MENU

Sydbank Pokalen 2020/21 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat TV
790832
1 ti
01-09 2020
Kl. 16:30
Glamsbjerg IF Esbjerg fB Glamsbjerg Stadion
0 - 8
Viaplay
790813
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:00
Ringsted IF Vordingborg IF Ringsted Stadion
3 - 0
790814
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:00
Ishøj IF AB Ishøj Idrætscenter
1 - 2
790815
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:00
Frederikssund Næstved Frederikssund Stadion
1 - 4
790820
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:00
Vanløse Hillerød Fodbold Vanløse IP. Opvisn.
1 - 2
790821
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:00
B 1908 Fremad Amager Sundby I P. Opvisn.
1 - 3
Viaplay
790824
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:00
FC Sydvest 05 Tønder FC Fredericia BankParken Tønder
2 - 0
790828
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:00
Aalborg Freja VSK Århus Frejaparken
0 - 4
790830
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:00
Brønderslev IF Brabrand Arena Kop & Kande
0 - 4
790825
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:15
UTOPIA ( F.K.) Bogense G & IF Munke Mose
7 - 6
790826
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:15
Sædding/G IF Kolding B Guldager Idrætscenter
0 - 1
790827
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:15
Højslev Station IF Viby IF Højslev Stadion
0 - 4
790818
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:15
Ringkøbing IF Vendsyssel FF Alkjær Stadion
0 - 2
790816
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:15
Allerød Union Allerød Idrætspark
3 - 1
790833
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:15
FC Djursland Skive HSM Arena Grenå
0 - 7
790823
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:15
NFB LSF KL Køleteknik Arena
1 - 3
790836
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:15
IF Skjold Birkerød Avedøre IF Birkerød Stadion
1 - 0
790845
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:15
Egebjerg Fodbold Kolding IF Ulbølle Stadion
0 - 2
790854
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:15
B. Frem FC Roskilde JP Air Tech Arena
1 - 6
790817
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:30
MorsØ FC Viborg Morsø Multipark
0 - 9
790819
1 ti
01-09 2020
Kl. 18:00
Bk. Skjold KFUM Kunst, Ryparken
6 - 7
790835
1 ti
01-09 2020
Kl. 18:30
FC Nakskov Nykøbing FC OK+ stadion
0 - 3
790834
1 ti
01-09 2020
Kl. 19:00
Brønshøj Frem Tingbjerg I P
2 - 1
790822
1 ti
01-09 2020
Kl. 19:00
GVI Avarta Kunst, GVI. Nymosen
1 - 2
790831
1 ti
01-09 2020
Kl. 19:00
Skovshoved IF HIK Gentofte Sportspark Opv. kunst
5 - 4
TV3 Sport
790829
1 ti
01-09 2020
Kl. 19:15
ASA, Aarhus Aalborg Chang Robotize Park
4 - 0
790851
1 on
02-09 2020
Kl. 16:30
IF Lyseng Hobro IK Lyseng Idrætspark
0 - 7
DR1
790846
1 on
02-09 2020
Kl. 17:00
Fjordager IF Hedensted IF Fjordager IF.s anlæg
1 - 2
790849
1 on
02-09 2020
Kl. 17:00
Kjellerup IF Thisted FC XL-BYG ARENA
3 - 0
790841 1 on
02-09 2020
Kl. 17:00
RIK B 93 Rønne stadion nord, opvisningsbanen
HHT

Hjemmehold taberdømt

790837
1 on
02-09 2020
Kl. 17:00
Bispebjerg Bk. FC Helsingør Lersøparken
3 - 2
790838
1 on
02-09 2020
Kl. 17:00
FC ESPM Solrød FC Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 5
790839
1 on
02-09 2020
Kl. 17:00
Rødovre FC Græsrødderne Rødovre Stadion
2 - 4
790842
1 on
02-09 2020
Kl. 17:15
Løjt IF Grindsted GIF Løjt Idrætsanlæg
0 - 2
790843
1 on
02-09 2020
Kl. 17:15
Otterup Middelfart Nordfyns Bank Arena
2 - 3
790844
1 on
02-09 2020
Kl. 17:15
FIUK, Odense Næsby BK Humlehaveskolen
0 - 7
790852
1 on
02-09 2020
Kl. 17:15
Glostrup Hvidovre Glostrup Idrætspark
0 - 2
790848
1 on
02-09 2020
Kl. 17:15
FC Skanderborg OKS team.blue arena
3 - 5
790850
1 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Helsted Fremad IF Holstebro B Quickpoint Park Helsted Kunstgræsbane
0 - 1
790847
1 on
02-09 2020
Kl. 19:00
Slagelse B&I Dalum IF Slagelse Stadion
2 - 1
790856
1 to
03-09 2020
Kl. 17:00
St. Restrup IF Silkeborg IF Frejlev Stadion
0 - 5
Pokal-TV
790857
1 to
03-09 2020
Kl. 17:00
Suså IF Holbæk B&I Herlufmagle Kunstgræs
1 - 2
790858
1 ti
08-09 2020
Kl. 17:00
Vejgaard B Jammerbugt FC Soffy Road
0 - 2
790853
1 ti
08-09 2020
Kl. 17:00
Hundested IK BSF Hundested Stadion
0 - 3
790855
1 ti
08-09 2020
Kl. 17:15
Vatanspor Aarhus Fremad Sødalskolen
1 - 5
790840
1 on
23-09 2020
Kl. 19:00
FA 2000 HB Køge Frederiksberg IP, kunst
0 - 3
Pokal-TV
756325
2 ti
06-10 2020
Kl. 16:00
Hedensted IF Viborg Hedensted Stadion
3 - 1
756342
2 ti
06-10 2020
Kl. 16:00
FC Sydvest 05 Tønder Randers FC BankParken Tønder
1 - 4
DR1
756343
2 ti
06-10 2020
Kl. 16:00
Ringsted IF Avarta Ringsted Stadion
2 - 3
756327
2 ti
06-10 2020
Kl. 16:00
Kjellerup IF Brabrand XL-BYG ARENA
2 - 4
756328
2 ti
06-10 2020
Kl. 16:00
Solrød FC B 93 Solrød Idrætscenter
0 - 3
756338
2 ti
06-10 2020
Kl. 16:00
IF Skjold Birkerød Nykøbing FC Birkerød Stadion
0 - 6
756339
2 ti
06-10 2020
Kl. 16:00
LSF FC Roskilde Smørum Idrætscenter
2 - 1
756340
2 ti
06-10 2020
Kl. 16:00
Bispebjerg Bk. HB Køge Lersøparken
0 - 4
756326
2 ti
06-10 2020
Kl. 18:00
Viby IF Skive Viby Idrætspark - kunstgræs
1 - 2
756341
2 ti
06-10 2020
Kl. 18:30
Jammerbugt FC Middelfart Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup)
2 - 1
756344
2 on
07-10 2020
Kl. 16:00
Næsby BK AC Horsens ALPI Arena Næsby
0 - 3
756345
2 on
07-10 2020
Kl. 16:00
UTOPIA ( F.K.) Kolding IF Munke Mose
0 - 5
756346
2 on
07-10 2020
Kl. 16:00
OKS VSK Århus OKSON-Park
1 - 2
756347
2 on
07-10 2020
Kl. 16:00
Kolding B Holstebro B Mosevej Sportsplads
0 - 4
756348
2 on
07-10 2020
Kl. 16:00
Grindsted GIF ASA, Aarhus Grindsted Stadion
1 - 2
756349
2 on
07-10 2020
Kl. 16:00
KFUM Hvidovre Emdrupparken
0 - 2
756351
2 on
07-10 2020
Kl. 16:00
Allerød AB Allerød Idrætspark
1 - 2
756352
2 on
07-10 2020
Kl. 16:00
Aarhus Fremad Vendsyssel FF Riisvangen Stadion
5 - 0
756354
2 on
07-10 2020
Kl. 16:00
Hillerød Fodbold OB Hillerød Stadion
1 - 2
Viaplay
756353
2 on
07-10 2020
Kl. 19:00
Brønshøj Lyngby BK Tingbjerg I P
4 - 5
756356
2 on
07-10 2020
Kl. 19:00
Holbæk B&I Fremad Amager Holbæk Sportsby
0 - 3
756350
2 on
07-10 2020
Kl. 19:00
Slagelse B&I Skovshoved IF Slagelse Stadion
2 - 0
756355
2 on
07-10 2020
Kl. 20:45
Hobro IK Vejle Boldklub DS Arena - Græsbane
0 - 3
TV3 Sport
756359
2 to
08-10 2020
Kl. 16:30
FC Græsrødderne FC Nordsjælland Gentofte Sportspark Opv. kunst
1 - 5
DR1
756358
2 to
08-10 2020
Kl. 18:45
Esbjerg fB Silkeborg IF Blue Water Arena
2 - 1
TV3 Sport
756357
2 ti
13-10 2020
Kl. 16:00
BSF Næstved Ballerup Idrætspark
4 - 3
630008
3 on
04-11 2020
Kl. 16:45
Avarta F.C. København Parken
1 - 2
TV3+
630073
3 to
05-11 2020
Kl. 20:15
LSF Brøndby IF Brøndby Stadion
0 - 1
TV3+
630006
3 ti
10-11 2020
Kl. 13:30
Aarhus Fremad Randers FC Riisvangen Stadion
1 - 3
630007
3 ti
10-11 2020
Kl. 16:00
ASA, Aarhus B 93 Robotize Park
1 - 4
Pokal-TV
630071
3 on
11-11 2020
Kl. 13:30
Skive SønderjyskE Hancock Arena (Skive)
0 - 1
630066
3 on
11-11 2020
Kl. 13:30
BSF OB Ballerup Idrætspark
0 - 3
Pokal-TV
630069
3 on
11-11 2020
Kl. 13:30
Hedensted IF Fremad Amager Hedensted Stadion
1 - 5
630072
3 on
11-11 2020
Kl. 16:30
HB Køge FC Midtjylland Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
0 - 1
DR1
630009
3 on
11-11 2020
Kl. 17:00
AB AaB Gladsaxe Stadion
1 - 2
Viaplay
630063
3 on
11-11 2020
Kl. 19:00
Brabrand Vejle Boldklub Brabrand IF Kunstgræsbane
4 - 6
630064
3 on
11-11 2020
Kl. 19:00
Slagelse B&I Lyngby BK Slagelse Stadion
0 - 9
630065
3 on
11-11 2020
Kl. 19:00
VSK Århus AC Horsens Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret
2 - 4
630068
3 on
11-11 2020
Kl. 19:00
Nykøbing FC Esbjerg fB CM Arena
1 - 0
630075
3 to
12-11 2020
Kl. 16:30
Kolding IF AGF Autocentralen Park (Kolding Stadion)
6 - 7
DR1
630074
3 to
12-11 2020
Kl. 19:00
Hvidovre FC Nordsjælland PRO VENTILATION ARENA
2 - 0
Viaplay
630070 3 on
02-12 2020
Kl. 17:30
Jammerbugt FC Holstebro B Kunstgræsbanen Jetsmark
Pokal-TV
676705 4 ti
08-12 2020
Kl. 17:00
B 93 AaB Right to Dream Park
Viaplay
676700 4 on
09-12 2020
Kl. 16:30
Nykøbing FC OB CM Arena
Viaplay
676701 4 ti
15-12 2020
Kl. 16:30
Hvidovre Vejle Boldklub PRO VENTILATION ARENA
DR1
676702 4 ti
15-12 2020
Kl. 19:00
vinder af Jammerbugt / Holstebro Randers FC Ukendt
Pokal-TV
676706 4 on
16-12 2020
Kl. 16:30
SønderjyskE Lyngby BK Sydbank Park, Haderslev
DR1
676707 4 on
16-12 2020
Kl. 18:30
AGF AC Horsens Ceres Park
TV3+
676704 4 to
17-12 2020
Kl. 18:30
Fremad Amager Brøndby IF Sundby I P. Opvisn.
TV3+
676703 4 to
17-12 2020
Kl. 20:15
F.C. København FC Midtjylland Parken
DR1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Divisionsforeningen på mail eller på tlf: 3525 1545

Log ind