MENU

Serie 2, P5/6 Forår, P6 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
361178
on
07-04 2021
Kl. 20:15
B 1903 4 Viktoria 2 B1903
1 - 3
361180
fr
09-04 2021
Kl. 20:00
Vigerslev 2 AB Tårnby 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 3
361179
10-04 2021
Kl. 12:00
Union 2 FA 2000 3 Kunst, Genforeningspladsen
0 - 3
361182
10-04 2021
Kl. 16:00
Stefan 2 Fr.holm Sydhavnen 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 3
361177
10-04 2021
Kl. 16:00
HB 2 FB 2 Kunst, Fælledparken
4 - 1
361181
11-04 2021
Kl. 12:00
HIK 2 KB 3 Kunst, HIK
3 - 2
361183
on
14-04 2021
Kl. 19:30
Fr.holm Sydhavnen 2 HIK 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 6
361186
fr
16-04 2021
Kl. 19:00
KB 3 Vigerslev 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
0 - 10
361187
17-04 2021
Kl. 12:00
FB 2 Stefan 2 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 0
361188
17-04 2021
Kl. 12:00
FA 2000 3 HB 2 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 2
361184
17-04 2021
Kl. 14:00
Viktoria 2 Union 2 Fælledparken
1 - 1
361434
to
22-04 2021
Kl. 20:00
Vigerslev 2 Fr.holm Sydhavnen 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 5
361432
24-04 2021
Kl. 12:00
Union 2 HB 2 Kunst, Genforeningspladsen
1 - 3
361433
24-04 2021
Kl. 14:00
Viktoria 2 AB Tårnby 2 Fælledparken
2 - 4
361435
25-04 2021
Kl. 12:00
HIK 2 FB 2 Kunst, HIK
2 - 2
361436
ti
27-04 2021
Kl. 19:30
FA 2000 3 Stefan 2 Frederiksberg IP, kunst
3 - 1
361437 on
28-04 2021
Kl. 20:15
Fr.holm Sydhavnen 2 B 1903 4 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 2
361440
to
29-04 2021
Kl. 20:15
KB 3 Viktoria 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2 - 1
361441
fr
30-04 2021
Kl. 12:00
FB 2 Vigerslev 2 Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 0
361439 fr
30-04 2021
Kl. 18:30
AB Tårnby 2 Union 2 Tårnby Stadion
3 - 4
361442
ma
03-05 2021
Kl. 19:30
FA 2000 3 HIK 2 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 5
361446
to
06-05 2021
Kl. 20:00
Vigerslev 2 FA 2000 3 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 6
361445
fr
07-05 2021
Kl. 18:00
Viktoria 2 Fr.holm Sydhavnen 2 Kunst, Fælledparken
3 - 1
361447
fr
07-05 2021
Kl. 18:30
AB Tårnby 2 KB 3 Kunst, Tårnby Stadion
3 - 3
361444
08-05 2021
Kl. 12:00
Union 2 Stefan 2 Kunst, Genforeningspladsen
4 - 2
361448
09-05 2021
Kl. 12:00
HIK 2 HB 2 Kunst, HIK
3 - 1
361443
09-05 2021
Kl. 16:00
B 1903 4 FB 2 B1903
0 - 2
361452 on
12-05 2021
Kl. 18:30
Stefan 2 HIK 2 Rådvadsvej
2 - 3
361451 to
13-05 2021
Kl. 10:00
KB 3 Union 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
UHT

Udehold taberdømt

361450
15-05 2021
Kl. 12:00
HB 2 Vigerslev 2 Fælledparken
7 - 1
361454
15-05 2021
Kl. 12:00
FA 2000 3 B 1903 4 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 0
361458
to
20-05 2021
Kl. 20:00
Vigerslev 2 Stefan 2 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 2
361459
fr
21-05 2021
Kl. 18:30
AB Tårnby 2 FB 2 Kunst, Tårnby Stadion
1 - 1
361456
22-05 2021
Kl. 14:00
Union 2 HIK 2 Kunst, Genforeningspladsen
2 - 4
361457
22-05 2021
Kl. 14:00
Viktoria 2 FA 2000 3 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 4
361455
22-05 2021
Kl. 16:00
B 1903 4 HB 2 B1903
0 - 2
361438 on
26-05 2021
Kl. 19:00
HB 2 Stefan 2 Fælledparken
6 - 3
361464
on
26-05 2021
Kl. 19:30
Fr.holm Sydhavnen 2 Union 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 3
361469
29-05 2021
Kl. 11:15
FA 2000 3 AB Tårnby 2 Kunst, Jens Jessens Vej
7 - 0
361468
29-05 2021
Kl. 12:00
FB 2 KB 3 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 2
361467
29-05 2021
Kl. 14:00
Stefan 2 B 1903 4 Rådvadsvej
HHT

Hjemmehold taberdømt

361465
29-05 2021
Kl. 14:00
HB 2 Viktoria 2 Fælledparken
2 - 3
361466
30-05 2021
Kl. 16:00
HIK 2 Vigerslev 2 Kunst, HIK
7 - 2
361474 fr
04-06 2021
Kl. 18:30
AB Tårnby 2 HB 2 Kunst, Tårnby Stadion
2 - 0
361471
05-06 2021
Kl. 12:00
B 1903 4 HIK 2 B1903
3 - 4
361472
05-06 2021
Kl. 12:00
Union 2 Vigerslev 2 Kunst, Genforeningspladsen
3 - 6
361473
05-06 2021
Kl. 14:00
Viktoria 2 Stefan 2 Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

361185 ma
07-06 2021
Kl. 19:00
AB Tårnby 2 B 1903 4 Kunst, Tårnby Stadion
2 - 1
361475
ma
07-06 2021
Kl. 19:45
KB 3 FA 2000 3 Frederiksberg IP, kunst
0 - 3
361476 on
09-06 2021
Kl. 20:15
KB 3 HB 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
4 - 2
362669
to
10-06 2021
Kl. 20:00
Vigerslev 2 B 1903 4 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 0
362668
12-06 2021
Kl. 12:00
Union 2 FB 2 Kunst, Genforeningspladsen
1 - 1
362672
12-06 2021
Kl. 12:00
FA 2000 3 Fr.holm Sydhavnen 2 Kunst, Jens Jessens Vej
9 - 0
362671
12-06 2021
Kl. 14:00
Stefan 2 AB Tårnby 2 Rådvadsvej
HHT

Hjemmehold taberdømt

362670
13-06 2021
Kl. 12:00
HIK 2 Viktoria 2 Kunst, HIK
4 - 1
361222
13-06 2021
Kl. 16:00
B 1903 4 KB 3 B1903
1 - 4
361453
ti
15-06 2021
Kl. 19:30
FB 2 Viktoria 2 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 2
361460 ti
15-06 2021
Kl. 20:15
KB 3 Fr.holm Sydhavnen 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2 - 2
361449 to
17-06 2021
Kl. 19:30
Fr.holm Sydhavnen 2 AB Tårnby 2 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 2
362673
19-06 2021
Kl. 12:00
Fr.holm Sydhavnen 2 HB 2 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 2
362674
19-06 2021
Kl. 12:00
B 1903 4 Union 2 B1903
3 - 2
362675
19-06 2021
Kl. 12:00
Viktoria 2 Vigerslev 2 Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

362676
19-06 2021
Kl. 12:00
AB Tårnby 2 HIK 2 Tårnby Stadion
2 - 1
362677
19-06 2021
Kl. 12:00
KB 3 Stefan 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
UHT

Udehold taberdømt

362678
19-06 2021
Kl. 12:00
FB 2 FA 2000 3 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 5
361470 ti
22-06 2021
Kl. 18:30
Fr.holm Sydhavnen 2 FB 2 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De tre bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 5 og 6 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i både pulje 5 og 6 samt den dårligste nr. 10 rykker ned.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2021.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 3 efter foråret 2021.

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Log ind