3 fr
18-09 2020
Kl. 19:00
FC Helsingør Vendsyssel FF Helsingør "Ny Stadion" OPV
3 - 0
Viaplay
739075
3
19-09 2020
Kl. 13:00
Kolding IF HB Køge Autocentralen Park (Kolding Stadion)
2 - 4
Viaplay
739076
3
19-09 2020
Kl. 13:30
Silkeborg IF Esbjerg fB JYSK Park (kunstgræs)
3 - 1
TV3 Sport
739074
3
19-09 2020
Kl. 14:00
Viborg Skive Energi Viborg Arena
3 - 1
Viaplay
739078
3
20-09 2020
Kl. 13:00
Fremad Amager Hvidovre Sundby I P. Opvisn.
4 - 0
Viaplay
739077
3
20-09 2020
Kl. 15:00
Hobro IK FC Fredericia DS Arena - Græsbane
3 - 2
Viaplay
747954
4 fr
25-09 2020
Kl. 19:00
Hvidovre Hobro IK PRO VENTILATION ARENA
1 - 2
TV3 Sport
747955
4 fr
25-09 2020
Kl. 19:00
Esbjerg fB FC Helsingør Blue Water Arena
2 - 1
Viaplay
747952
4 fr
25-09 2020
Kl. 19:00
Vendsyssel FF Kolding IF Nord Energi Arena
1 - 0
Viaplay
748565
4
26-09 2020
Kl. 14:00
Skive Fremad Amager Hancock Arena (Skive)
0 - 2
Viaplay
747953
4
27-09 2020
Kl. 13:30
HB Køge Viborg Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
0 - 3
Viaplay
739229
4
27-09 2020
Kl. 14:00
FC Fredericia Silkeborg IF Monjasa Park
1 - 0
Viaplay
748569
5 ti
29-09 2020
Kl. 18:00
Hobro IK Skive DS Arena - Græsbane
2 - 1
Viaplay
748570
5 ti
29-09 2020
Kl. 19:00
Fremad Amager Esbjerg fB Sundby I P. Opvisn.
2 - 3
Viaplay
748566
5 on
30-09 2020
Kl. 18:00
Viborg Vendsyssel FF Energi Viborg Arena
3 - 1
TV3 Sport
748567
5 on
30-09 2020
Kl. 19:00
Kolding IF Silkeborg IF Autocentralen Park (Kolding Stadion)
0 - 4
Viaplay
748571
5 on
30-09 2020
Kl. 19:00
FC Helsingør HB Køge Helsingør "Ny Stadion" OPV
0 - 2
Viaplay
748568
5 to
01-10 2020
Kl. 19:00
Hvidovre FC Fredericia PRO VENTILATION ARENA
0 - 3
Viaplay
748574
6
03-10 2020
Kl. 13:00
HB Køge Fremad Amager Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
0 - 3
Viaplay
748576
6
03-10 2020
Kl. 13:30
Silkeborg IF Hobro IK JYSK Park (kunstgræs)
4 - 2
TV3 Sport
748577
6
03-10 2020
Kl. 14:00
Skive Kolding IF Hancock Arena (Skive)
1 - 1
Viaplay
748575
6
03-10 2020
Kl. 15:00
Esbjerg fB Viborg Blue Water Arena
2 - 2
Viaplay
748572
6
04-10 2020
Kl. 14:00
FC Fredericia FC Helsingør Monjasa Park
1 - 2
Viaplay
748573
6
04-10 2020
Kl. 15:00
Vendsyssel FF Hvidovre Nord Energi Arena
1 - 2
Viaplay
748578
7 fr
16-10 2020
Kl. 18:00
Viborg Fremad Amager Energi Viborg Arena
3 - 1
TV3 Sport
748581
7 fr
16-10 2020
Kl. 18:30
Hvidovre Silkeborg IF PRO VENTILATION ARENA
1 - 5
Viaplay
748579
7
17-10 2020
Kl. 14:00
Kolding IF Esbjerg fB Autocentralen Park (Kolding Stadion)
1 - 1
Viaplay
748582
7
17-10 2020
Kl. 15:00
Hobro IK HB Køge DS Arena - Græsbane
3 - 1
Viaplay
748580
7
18-10 2020
Kl. 15:00
Vendsyssel FF FC Fredericia Nord Energi Arena
1 - 1
Viaplay
748583
7
18-10 2020
Kl. 15:30
FC Helsingør Skive Helsingør "Ny Stadion" OPV
2 - 1
Viaplay
750235
8 ti
20-10 2020
Kl. 19:00
Kolding IF Hobro IK Autocentralen Park (Kolding Stadion)
2 - 1
Viaplay
750237
8 ti
20-10 2020
Kl. 19:00
Esbjerg fB Hvidovre Blue Water Arena
0 - 2
Viaplay
750239
8 on
21-10 2020
Kl. 18:00
Skive Vendsyssel FF Hancock Arena (Skive)
1 - 1
Viaplay
750240
8 on
21-10 2020
Kl. 18:30
Fremad Amager FC Helsingør Sundby I P. Opvisn.
5 - 1
Viaplay
750236
8 on
21-10 2020
Kl. 19:00
HB Køge FC Fredericia Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
0 - 1
Viaplay
750238
8 to
22-10 2020
Kl. 18:00
Silkeborg IF Viborg JYSK Park (kunstgræs)
1 - 2
TV3 Sport
750393
9
24-10 2020
Kl. 13:15
Hobro IK Esbjerg fB DS Arena - Græsbane
1 - 2
TV3 Sport
750241
9
24-10 2020
Kl. 14:00
FC Fredericia Skive Monjasa Park
2 - 1
Viaplay
750391
9
24-10 2020
Kl. 15:00
Vendsyssel FF HB Køge Nord Energi Arena
0 - 1
Viaplay
750395
9
24-10 2020
Kl. 16:00
FC Helsingør Kolding IF Helsingør "Ny Stadion" OPV
0 - 0
Viaplay
750394 9
25-10 2020
Kl. 13:00
Fremad Amager Silkeborg IF Sundby I P. Opvisn.
Viaplay
750392 9
25-10 2020
Kl. 14:00
Hvidovre Viborg PRO VENTILATION ARENA
Viaplay
750396 10 fr
30-10 2020
Kl. 18:00
Viborg FC Helsingør Energi Viborg Arena
Viaplay
750397 10 fr
30-10 2020
Kl. 19:00
Kolding IF Hvidovre Autocentralen Park (Kolding Stadion)
Viaplay
750400 10
31-10 2020
Kl. 13:00
Esbjerg fB FC Fredericia Blue Water Arena
TV3 Sport
750404 10
31-10 2020
Kl. 15:00
Hobro IK Fremad Amager DS Arena - Græsbane
Viaplay
750398 10
01-11 2020
Kl. 13:30
HB Køge Skive Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
Viaplay
750402 10
01-11 2020
Kl. 15:00
Silkeborg IF Vendsyssel FF JYSK Park (kunstgræs)
Viaplay
750443 11 to
05-11 2020
Kl. 18:00
FC Helsingør Hobro IK Helsingør "Ny Stadion" OPV
TV3 Sport
750410 11 fr
06-11 2020
Kl. 18:00
FC Fredericia Viborg Monjasa Park
Viaplay
750413 11
07-11 2020
Kl. 14:00
Skive Hvidovre Hancock Arena (Skive)
Viaplay
750414 11
07-11 2020
Kl. 15:00
Fremad Amager Kolding IF Sundby I P. Opvisn.
Viaplay
750412 11
08-11 2020
Kl. 13:30
HB Køge Silkeborg IF Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
Viaplay
750411 11
08-11 2020
Kl. 15:00
Vendsyssel FF Esbjerg fB Nord Energi Arena
Viaplay
750460 12 fr
20-11 2020
Kl. 18:00
Viborg Hobro IK Energi Viborg Arena
Viaplay
750873 12 fr
20-11 2020
Kl. 19:00
Kolding IF FC Fredericia Autocentralen Park (Kolding Stadion)
Viaplay
750874 12
21-11 2020
Kl. 13:00
Hvidovre Vendsyssel FF PRO VENTILATION ARENA
Viaplay
750876 12
21-11 2020
Kl. 13:00
Silkeborg IF FC Helsingør JYSK Park (kunstgræs)
TV3 Sport
750877 12
22-11 2020
Kl. 13:00
Fremad Amager HB Køge Sundby I P. Opvisn.
Viaplay
750875 12
22-11 2020
Kl. 15:00
Esbjerg fB Skive Blue Water Arena
Viaplay
750878 13 to
26-11 2020
Kl. 18:30
Viborg Silkeborg IF Energi Viborg Arena
TV3 Max
750883 13 fr
27-11 2020
Kl. 18:30
FC Helsingør Fremad Amager Helsingør "Ny Stadion" OPV
Viaplay
750879 13 fr
27-11 2020
Kl. 19:00
Kolding IF Vendsyssel FF Autocentralen Park (Kolding Stadion)
Viaplay
750882 13
28-11 2020
Kl. 13:00
Skive FC Fredericia Hancock Arena (Skive)
Viaplay
750880 13
28-11 2020
Kl. 14:00
HB Køge Esbjerg fB Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
Viaplay
750881 13
29-11 2020
Kl. 15:00
Hobro IK Hvidovre DS Arena - Græsbane
Viaplay
750887 14 to
03-12 2020
Kl. 19:00
Esbjerg fB Kolding IF Blue Water Arena
TV3 Sport
750888 14 fr
04-12 2020
Kl. 19:00
Skive Hobro IK Hancock Arena (Skive)
Viaplay
750886 14 fr
04-12 2020
Kl. 19:00
HB Køge FC Helsingør Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
Viaplay
750889 14
05-12 2020
Kl. 14:00
Fremad Amager Viborg Sundby I P. Opvisn.
Viaplay
750884 14
06-12 2020
Kl. 14:00
FC Fredericia Hvidovre Monjasa Park
Viaplay
750885 14
06-12 2020
Kl. 15:00
Vendsyssel FF Silkeborg IF Nord Energi Arena
Viaplay
750890 15 fr
11-12 2020
Kl. 18:00
Viborg HB Køge Energi Viborg Arena
Viaplay
750891 15 fr
11-12 2020
Kl. 19:00
Kolding IF Fremad Amager Autocentralen Park (Kolding Stadion)
Viaplay
750893 15
12-12 2020
Kl. 12:30
Silkeborg IF FC Fredericia JYSK Park (kunstgræs)
TV3 Sport
750892 15
12-12 2020
Kl. 13:00
Hvidovre Skive PRO VENTILATION ARENA
Viaplay
750894 15
13-12 2020
Kl. 13:00
Hobro IK Vendsyssel FF DS Arena - Græsbane
Viaplay
750895 15
13-12 2020
Kl. 15:00
FC Helsingør Esbjerg fB Helsingør "Ny Stadion" OPV
Viaplay
750896 16
20-12 2020
Kl. 15:00
FC Fredericia HB Køge Monjasa Park
750897 16
20-12 2020
Kl. 15:00
Vendsyssel FF Fremad Amager Nord Energi Arena
750898 16
20-12 2020
Kl. 15:00
Hvidovre Esbjerg fB PRO VENTILATION ARENA
750899 16
20-12 2020
Kl. 15:00
Hobro IK Kolding IF DS Arena - Græsbane
750900 16
20-12 2020
Kl. 15:00
Skive Silkeborg IF Hancock Arena (Skive)
750901 16
20-12 2020
Kl. 15:00
FC Helsingør Viborg Helsingør "Ny Stadion" OPV
750902 17
14-02 2021
Kl. 15:00
Viborg FC Fredericia Energi Viborg Arena
750903 17
14-02 2021
Kl. 15:00
Kolding IF FC Helsingør Autocentralen Park (Kolding Stadion)
750904 17
14-02 2021
Kl. 15:00
HB Køge Hobro IK Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
750905 17
14-02 2021
Kl. 15:00
Esbjerg fB Vendsyssel FF Blue Water Arena
750906 17
14-02 2021
Kl. 15:00
Silkeborg IF Hvidovre JYSK Park (kunstgræs)
750999 17
14-02 2021
Kl. 15:00
Fremad Amager Skive Sundby I P. Opvisn.
751000 18
21-02 2021
Kl. 15:00
FC Fredericia Esbjerg fB Monjasa Park
751001 18
21-02 2021
Kl. 15:00
Vendsyssel FF Viborg Nord Energi Arena
751002 18
21-02 2021
Kl. 15:00
Hvidovre Fremad Amager PRO VENTILATION ARENA
751003 18
21-02 2021
Kl. 15:00
Silkeborg IF Kolding IF JYSK Park (kunstgræs)
751004 18
21-02 2021
Kl. 15:00
Hobro IK FC Helsingør DS Arena - Græsbane
751005 18
21-02 2021
Kl. 15:00
Skive HB Køge Hancock Arena (Skive)
751006 19
28-02 2021
Kl. 15:00
Viborg Hvidovre Energi Viborg Arena
751007 19
28-02 2021
Kl. 15:00
Kolding IF Skive Autocentralen Park (Kolding Stadion)
751008 19
28-02 2021
Kl. 15:00
HB Køge Vendsyssel FF Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
751009 19
28-02 2021
Kl. 15:00
Esbjerg fB Silkeborg IF Blue Water Arena
751010 19
28-02 2021
Kl. 15:00
Fremad Amager Hobro IK Sundby I P. Opvisn.
751011 19
28-02 2021
Kl. 15:00
FC Helsingør FC Fredericia Helsingør "Ny Stadion" OPV
751012 20
07-03 2021
Kl. 15:00
FC Fredericia Hobro IK Monjasa Park
751013 20
07-03 2021
Kl. 15:00
Vendsyssel FF FC Helsingør Nord Energi Arena
751014 20
07-03 2021
Kl. 15:00
Hvidovre Kolding IF PRO VENTILATION ARENA
751019 20
07-03 2021
Kl. 15:00
Esbjerg fB Fremad Amager Blue Water Arena
751020 20
07-03 2021
Kl. 15:00
Silkeborg IF HB Køge JYSK Park (kunstgræs)
751021 20
07-03 2021
Kl. 15:00
Skive Viborg Hancock Arena (Skive)
751022 21
14-03 2021
Kl. 15:00
Viborg Esbjerg fB Energi Viborg Arena
751023 21
14-03 2021
Kl. 15:00
Vendsyssel FF Skive Nord Energi Arena
751024 21
14-03 2021
Kl. 15:00
HB Køge Kolding IF Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
751025 21
14-03 2021
Kl. 15:00
Hobro IK Silkeborg IF DS Arena - Græsbane
751026 21
14-03 2021
Kl. 15:00
Fremad Amager FC Fredericia Sundby I P. Opvisn.
751027 21
14-03 2021
Kl. 15:00
FC Helsingør Hvidovre Helsingør "Ny Stadion" OPV
751028 22
21-03 2021
Kl. 15:00
FC Fredericia Vendsyssel FF Monjasa Park
751029 22
21-03 2021
Kl. 15:00
Kolding IF Viborg Autocentralen Park (Kolding Stadion)
751036 22
21-03 2021
Kl. 15:00
Hvidovre HB Køge PRO VENTILATION ARENA
751037 22
21-03 2021
Kl. 15:00
Esbjerg fB Hobro IK Blue Water Arena
751038 22
21-03 2021
Kl. 15:00
Silkeborg IF Fremad Amager JYSK Park (kunstgræs)
751039 22
21-03 2021
Kl. 15:00
Skive FC Helsingør Hancock Arena (Skive)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Divisionsforeningen på mail eller på tlf: 3525 1545

Log ind