MENU

Serie 2, P5/6 Forår, P5 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
360922 fr
09-04 2021
Kl. 20:00
FC Udfordringen 2 KFUM 2 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 2
360919
10-04 2021
Kl. 14:00
HB 3 Dragør 2 Fælledparken
2 - 3
360920
10-04 2021
Kl. 16:00
B.1903 3 Østerbro IF 2 B1903
2 - 2
360921
11-04 2021
Kl. 12:00
Sønderbro Fight 2 FA 2000 4 Kløvermarken
0 - 2
360959
11-04 2021
Kl. 15:30
Skovshoved IF 3 B1908 3 Gentofte Sportspark - kunst 1
3 - 1
360960
11-04 2021
Kl. 16:00
B.93 3 Fremad Valby 3 Kunst, B93
2 - 0
360965 fr
16-04 2021
Kl. 18:00
Dragør 2 B.93 3 Dragør Bk
3 - 1
360993
fr
16-04 2021
Kl. 19:00
FA 2000 4 HB 3 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
360963
17-04 2021
Kl. 12:00
KFUM 2 B.1903 3 Emdrupparken
1 - 1
360964
18-04 2021
Kl. 12:00
B1908 3 FC Udfordringen 2 Sundby Idrætspark
3 - 1
360961
18-04 2021
Kl. 14:00
Fremad Valby 3 Skovshoved IF 3 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 3
360962
18-04 2021
Kl. 16:00
Østerbro IF 2 Sønderbro Fight 2 Kunst, Ryparken
6 - 4
361005 ma
19-04 2021
Kl. 20:30
B.93 3 FA 2000 4 Kunst, B93
3 - 1
360998
fr
23-04 2021
Kl. 20:00
FC Udfordringen 2 Fremad Valby 3 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 1
360997
24-04 2021
Kl. 14:00
Østerbro IF 2 KFUM 2 Fælledparken
2 - 4
360995
24-04 2021
Kl. 16:00
B.1903 3 B1908 3 B1903
2 - 2
360996
25-04 2021
Kl. 12:00
Sønderbro Fight 2 HB 3 Kløvermarken
3 - 2
361004
25-04 2021
Kl. 12:00
Skovshoved IF 3 Dragør 2 Skovshoved I P
2 - 0
361010
fr
30-04 2021
Kl. 12:00
Dragør 2 FC Udfordringen 2 Dragør Bk
1 - 1
361011
fr
30-04 2021
Kl. 19:00
FA 2000 4 Skovshoved IF 3 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 0
361008
01-05 2021
Kl. 12:00
KFUM 2 Sønderbro Fight 2 Emdrupparken
2 - 1
361009
02-05 2021
Kl. 12:00
B1908 3 Østerbro IF 2 Sundby Idrætspark
1 - 4
361006
02-05 2021
Kl. 14:00
Fremad Valby 3 B.1903 3 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 6
361015
fr
07-05 2021
Kl. 20:00
FC Udfordringen 2 FA 2000 4 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 1
361016
08-05 2021
Kl. 12:00
KFUM 2 B1908 3 Emdrupparken
0 - 4
361012
08-05 2021
Kl. 16:00
B.1903 3 Dragør 2 B1903
0 - 1
361017
09-05 2021
Kl. 12:00
Skovshoved IF 3 HB 3 Skovshoved I P
2 - 4
361013
09-05 2021
Kl. 14:00
Sønderbro Fight 2 B.93 3 Kløvermarken
2 - 0
361022
fr
14-05 2021
Kl. 18:00
Dragør 2 Østerbro IF 2 Dragør Bk
1 - 3
361019
15-05 2021
Kl. 14:00
HB 3 FC Udfordringen 2 Fælledparken
4 - 2
361020
16-05 2021
Kl. 14:00
B1908 3 Sønderbro Fight 2 Sundby Idrætspark
0 - 0
361018
16-05 2021
Kl. 14:00
Fremad Valby 3 KFUM 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 6
361021
16-05 2021
Kl. 20:00
B.93 3 Skovshoved IF 3 Kunst, B93
3 - 0
361027 fr
21-05 2021
Kl. 20:00
FC Udfordringen 2 B.93 3 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
361024
22-05 2021
Kl. 14:00
B.1903 3 HB 3 B1903
6 - 4
361025
23-05 2021
Kl. 12:00
Sønderbro Fight 2 Skovshoved IF 3 Kløvermarken
3 - 2
361029
23-05 2021
Kl. 12:00
B1908 3 Fremad Valby 3 Sundby Idrætspark
1 - 1
361026
23-05 2021
Kl. 16:00
Østerbro IF 2 FA 2000 4 Kunst, Fælledparken
1 - 4
361033
on
26-05 2021
Kl. 20:30
B.93 3 B.1903 3 Kunst, B93
0 - 3
361118
fr
28-05 2021
Kl. 18:00
Dragør 2 B1908 3 Dragør Bk
2 - 2
361119
fr
28-05 2021
Kl. 19:00
FA 2000 4 KFUM 2 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 0
361030 fr
28-05 2021
Kl. 20:00
Fremad Valby 3 Sønderbro Fight 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
361032
30-05 2021
Kl. 12:00
Skovshoved IF 3 FC Udfordringen 2 Skovshoved I P
0 - 0
361023
ti
01-06 2021
Kl. 19:45
FA 2000 4 B.1903 3 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 5
361014 ti
01-06 2021
Kl. 20:00
Fremad Valby 3 Østerbro IF 2 Kunst, Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

361130
05-06 2021
Kl. 12:00
KFUM 2 HB 3 Emdrupparken
4 - 0
361121
05-06 2021
Kl. 16:00
B.1903 3 Skovshoved IF 3 B1903
4 - 0
361128
06-06 2021
Kl. 12:00
Sønderbro Fight 2 FC Udfordringen 2 Kløvermarken
5 - 2
361131
06-06 2021
Kl. 12:00
B1908 3 FA 2000 4 Sundby Idrætspark
4 - 1
361120
06-06 2021
Kl. 14:00
Fremad Valby 3 Dragør 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 1
361129
06-06 2021
Kl. 16:00
Østerbro IF 2 B.93 3 Kunst, Ryparken
1 - 4
361028 ti
08-06 2021
Kl. 19:30
KFUM 2 Dragør 2 Emdrupparken
4 - 2
361007 on
09-06 2021
Kl. 19:30
HB 3 B.93 3 Fælledparken
2 - 1
361137 fr
11-06 2021
Kl. 19:00
FA 2000 4 Fremad Valby 3 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

361134
fr
11-06 2021
Kl. 20:00
FC Udfordringen 2 B.1903 3 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 1
361132
12-06 2021
Kl. 14:00
HB 3 B1908 3 Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

361133
13-06 2021
Kl. 10:00
Sønderbro Fight 2 Dragør 2 Kløvermarken
HHT

Hjemmehold taberdømt

361135
13-06 2021
Kl. 12:00
Skovshoved IF 3 Østerbro IF 2 Skovshoved I P
3 - 2
361136
13-06 2021
Kl. 18:00
B.93 3 KFUM 2 Kunst, B93
1 - 0
361031 on
16-06 2021
Kl. 19:30
HB 3 Østerbro IF 2 Fælledparken
4 - 3
361138
19-06 2021
Kl. 12:00
Fremad Valby 3 HB 3 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 1
361139
19-06 2021
Kl. 12:00
B.1903 3 Sønderbro Fight 2 B1903
UHT

Udehold taberdømt

361173
19-06 2021
Kl. 12:00
Østerbro IF 2 FC Udfordringen 2 Fælledparken
4 - 2
361174
19-06 2021
Kl. 12:00
KFUM 2 Skovshoved IF 3 Emdrupparken
2 - 0
361175
19-06 2021
Kl. 12:00
B1908 3 B.93 3 Sundby Idrætspark
1 - 4
361176
19-06 2021
Kl. 12:00
Dragør 2 FA 2000 4 Dragør Bk
3 - 0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De tre bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 5 og 6 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i både pulje 5 og 6 samt den dårligste nr. 10 rykker ned.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2021.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 3 efter foråret 2021.

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Log ind